Hlavní stránka Návody Cenový přehled Přehled operačních pamětí - leden 2006
Přehled operačních pamětí - leden 2006
autor: Helmich Jiří , publikováno 30.12.2005
Přehled operačních pamětí - leden 2006

Od doby, kdy jsem vám nabídl poslední cenový přehled se dokonce změnila poslední číslovka v letopočtu. Začněme tedy nový rok přehledem operačních pamětí. Na český trh dorazila plná polní firmy OCZ, a tak je opravdu na co se těšit. Rodina operačních pamětí jako takových se nám za poslední dva měsíce opravdu rozrostla, nad tabulkou low-endu hrozí nebezpečí, že si zničíte kolečko své myši. Trh se pozvolna také připravuje na přechod AMD na moduly DDR2, kterých tak přibývá. Také jejich cena celkem příjemně klesá.


Rozdělení

  • low-end / když nám slouží paměť vlastní - moduly s cenou do 2000 Kč vč. DPH
  • mainstream / zlatá střední cesta - moduly s cenou do 5000 č. vč. DPH
  • high-end / pro náročnější - moduly s cenou nižší jak 9000 Kč vč. DPH
  • opravdu drahé / když nevíte coby - moduly dražší jak 9000 Kč. vč. DPH

Novinky

V segmentu operačních paměti se za poslední takřka dva měsíce událo několik zajímavých věcí. Pojďme si je nyní společně zrekapitulovat.

  • Tak nejprve to byla věc velmi netrpělivě očekávaná. Firma OCZ konečně zaplavila český trh svými výrobky, a nutno říci, že je to znát. Na trh se tím pádem dostalo přes desítku velmi kvalitních modulů různých cenových kategorií.
  • Věc další, tentokráte smutná. Nevěřil jsem svým očím, když jsem otevřel ceník firmy, o kteréžto jsem jako o jediné věděl, že v ČR distribuuje paměťové moduly značek Geil a Nanya. Bohužel, v ceníku se to hemžilo osvědčenými značkami jako je například Corsair, Kingston nebo Kingmax. Avšak stejně osvědčené Geily chyběly. Strávil jsem tedy přes hodinu googlováním a nepodařilo se mi moduly značek Geil a Nanya najít. Omluvte tedy, prosím jejich absenci a pokud víte o obchodě, který moduly těchto značek prodává, pošlete mi, prosím jeho webovou adresu mailem.
  • Zatímco v minulém přehledu jsem uvedl několik modulů značky Mushkin, dnes tomu již tak nečiním. Prohledal jsem co se dalo, málem jsem u počítače zapustil kořeny. Nepovedlo se mi však najít jediný český obchod, který by paměti tohoto výrobce u nás distribuoval. Je to škoda - český trh tím přichází o zajímavé artikly. Uvádět však v přehledu nesehnatelné paměti s orientačními cenami v dolarech mi přijde nesmyslné.

Přehled operačních pamětí - leden 2006 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
158 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 72.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.