Hlavní stránka Návody Úpravy: modding LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?
LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?
autor: Jan Štěpánek , publikováno 22.12.2004
LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?
Většina z Vás už určitě někde viděla, nebo přímo tady na PCtuningu četla o informačním LCD displeji, který je možné připojit k PC pomocí LPT. Jeho zapojení ale není nejjednodušší a ne každý má možnosti to realizovat, nebo se bojí pájení a proto displej nepoužije. Pokud se o to někdo pokusí, není vždy stoprocentní, že se mu povede správné zapojení a displej „neodpálí“. Na druhou stranu pro někoho je tento typ málo atraktivní a raději by se poohlédnul po něčem, co umožní zobrazit nejen informace o vytížení procesoru nebo teploty systému, ale také co může například v nouzi nahrazovat i monitor. A tím je právě LCD určený pro herní konzolu Sony PlayStation One. {mospagebreak title=Krabice a první dojem}

Krabice displeje nevypadá nijak převratně, nijak se neodlišuje od ostatního příslušenství od Sony, možná jste toto zahlédli někde v hypermarketu a ani o tom nevíte. I když takových věcí je spousta J. Balení obsahuje displej (v plastovém pouzdře, v podobném designu jako je celá konzole), dále adaptér na 7.5V a manuál.

U displeje jsou i opravdu malé stereo reproduktory, které sice nenahradí ani ty nejmenší určené k PC, ale v nouzi určitě poslouží dostačujícím způsobem. S ohledem na jejich velikost je zvuk docela slušný, ale to je samozřejmě dost relativní.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

Přední část LCD, přímo přes displej je ochranná folie.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

Rozdělat či nerozdělat, toť otázka!

Pro toho, kdo nechce nijak moc displej upravovat a je schopný ho i včetně zmiňovaného plastového pouzdra použít (například externě), bude lepší složitější varianta a to zapojení přes Jack konektor. Výhodou tohoto způsobu je, že nepřijdete o záruku, což může pro někoho z Vás být rozhodující argument. A hlavně je to také bezpečnější. Při rozdělávání je i určité riziko zničení, samozřejmě pokud budete opatrní, tak se není čeho bát.

Pro zabudování do case je určitě lepší displej rozdělat. Samozřejmostí je ztráta záruky, ale to už asi ke casemoddingu patří. Na vrchní straně (nad obrazovkou) se nacházejí dva gumové polštářky, které brání úplnému doteku s konzolou (samozřejmě při normálním použití), pod kterými jsou dva šroubky, které musíme oddělat spolu s dalšími u spodních konektorů, kvůli rozdělání. Poté je nutné rozloupnout spodní část u kloubu v místě, kde se nacházejí konektory. Následně musíte nějakým nožem nebo šroubovákem objet celý displej ve spoji, aby povolilo lepidlo a kryt se rozloupl. Musím podotknout, že to není vůbec jednoduché a strávíte s tím dost času, hlavně opatrně!

Pokud se Vám podaří celý kryt rozpůlit, máte už v podstatě vyhráno a zbytek už není nic složitého. Samotný displej je přidělaný pěti šroubky, které stačí odšroubovat a kryt můžete oddělit od displeje. Tištěný spoj displeje je kulatého tvaru a jeho rozměr je přibližně 13x15cm, Zobrazovací část displeje je ale o poznání menší a to 7cm výška a 10cm šířka, úhlopříčka je 5“. Pokud budete chtít LCD umístit namísto 5.25“ pozic v case, zabere bohužel celé tři pozice, což je zase pro někoho problém (samozřejmě ne u Bigtoweru), ale vynalézavosti se meze nekladou a toto umístění není jediné možné. Určitě by bylo zajímavé i umístění v bočnici nebo na horní straně case. Tloušťka je pouhých 8mm, což je ideální pro montáž do předního panelu, ale překážet nebude asi nikde.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

{mospagebreak title=Zapojení a nastavení}

Další výhodou tohoto displeje je samotné zapojení. Někteří by možná čekali, že bude složitější než zapojení řádkového informačního LCD na LPT, ale není tomu tak. Právě naopak je toto naprosto jednoduché. Tím myslím zapojení na TVout vaší grafické karty. Je tu možnost připojení i na standardní VGA konektor (přes redukci i na DVI), kdy bude ještě o něco vyšší kvalita zobrazení, ale zapojení je složitější a je zde nutnost složitějšího pájení. Proto bych spíše doporučil TVout, kvalita je dobrá a zůstává možnost neztratit záruku. Na konci článku je uvedeno pro ilustraci i připojení přes VGA.

Pro připojení na TVout budeme potřebovat Cinch kabel, který asi většina z Vás dostala ke grafické kartě, protože patří mezi standardní příslušenství. Dále redukci S-Video na Cinch, jelikož většina grafických karet má TVout řešený právě přes S-Video konektor. Pokud nechcete přijít o záruku a displej jste nerozdělali, potřebujete ještě 4pinový 3.5 Jack konektor, který byste měli sehnat v lepších prodejnách elektro. Dejte ale pozor, abyste koupili opravdu 4pinový, poznáte ho podle tří černých proužků. Pokud zvolíte tuto možnost, musíte na jedné straně kabelu odstřihnout konektor a odizolovat prostřední drátek. Ten slouží právě na video, jinak řečeno prostřední drátek se musí zapojit na Pin2 na Jack konektoru (kompozitní video) a ostatní malé drátky, které slouží jako izolace na Pin3 na Jack (zemnění). Na konektoru je Pin1 na špičce, od toho tedy odpočítejte další. Pin1 a Pin4 slouží pro připojení reproduktorů, ale jejich zapojení by se muselo provést přes další kabel ke zvukové kartě, což ale popisovat nebudu kvůli složitosti a do jisté míry i zbytečnosti. Pro toto zapojení by bylo asi lepší přímé napájení kabelu na tištěný spoj.

Pokud by přece jen někdo chtěl reproduktory zapojit, určitě si nějaký způsob najde. Po zmíněné úpravě kabelu stačí konektor Jack zasunout do AVin konektoru na displeji a máte vyhráno. Druhý konec zapojíte přes redukci na TVout a po zapojení napájecího kabelu do zásuvky a nastartování PC se Vám displej zobrazí jako druhý monitor ve vlastnostech obrazovky. Pokud by se tak nestalo, zkontrolujte ještě jednou zapojení. Nastavení je už poté stejné jako u standardního monitoru. Jen bych ještě podotknul, že přímo na displeji je možné tlačítky doladit jas a hlasitost reproduktorů (při zapojení přes AVin konektor).

Druhou možností je přímé napájení Cinch kabelů na konektor uvnitř displeje, což je určitě jednodušší a nepotřebujete zmiňovaný Jack. Na obrázku je pěkně vidět, kam se musejí drátky napájet, popis je asi zbytečný. Po napájení bych ještě doporučil zalití tavnou pistolí, aby se kontakty nemohly dotknout. Poté stačí zapojit jako u předchozím způsobu a displej je připraven.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?
- vlevo redukce S-Video/Cinch a vpravo je konec kabelu od LCD s koncovkou Cinch -

Možná se Vám z tohoto textu zdá, že je zapojení příliš složité, ale opravdu tomu tak není a zjistíte, že je to pouhé připájení dvou drátků na dostupném místě. Upozorňuji ale, že ani já ani nikdo z redakce PCtuning.cz neneseme žádnou zodpovědnost za možné zničení. Vše je jen na Vašem rozhodnutí.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

Nastavení a zobrazení

Po úspěšném zapojení už jen stačí displej nastavit podle Vašich představ a to přes vlastnosti v systému. Vše je stejné jako u klasického monitoru. Jediný problém s kterým jsem se setkal byl na grafických kartách s čipy nVidia, kde obraz po zapojení poletoval. Řešením je nastavení v nView. Je totiž nutné zvolit jako výstupní zařízení TV, formát B/PAL a výstupní formát nejlépe S-Video-Out. Je ale možné, že Vám půjde vše bez problémů, záleží hlavně na verzi ovladačů. Dalším nastavením je formát zobrazení. Podle mého názoru je nejlepší Klonování obrazu, kdy se na monitoru i na displeji zobrazuje samostatná plocha.

Displej má dále primárně určené rozlišení 640x480, ale zkoušel jsem například i 1024x768 a displej ho zvládne bez potíží, ale samozřejmě už písmo není čitelné, proto bych doporučoval zůstat u prvně zmíněného rozlišení. Nastavení barev je TrueColor. A aby LCD zobrazilo plochu, musíte ve spodní části zaškrtnout políčko "Rozšířit plochu i na tento monitor". Toto nastavení provádějte až po restartu počítače.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

Pokud vlastníte grafickou kartu s čipem nVidia, tak na obrázku vidíte záložku nView pro přesnější nastavení displeje.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

A tady už je přímo položka "Device selection", která je pro nás asi nejdůležitější, zde nastavíte vlastnosti výstupu pro displej. Doporučil bych právě ty, jež jsou na obrázku.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

A ještě tedy přikládám slibované schéma zapojení na VGA, které není o moc složitější, ale je využitelné maximálně pro uživatele s nevyužitým VGA konektorem.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

{mospagebreak title=Závěr}

Na displeji je možné zobrazovat opravdu naprosto vše. Například i sledovat filmy a hrát hry, obnovovací frekvence není špatná, ale velkým LCD panelům se samozřejmě nemůže rovnat a jak jsem psal v úvodu, jako náhrada monitoru je displej využitelný opravdu jen v nouzi. U mě je využíván spíše jako pomocný, například pro zobrazení analyzérů v media přehrávačích, či pro zobrazení oken ICQ a zabudovaný bude na předním panelu case. Využití je určitě široké, záleží jen na Vás co potřebujete nebo chcete.

Mnohým z Vás se ale jistě v hlavě objevila otázka: „Kolik za to?“, při pohledu na malé textové informační LCD při ceně kolem 700,-Kč a více by jste určitě odhadovali cenu tohoto barevného klidně i kolem 5.000,-Kč, ale právě asi největším překvapením (příjemným) je nízká cena, která se pohybuje od 1000,-Kč až po 1500,- v oficiálních prodejnách Sony. V této chvíli je asi nejvýhodnější možnost nákupu v obchodní síti ElektroWorld, kde je cena slušných 999,-Kč vč. DPH. A to už je určitě výhodná nabídka.

Nakonec tedy přidávám ještě několik fotografií zobrazení, ale upozorňují, že reálné zobrazení je lepší, fotografie se asi nikdy tak nepovede. První obrázky jsou z filmu Shrek 2, kde je vidět, že při tmavé scéně zobrazuje displej poměrně dost tmavě. Ale z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že je možné se na filmy koukat celkem pohodlně.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

Tyhle ukázky jsou už z filmu Men in black 2, kde jsou tmavé oblasti vidět zřetelněji.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

A nakonec zobrazení www stránek. Čitelnost je celkem slušná, ale samozřejmě monitor je monitor.

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

LCD displej pro PlayStation One - pro PC jak dělané?

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
22.12.2004 10:55:51   0.0.0.xxx 4847
Když jsem zkouknul nadpis, tak jsem si řekl, že bude nějaká opisovačka, ale spletl jsem se.
Je zde připojení přes tv out, které jsem takhle popsané ještě nikde neviděl. To mně upozornilo, že se mi LCD válí v dílně a měl bych ho namontovat do pecka ...
22.12.2004 11:09:59   0.0.0.xxx 4846
Vzdyt to jde pripojit pres 2xcinch-stereo redukci viz. diskuze na 4um.ocguru.cz nebo na zahranicnich webech. Svetlost zvysite nejednoduseji pripojenim dratku mezi cinchem a Y singnalem z s-video outu grafarny..jinak
potakama na pcb..

Jinak dik za ten typ za 9stovek je to nejlevnejc co jsem u nas videl ja ho mel za 1.5!
22.12.2004 12:09:38   0.0.0.xxx 4750
Zdravím Dudu, moc děkuji za uznání...od Vás to potěší.
22.12.2004 12:10:59   0.0.0.xxx 4648
Vím, že zapojení je mnoho, ale tohle bych řekl, že je velice jednoduché a pokud někdo nechce nic pájet, tak stačí koupit konektor (viz článek)
22.12.2004 13:16:09   0.0.0.xxx 4748
Tohle je OPRAVDU NAPROSTO ULTIMÁTNÍ ČLÁNEK !!!!
FAKT BOMBA !!
URČITĚ SI TO KOUPÍM !!
22.12.2004 13:58:48   0.0.0.xxx 4747
No, musim rict ze me taky zaujal a asi si ho koupim (cena je uplne super), chtel jsem koupit klasickej display jak o nem uz jednou tady vysel clanek, ale tohle ja vazne boba, uz ho vidim na predni strane case
22.12.2004 14:22:37   0.0.0.xxx 4547
Jen bych Vás chtěl upozornit, že už jsou na většině místech vyprodány..takže to možná bude problém sehnat...
22.12.2004 15:06:17   0.0.0.xxx 4650
nojo, to je riziko podnikani :-( ale uprimne, i tech 1500 neni zas tak moc
22.12.2004 15:23:14   0.0.0.xxx 4746
okamzite ma napadlo, ze taketo cosi spravim na maly linuxovy server, ktory prave skladam, a na display forknem /var/log/messages... Pripadne na nudzovy login pre admina, pridem len s klavesnicou. Alebo vlastne uplne nalahko, len s PDA-ckom alebo len tu skladaciu klavesnicu vytiahnem z vrecka kosele (to este musim premysliet). Alebo... jezis, napada ma tisic moznosti, idem hned shanat tieto displeje, aspon zo tri! :-)
22.12.2004 15:37:03   0.0.0.xxx 4548
Konecne neco pro nas bastlire, super clanek!!!! A o tomhle by mel byt PCT, jen tak dale ....
Blahopreji autorovy
22.12.2004 15:47:58   0.0.0.xxx 4848
Dam vam sem link na jednu zaujimavu pejdzu, kde si chlapik z tohto displaya zostrojil jednoduchy beamer (!). Stoji to za pozretie (aj ked je to bohuzial v nemcine). Ten posledny snimok (kde uz pouzil aj optiku) je uz celkom k svetu (pravda, profi-beamer to neni)...

http://home.pages.at/hoop/psone/
22.12.2004 15:48:57   0.0.0.xxx 4646
je to dobry, ale uz dlouho se to tady povaluje na foru :o)
22.12.2004 17:30:27   0.0.0.xxx 4948
Haj.. to má miliony využití.. fakt bezva článek...
Nevíte jak to udělat, aby mi ten display jel jako primární monitor???
22.12.2004 17:48:32   0.0.0.xxx 4649
Nevíte kde se dá ten display objednat na netu? nebo alespoň stránky toho electro worldu...
22.12.2004 18:03:58   0.0.0.xxx 4647
Takže se pokusím odpovědět všem.za prvé jsem domluvený z Charlsem a pracuju na tom, aby se na tomto serveru objevovaly podobné články častěji. Přeci jen jsem na PCT, ne?

Dále - tenhle displej je opravdu ideální pro nějaké ty servery nebo routery, sám jsem uvažoval o zadělání do mého routeru.

Jako primární monitor ten displej pojede. Pokud uděláte zapojení přes VGA, tak ho stačí dát na pozici pro monitor a pokud jej zapojíte na TVout, tak jako primární funguje v případě, že není připojeného nic jiného, čili pokud nebude napojený žádný monitor, tak se automaticky displej nastaví jako primární.

Objednání začíná být problém, ElektroWorld už je většinou nemá na skladě a jedinou možností jsou specializované shopy na netu. Ale moc jich není, co ho mají na skladě. A já osobně jsem ho kupoval ještě před akcí v ElektroWorldu a stál mě taky 1500,-PS: Moc díky za kladné reakce na článek...
22.12.2004 18:23:03   0.0.0.xxx 4646
Plánuju koupit novej počítač + LCD monitor, takže budu mít dva monitory LCD[DVI] + CRT[VGA]. Půjde i třetí na [TV-Out] ??
22.12.2004 18:24:48   0.0.0.xxx 4647
Notak to není problém, pokud to bude grafická karta zvládat, tak lze zapojit i všechna tři zařízení.
22.12.2004 18:47:19   0.0.0.xxx 4647
Takže když tam připajim VGA kabel tak to pak mužu fiknout do VGA na grafice..? A když tam (na napájený kabel VGA) dám redukci na DVI a dám to do konektoru DVI na grafice tak to bude lepší kvalita? A v Tescu nebo tak někde ho nemaj?

Stoobi rulezzz
22.12.2004 19:11:58   0.0.0.xxx 4446
no problem to je. pze vetsina karet ma pouze dva RAMDACy takze dokazi zobrazit jen dva obrazy. kdyz tam pripojite treti, tak bude zobrazovat dva ruzne obrazy a na tretim bude klon nejakeho obrazu. mam odzkouseny na FX5200
22.12.2004 19:32:12   0.0.0.xxx 4549
Ahoj vsem, ten LCD mam doma uz hodne dlouho, protoze jsem to potreboval rozchodit jako prenosny monitor pro servry, ale nikdy se mi ho nepovedlo rozvhodit na VGA vstupu. Tak jestli se to nekomu povede, dejte vedet sem do fora, jak jste to udelali. Dik za vsechny.
PS: Vubec na vystupu z grafiky neni ten VGA pin 9 ?!?!
22.12.2004 20:58:46   0.0.0.xxx 4749
Notak to je samozřejmý, že nezobrazí tři různý plochy...já to myslel jako tak, že je možný zobrazovat na všech, ale samozřejmě, že win (i grafika) dokážou pouze dva odlišné
22.12.2004 21:09:15   0.0.0.xxx 4748
Co takhle použít ještě jednu grafiku. Tu lepší na velký LCD + CRT a tu druhou v PCI použít na to malilinkaty LCD. WIN XP by to mělo zvládnout ne?
22.12.2004 21:24:15   0.0.0.xxx 4548
napriklad matrox parhelia podoruje 3 monitory wo win :-)
22.12.2004 21:32:38   0.0.0.xxx 4847
fajn navod, jen tak dal!!! ...prvne jsem chtel napsat ze uz to bylo na tolika sajtach (dokonce i na pretaktovani.cz uz to bylo pred pul - mozna i pred celym rokem) ze si snad delate srandu. Ale z prispevku je videt ze o tom dost lidi porad jeste neslyselo a tak nezbyva nez zatleskat :o)
22.12.2004 22:37:12   0.0.0.xxx 4746
zkus si přečíst tohle http://bit-tech.net/article/136/2 máš tam jak nastavit timing v PowerStripu.
23.12.2004 00:02:54   0.0.0.xxx 4948
LCD = Liquid Crystal Display
"Liquid Crystal Display displej pro PlayStation One – pro PC jak dělané?"
Taky vám to zní tak divně?
23.12.2004 06:51:31   0.0.0.xxx 4746
Tak se tomu bezne rika, najdes to uplne vsude, tak do toho nerej. Cestina ma ponekud jina pravidla nez anglictina, proto by bylo horsi, kdyby se tu objevovaly paskvily typu "CD-ROM mechanika" misto "mechanika CD-ROM".

LCD displej je proste v cestine celkem zavedeny pojem, zkuste si sam napsat "LC displej" nebo tak neco. Samozrejme, kdyby Stoobi napsal jen "LCD", taky by to vse vystihlo, ovsem sluvko displej se proste v tomto spojeni pouziva - http://www.google.com/search?hl=cs&q=lcd+displej&lr= jak v cestine, tak anglictine. S tim uz nic nenadelame.

Ale Stoobimu gratuluju k moc peknemu clanku
23.12.2004 06:59:54   0.0.0.xxx 4648
Celej článek je fakt super, možná do toho taky pujdu, ještě nefim jestli se mi to k PC bude vůbec hodit, mám trošku víc atypickej kejs :-) Autorovi gratuluju k perfektnímu článku, ale měl by se trošku naučit pájet. Z toho jednoho obrázku mi to přijde odfláknuty. Jinak fakt coool článek.
23.12.2004 07:14:05   0.0.0.xxx 4446
a take jeste:
http://www.stranypotapecske.cz/foto/monitor.asp

http://xpix.dieserver.de/downloads/PSOne/psone%20demontage.pdf
( http://xpix.dieserver.de/cgi/weazel/web/display.cgi?id=2 66&tmpl=druckausgabe&serv=xpix )

starfox.ucc.asn.au/carcomp/serio_lcd.htm

A kde zustal Stoural ?
23.12.2004 08:35:02   0.0.0.xxx 4545
Hej.. neska rano sem se tak probudil a uvažoval sem že ten nazev PlayStation One znamená asi PlayStation 1 (jedna)...
je to (jako ten display) z playaku 1???
23.12.2004 09:25:07   0.0.0.xxx 4847
nevim proc tu vsichni chvalite "autora" kdyz je to oblslehle z jineho webu kde to davno pred rokem resili, to ze umis mackat Ctrl+C Ctrl+V je krasne ;-)
23.12.2004 09:32:07   0.0.0.xxx 4648
Myslim, ze je to uplne k nicemu
23.12.2004 10:32:03   0.0.0.xxx 4746
ono otvarat si papulu v internetovom bahne anonymity si dokaze kazdy blbec, ale sam napisat clanok, ktory zaujme inych, to uz take lahke neni, ze XxX5 ? Najprv nieco sam napis, a potom si otvaraj chrapu na niekoho ineho...

Clanok je zaujimavy, pre mnohych je to nova informacia (este sa s tym nestretli) a mnohych to nadchlo k vlastnym modifikaciam. Ale samozrejme, ze to neni pre kazdeho (najma nie pre tych, ktori maju obe ruky lave). Ale toto tu je PCtuning, takze takyto clanok sem rozhodne patri...
23.12.2004 10:57:40   0.0.0.xxx 4846
V Sony Elvia-pro je mají za 1490,-
23.12.2004 11:34:11   0.0.0.xxx 4647
Je to pouze okopírováno a lehce přepsáno či připsáno pár řádek. Viz
http://www.pretaktovani.cz/text/CaseLCD.asp
23.12.2004 11:38:40   0.0.0.xxx 4747
Je to k nicemu, ale tady jsme na PCtuningu, takze je to k tematu.
Me to pripada podobnej tuning jako davat zadni spoiler a xenony na Skodu 100, alae chapu ze kazdy mame sveho konicka a co se nelibi me, muze se libit jinym, takze clanek hodnotim pozitivne
23.12.2004 12:11:34   0.0.0.xxx 4747
Je fakt, že někomu se hodní něco jiného... já osobně ho budu používat k pouštěni videí... když dělám něco na netu, tak mám u toho puštěné nějáké klipy (mp3 + hoooodně obrázků) a ten mi zabírá nemalou část obrazovky...
Je jesné že na PII (a horší) je to zbytečné jako "zadni spoiler a xenony na Skodu 100" ale pokud vlastníte lepší mašinku, a jste do ní zažraní, tak je to bezva vylepšení...

Stoobi a ostatní: jdou něják ty repráky vyvést externě, jako že místo bedniček co mám teď u komplu tak tam dám jacka z toho "displaye" ??? Nebe zvuk pude i přes "cynče" ??
23.12.2004 12:51:08   0.0.0.xxx 4647
Tak pánové, ten článek na pretaktovani.cz čtu teď poprvé, nikdy jsem ho neviděl. Tenhle článek jsem psal já, podle mých zkušeností, znalostí a poznatků. Není v něm ani jedna věta okopírovaná z žádného našeho ani cizího článku.
23.12.2004 12:56:16   0.0.0.xxx 4947
Pánové, tak teď jste mě fakt rozesmáli...to je LOL jako prase! vy mě tvrdíte, že jsem jen malinko přepsal článek z pretaktovani, kterej je na deset řádků a je opsanej z bit-techu. A sami čtete můj, kterej je komplet vymyšlej ode mě, dlouhej přes stránku. A i všechny fotky jsou moje. To snad nemyslíte vážně...tyhle komentáře spíš pište na pretaktovani.cz, když tam nejsou schopní ani udělat vlastní článek a okopírují ho i s fotkama z bit-tech...Tak takhle jsem se už dlouho nezasmál...
23.12.2004 13:50:01   0.0.0.xxx 4747
Mě se tvůj článek líbí, vážně o tom uvažuju, i když to nepotřebuju... ale asi do toho půjdu. Dík!
23.12.2004 13:55:13   0.0.0.xxx 4747
Jak jsem psal v prvním příspěvku, Stoobi použil vlastní hlavu na něco co už někdo někdy vytvořil, ale přežvýkal mám to tak jak se na PCtuning hodí a pochopil to každý ...
Plky o tom jestli to má cenu, nebo ne, si nechte na doma, protože pro některé závisláky z nás to význam má. I když to pecku na výkonu vůbec nepřidá :-D
23.12.2004 14:36:27   0.0.0.xxx 4647
To je sice pekne, ale jak asi donutim jeho funkci v dosu, linuxu a nebo biosu, bez powerstripu, to je pak o nicem.
Ale o neco niz ve foru je zajimavy odkaz na tohle , to by mohlo pomoct, a tak to hned vyzkousim, jak sezenu ten IO.
link je zde: http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuits/vga2rgbs.html
23.12.2004 15:13:28   0.0.0.xxx 4748
Uz sem na ten displej koukal asi pred rokem ale rikal sem si ze to nepude .. ted vidim ze to de i na VGA .. to je fakt super ..
vypisuju soutez na to kdo sezene nejlevnejsi obchod .. fakt to chci ..
23.12.2004 16:47:46   0.0.0.xxx 4747
nechapu proc sem vubec prospivas kdyz ocividne musis bejt uplnej blb kterej jednou za dva roky otevre computer a je znej mistr.... Tohle je konecne clanek kterej PCtunning stavi tak kam ho stavi i nazev...
23.12.2004 17:19:08   0.0.0.xxx 4848
3 monitory naráz zvládaj jen grafiky matrox takže pokud ji nemáš (a asi nemáš) tak s tím nepočítej
23.12.2004 19:32:14   0.0.0.xxx 4544
Jedna karta do PCI-E LCD+CRT a
GeForce2MX400 do AGP ... na LCD z PSone ??
23.12.2004 20:06:13   0.0.0.xxx 4547
Mohol by dakto napisat kde by sa dal zohnat v Ostrave resp. niekde na slovensku za podobnu cenu.
23.12.2004 21:05:36   0.0.0.xxx 4748
Taky by me zajimalo kde v Ostrave se to da koupit :-/
23.12.2004 21:18:50   0.0.0.xxx 5047
článek je to fakt super, ale zajímalo by mě jestli nekdo neví jak to udelat s LCDčkem ze stareho notebooku, je to přece jen jinak zapojene než jak je to popsane v článku, sice se tu bavíte jak to zapojit na VGA, ale me by zajímalo jak to zapojit na TVout nemam totiž dalsi VGA kvuli tomu že mam AIW grafiku, kdyby mel nekdo nejaky napad at se podelí, myslím že to uvíta víc lidí.
23.12.2004 21:41:51   0.0.0.xxx 4445
Musim dat na pudu router a dlouho resim jak do prostoru 0.5x0.5m natesnam i monitor. Velice se mi to zamlouva. Navic nemusim resit problemy typu zapinani studenyho monitoru, zatepleni PC atd....

Jen tak dal... jste prece www.PCTUNING.cz

23.12.2004 22:51:51   0.0.0.xxx 4448
ad stoural... jesteze na minuly patek nas radoby vtipalek nic nesesmolil, a az zoufale doufam, ze nic nesesmoli ani na tento tyden a radeji uz nikdy.

ad clanek ...je vyborny a netusim proc zde zase polovina diskutujicich vytahuje, ze to uz nekde videli na webu www.nejakazapadlastranka.com ci jinde, protoze jak je videt se s tim spousta lidi vcetne mne jeste nesetkala. Uznavam, ze u nekterych clanku si clovek timto smerem uz rypnout proste musi, ale v tomto pripade je to ubohe a neni to na miste.
24.12.2004 08:18:48   0.0.0.xxx 4849
Tak včera sem odjel ze svého rodného městečka a vydal se na cestu do ostravy...
Nejdřiv sem jel do centra (poptat se na N-Gage (neuspěšně): a pak do Futura... Tam sem se zeptal v Game Shopu (nebo jak se to jmenuje) jestli to nemaj a voni že prej ne, ale že prej by to mohli mít v ElectroWorldu... pak sem prošel celé Futuru a nikde ani náznak že by to mohli mít...
Tak sem jel do ShoppingParku a tam nic - v Datartu (du? jinak předraženej shop jak cip) ani nevěděli co ponich chci a ve zmiňovaném ElectroW. mi řekl (takovej ten starší pán s kapesníkem...) že ho před třemi týdny měli a že prej už nebude(( Ale měli tam celej Playák One (za 2990,-).
Tak sem chtěl jet ještě do Tesca, ale nějak mi nevyšel čas
a tak nevim jestli ho v Tescu maj Možná by se dal v tom Ele.W. objednat...
Takže fakt nevim... jelikož nejsem zdejší (jako z Ostravy) tak nevim kde by to tam mohlo jinde bejt

Jediná možnost je si koupit celej PS One a udělat to z něj (nevýhodné a značně drahé) a nebo si koupit bazarovej PS 1 (s co možna nejlepším displayem - jako nepoškrábaným...) a udělat to z toho...
24.12.2004 08:50:57   0.0.0.xxx 4847
Nevím pod čím si pánové představujete tuning ale tohle to rozhodně není. Tohle je PC modding. PC tuning je ladění PC co se výkonu týče. Stoobi se mnou bude určitě souhlasit.
Jinak grutuluju k prvnímu článku.
XPM
24.12.2004 08:51:59   0.0.0.xxx 4747
No to asi bude nejlepsi ten bazar :-/
24.12.2004 11:34:30   0.0.0.xxx 4848
XPM díky - a souhlasím s tím, že tohle je spíše casemodding, ale to je jedno...hlavně je to myslím článek, který se hodí na tento server.

A je pravda, že už se možná ten displej někde nedá sehnat, byl jsem asi před dvěma dny v ElectroWorldu v Hradci Králové a tam už měli tak jen ty kompletní sady...
24.12.2004 11:42:12   0.0.0.xxx 4548
Nevíte kde se dá na NETu levně objednat? Dík...
24.12.2004 12:00:24   0.0.0.xxx 4748
No to právě zatim nikdo neví
24.12.2004 12:18:59   0.0.0.xxx 4546
Mám GeForce FX5700LE, Mám na ni napojený dva CRT monitory. Když dám do PC třeba do PCI nějakou starou kartu a napojím Displej na VGA. Pojedou mě pak všechyn tří obratovky ??
24.12.2004 13:07:55   0.0.0.xxx 4646
Super to článek. Jen tak dál.
Škoda, že to bude asi trochu problém sehnat.
Už se vidím jak budu hrát na case nějakou pařbu. (to bude teda pohled). Určitě to využiji. A co se toho okopírování z pretaktovani.cz, tak tomu nemuže snad žádný logicky uvažující člověk věřit. Jak by mohl někdo z 10-ti řádků udělat vynikající článek na celou stránku.

Možná bych se rád pokochal ještě nějakými fotkami od autora článku....
24.12.2004 14:58:21   0.0.0.xxx 4446
nasel jsem ho akorat na http://www.pc-hry.sk/obchod/pchra.php?id_hry=3695&game=LCD %20Screen%20pre%20PS%20one za 2200,- SK.
V elektroworldech v praze jsem je nesehnal (24.12.)
P.S. hadat se o to jestli je to moding nebo tuning mi pripada ujety,zalezi na pouziti a navic je to BASTLING !!!
P.P.S. LDC z booku timto zpusobem vyuzit nelze, napriklad proto,ze book do displeje posila rovnou data kdezto z vga karty leze vpodstate "analogovy" signal
24.12.2004 15:02:19   0.0.0.xxx 4748
Supr článek. Mám 9800PRO a minimální rozlišení jde nastavit 800x600. Nevíte kde je problém nebo jestli to vůbec jde?
24.12.2004 16:09:50   0.0.0.xxx 4647
Super clanok, vazne, ale teraz uz je absolutne po originalite, bude to mat kazdy... Ale neobvinujem nikoho, len tak lamentujem ze treba vymisliet zase neco nove aby neboli vsetky modovane casy na jedno kopyto...
25.12.2004 07:35:00   0.0.0.xxx 4648
Možná je to hloupý nápad, možná už to tu někdo navrhl, co kdybyste ten displej prodávali v pcshopíku tady na PCTuning.cz?
25.12.2004 10:57:38   0.0.0.xxx 4846
zkuste tenhle odkaz. včera večer sem to našel na netu.
ja si to asi nekoupim, ale jeste nad tim premejslim. treba to nekomu z vas prijde vhod

www.gametrade.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemid=430&Level=268
25.12.2004 20:06:55   0.0.0.xxx 4745
Zdravím všechny,
super článek!
Autor má pochvalu.

Řeším nyní problém PC v autě, nejen pro napojení na autorádio kvůli mp3, ale ve spojení s GPS i jako naváděcí systém.
Problém se zobrazením.

A jak vidím, dořešeno.
Sháněl jsem malý monitor, nic.
Sháněl jsem malé LCD, také nic. Cena od 6000,- Kč za 8" LCD od Necu mi přišla až moc.
A pokud je toto LCD za 1000,-, tak to v mém případě nemá konkurenci.

Super tip.

Tom
26.12.2004 11:52:32   0.0.0.xxx 4546
No opravdu nelze říct, že se jedná o tuning nebo modding...
Tuning je přidělávání nových dílu... (no prostě tunění) a modding spíš úprava... nálepky (vyřezání díry - ale daní plexi už je tunning...)... opravdu zaleží, jak ho využijete;)
A originalní to bude jen tehdy, když nebude mít každej stejne využití jak druhej
(konec konců neska má skoro každej modře podsvícenej case...).
Jinak děkujem (teda já) Jardovi za link... ale pořádně si to přečtětě - než si to objednáte... je to OEM a bez adaptéru...
Pisnu jim mail a zeptám se, jestli by nemohli objednat v krabici (+ adapter - pak vam dám vědět.
Jinak v PCshopíku (tady na PCT) by to nebyl vůbec špatnej nápad!!!
26.12.2004 17:34:13   0.0.0.xxx 4848
sem rad, ze aspon nekdo ma z toho linku radost
hledal sem to vsude mozne na netu a nasel jen tohle. moc neverim, ze to tam jeste budou mit, ale za pokus to rozhodne stoji.
to ze je to bez adapteru neni zas tak strasny, protoze to stejne asi vetsina lidi napaji nejak primo ze zdroje a tezko jim z pc couha nakej adapter. navic sem nekde cet, ze uz to sony nevyrabi, takze si tezko muzem vybirat.
27.12.2004 00:01:55   0.0.0.xxx 4648
Mohli byste zde uveste i clanek jak z tohoto LCD disleje udelat jednoduchy projektor...
Neco jak je zde:http://home.pages.at/hoop/psone/
27.12.2004 00:17:00   0.0.0.xxx 4648
Pokud na tom displayi neni radic (a to vetsinou neni) tak to nepripojis...

2Stoobi: Hezkej clanek (pro ty, co to nechtej hledat na forach).
27.12.2004 10:47:47   0.0.0.xxx 4648
Ten link je na nic. Kámen úrazu tohodle displeje je v tom, že časování signálu musí odpovídat časování PAL (respektive NTSC). Tzn. 50Hz vertikálně a 15kHz horizontálně, takže se buď musí nějak VGA kartě vnitit jiné časování (powerstrip ve windows, nebo v linuxu přes fbset či modelines v Xkách) nebo použít TV výstup. Žádný "kabel" rozhodně VGA->PAL časování nevyřeší. Existují sice obvody (pekleně mastné), co tohle dokáží (vzorkují VGA signál do vlastní videopaměti a z ní potom generují PAL vlastním RAMDACem) , ale složitost a cena by byla neúměrná.

27.12.2004 21:49:46   0.0.0.xxx 4744
Někdo houby umí, čumí a závidí. Ti kritizují vše a povyšují se nad ostatní. Viděl jsem článek na pretaktovaní.cz a jestli někdo naznačuje ze je tento článek zkopčený a mírně poupravený tak se zde hodí uvést pravý Ostravský termín MIMONAS (MÍsto MOzku NASrané). A i kdyby už se tento návod objevil i na jiných webech, proč ho neuvést i zde, vždyť to jen pomůže rozšířit tuto opravdu zajímavou myšlenku a přiblížit ji ještě více lidem. Jen tak dál, čím více podobných bude, tím lépe, protože tohle na tento web opravdu patří a kvůli takovýmto vychytávkám tento web navštěvuji.

Takže Stoobi, máš mou podporu.

Martin Kusyn

PS.: Všem vám přeji příjemně stráveného silvestra, který se už opravdu kvapem blíží.
28.12.2004 11:12:17   0.0.0.xxx 4747
tady by to snad mohli mit, ale je to zase bez niceho, pouze lcd
i s postovnym to dela 1500
28.12.2004 17:39:43   0.0.0.xxx 4747
Kde je ta adresa ?
Návod je fakt super, ale k cemu to je, kdyz se to neda nikde sehnat??? Prolezl sem snad vsechny obchody a bazary na netu a nic. Nekde ten LCD prodavaji spolu s PS One a samostatne to prodat nechcou
28.12.2004 20:57:08   0.0.0.xxx 4847
Tak som ten displej na tej stranke http://www.pc-hry.sk/obchod/pchra.php?id_hry=3695&game=LCD %20Screen%20pre%20PS%20one objednal. Som zvedavy ci ete bude. Dvojriadkovy displej na LPT uz sice mam ale toto bude nieco efektnejsie.
Clanok sa mi paci. Keby ich vsak bolo viac...
29.12.2004 00:22:28   0.0.0.xxx 4747
Zdavim, zaujala me myslenka vyuziti jako servisniho monitoru pro zakladni nastavovani BIOSu /*nixu v routeru ..
Jake je maximalni rozliseni displeye, dal by se po napojeni na VGA konetor pouzit treba pro vstup do BIOSu pocitace?
Napajeni 7,5V je nutne ci by stacilo treba 5V (USB, PS2..).
Predem diky za info!
29.12.2004 11:48:00   0.0.0.xxx 4547
Kde? link...
29.12.2004 22:45:07   0.0.0.xxx 4747
http://www.playstation-chip.cz/shop za 1400Kc
30.12.2004 01:13:30   0.0.0.xxx 4647
ahojte... prosim někoho, kdo ten display má, ať mi pls udělá fotku toho místa, kde se kšanda toho displeje zasunuje do tišťáku(v nějakym slušnym rozlišení)... zajímá mě, jestli je ta patice standartní součástka a na kolik je to žil... ten displej by šel totiž uplně odpojit a pomocí dvou patic a kšandy by to šlo nastavit... mam malej case a chtěl bych to vysouvat z cd-romu... nevim jestli investovat... tak jak to tam je je to moc velký.. díky velice
30.12.2004 22:02:52   0.0.0.xxx 4548
To je dost good nápad dát si to do auta.. Nechceš o toma udělat webovou stránku?? Měl bych pár dotazů :
1/ Jak to chceš v autě napájet (Jako to PC)
2/ Kam to da auta umístit.
Rád bych si to tak někdy udělal.
Dík
31.12.2004 12:16:19   0.0.0.xxx 4848
perfektní článek, fakt slušnej článek pro lidi, asi si to dám taky do káry !!! jak je to s tím elektro wordem, maj nebo nemaj ?
31.12.2004 14:38:09   0.0.0.xxx 4547
Nevite někdo, kde by se ten display dal sehnat?
31.12.2004 21:24:38   0.0.0.xxx 4647
Pokud ten clanek je Vase vlastni dilo, tak to je neuveritelna nahoda, hranicici s temer nemoznosti....
Clanek na www.pretaktovani.cz pouzil jako svuj zdroj (a aspon to tam uvedl) server www.bit-tech.net. Clanek muzete nalest zde: http://www.bit-tech.net/article/136/ . Bohuzel i tamni autor napsal ze se jedna o jeho clanek, a az v diskuzi k clanku administratori zjisitili ze se jedna zase jen o vykradacku tohoto clanku http://starfox.ucc.asn.au/carcomp/serio_lcd.htm . Toto je puvodni autor tohoto modu. Sice neni uplne primo samotnym tvurcem protoze je motivovan zase jeste jinym clankem (http://lagnarok.no-ip.com/lcd.htm a http://lagnarok.no-ip.com/lcd2.htm) nicmene aspon data zaznamy a obrazky jsou jeho. Pokud se do tohoto modu pustite zjistite ze to neni az tak snadne jak to vypada... ale to je kazdeho vec jak si s tim poradi. Jen prozradim ze se jedna o konfiguraci graficke karty (obnovovaci frekvence, rozliseni a horizontalni a vertikalni synchronizaci), a treba je take u nekterych karet vyrobit konvertor s Horizontalni a vertikalni synchronizace na kompozitni synchronizaci. Dale je problem ze i u dual grafickych karet to neni vubec snadne sprovoznit soucasne s velkym monitorem (protoze tento display si zada obnovovacku nekde na 15kHz coz normalni monitor nedava a windows tohle neumi, pak pryjde na radu powerstrip, ktery ale neumi konfigurovat jen urcity vystup (treba DVI)), ale jde treba pouzit dve VGA (coz zase neumi nektere zakladni desky a podobne... cele je to spise o nahode a stesti na hardware ;-) .
2.1.2005 16:53:24   0.0.0.xxx 4748
Stoobi článok je super.Chcem sa ťa opýtať,alebo niekoho kdo má skúsenosti s týmto dislayom akým sposobom je pripevnený o plošný spoj.Plochými vodičmi,vodivov gumou...či možem display oddeliť od plošáku a bude fungovať.Chcem robyť projektor a nevie či to s týmto displayom pojde.Ak ano tak by to bolo fak super lacné riešenie projektora.A Ivosch ak hladáš dobré stránky o projektoroch tak navštív www.allinbox.com ,alebo ak mi tu niekdo poradí tak uvediem článok o projektore aj ja.
3.1.2005 07:03:33   0.0.0.xxx 4747
zdarec někdo tu v diskuzi vložil odkaz na nějakého němčoura, co už si projektor vyráběl, a výsledek je dost dobrej
http://home.pages.at/hoop/psone/

jestli máš taky nějakej odkaz, tak pošli prosím, taky se o ten projektor pokusím !!! zdarec

3.1.2005 07:31:53   0.0.0.xxx 4749
Klidne tyto diskuze ignorujte, protoze sam vite ze mame pravdu... je az s podivem ty obrazky tojo zapojeni na VGA a podobne, schema VGA konektoru je oznaceno stejnejma barvama (cervena je hnedou) a i kdyz obrazky prelozim prez sebe tak sedi i umisteni v tom... pouze se po mem prvim prispevku zmenil obrazek s fotkou zapojeni.... nic vic... a jeste budete tvrdit ze to je vase..... Asi to puvodni autor ukradl od vas, a vydal to o rok drive.... to je trapne... stejnej postup stejnej navod ale jdete s tim pozdeji a je to vas "vynalez" )

Kdyby jste se aspon priznal, ale takhle ste jen chudak kterej proste nenapise nic...
Kdyby jste clanek napsal a rekl ze zdroj vasich informaci je http://starfox.ucc.asn.au/carcomp/serio_lcd.htm tak nereknu ani prd, ale tohle je ubohost.
3.1.2005 10:19:12   0.0.0.xxx 4748
Supr clanek, pokud by sel tan projektor tak bych do toho sel rozliseni pro video staci.
Uz to vidim LETNI DOMACI ZAHRADINI KINO
mozna by se to dalo predelavat i komerecne )))
4.1.2005 10:51:00   0.0.0.xxx 4548
A neexistuje redukce z toho AV multikonektoru na VGA (DVI)
Na obrázcích vypadá že je to AVčko je připájený na stejným místě co se pájej VGA konektory. Nebo by to šlo vyrobit alespoň z AV koncovky a bylo by to bez ztráty záruky.
4.1.2005 14:47:37   0.0.0.xxx 4648
> Cena od 6000,- Kč za 8" LCD od Necu

Kde se daji podobne 8-10" LCD koupit (pripadne primo ten 8" Nec)? Shanel jsem neco podobneho a nic :-(
15.1.2005 01:27:32   0.0.0.xxx 4747
www.cartft.com - navody, shop, soft (mp3,DIVX,GPS...)
www.mp3playerstore.com - shop s displ. do aut i vga a dotek.
15.1.2005 13:18:51   0.0.0.xxx 4649
Někdo nic nedělá, nic neumí a jen kritizuje.
17.1.2005 22:27:42   0.0.0.xxx 4748
vše o PC do aut najdete na www.carcomp.org
25.1.2005 14:14:33   0.0.0.xxx 4647
Máte to někdo z toho p-one v autě????co na to všechno připojíte a ve zkratce jak????je to vůbec reálný??Za jakoukoliv odpověd předem díky!!!
26.1.2005 14:39:07   0.0.0.xxx 4546
No hlavne tenhle display nesezenez uz vubec nikde
takze si ten clanek muzou vsunout ........
26.1.2005 18:13:40   0.0.0.xxx 4646
Kde si ho sehnal za 9?
29.1.2005 10:53:19   0.0.0.xxx 4647
Prvni napad, co ne napad je udelat z toho malej projektor, jeden uz mam hotovej, vysledek vic nez dobrej, ale je problem v tom, ze ten projektor je dost velkej, mam to udelany z 15" LCD. Kdyz bude nekdo chtit nejaky info, nebo foto, tak na mail. Mozna, ze se do tohodle malyho pustim.
30.1.2005 19:08:52   0.0.0.xxx 4746
Čau lidi potřebuji poradit s tim jak dostat obraz z VGA do TV přes kabeli neboli scart. Mam totiž notebook a tam neni žádný TVout je tam jen VGA tak bych potřeboval poradit jesli někdo nemáte nebo nevíte o takovím kabelu který Vám dostane obraz z PC přes VGA do TV. Potřebuji to jen na prezentaci. Ještě aby jste mne pochopili tak chci využít TV jako displej neboli monitor. Diky moc napište mi prosím na email...
3.2.2005 20:21:28   0.0.0.xxx 4647
Ty dva linky cos dal jsou super, ale stejně furt nevím jak takovej PC v autě napájet. Kde vzít dostatek proudu ??
4.2.2005 20:08:54   0.0.0.xxx 4546
nutne potrebuju monitorovaci preview display k video mixu Edirol V4. Nemuzu nikde sehnat malej LCD kerej ma vstup cinch a neni to napra televize za 8 tisic. Proto mne zaujal tento display. Odhodlal sem se ho koupit a vsude kde sem se ptal rikali ze uz se nedelaj ze uz ho nemaj. Nevite o nejakym obchodu kolem jiznich cech gde je maj? Nevite o alternative k tomuto displai?
dik
5.2.2005 15:27:31   0.0.0.xxx 4547
pokud chces a mas snahu tak sezenes, me se tenhle napad zalibil a display do tydne mam a nasel jsem vice prodejen nez jednu a to v dobe kdy by se zdalo ze je to uz naprosto nedostatkove zbozi
7.2.2005 10:27:58   0.0.0.xxx 4648
to by me zajimalo, kde se teda da do tydne sehnat, uz ho shanim pres mesic a bezuspesne... hod link
9.2.2005 20:08:51   0.0.0.xxx 4647
uzasne s tim beamerem ... to musim postavit ... vyborne ... takovy nenapadny odkaz ... kezbych na tebe mel mail. jdu hledat
12.2.2005 13:47:31   0.0.0.xxx 4648
>Napajeni 7,5V je nutne ci by stacilo treba 5V (USB, PS2..).
>Predem diky za info!

No, 7.5V @1-1.5A sa konektorom USB alebo PS/2 nakrmit neda, ale uregulovat to z +12 by mozne bolo.
12.2.2005 13:50:42   0.0.0.xxx 4747
Ti v GM electronic maju daky za ~2000
malinky video displej... ale ta cena v porovnani z 5" LCD k PS...
12.2.2005 20:45:14   0.0.0.xxx 4747
Ja ho napriklad koupil v Ostrave pod Svinovskyma mostma v te trznici tam. Prvni kram na PSX jsou tam celkem tri.Stal me 1400,-Kc cena sice nic moc ale objedoval jsem ty prachy. Dalsi jsem videl v C.Tesine meli je primo v krame na sklade, ale cena byla 1490,-Kc. Zalezi taky odkud jses. Ale lidi netvrdte me ze ho v Praze nesezenete!!!
14.2.2005 14:40:16   0.0.0.xxx 4747
Chtěl bych vědět kde si ho objednat. Nikde ho totiž nemaj.
16.2.2005 07:36:10   0.0.0.xxx 4748
Nevite, kde jeste v Praze maji? Nebo i internetovy obchod.
16.2.2005 16:20:04   0.0.0.xxx 4648
Vim ze se na neco podobnyho ptal jiz nekdo prede mnou,
ale zajimalo by me jestli lze pouzit LCD vykuchany ze staryho notebooku jako druhej display pripojitelnej pres VGA???
Pripadne jak na to???
7.3.2005 17:09:24   0.0.0.xxx 4747
Není zrovna levný, ale našel jsem - k dodání do 3 dnů - na www.gamesparadise.cz/index.php?vid=317
14.3.2005 12:24:17   0.0.0.xxx 4546
jak si tam uvadel jak pripojit pres vga tak by me jenom zajimalo jestli se na konektor divam ze predu nebo ze strany vyvodu.
15.3.2005 16:12:36   0.0.0.xxx 4748
tak ... sehnal jsem ho ... dnes mi prisel postou ... chci ho na beamer a tak moc po nem touzim ze jsem udelal maly web. nemam ted na nej cas ale zatim tam shromazduji linky a hledam nekoho kdo mi helfne s plneneim obsahu .... a s forem. tak a tam uverejnim kdee sem ho za 1900 s postovnym nechal. LOL
16.3.2005 19:27:04   0.0.0.xxx 4648
Taky jsem ho koupil jako ty za 1920 Kč, včetně poštovného.Pokud máte někdo zájem, bylo to na http://www.gamesparadise.cz/index.php?vid=317
16.3.2005 21:10:25   0.0.0.xxx 4748
jo presne tam sem ho koupil .) ... nechtel jsem to psat tady z duvodu ktery je jasny ... ale neni za tim pozadi meho osobniho ukajeni ale snaha aby bylo v cr jedno (ci vice) mist kde budou informace o beameru soustredeny ... hledani tech linku mi trvalo 2-3dny proto chci aby ostatni nemusely zacinat tam kde ja ale aby pokracovali od toho co uz vime a aby to vsichni soustredovali na jednu stranku ... jenom sem ted nemel cas na seo takze me google celkem blbe hleda ... pristi tyden.
17.3.2005 03:37:09   0.0.0.xxx 4547
tak sem ho rozebral a nafotil ... moc nafotil ... a popsal to a kdyby mi to nekdo ukazal takhle dopredu tak sem nemusel ulomit ty uchytky u repro a mohl jsem to rozdelat tak ze by to v pripade reklamace slo bez poskozeni slozit. taaadyyy http://psonelcd.rrob.net/
17.3.2005 03:38:17   0.0.0.xxx 4647
http://psonelcd.rrob.net/">ze by takhle na link? http://psonelcd.rrob.net/ nebo http://psonelcd.rrob.net/ ???
5.4.2005 12:47:13   0.0.0.xxx 4747
Nějak jsem z těch německých stránek nepochopil, jak to zařídit, aby se promítal obraz z LCD. Normálka se musí LCD prosvěcovat, ne?
9.4.2005 22:07:44   0.0.0.xxx 4546
Jasne, je treba z toho vykuchat ciste jen samotny display, ktery by mel byt sam o sobe pruhledny. Nevite nekdo prosim, kde to sehnat za nejakou prijatelnou cenu? Maji je v Elektroworldu? A nesel by pouzit klasicky displej z PSOne? Tipnul bych si, ze by mohl mit taky stejne vstupy jako ten pridavny... Nemate s tim zkusenost?
9.4.2005 22:11:17   0.0.0.xxx 4645
Tak tuto stupidni otazku beru zpet... teprve ted mi doslo, ze to zadny display nema... omlouvam se za blby dotaz
11.4.2005 18:44:48   0.0.0.xxx 4947
Potreboval bych vedet jak je to tam mysleny s tema kabelama, nemuzu to z toho textu nejak pochopit, ten cinc se strci do lcd vstupu a na to pichnu redukci na TV out? nebo se to musi prekopat z te redukce rovnou na ten cinch co se tam da strcit.. sem z toho njak zmatenej...
11.4.2005 19:41:13   0.0.0.xxx 4647
Koupim uz hotovy LCD z okoli Brna, cena dohodou.. zkouzka funkcnosti... Platim dobre... 723435321
18.4.2005 11:56:58   0.0.0.xxx 4747
Zdravím! Prodám display PSOne - viz výše v článku - úplně nový, nepoužitý, nerozebraný apod - nějak nemám čas ho použít(ale sháněl jsem ho dva měsíce...). Cena 1700,- Kontakt na email, pošlu i poštou - férové jednání
21.4.2005 10:31:12   0.0.0.xxx 4448
Mohl by mi prosimvas nekdo napsat jakou ten display ma velikost kdyz sundate ten plast ? Jen jestli se mi to vejde tam kam planuju ... predem vsem dekuju za odpoved !
21.4.2005 17:38:51   0.0.0.xxx 4548
pridal jsem na posledni obrazky rozmery .) http://psonelcd.rrob.net" >http://psonelcd.rrob.net/
6.5.2005 23:30:23   0.0.0.xxx 4849
zdravicko! je to super zapojenie a vobec nieje zlozite a myslim ze sa hodi nielen pre servre ale aj pre obycajnych tunerou ktory na pececku robia radi viac veci naraz! osobne som o tomto type pocul uz par veci ale ziadny clanok nebol tak obsiahly a premakany ako tento preto posielam niekam vsetkych brutusov co tvrdia ze je skopceny a chvalim autora!
pevne dufam ze toto LCD sa bude dat zohnat aj na slovensku!
este ak mate niekto skusenosti s oddelenim samotneho LCD od plosneho spoja dajte mi please vediet dost by ma to zaujimalo pretoze ten kruhovy format je pre LCD podla mna dost zla volba. ale co vsak sme nejaky fachmani tak to vyriesime!

dakujem autorovi za tento clanok je fakt BEST OFF THE BEST a tesim sa na dalsiu kopu napadov ktore su na tomto webe
zdraviiii SLOVENSKO
9.5.2005 10:34:38   0.0.0.xxx 4748
Chtěl bych se zeptat kolik tento monitor stojí a kde se dá sehnat??? pište na peny69@seznam.cz
8.7.2005 00:13:09   85.160.30.xxx 4748
dejte sem prosim nejakej odkaz kde o mam sehnat
9.8.2005 21:37:37   80.82.145.xxx 4647
Nabízím nový LCD pro Playstation One včetně orign. 7.5V SONY zdroje za 1490,-. Koupeno 9.8.2005. Zjistitl jsem, že nejede na něm norma NTSC. Pro PAL ideální doplněk. 776 565 456
21.8.2005 19:35:33   217.112.171.xxx 4747
vidim ze skoro nikde neni.. pokud by nekdo z vas na nej natrefil, ozvete se, urcite se dohodneme i na slusne provizi!
14.9.2005 22:46:41   217.119.120.xxx 4748
a inal ten lcd pre ps1 maju tulcd-ps1 ale cena je hrozna radsej ten lcd pre x-box
14.9.2005 22:37:07   217.119.120.xxx 4647
ahoj. nasiel som na internete neaky lcd pre x-box 7,2" za celkom slusnu cenu 2390 Kč s dph.
co vy na to? skusal sa na to niekto pozret alebo da sa to zapojit na PC a je niekde na IT navod ako? nasiel som to tu 7,2 pre x-box
1.10.2005 10:32:37   84.19.68.xxx 4946
kdo má zájem ať se mi ozve na mail caine@seznam.cz cena okolo 1500Kč!
8.10.2005 01:39:04   213.220.229.xxx 4547
Mám zájem o lcd k ps1 do 2000Kč. Tel.603 177 756
28.10.2005 13:06:55   85.207.12.xxx 4546
Koupim od nekoho ten LCD displej za neposkozenej dam 1400,-
4.11.2005 18:24:26   80.188.62.xxx 4847
Ví někdo, jak připojit LCD od notebooku do stolního PC místo monitoru?
30.12.2005 14:16:19   85.71.137.xxx 4546
hej lidi mam napad...co dat do bocnice 15 palcowi lcd?nemate negdo?koupim...lewne
4.1.2006 01:13:32   83.208.1.xxx 4545
Za ten displej dam cokoli...
Napiste na kidoom@centrum.cz
3.2.2006 00:55:15   85.207.0.xxx 3839
Je tento display mozno nejak sehnat?! PRODAVA HO NEKDO?!
14.5.2006 13:34:55   84.244.113.xxx 2728
ten článek je fakt dobrej, ale já si nechci za 900,- nebo 1500 kupovat tendle LCD když se mi doma válí celkem slušnej displej od notebooku, je to texas instrument, ale přímo značka je samsung, nemáte, nebo nevíte na jaký stránce bych našel zapojení nebo návod jak ho připojit k PC?
24.5.2006 21:29:09   213.151.218.xxx 2827
tft ale treba na to graficku s konektorom vesa
6.6.2006 18:34:24   82.114.194.xxx 2827
KOupim za slusnou cenu tento display!
12.8.2007 16:01:28   213.19.21.xxx 1011
Fakt pěkný mít ho hned homontulu,ale mám dotaz je ten display jako byl použit v Stoobi Tuning 2.0 na invexu?
5.9.2007 16:37:16   213.19.21.xxx 1112
Fakt pěkný mít ho hned ho montuju,ale mám dotaz je ten display jako byl použit v Stoobi Tuning 2.0 na invexu?

Jo po zjištěníže už se nedá sehnat se chci zeptat jestli by někdo o něm nevěděl nebo jestli by nevěděl o něčem podobnym.
5.1.2008 21:20:05   88.146.126.xxx 22
Zdravím mám stejný problém sháním LCD PSone jestli jste tento displej sehnal poprosil bych vás kde a za kolik děkuji jestli stále sháníte vy a měl bych úspěch já napíšu zas já vám děkuji naschle
6.1.2008 10:19:04   88.146.126.xxx 13
No vzhledem k tomu že ten displej už není k sehnání co tahle použít displej z nintenda či něčeho jiného kdo má zkušenost prosím napište děkuji
31.1.2008 17:43:35   88.146.167.xxx 12
DD, nemáte někdo doma ten display i třeba prasklý (koupil bych ho), jde mě jenom o jeho podsvícení, jeden jsem totiž sehnal, ale má spálenou zářivku, a tak na něm nejde téměř nic vidět, moc prosím o pomoc. Díky
13.3.2008 17:18:02   88.146.126.xxx 01
Zdravim
Sehnal jsem si display a vyskousel zapojeni pres S-Video. Mam ovšem problem se zobrazením. Jak s nejnovějšími ovladači (169.21) tak s ovladači z roku 2005 (77.72) se mi daří mít aktivní pouze jeden display. Bohužel nikde jsem nenašel nastavení pro zobrazení obou displejů zároveň, takže pokud přepnu na PS display tak hlavni 19" zcerna a obracene.
Můj druhej problém se týká zobrazení. Přes display lítaj pruhy - problém je stejnej ať nastavim jakoukoliv normu b/pal apod. Mám GF6800LE - prosím o radu jak to rozchodit abych ho nemusel předělávat na VGA. Dík
2.2.2010 19:18:31   84.42.141.xxx 02
Dobrý den. Tento LCD display pro PS 1 vám mohu nabídnout. Bílá barva, opotřebovaný, PLNĚ FUNKČNÍ + 9 her ( big strike bowling, alfred chicken, dancing store disney max, the fifth element, speed freaks, patriotic pinball, a bugs life, mulan, bloody roar 2 ) . Cena dohodou. Místo - Praha
Zájemci pište na email - matyvocetka@seznam.cz
12.3.2011 16:03:29   85.135.10.xxx 02
pekny clanek,ale ja rozebirat nebudu,mam ten display od novoty doma a na malou ps1 to mam zapojene

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

18 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.