Hlavní stránka Návody Úpravy: modding UV osvětlení uvnitř počítače
UV osvětlení uvnitř počítače
autor: Kovač Pavel , publikováno 8.2.2005
Každý správný "pctuningář" někdy alespoň přemýšlel o nějakém tom světélku, kterým by si osvětlil vnitřek počítače. Pokud máte podobné choutky respektive rozmýšlíte se, co nacpat do vaší nové skříně s průhlednou bočnicí a doposud jste se báli do něčeho investovat, tak směle čtěte dál a třeba už budete mít jasno. {mospagebreak title=Ventilátory v neobvyklém provedení}

Proč osvětlovat? A proč ne? Proč si člověk kupuje silné auto ačkoli závodně nejezdí? Prostě je to koníček jako každý jiný. Také jde o to se "vytáhnout" před kamarády jak je vaše mašina nadupaná a skvěle vypadá. Takže asi dost těžko si budete tuningovat server, který máte na půdě. Na druhou stranu si uvědomte, že taková svítící skříň může být dost otravná v noci. Proto si nezapomeňte při nákupu zkontrolovat jestli je větráček, trubice či dioda vybavena vypínačem. Jinak se vám může stát, že vaše lepší polovička začne v noci vydávat velmi nepříjemné zvuky, nedej bože, že vás obdaří nějakým tím něžným kopancem. My jsme se na možnosti osvětlovaní podívali nyní poněkud podrobněji a využili jsme k tomu různé prvky, které má ve své nabídce firma Revoltec.

UV osvětlení uvnitř počítače


Teorie UV světla

Pokud jste se někdy setkali s UV zářivkou, tak vás jistě zajímalo, proč bílé látky (rozuměj bíle zbarvené materiály) svítí. Jestliže znáte základní fyzikální zákony (střední škola), tak je to velmi snadné na pochopení. Mnoho látek fluoreskuje - přijme UV světlo (jeho vlnová délka je menší než 400nm), které má díky kratší vlnové délce fotony s větší energií a vydá světlo viditelné s delší vlnovou délkou (fotony o energii menší než bylo UV světlo). Tím se stane, že ve tmě září různé předměty pestrými barvami. Jasné barvy (zvláště modrou a fialovou) dávají nejrůznější bělidla, co se dávají do prádla při praní. Proto vám bude bílá košile třeba oslnivě bleděmodře zářit. Ale pozor, tuk a pot taky fluoreskují, zpravidla se mastné fleky projeví na jásavě modrém podkladu jako žlutavé skvrny, nikterak půvabné.

UV osvětlení uvnitř počítače


Větráčky... aneb chladíme & svítíme

Každý začínající "tuningář", který chce osvětlit vnitřek skříně, první čím se vybaví jsou právě svítící větráčky. Existuje nespočet typů. Od prostých, které osvětluje klasická LED dioda, přes rafinovanější, které mění svojí barvu respektive intenzitu světla vzhledem k otáčkám, až po vybavené UV trubicí. První jsou samozřejmě nejlevnější a i méně zkušený člověk si dokáže takový sám vyrobit. Naopak s UV trubicí jsou na výrobu velmi složité. Nejen, že byste si museli pořídit patřičně dlouhou a ohebnou UV trubici, ale i tzv. invertor, který zajišťuje patřičné napájení pro trubici. Jeho výroba už zase taková hračka není, každopádně je zde možnost koupit tuto součástku samostatně. Dneska se zaměříme na první a poslední z vyjmenovaných.

LED diodové větráčky mají obrovskou výhodu v tom, že prakticky vůbec nehřejí a jejich životnost je opravdu vysoká (dříve se zničí samotný větrák, než by přestaly svítit diody). Kladem je samozřejmě také jejich cena. Ta se pohybuje kolem 200,- korun (samozřejmě záleží jak kvalitní a jak velký větrák chcete). Naopak nevýhodou je malá svítivost (tím myslím, že málo osvětlují ostatní komponenty), to se dá ovšem vyřešit samostatnou UV trubicí.

UV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítače
UV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítače

UV větráčky jsou na tom zcela jinak. UV trubice docela dost hřeje (nehledě na invertor), její životnost je o dost kratší, ale ne nedostatečná (obvyklá životnost je kolem dvou let nepřetržitého svícení). Další nevýhodou (jestli se tomu tak dá říkat) je vyšší cena, ta je kolem 300,- za větrák bez invertoru a kolem 400,- s ním. Invertor je obvykle v provedení pro dvě a více trubic. Nemusíte tedy kupovat pro každý ventilátor zvlášť. Výhodou je osvětlení i ostatních komponent, které jsou UV citlivé.

UV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítače
UV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítače

Jistě jste si všimli, že UV světlo hodně změní barvu celého větráčku. U téměř červeného je barva při zapnutém světle oranžová až žlutá. S tím je potřeba počítat již při nákupu a navrhování vnitřku skříně.

Větrákový adaptér (redukce) z 60 na 80 mm se hodí v případě, že máte někde prostor pro osazení ventilátorem o průměru 60 mm, ale vy byste jej raději osadili ventilátorem o průměru 80 mm. Díky tomu byste totiž mohli docílit celkově nejen většího průtoku vzduchu (a tím pádem účinnějšího chlazení), ale hlavně také nižší hlučnosti, protože  při stejném průtoku vzduchu je rychlost otáček většího ventilátoru samozřejmě nižší, než v případě toho menšího (v tomto případě toho o průměru 60 mm). A když už je řeč o UV osvětlení, proč tento adaptér též nemít UV reaktivní? I tato možnost tu jak vidíte je.

UV osvětlení uvnitř počítače

UV osvětlení uvnitř počítače

UV osvětlení uvnitř počítače

UV osvětlení uvnitř počítače

{mospagebreak title=Další použitelné prvky}

UV trubice... budiž světlo!

Ke každému casetuningu neodmyslitelně patří i samotné UV osvětlení. Jeho hlavním a jediným úkolem je osvítit vnitřek bedny, respektive zvýraznit kabely a jiné UV citlivé materiály, jako je papír (štítky na HDD, optických mechanikách a přídavných kartách). Veškeré tyto věci jsou k dobru a jsme za ně rádi, že jsou vidět. Musíte si ovšem uvědomit, že UV světlo zvýrazní také prach! Takže udržet čistotu ve skříni nebude tak jednoduché, jako tomu bylo doposud.

Za upozornění jistě stojí i fakt, že UV trubice (stejně jako UV větráčky) hřejí a pokud nemáte vyřešené odvětrání, tak se teplota uvnitř skříně může zvednout i o několik stupňů. Umístění UV trubice je velmi jednoduché. Stačí jí položit popř. upevnit na dno skříně. Nemusíte se bát, že by například grafické karta zastínila vše co je nad ní. Jako každé světlo s i UV odráží a tak osvětlí vše co je třeba.

UV osvětlení uvnitř počítače

UV osvětlení uvnitř počítače


Speciální svítící trubice

Samozřejmě existují i další druhy svítících trubic, nejen UV. Většina těchto trubic, ale nevyzařuje UV světlo, takže jde spíše o vzhledový doplněk. Její umístění je určitě velmi důležité. Nejde jí jen tak položit na dno skříně jako tomu je u klasické UV trubice. Chce si to promyslet a zkontrolovat si při nákupu jakým způsobem je trubice přichycována ke kostře počítače.

Variant těchto trubic je mnoho. Od klasických různobarevných, přes vícebarevné až po extravagantní v podobě světelného blesku či bublající vody. My jsme měli k dispozici bleskovou v modré barvě. Bohužel její focení není tak jednoduché. Pokud jsem použil krátký čas = je vidět jen samotný "blesk" nebo dlouhý čas = je vidět celá trubice, ale "blesk" je rozmazaný. Další možností je fotit za světla, to však nevystihne její hlavní funkci a to je osvětlování.

UV osvětlení uvnitř počítače
UV osvětlení uvnitř počítače

Proto jsme posléze udělali za tmy několik fotek této trubice hned za sebou a pro názornou ukázku pohybu "blesku" jsme 4 snímky sloučili do jednoho výsledného, který by měl posloužit jako názorná ukázka toho, že tento prvek je opravdu něčím extra.

UV osvětlení uvnitř počítače


UV IDE kabely

Ačkoli se to zdá zbytečné, tak vězte, že není. Takový svítící kabel uvnitř počítače dokáže zaujmout nejen vaši babičku. Na druhou stranu pokud použijete dva tyto "na sebe upozorňující kabely" a jeden z nich použijete pro HDD (čili v případech více mechanik podivně zakroucený, aby šel vůbec zapojit jak potřebujeme), tak to zrovna dvakrát vábně nevypadá, jelikož ona změť která vznikne, je posléze výrazně na očích. Cena těchto kabelů je jen o něco málo vyšší než klasických kulatých IDE kabelů.

UV osvětlení uvnitř počítače


Laser LED diody

Pro nejméně majetné tuningáře jsou zde diody s velkou svítivostí, velmi malou spotřebou a obrovskou životností. Na druhou stranu její umístění, tak aby plnily alespoň nějakou funkci je velmi složité a hodí se jen do skříně kde nic jiného nesvítí. Hodí se k osvětlení jedné komponenty (např. chladič procesoru). Na osvětlení celého vnitřku počítače se ale rozhodně nehodí. Dále chci upozornit, že tento kousek neobsahuje vypínač, takže je na místě vytvořit nějaký ten "homemade".

UV osvětlení uvnitř počítače

UV osvětlení uvnitř počítače

Pro porovnání - předešlý snímek zachycuje tento prvek vybavený LEDkami vyzařujícími UV světlo a následuje druhý kousek vybavený LEDkami produkujícími běžné světlo ve třech odlišných barevných odstínech (už ale nejde samozřejmě o UV).

UV osvětlení uvnitř počítače

Tímto bych zakončil první kapitolu. V té další se podíváme na praktické využití a montáž do počítače.

{mospagebreak title=Praxe}

Popis montáže větráčků snad není ani potřeba. Jen upozorním na to, že ventilátory s UV světlem potřebují, krom klasického napájecího konektoru na desce, i jeden volný napájecí HDD konektor pro zapojení invertoru. Vypínač je v tomto případě určen jako záslepka pro PCI karty, samozřejmě zkušenější člověk si pohraje a vyvede si vypínač třeba na čelní panel skříně.

Montáž UV trubic a ostatního osvětlení již tak jednoduchá není. Většina je řešena přes šroubky, které jsou sice součástí balení, ovšem je nutno počítat s nějakou tou úpravou skříně v podobě vyvrtání děr (nebo si ohlídat rozteč a přimontovat třeba k bočnici). Další variantou, kterou výrobci používají, je nalepovací suchý zip. Zní to velmi pěkně, ovšem praxe je již jiná. Samotný suchý zip je dost vysoký a po nalepení a přichycení zařízení to nevypadá zrovna dvakrát krásně.

Jako skříň jsme zvolili 3R System NEON Light, pouze jsme použili jinou bočnici (doufáme, že vhodnější - ta původní byla totiž mírně do zelena jak můžete na následujícím obrázku sami vidět). Tak a bez dalších plků se pojďme podívat na to, jak to dopadlo.

UV osvětlení uvnitř počítače
Takto vypadá skříň plná světélek, ale vypnutá :-)

UV osvětlení uvnitř počítače
A takto po zapnutí + vybavená novou bočnicí

Hned po zapnutí jsem si všiml jak se oranžový IDE kabel nehodí k ostatnímu vybavení. Vyměnil jsem ho tedy za světle modrý, ovšem druhý klasický (necitlivý na UV) jsem ponechal - tím jak je zakroucený tak nevypadá UV kabel nijak pěkně.

UV osvětlení uvnitř počítače

Jistě sami uznáte, že modrý kabel je daleko výraznější a do celkově lépe zapadá do skříně.Teď jsem pro Vás připravil takovou malou hru světel. Na prvním obrázku jsou zapnuta všechna světla (UV větráčky i UV trubice). Druhý prezentuje jen UV trubici a poslední jen větráčky.

UV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítačeUV osvětlení uvnitř počítače

Stále jistě hledáte nějakou tu speciální trubici. Nebojte, nezapomněl jsem na ni. Bohužel její montáž do této skříně nebyla zas tak snadná a nějaké vrtání, či jiné fyzické úpravy jsem si nemohl na půjčeném kousku dovolit. Takže po pár hodinách manipulování, zkoušení a práce s izolepou jsem dospěl k takovémuto výsledku.

UV osvětlení uvnitř počítače

Jak jsem již psal tak vyfotit "bleskovou" trubici není jednoduché a tak zde je vidět jako obyčejná svítící trubice. Na další fotce ukážu jak vypadá osvětlení kolem větráčku pod zdrojem a před disky.

UV osvětlení uvnitř počítače

UV osvětlení uvnitř počítače

UV osvětlení uvnitř počítače

Takto vypadá větráček před HDD. Povšimněte si jak krásně svítí IDE kabel. Na druhou stranu jsem měl velké problémy s uspořádáním kabelů. Jsem si jist, že se tento problém dá časem vyřešit, ale je to běh na dlouhou trať a hlavně si to vyžádá jisté fyzické úpravy.

Každopádně v tomto případě optického tuningu jde o individuální záležitost a každému se líbí něco jiného. Berte tedy tento článek jako názornou ukázku toho, co vše je možné k osvětlení interiéru vašeho miláčka využít. Zcela jistě vás bude zajímat za kolik se podobné "vychytávky" dají pořídit, takže na závěr uvádíme aktuální ceny námi použitých prvků, které byly všechny z produkce firmy Revoltec, která se právě na podobné záležitosti zejména zaměřuje.

Přehled cen použitých prvků

Větrák UV-sensitive modrý - oranžový LED 282,- bez DPH
Větrák UV-sensitive oranžový - modrý LED 282,- bez DPH
Větrák UV-sensitive zelený - oranžový LED 282,- bez DPH
Větrák s UV zářivkou modrý/zelený/oranžový 497,- bez DPH
IDE kabel UV 48cm blue 240,- bez DPH
IDE kabel UV 48cm orange 169,- bez DPH
Větrákový adaptér akrylový 60-80mm UV blue 129,- bez DPH
Laser LED tříbarevný/UV 168,- bez DPH
Laser LED modrý/zelený/červený 168,- bez DPH
Bubble light modrá/zelená/červená/multicolor 409,- bez DPH

 

Veškeré prvky v tomto článku použité zapůjčila firma Revoltec, které tímto děkujeme.

UV osvětlení uvnitř počítače

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
8.2.2005 07:48:31   0.0.0.xxx 67242
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
3.8.2005 22:37:10   62.209.192.xxx 11355
Ty ani nevis vo cem mluvis myslim ze ses jenom ko**t a neser se do toho kdyz vo tom nic nevis
15.8.2005 08:53:42   85.70.221.xxx 7847
Prvního dne stvořil blázna jménem djezek,ale djezek neměl na nic peníze a tak každého buzeroval a druhého dne stvořil kluka aby djezek měl ským š...t!
Když se ti to nelíbí tak co sem lezeš hňupe dám ti super odkaz WWW.POKEMON.CZ vole
8.2.2005 07:58:38   0.0.0.xxx 4747
smutny zivot maju ludia ako ty.... a nemas nahodou na aute nemetalizovany lak ???
8.2.2005 07:59:54   0.0.0.xxx 5246
Dá se s tebou souhlasit, ale...
...by byl ten život nuda, kdyby všechno vypadalo jen účelově. Utrácet je potřeba za pí*ny, když je prachů jak listí.
8.2.2005 08:05:47   0.0.0.xxx 4750
Podle me neni az tak od veci si trochu svyho "milacka" zkraslit,ale v jistych mezich!Tenhle pocin je opravdu des a hruza!Je to az moc preplacany!Ale pokud by nekdo chtel neco takoveho mit doma,budiz mu to prano!
8.2.2005 08:27:43   0.0.0.xxx 4749
nieco strasne - kolotoce a diskoteka v jednom. nemam nic proti osvetleniu vnutra PC, ale preboha trosku vkusu a nie taketo gyce...
8.2.2005 08:29:19   0.0.0.xxx 5054
Každé UV záření, i když v malé intenzitě jako tady, po čase vede k rakovině kůže. Představte si že vedle toho budete sedět několik let...
8.2.2005 08:34:11   0.0.0.xxx 5147
Spousta lidi netusi, ze UV zareni vydavaji take obycejne zarovky (halogenove taky) a zarivky. Jedine, co nevydava jsou LED svitici ve viditelnem spektru.

Vzdy zalezi na intenzite zareni - ta je u UV trubic urcite vetsi nez u te zarovky, ale netusim, zda je to uz pri dlouhodobem pouziti nebezpecne. Resenim by bylo nahradit plexi na boku skrine sklem - obycejne sklo dost vyrazne pohlcuje UV zareni.
8.2.2005 08:39:33   0.0.0.xxx 4648
ale trochu preplacanej. Aspon zajimavy pocteni...
8.2.2005 08:44:54   0.0.0.xxx 5048
"Na svete je tolik veci, ktere nepotrebuji."
SCNR
8.2.2005 08:54:37   0.0.0.xxx 4850
No netusil som kolko blbosti sa vyraba, a uz vobec som netusil kolko takych zbytocnosti sa da nahadzat do jednej bedne... ...tento opticky tuning je nanic... ...uznavam casemodding vo forme, ze sa jedna o modifikaciu vyzoru bedne... ...a nie o nasvietenie tej starej bedne... ...a samozrejme uznavam tuning ked sa jedna o vykon a znizenie hluku... ...moja bedna je obycajna seriovka, ktora sa mi paci, ale vnutri je poriadok, zabezpecene tiche chladenie, kde sa da tam je pasiv, kde sa neda tam je vetrak so znizenymi otackami.. ...a samozrejme je to nalezite pretaktovane....
8.2.2005 09:11:42   0.0.0.xxx 46143
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
8.2.2005 09:20:53   0.0.0.xxx 4948
hosani nespletli jste si diskusi??? tady je PCtuning.cz a opticky tuning k ladeni kompu urcite patri. To ze namate pro neco vytvorene citeni, neznamena ze mate pravo kritizovat lidi co to vidi jinak...
8.2.2005 09:23:04   0.0.0.xxx 4947
tak tak, na druhou stranu každý má právo "vyzdobit" si case dle svého "vkusu" a stavu peněženky. Ale popravdě, článek s ukázkovými fotkami takhle zbytečně přeplácaného a zpaskvileného (to je ale krásné slovo) case, jenom proto, aby se použilo všechno, co od zájemce o reklamu dostanu, by odradil i kolotočáře!
8.2.2005 09:45:12   0.0.0.xxx 4846
Takze si pripomenem ze LED = light emiting diode , takze spojeni "led dioda" a hodnekrat jeste pro jistotu ztucneny, je zmatenej blbabol. Jo a porad nevidim duvod, proc utracet penize za svitici blbosti, dyz je za ne lepsi koupit neco, co mi zvedne vykon. Pripomina mi to tuzeni stary sadiny co se sotva plouzi falesnyma nadechama atd.., aby aspon vypadala ze se dokaze rozject
8.2.2005 09:49:06   0.0.0.xxx 4747
Tento clanek neni nic jineho, nez spatne maskovana reklama firmy Revoltec. Jeden z nejslabsich clanku, ktere jsem tady cetl za posledniho 1/2 roku.

Tohle prece neni zadny tuning, "autor" jen popsal, co si muzete koupit ve ksefte, a pak nam naserviroval hromadu fotek s nasroubovanyma sviticima vetrackama. A to ma byt tuning?
8.2.2005 09:52:08   0.0.0.xxx 4748
V souvislosti s UV zarenim mam dve poznamky:
1. Je zname, ze UV svetlo ve zvysene mire degraduje vetsinu materialu
2. Je zname, ze UV svetlo generuje ozon, ktery je jedovaty a poskozuje sliznice.

Jak jsou na tom v clanku uvedena zarizeni?
8.2.2005 09:52:24   0.0.0.xxx 4847
Opticky tuning... ...zase pridu an rad auta... ...uvediem priklad... ...ked niekto robi opticky tuning auta... ...dava tam hned neony?... ...to je ta posledna vec... ...zacni seriovu oktavku tunit tak ze tam supnes neony... ...potom obrovske kridlo.. ...takisto das neony na osvetlenie kufra, a potom zacnes riesit ze by sa tam hodila aj vykonna aparatura... ...je to konina.. ...neon patri na auta kategorie Fast and Furious... ...takisto neony do PC patria az ked je tam co ukazovat... ...tolko k optickemu tuningu... ...najprv tuning a potom kolotoce....
8.2.2005 09:53:04   0.0.0.xxx 4746
To je uplne stejne jako kazdy rika CD disk ci Microsoft mel u Windwos 2000 napsano build on NT technology (NT= New Technology). Takovychto veci je v ceskym a nejen v nem, spousta...
8.2.2005 09:55:16   0.0.0.xxx 4545
Kazdy si muze kritizovat co chce, stejne tak, jako si kazdy muze delat co chce se svym casem. Ze se u toho ztrapni, je jeho vec a jeho riziko :-)

Mi osobne se ty svetylka moc a moc libi, ale v pocitaci mi to prijde zbytecne a nemam potrebu to delat. O mem nazoru me rychle presvedcil patnactilety syn sestrenice, ktery to v pocitaci ma :-)
Ale treba na aute to vypada skvele, kdyz v noci takove vytunene faro projede po silnici ;-)
Taky by mi hodne vadilo, kdyby mi to svitilo v noci, uz tak odpojuju bluetooth adapter, na kterem neustale blika jedna mala modra dioda a rusi me to pri usinani :-)
Me osobne by zajimalo, jestli autor clanku ma standartne v pocitaci opravdu takovou dardu svetel a jestli mu to nevadi ?!?
8.2.2005 09:55:44   0.0.0.xxx 4647
S temi materialy souhlas - nejde jen treba o zmenu barvy ale i o zmenu mechanickych vlastnosti - krehnuti plastu napriklad.

Ma nekdo vyzkouseno, co udela takovy UV po 2 letech provozu?
8.2.2005 10:01:03   0.0.0.xxx 4548
a LCD display ano je toho dost, ale to berete jako omluvu pro pouzivani techle zmatenych spojeni?
8.2.2005 10:02:44   0.0.0.xxx 4746
Clanek byl uz od sameho zrodu planovan jako ukazka sviticich veci, ktere se daji dat do pocitace. Ono fotky na webshopech jsou obcas velmi zavadejici a kupujici dost casto vubec nevi jak dana vec bude vypadat po namontovani. A ani se webshopum nedivim, ono fotit takovou "bleskovou" :-) trubici neni vubec jednoduche.
btw.: Veskere veci (i case) byli pouze zapujceny a tak jsem si nemohl dovolit vrtani, ci jine upravy.
8.2.2005 10:05:12   0.0.0.xxx 4547
Jak si muzete precist nize o zamereni clanku tak jiste pochopite jak to je ;-)
Jinak o tom jak provozuju svuj pocitac si muzete precist zde
http://www.pctuning.cz/titulnistrana/tuningpc/Default.aspx?CatID=188&LayId=2&ArtId=20453
8.2.2005 10:13:03   0.0.0.xxx 4646
Pozor - musíš rozlišovat vlnovou délku UV světla - !!! UV používané k výše zmiňovaným účelům ( ale třeba taky na třískotékách, kontrole bankovek atp. )je tzv měkké UV - toto je na hranici viditelného světla, čili se jím ani neopálíš NAvíc světelné zdroje produkující toto světlo musí splňovat určité hygienické normy.
Popsané efekty existují až u tvrdého UV ( např. tzv. horské slunce )které vidět není.
8.2.2005 10:14:35   0.0.0.xxx 4748
A DVD disk.
8.2.2005 10:34:57   0.0.0.xxx 4848
Ano mate pravdu, jenze jsou to zanedbatelne polozky. UV zareni slunce je mnohem vyssi. Delate bouri ve sklenici vody. ;-)
8.2.2005 10:37:19   0.0.0.xxx 5145
Fotografie ve třetí kapitole rozhodně nejsou doporučením jak to má vypadat - spíše naopak: počitač musí být výkonný, "uklízený", kabeláž schovaná nebo vzorně vyrovnaná, skříň modovaná a až potom se obvykle vizuálně tuní. Článek chtěl jen ukázat, co všechno je k dispozici - po testu se celek odinstaloval - to znamená, že nebylo možné dělat skutečný "custom".

Je jasné že směs barev a různých typů ve skutečnosti nemá šanci na vizuální úspěch... ale jeden, dva decentní vypínatelné svítící (a do skříně vhodně zabudované) prvky v jedné barvě... to je už jiná
8.2.2005 10:57:48   0.0.0.xxx 4648
Jeste chybi nejake efektni tesnici listy jako spojlery, zahnutej vyfuk z ventilatoru, a kuzi obkladanej joystick. Taky je dobry dat dovnitr case sifonovou bombicku s napisem NO2 a propojit ji s tlacitkem "turbo" na celnim panelu. Zkratka vam toho jeste fura chybi. Je videt ze jste nezkuseni zacatecnici.
8.2.2005 11:13:04   0.0.0.xxx 4946
Díky za fotky, protože ono se to celkem dost špatně fotí a barevné odstímy dost často ulítávají ...
Beru to jako přehlídku toho co lze koupit...
8.2.2005 11:50:19   0.0.0.xxx 4646
UV zareni slunce sice mozna je vetsi, ale skrz okno z beznyho skla a plechovou bocnici se ho urcite do pocitace dostane min nez z UV vybojky nekolik cm od vsech tech plastu uvnitr.
8.2.2005 12:46:36   0.0.0.xxx 4645
jak pravil komenský: každému co jeho jest. někteří lidé asi četli článek jen proto aby mohli kritizovat, když je to nezajímá tak je jejich chyba že se namáhali ho číst. mi se článek líbí, jelikož bych něco takového do kejsu rád, v rozumné míře samozřejmě a jak napsal autor článku je pravdou že takový kupující často kupuje zajíce v pytli. název uv-katoda, obrázek krabice a cena mi mnoho neřeknou když nevím jak to bude vypadat. a nějaká přeplácanost to je otázka vkusu, chápu že kejs použitý v článku byl pouze účelová nikoliv estetická kreace, aby bylo vidět co jak svítí a to článek splnil.

Peace4all a tuningu zdar
8.2.2005 12:59:17   0.0.0.xxx 4547
dobry den chtel bych se zeptat jestli nekdo nevi kde se da koupit UV reaktivni lak???? chtel bych stim totiz obtahnout chladice a takovi drobnosti a potom to osvitit UV vybojkou...... tak predem dik za odpovedi
8.2.2005 13:57:14   0.0.0.xxx 4748
Je to běžně k mání. Např. prodejny zabývající se výbavou diskoték a klubů, atd.Dávají i vzorky v malém množství.
8.2.2005 15:25:19   0.0.0.xxx 4845
dá se to už celkem běžně sehnat i krámech typu baumax nebo obi. mě by spíš zajímalo kde by se tyhle komponenty od revoltecu daly objednat? třeba uv trubici už mám ale takovej uv větrák je přesně to co bych potřeboval
8.2.2005 15:25:48   0.0.0.xxx 4847
Zkus se zeptast treba i nejakych teenageru - nekteri se tim patlaji na diskoteky a pak pekne sviti.
Nekde jsem to uz zahledl ... ze by nekde v supermarketu v oddeleni hracek/papirnictvi? Ale je mozne, ze takova barva nebude vhodna na chladic - primarne je to smyvatelne

8.2.2005 16:13:00   0.0.0.xxx 4747
To je zas flame... Takze asi takhle:
Ja sam modduju. K moddingu patri samozrejme i osvetleni. Nicmene nejsem zastancem zpusobu: narvem tam tri katody, osvetleny vetracky a bude to 'kůůůl'. Ne. Ja pouzivam (pokud vubec) decentni osvetleni... Ale kazdymu se libi neco jinyho, ze... Tak tu neflamujte ;)

Mam poznamku k teto vete: "Samozřejmě existují i další druhy svítících trubic, nejen UV. Většina těchto trubic, ale nevyzařuje UV světlo, takže jde spíše o vzhledový doplněk."
A UV katody nejsou 'vzhledovy doplnek'???

Mimo reklamy na tu jistou nejmenovanou firmu je to celkem f poho... No... Aspon pro lamy... Zkusenejsi maji procteny fora... (nerikam, ze nejsem lama...)
8.2.2005 17:54:49   0.0.0.xxx 4647
Co je kurva ten invertor? A co a proč invertuje?
11.2.2007 22:13:03   86.63.204.xxx 1415
Ohol si ty dráty co z toho vedou k té trubici. Vlož je raději do jedné ruky aniž by jsi je spojil. Zasuň napájecí konektory do zdroje a zapni zdroj. ....... Do smrti na ten pocit nezapomeneš. Ale neboj se ničeho, určitě to přežiješ a teoreticky to jde jen po povrchu, neměl strach máš ještě druhou ruku.
8.2.2005 18:19:52   0.0.0.xxx 4647
LED dioda je ustaleny spojeni ktery bezne pouzivaji aji odbornici na tuto temetiku. A u ostatnich vyjmenovanych veci to plati taky.Vedet to musim protoze se ucim na elektronika a takovy nabuseny paka kolem elektroniky co nas tam ucej vetsina z vas ani nevidela z dalky a vsichni tyto spojeni pouzivaj dnes a dene.
8.2.2005 18:50:20   0.0.0.xxx 4846
Tak větší hnus má jen kámoš, kterej si myslí, že má tuning, ale neni to nic víc než prasárna. Tohle už jde, protože je tam plno svíticích sarapatiček, ale stále to neni zdaleka tuning!!! Vypadá to hezky jen na těch malejch obrázcích. Co třeba ty napájecí kabely a všechny co nesvítí??? U mě třeba neni žádnej nesvíticí kabel vůbec vidět. A co zářivka přez sklo?? Nikoho jsem neviděl, aby mu zářivka oslňovala přez výhled )) i když vydává blesky. Já bych jí dal aspoň dolu pod desku před PCI sloty. Jako docela zprasený.... Je tam moc viditelných kabelů co nesvítí (např. napájecích) a dost uzlů, ale to už jsem psal. Nic moc!!!
8.2.2005 19:03:02   0.0.0.xxx 4748
Aspoň mají začátečníci přehled o tom, jek to přibližně udělat Možná bych doporučil místo UV zářivky modrou zářivku. Nejen, že osvětlí PC modrou barvou, ale má dost silné UV faktory a reflexní barvy ještě zvírazní i když je všude modré světlo. Fakt lepší jak UV. Mám doma objí a vyhrává modrá na plné čáře a UV v PC nemám. A hlavně nemám vyditelné prasácké napájecí kabely a to mám middletower a celej bok z plexi (bez krytu) přišroubované na case.
8.2.2005 19:48:35   0.0.0.xxx 4746
zachvili se nam pctuning.cz prejmenuje na pctuzing.cz
8.2.2005 19:58:04   0.0.0.xxx 4745
Nevim proc si kazdej dava do kejsu takovy kraviny vzdit to vypada jako kolotoc nebo vanocni stromecek (jak bylo uz receno) naprosto nevkusny!
8.2.2005 20:11:54   0.0.0.xxx 4545
Nazdaarek, pokouším se zjistit kde by se dal v ČR koupit ten adaptér z 6 na 8 cm. Klidne i jiný typ od jiného výrobce. Neviite někdo o nějakém PROSIIIIIIM...
8.2.2005 20:18:20   0.0.0.xxx 4748
to qwas: presne tak, na týchto hračkách nie je nič škodlivé
8.2.2005 21:17:25   0.0.0.xxx 4848
Jo tak nevim jaky odborniky znas ty, ale kazdej odbornik co znam ja, je z tohle spojeni nepricetnej.... , jeste bysme mohli machrovat kdo ho ma delsiho a budem jak maly decka
8.2.2005 21:35:38   0.0.0.xxx 4647
Proč sem píšou lidi, co nemají nic jinýho na práci než kritizovat a vysmívat se ostatním, jak sou blbí, když si dávají do case spoustu svítících serepetiček?? Já mám pročtenou spoustu fór a spoustu článků o pctuningu a říkám, že je to můj největší koníček. Ze začátku jsem byl taky unešenej vším tím světlem a cpal sem do case všecko bez rozmyslu... později jsem z toho trochu vystřízlivěl a důkazem může být např moje starší case na www.pcarea.org (článek Záblesk ve tmě)... už se těším na kritiku, která se tu na mě navalí :-) Dneska už vyznávám čistou linii a decentní osvětlení... Ačkoliv to bude trošku paradoxní, začal sem pracovat na novém projektu... Bude to 70cm velký model Bugatti Veyronu a komponenty budou uvnitř. Plánuju jen tak pro efekt možnost zapnutí všech světel (vysoce svítivé LEDky) a taky použiju stávající modrou katodu, patrně na podsvícení auta s možností zapnutí blikání podle hudby... Právě blikání do rytmu hudby považuji za to nejefektnější, co se dá kamarádům na case ukazovat a rozhodně to není nějaký kýč... toť můj názor. přeberte si ho jak chcete
8.2.2005 23:05:37   0.0.0.xxx 4445
Hele cet jsi vubec ten clanek nebo jsi si jen prohlid fotky? Jestli jo tak si ho precti a pak tu neplacej takove hovadiny !
9.2.2005 00:47:52   0.0.0.xxx 4547
SUXXX
9.2.2005 06:43:15   0.0.0.xxx 4747
Mno nevim , ale ivertor prece meni el. polaritu. V tomto pripade by to mel byt nap. nasobic ne? Vcelku me neni jasne k cemu je dobre do pc pridavat dalsi zdroje tepla. Mam zato ze pc ma "pocitat" a ne svitit. :-)
9.2.2005 08:16:02   0.0.0.xxx 4749
toto nieje prispevok do flame ale do diskusie - a hovorim IMHO je to otrasne, preplacane, nevkusne, neprakticke, neesteticke. Rusilo by ma to pri praci. Doma som vsetky LEDky vysklbal... Hadam vidim ci mam komp zapnuty, nepotrebujem na to posahanu LEDku
M.I.A. to vystihol - "pc ma pocitat a ne svitit" :-)))
9.2.2005 08:49:42   0.0.0.xxx 4747
Chtel sem tim jen rict ze toto spojeni se pouziva BEZNE aji u odborne verejnosti. Muzes se presvedcit treba tak ze si koupis AMARO (jestli vys co to je)a procist si nekolik clanku a zjistis ze se to pouziva bezne. To ze ty si je tady chces porovnavat je tvoje vec ale ja do toho nejdu (i kdyz se nemam za co stydet :-D)
9.2.2005 10:07:51   0.0.0.xxx 4446
Amaro sem uz par let v ruce nemel, ze by se taky takhle zvrhlo . Pro me je zase bezne LEDka . Domluvil jsem , nebo se votom budem hadat jeste par let...
9.2.2005 11:03:30   0.0.0.xxx 4645
jasne, strucne, vystizne, ale ja s tim nesouhlasim... viz muj post nahore....
9.2.2005 11:17:17   0.0.0.xxx 4948
Tak tohle už je fakt něco strašnýho... Když PCTuning.cz vydá něco, co moc k Tuningu nepatří, tak se ozvou debilové, kterým se hned všechno nelíbí... Ale když PCTuning.cz vydá něco, co je 100% tuning, tak se zase oběví takoví debilové, kteří říkají: "Na co tuningovat skříň??? Zbytečně vyhozený peníze."... Tak když se vám nelíbí co PCTuning píše, tak sem kurwa nelezte a máme klid všichni... A když už sem přijdete a přečtete si to, tak si jenom sami pro sebe řekněte, jaký sem píšou LAMY a vy jste přece nejlepší přes počítače a jděte dál a NIC NEPIŠTE!!! Zbytečně těma svýma kecama otravujete lidem život...
9.2.2005 13:28:33   0.0.0.xxx 4847
celkem good článek.. k tomu že to je přeplácaný -> myslim, že autorovi šlo především o to ukázat oc nejvíc možností osvětlení..
9.2.2005 13:38:56   0.0.0.xxx 4647
To, ze se ctenarum neco na clancich nelibi, je celkem bezny, a to at jsou jakkoliv kvalitni. To asi patri k ceske mentalite. Myslim, ze je jasny, ze na web, ktery ma tuning primo v nazvu , podobne clanky patri....Jen se obavam, ze situace je podobna , jako v oblasti automobiloveho tuningu - u nas casteji spis tuzingu, pouze s mensim zpozdenim a zatim nastesti s mensim poctem priznivcu. Kazdopadne LED vetracky a katody porad nejsou tak strasny, jako naraznik z felicie pridratovanej na s120, "kridlo" stluceny z drevotrisky, vyfuk z leseni ci okapu nebo nalepky noufyyr ci nikee...
9.2.2005 15:04:35   0.0.0.xxx 4847
no... po kazde recenzi si lidi stezuji, ze to neni o pc tuningu... a ve chvili, kdy to o nem je, tak je to zas spatne... SUXXX all!!!
9.2.2005 15:54:12   0.0.0.xxx 4747
"Ke každému casetuningu neodmyslitelně patří i samotné UV osvětlení." dufam ze tuto vetu autor nemyslel vazne... Vyslovene neznesiem tipkov, co si nakupia plnu prdel svetielok a natrepu ich do bedne a potom si na forum vycapia svoj "casemod"

Ocenujem snahu autora piblizit ostatnym co vsetko je dnes k dispozicii, ale ja osobne by som zvolil uplne inu formu prezentacie
9.2.2005 16:41:59   0.0.0.xxx 4747
Čelt jsem to, ale nikdo nepsal, že tam nemaj být vidět ty napájecí kabely. A ta blesková trubka by se pod desku vešla a byla by i tak vidět. Nebo co se ti nelíbí na mé kritice???
9.2.2005 18:14:49   0.0.0.xxx 4648
Tak teda nevím, diskutuje se tu o škodlivosti těch hraček a na fotkách sou nějaká svítítka... ale UV záření není přece vidět? Nepatří do viditelného světla tak co by nám na tom mělo škodit? UV se přece přemění na viditelné světlo právě v té florescenční vrstvě, nebo se snad dostává část i ven?

Podle mně je to běžný princip zářivek.
9.2.2005 18:27:35   0.0.0.xxx 4948
Každý vás jen kritizuje za to, že napíšete někde Y/I nebo jiné písmeno, že děláte to a ono, že se nerýpete v zapůjčeném casu (který určitě nebyl levný, stejně jako doplňky) a každé škrábnutí se trestá smrtí... R.I.P.

Nechápu proč ti co nesnáší osvětlování beden, vůbec čtou takové články. Proč vůbec klikaj na odkaz pod kterým je obrázek svítící diody, když pro ně Dark&common rulezz. Je to trapný a ubohý. Mě osobně svítí v case zadní větrák a vůbec mě to neruší. Vypadá to hezky a modře svítící case dává pocit chladu...

Tuning rulezz, common suckss

10.2.2005 07:23:04   0.0.0.xxx 4645
Cejtím tu móře pokrytectví. Dělejte si co chcete ,když vás to baví .O to jde .
Já toho hajzla zavřel před světlem, protože je to zdroj hříchu .Prostě si UV nezaslouží a BASTA ,naopak ho nutím,aby makal jak hovado a smažil se ve vlastní šťávě ,jak v pekle . Tomu já říkám tuning .
10.2.2005 09:06:26   0.0.0.xxx 4747
Gama záření taky není vidět. Nechcete doufám tvrdit, že proto není škodlivé?
10.2.2005 09:19:49   0.0.0.xxx 4846
existuje tvrdé a měkké UV záření, měkké je neškodné
10.2.2005 12:06:42   0.0.0.xxx 4747
naco tu potom vypisujes ked sa ti tuning nepaci
10.2.2005 13:55:30   0.0.0.xxx 4649
Mi se tento článek líbil. Myslím že člověk nemusí být teenager aby nějak vyšperkoval svůj case. Je každého věc zda se do takového moddingu pustí nebo ne. Já jsem jedině pro. Proč mít doma tuctový case :-) Moddingu Zdar.
11.2.2005 00:00:48   0.0.0.xxx 4847
Myslim ze jde o celkem povedeny tuning, sam se tim zabyvam uz skoro 3 roky a videl jsem uz opravdu mnoho. Je to muj konicek a samozrejme se nikdy nedostanu na kvality typu Orac3 atd. ale sam uz mam v PC vodni chlazeni, a neni nic efektnejsiho nez mit decentni osvetleni jednou katodou UV a do vodniho okruhu pridat UV reaktivni barvu. Pak v case sviti vsechny hadicky a i vnitrky chladicich bloku. Kabely jsou vyvedeny za plech co je pod MB takze k mechanikam nevedou viditelne kabely, pouze velmi male casti napr. Sata kabelu k hdd. Ale vse je stale ve vyvoji, a myslim ze clanek je presne pro lidi co chteji vedet co se stane kdyz pridaji svetlo, jak to asi bude vypadat, co je to bude stat a pak uz se fantazii meze nekladou. Sam jsem si clanek velmi rad precetl, i kdyz uz s osvetleni mam zkusenosti a spoustu veci jsem si sam vyzkousel, ale treba zminovanymi UV led jsem byl zklaman a nakonec se mi vali v supliku, a presene si myslim ze tenhle clanek na tento web patri a jen si preju aby jich bylo cim dal vic a delsich podobnych. Nekdo rika ze kvalita upada ja sem naopak chodim casteji a tesim se na dalsi podobne clanky. A komu tento clanek nevyhovuje nemusi ho preci cist. Kdyz si koupim noviny taky nectu vsechny clanky, ale jen ty co mne zajimaji. Zda se mi ze zde kritizuji lide kteri sami nikdy nic takoveho nedokazali a nebo ani treba nechteli, ale v tom pripade nevim proc reagovali na vec ktera se jim nelibi a proc cetli clanek o necem na co maji nazor ze je to przneni a kdesi cosi. Je opravdu super mit konicka a venovat se mu, jako je tuning a casemoding a na lanparty se sejit s kamarady kteri maji stejneho konicka a opravdu dobre pobavit co a jak delali a i nasbirat spoustu napadu a tipu. Nikdo preci nenarazi na jejich konicky at jsou sebemalichernejsi. Proste musim rict, dobry clanek ktery patri na PCTUNING. Diky.
12.2.2005 22:03:15   0.0.0.xxx 4848
nevite nekdo co pridat do vodniho chlazeni aby mi svitila voda kdyz ji nasvitim UV vybojkou???
13.2.2005 15:28:46   0.0.0.xxx 4746
Tuning je skvělá věc,ale musí se umět. Tady je moje představa vychytanýho tuningu :

http://www.pc-icebox.de/index.html?target=p_1899.html&lang=de
15.2.2005 12:32:40   0.0.0.xxx 4748
Fakt to je úplně hrubý.......Kolik takový věcičky stojí?
Chci si nějak tunit mího Athlona 64 3400+.....
15.2.2005 13:57:48   0.0.0.xxx 4646
tak di do prdele víš vo tom CENZURA
21.2.2005 12:32:43   0.0.0.xxx 4546
Věř tomu, že to děláme pro to aby debilové jako si ty měli o čem číst
21.2.2005 15:52:45   0.0.0.xxx 4649
Hele tak stručně:
Nejsem žádný odpůrce tuningu PC, ale nesnesu, když lidi, kteří si myslí, že jak dají to bedny neon (svíticí trubička - proty kteří to nevědí) jsou IN. není to pravda. Rád bych si přečetli ve svém životě aspoň jeden článek o tunïngu, který bý víc pomohl PC, jako třeba: chlazení, výkon ... ale ne, aby zasral bednu různými lampičkami a světýlkami. Osobně bych za ty prachy koupil lepší harddisc nebo něco, než zasrat bednu zkur... NEONAMA!!!!!!!!!
Jsem pro case modding (upravování vzhledu bedny, jako třeba černy lak ...) ale ne abych dotoho nacpal čím jak největší množství... už vite čeho.
Doufám že si to ti lidi vemou k srdci, a začnou přemýšlet co do toho ubohého PC serou! A mimochodem, UV záření zpusobuje rakovinu, tak abyste se za pár let nedivili že vám je nějak špatně!
21.2.2005 16:14:50   0.0.0.xxx 4948
Chcem sa opitat de sa to zapina v bedni ???Neviem na to prist!!!!Napiste mi to mailom.Dikz keart@post.sk
21.2.2005 19:51:02   0.0.0.xxx 4949
máš pravdu. tuning není osvětýlkách. osobně bych spíš uvítal něco jako studie o proudění vzduchu v case a vzájemném ovlivňování větráčků, stejně jako o utišování a podobně. K výkonu se toho už asi moc nenapíše. přecejen je hardware firemně vytaktěnej a upravenej k hranici možností (nepočítáš li občasne flašování jiných biosů a spol)

Do case "tuzingu" bych taky nešel, ale nic proti tomu nemám... když je case vkusná a elegantní a ne přeplácaná (jako oprýskaný ford s neony a dvoupatrovým křídlem). Fakt mě ale pobavila ta polovina kritiků nahoře co tu nadávali na prezentovanou bednu, ale nepřečetli si že to je JEN ukázka a né hotový produkt. Třeba neon bych si do bedny nedal. pár ledek to je něco jiného. za kilo si určitě nový hadr neseženeš.

P.s. když vyjdeš ven z bytu (zejména v období jaro, léto), dostaneš větší dávku UV než kdyby sis tu UV ledku strčil do kalhot. :-))))
22.2.2005 14:06:27   0.0.0.xxx 4748
Proč vyvracet někomu jeho přesvědčení.Tuning je součástí života ve více sférách,jen je potřeba si to uvědomit.Ten kdo si svůj comp zdobí světýlky,je se svým konáním spokojen, má z toho radost a hlavně má na to plné právo.Jsou i lidé kteří si dají do okrasné zahrady sádrového trpaslíka,v jejich vizi je to vkusné a mají radost.V dobách mého dětství třeba frčely potápěči do akvária,jímž šly bublinky z uší.Moc se mi to líbilo.Dnes mám na to názor jiný. Wolf
25.2.2005 14:45:55   0.0.0.xxx 4547
jj souhlasím, ale někde jsem četl o tom uv záření.. to je jedno, ale když nějaký týpek sedí 12 hodin u PC obklopený neonama atd tak určitě to něco dělá, to je jedno, je to jejich problém!
27.2.2005 18:53:34   0.0.0.xxx 4750
jo, jenže je rozdíl mezi "být obklopený UV trubicemi" a 4 ledkama
2.3.2005 12:50:24   0.0.0.xxx 4847
Amen. Ale nekterejm lidem nektery veci nevysvetlis ani kdyby chteli. BTW ten X-mod je libustka.
10.3.2005 12:41:05   0.0.0.xxx 4745
Bomba až na prach v case
19.3.2005 10:23:10   0.0.0.xxx 4746
Může mi někdo please poradit, kde bych si moh nechat proříznout bočnici casu tak, abych do ní moh instalovat plexi???
23.3.2005 09:29:59   0.0.0.xxx 4548
Chapu nazory obou stran, sam mam v bedne velkou pruhlednou bocnici a uvnitr mi sviti 2x vetron in/out, GK V9999GE, 1xtrubka a chladic ASUS. http://sweb.cz/kocia/case/3.jpg V dobe kdy jsem
tu bednu kupoval tj.cca 2roky byla vetsina kejsu po strance ergonomie a designu na stiru, nepocitam-li napr. Chieftec ktere ale staly 3-4k. V prubehu casu jsem 4x menil MB, (A7N8X-X,A7V600,A7N8X-E,K8N)a upgradeoval 3xCPU A 3xGK. Nikdy jsem zbytecne neutracel za svetylka, ale chtel jsem si udelat
case aby byla radost na nej koukat a neshorely mi v nem komponenty. Ted je hezkych a funkcnich beden prehrsel, ale vetsina lidi se necha zlakat tema "sviticima obludama" a ze hluci jak vysavac...
rekl bych, ze hlavni priority pri nakupu kejsu jsou:
1.Funkcnost
2.Ergonomie
3-4.Design a cena...
23.3.2005 09:48:12   0.0.0.xxx 4548
Hezky jsi to napsal, co dodavat... prudici jsou vsude.. chapu,ze nekomu staci 20kg sedivy zelezny case,ale proc to musi ostatnim nutit jako standart?

BTW: K vodnikovy jsem se jeste nedostal Mas nejake fotky?
http://sweb.cz/kocia/case/ -tady moje skrinka Fotky jsou nekvalitni... (fotil jsem to narychlo jednou vecer)
23.3.2005 10:45:54   0.0.0.xxx 4847
link is dead!!!
23.3.2005 10:48:39   0.0.0.xxx 4749
Eat shit and die Motherfucer!!
27.3.2005 00:57:11   0.0.0.xxx 4648
kol otoče!!
7.4.2005 23:33:35   0.0.0.xxx 4846
plně souhlasím, kolego, ty prachy je lepe investovat do poradneho HW a ne do tretek
4.10.2005 08:46:56   195.70.154.xxx 4547
akorat poradny HW nestoji tolik co tretky na ozdobu a prosvetlovani, takze nekdo si za par kacek udela tuning i kdyz je to jen okrajova a vizualni zalezitost. Technicky fajnsmekri samozrejme vi co je pro vykon dobre, ale kdo by to vysvetloval porad dokola
14.4.2005 14:18:06   0.0.0.xxx 4747
Cuus sen z Olomouckyho kraj presne z PREROVA kde to muzu sehnat ? Ty neony me zajimaji nejvic kde je kaufnout ?Cuuss demonn
14.4.2005 14:23:15   0.0.0.xxx 4646
VI NEKDO KDE TO KAUFNOUT ESTLI O TAK AT MI NAPISE NA MEIL demonn@atlas.cz ps sem z prerova u olmika
3.5.2005 19:54:07   0.0.0.xxx 4547
TAk ty větráky jsou docela hustý.
7.5.2005 12:25:47   0.0.0.xxx 4748
JOOOO,také jsem si naběhla,uvažovala o koupi PC a nakonec mne oslovil právě ten se světélkujícím větráčkem.Až doma zjistila,že je to hodně hlučné /prodejce:to víte v kancelláři by to zaniklo,doma je příliš velké ticho.../a tak ted nevím jak to ztišit.K tomu rachotí i DVD vypal.mechan při pouhém použití CD,PŘI TŘEBA VÝUCE JAZYKŮ TO RUŠÍ,nevím jak to odhlučnit? Nicméně to osvícení je takové prima.
7.5.2005 12:28:35   0.0.0.xxx 4846
PA&SO,WWW.PASO-SRO.CZ
10.5.2005 00:48:47   0.0.0.xxx 4647
Hosi, vi nekdo kde to koupit?
10.5.2005 07:49:30   0.0.0.xxx 4647
Třeba na http://shop.kerner.cz
8.7.2005 16:11:32   83.208.136.xxx 4745
moc preplacane az zbytecne staci jen ten neon
30.8.2005 06:25:28   159.134.94.xxx 4346
Nemas absolutne zadnej vkus, to ti tam nestaci 1, nebo dve barvy? Takhle to vypada jako chameleon
4.9.2005 21:27:56   83.208.225.xxx 4548
Nemam nic proti osvetleni, ale, aby pocitac vypadal jako vanocni stromecek, to si teda nemyslim. Ja osobne jsem pouzil dve barvy osvetleni- cervenou a zlutou a s vysledkem jsem naprosto spokojenej. Ano nemusite investovat zvlast velky penize. Staci si koupit par dratku, odporu a LED diod a mate peknou bednu za par supu.
4.10.2005 08:40:02   195.70.154.xxx 4747
Nicmene da se pochopit ze tohle byla jen ukazkova verze co vsechno je nemozne! a odporne :-) v realu by si to i sam recenzent a cteny redaktor udelal doma jinak.... Dale souhlasim s DJEZKEM ze mene je nekdy vice, o penize tady nejde, ale zase uplne nic, to uz neni tak pekne, a kdyz uz si nekdo utraci a tuni auta, tak proc ne PC skrine ... Docela blbe se tu projevil Pepe, a jemu podobni ale da se predpokladat ze, asi to bude jen vekem...
4.10.2005 08:51:47   195.70.154.xxx 4844
Jen tak na okraj: potreboval bych sehnat tak dva metry bublinek do vodovahy
12.10.2005 19:53:51   212.111.16.xxx 4748
Koupim ventilek na tank a nepromokavé sandály nevíte o něčem?
30.5.2006 13:15:08   85.135.16.xxx 2627
no taky se zajmám o počítače a taky sem zkoušel pc tuning je to super věc'no a hledám základní desku s procesorem ?kdo by mi tak prodal ?tak za 1500?
12.7.2006 13:42:15   80.78.146.xxx 2324
jahá tedka jsem za takovou cenu jednu koupil, a hledej hledej, poradim ti internetové bazary
12.7.2006 13:44:57   80.78.146.xxx 2823
Já dávám přednost neonům, s LED.
A vy co kritizujete, to že si namažeš větrák, to není tuning, to dokáže každej lamer, a navíc, zkuste napsat třístránkovej report o něčem takovým, pak to ohodnotíme ok?

6.3.2007 12:53:53   89.29.12.xxx 1314
Prosím vás potřeboval bych vědět zda se někde na internetu dají koupit redukce na větráky. Z 60mm na 80mm.Nemusí být UV reaktivní.
9.6.2007 14:06:31   85.70.84.xxx 1414
Nebudu číst všechny komentáře ale ten první mě nutí sem napsat. Ten člověk který to napsal (myslím ten prvníkomentář) asi ani neví co to pc case je. Tedá já osobně nechci aby moje case něco počítala, to totiž chci od jejího obsahu. Samotná case je děs a hrůza a protože mi není moc blízký styl těch moderních case který vypadaj jak kosmický rakety a nebo maj tvar xichtu UFO tak si radši pěkně osvítím jednoduše vnitřek pomocí nějaký tý katody. Vypadá to veselejc a v noci to poslouží i jako pryma osvětlení stolu místo rušivé záře žárovky lustru co vysí na stropě za mnou a navíc se mi pak zrcadlí v monitoru. Navíc nevim proč si takový člověk tohle čte když se mu to nelíbí.
1.7.2007 08:31:59   85.70.77.xxx 1415
Pěkný článek,ale myslím,že by to chtělo trochu uklidit kabely.
1.8.2007 03:28:45   84.47.40.xxx 1111
ZE vraj trobu upratat, ved tam ma totalni bordel skoda tich ventilatorou. Stakou kabelazou to je zbitocna robota.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

25 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.