Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Projekt V-3: Custom case s vodním chlazením
Projekt V-3: Custom case s vodním chlazením
autor: Filip Karel , publikováno 28.1.2015
Projekt V-3: Custom case s vodním chlazením

Vytvoření kompletní custom case pro desky mATX v českých podmínkách. Počítač bez kompromisů, složený ze špičkových komponent, určený na hraní her a občasný rendering. Originální malá počítačová skříň postavená od nuly a v ní komponenty s velkým výkonem. K tomu ultimátní vodní chlazení.


Projekt V-3: Custom case s vodním chlazením

V první řadě bych chtěl všem sdělit, že tento projekt je naprostý originál a kompletní design včetně rozložení komponent jsem navrhl sám – hlavně pravidelní návštěvníci sekce casemodding na fóru asi tuší, o čem mluvím.

Základní informace

Tato case má netradiční rozmístění komponent vodního chlazení. Ani grafika není zasazená přímo do desky, ale je použita PCI-E prodlužka a karta umístěna tak, aby byla vidět celá včetně průhledného vodního bloku.

Počítač je chlazený kompletně vodou za použití TOP produktů jednotlivých firem, tedy až na expu, která je vyrobena na míru na CNC.

Základní myšlenkou bylo sestavit něco malého a tichého, takže padla volba na desku formátu mATX. Od toho se odvíjejí i rozměry skříně: šířka 300 mm, délka 336 mm a výška 378 mm. 

Mám rád, když je do počítače vidět. Proto má skříň průhlednou bočnici a k tomu ještě kousek přední části.

Projekt V-3: Custom case s vodním chlazením

Z mých předchozích prací a některých pokusů jsem si ohledně konstrukce skříní vzal hodně ponaučení. Svařované rámy můžete udělat na milimetry přesné, ale ani to někdy nestačí a v konečném výsledku je to pak hodně znát. Proto jsem u této skříně volil princip ohýbání plechů na ohraňovacím lisu.

Projekt V-3: Custom case s vodním chlazením

Celkový návrh vzhledu a různých detailů mi zabral přibližně 3 měsíce. Neustále jsem něco měnil, předělával a upravoval. Nakonec vyšel design, který jste mohli vidět na renderech výše. Samotným designem to ale nekončilo, po prvotním návrhu jsem musel nakreslit celý rám a všechno upravit tak, aby to po ohnutí jednotlivých plechů sedělo, což nebyla úplná sranda, protože jsem takovou konstrukci vymýšlel poprvé. S návrhem konstrukce opět přišly problémy, co a jak udělat, ale nakonec se mi vše povedlo odladit.

Projekt V-3: Custom case s vodním chlazením

Celá case je laděna do černo-červené barvy, tedy do barev a stylu ROG. Mám tuhle kombinaci rád a pastelová červená voda se k tomu dokonale hodí. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
100 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 49.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.