Hlavní stránka Návody Cenový přehled Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?
Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?
autor: Vopička Ondřej , publikováno 18.11.2004
Před nedávnem se mi vyskytla zajímavá příležitost sestavení PC sestavy. Zajímavá byla v tom, že finanční strop byl nasazen na 15.000 Kč, což není za "relativně" moderní sestavu i s monitorem příliš velká suma. Jako správný PC šťoural jsem však řekl, že "není problém" a s třemi "Masaryky" podnikl tuto dobrodružnou výpravu. {mospagebreak title=Úvod, varování a předběžný rozpočet}

Varování na úvod

Zarytí příznivci HW a hard-core šťouralové jistě opovrhnou čímkoliv, co není zrovna "hi-end" a trendem moderní doby přičemž vcelku správně vydedukují, že postavit za 15 tisíc "našláplou" mašinu není možné a člověk, který stavbu svého PC omezí takovýmto limitem, je přinejlepším pěkná "lama". Je třeba si však uvědomit, že 15 tisíc (dále jen 15k) je opravdu pro některé již vysoká částka a možná by se leckdo divil, kolikrát právě takovýto limit bývá lidem, kteří si podobnou činností přivydělávají, nastaven. Naštěstí se v takovýchto případech jedná pouze o HW stránku věci. Operační systém a software dotyčný zpravidla již vlastní a nebo si jej obstarává sám.

Strop 15k je skutečně velmi často opakující se hodnotou při klasické žádosti: "Ahoj, potřeboval bych komplet komp, s monitorem ale bez jakéhokoli softwaru, jelikož všechen co budu potřebovat už mám...", "Hmm... za kolik si to představuješ?", "Tak maximálně do patnácti, víc nemůžu". Moderní sestava za 15k (čistě HW, nepočítejme software) není kdovíjakou utopií, ovšem je třeba vzít v potaz, že komponenty je třeba vybírat spíše z low-end segmentu, či rovnou prohlédnout nějaké inzeráty a PC bazary. Komu jsou tudíž proti srsti komponenty nepříliš zvučných výrobců (ECS, Powercolor, Genius, Canyon, apod.), nebo jsou odpůrci zboží z druhé ruky (inzeráty, bazary), měl by přestat číst právě zde, neboť toto bude zřejmě proti jejich gustu.

Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?

Na druhou stranu za 15k se dá postavit slušná sestava i vykopávka, je třeba vkusně podřídit výběr komponent a setřídit toto lego k celkovému synergickému efektu (celkový efekt je vyšší než pouhý součet efektů všech komponent).

Úvodní nastavení limitů

 • Celková cena nových i použitých komponent nesmí přesáhnout 15.000 Kč s DPH.
 • Nové komponenty jsou nakupovány v normální cenové kategorii, dostupné pro běžného uživatele (tedy žádné dealerské a velkoobchodní ceny).
 • Cena komponent odpovídá přelomu Říjen / Listopad 2004, za pár měsíců může být třeba vše jinak (volby v USA, kurs dolaru, uvedení nové řady komponent na trh, apod.).
 • V konečné ceně 15k není započítána provize pro "stavitele" (ta byla v tomto případě realizována formou protislužby (protislužbička lidí pracujících v úvěrovém oddělení banky nebo Policii ČR se vždy hodí :-)). Obvyklá provize v závislosti na konečné ceně činí obvykle 5 - 10 % z celkové částky).
 • Sestava by měla alespoň trochu vyhovovat měřítkům dnešních operačních systémů a aplikací (DDR paměti, DirectX9, apod.).
 • Při stavbě sestavy jsou použita "fair-play" pravidla (i když by to asi každý trochu uměl nějakou tu stokorunu navíc ke každé komponentě připlácnout :-)), nehodlám tudíž nepříliš férově škudlit a uměle nastavovat cenu (což u 15k sestavy by šlo celkem složitě).

Předběžný rozpočet

Nevím jak komu, ale mně se při stavbě "levných" PC osvědčila platforma AMD. I když ani Intel nemá nezajímavé ceny a jistě by se nějaký levný Celeron v low-end sestavě ujal, stejně jakýmsi "záhadným" způsobem vychází AMD sestava poměrem cena / výkon výhodněji. To je můj osobní postřeh, třeba má někdo zkušenosti jiné.

V první fázi předběžného rozpočtu je třeba si stanovit maximální výdaje na jednotlivé komponenty, abychom naplnili 15k hladinu až "po strop". Již v této fázi můžeme uvažovat o tom, které komponenty budeme kupovat jako nové a které se pokusíme nějakým způsobem sehnat přes inzerci, internetové a kamenné bazary.

Celá situace je zřejmě zjednodušena faktem, že jako obyvatel hlavního města ČR mám přece jen na výběr širší množinu PC obchodů, kamenných bazarů a rovněž celé procedury točící se okolo pořizování komponent třeba přes inzerát, jsou pro Pražáka asi jednodušší.

Předběžný rozpočet na jednotlivé komponenty :

 

Komponenty Předpokládaný výdaj Předběžný stav
CASE 1000,- Nový
Základní deska 1500,- Nový
Procesor + chladič 2000,- Použitý
Monitor 3500,- Použitý
Grafická karta 2000,- Použitý
Pevný disk 1500,- Nový
Paměť 1000,- Použitý
Klávesnice + myš 500,- Nový
Mechanika (DVD-RW) 2000,- Nový
Celkem 15000,-  

K celkovému výčtu komponent nebylo třeba zakalkulovat drobnosti jako je podložka pod myš, nebo i reprobedny (což konečný uživatel argumentoval spojením se svou hi-fi soustavu). Sestava 2+0 reprobeden se dá realizovat do 350,- Kč, sestava 2+1 pak do 700,-Kč (která svoji kvalitou zřejmě odpovídá zvukové kartě, umístěné na základní desce).

Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?

Druhá fáze je již daleko zajímavější. Jedná se o výběr konkrétního typu komponent a tudíž prolézání zejména internetových obchodů, ceníků a vyrábění různých variací sestav. Tato fáze zabere nejvíce času a poskládá se v ní kompletní sestava sestavená z nových komponent. Konečná cena všech nových komponent je většinou vyšší a teprve zde dochází k redukci těch, které se budou určitě kupovat jako nové a komponent, které se budou pořizovat alternativní cestou.

Jednoduchou variantou je rovněž předložení takto sestavené sestavy z nových komponent konečnému uživateli a ještě jednou se ho snažit přesvědčit, že investice do nových komponent je už jen z hlediska reklamací a záruky jistějším obchodem. Takovýchto situací jsem již zažil mnoho a dle vlastních zkušeností se konečný uživatel zlomí (např. pokud konečná cena místo 15k vychází na 16.500 nebo místo 20.000 na 22.000, apod. Statisticky lze říci, že 50% uživatelů je ochotno tolerovat vzestup ceny na max. 115% až 120% oproti původnímu rozpočtu).

Jak by vypadala sestava z nových komponent? + určení redukcí

Následující ceny jsou konečné, s DPH,  převzaté z internetového obchodu jedné nejmenované firmy.

 

Komponenty Konečná cena Redukce
CASE Middletower ATX EuroCase 300W P4 ML 3199 bílo/modrá 925,- Ne
CPU AMD Sempron 2400+ 1,67GHz/333MHz Socket A BOX 2063,- Ano
MB ECS M848A - SIS 748FX, DDR, SB, LAN 1141,- Ne
MONITOR AOC 17" FT720 3598,- Ne
VGA Sapphire Atlantis ATI Radeon 9550 128MB TV, DVI, Retail 2137,- Ne
HDD Maxtor DiamondMax Plus 8 6E040L0 - 40GB 7200ot 1571,- Ano
512 MB DDR 400, CL3, brand 2416,- Ano
KB Canyon CNRF1CZ bezdrát. klávesnice+bezdrát. optická myš 669,- Ne
DVD-R/+R LITE-ON SOHW-1633S ATAPI OEM DualLayer 2259,- Ne
Celkem 16779,-

Tabulka redukcí určuje tři typy komponent (CPU, HDD, paměť), kde jsem se pokusil najít alternativu k novým komponentám a srazit tak celkovou cenu pod hranici 15k. Někdo si říká, že ušetřit na třech komponentách 1779,- Kč je hračka, ale... :-)

{mospagebreak title=Použité a bazarové komponenty}

Záleží samozřejmě na vkusu. Některé skupiny uživatelů by po zboží z PC bazarů ani nešáhli, někteří si naopak ve vyhledávání v tomto sektoru lebedí. V PC bazarech (potažmo v inzerátech) se dají sehnat komponenty za ceny přemrštěné i velmi lukrativní, v kvalitě odpovídající i neodpovídající ceně, ve stavu slušném i katastrofálním, se zárukou v kamenném obchodě i bez záruky, zcela nové nerozbalené i již "načaté". Jsem poměrně příznivě nakloněn této záležitosti, i když zkušenosti mám už i negativní (přece ale jen ty pozitivní převažují).

Na internetu se dá vyhledat řada internetových bazarů, přičemž ty opravdu dva veliké nabízejí vskutku robustní uživatelské rozhraní a přehršel inzerátů přidaných za den. Nebudu je sice jmenovat, ale šířka jejich nabídky a četnosti inzerentů skutečně dává na výběr každému.

Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?

Několik rad pro začínající :

 • Inzerátů je skutečně hodně a některé komponenty jsou třeba delší dobu nedostatkové. Proto neházejte po prvním dnu neúspěšného hledání flintu do žita zkuste to den druhý. Optimální doba, kdy byste už měli uvažovat o jiné cestě sehnání komponenty je asi týden.
 • Nepříjemnou skutečností v inzerátech je tzv. podnikatelský "flame". Tito vykukové se tváří jako normální inzerenti, tj. fyzické osoby, ovšem často prodávají ve velkém a na IČO přičemž se nejedná o nic jiného než o velkoodběratele HW nebo dealery. Ceny mívají někdy nižší než v obchodech, ovšem se zárukou to není již tak horké, protože technickou základnu takové osoby prostě nemají. To že poskytnout 6 měsíců záruku může a nemusí být pravda.
 • Inzerenti zpravidla uvádějí emaily, čísla mobilních telefonů, popřípadně i ICQ čísla. Pokud můžete, zkuste se doptat na stáří zboží a zda-li je ještě záruka.
 • Nesolventního inzerenta také poznáte podle toho, že o původu zboží "mlží". "Už si nepamatuji, kdy to je kupovaný, ale je to 100% v pořádku", "to je z nějakého druhého počítače, co měl kolega v práci", apod. :-)
 • Výhodou je, pokud je prodávající i nakupující ze stejného (velkého) města. "Měšťáci" mají a vždy budou mít v tomto výhodu než přespolní. To je ověřený fakt.
 • Pokud je možno, vždy vybírejte inzerát, kde je daná komponenta ještě nějaký čas v záruce.
 • Pokud s tím kupující souhlasí, vytvořte kupní smlouvu. Stačí uvedení jmen, adres, číslo OP, případně rodné číslo, popis zboží, kupní cena a dva podpisy. To vše ve dvou kopiích.
 • Posílání zboží na dobírku je vždy mírnou hrou v loterii, ovšem v některých případech je to jediná cesta. Musíte počítat s tím, že cena bude navýšena o poštovné, které je poměrně drahé (75Kč). Může se stát i to, že vám podvodník pošle něco jiného nebo kousek umělé hmoty (ano, i mě se to stalo :-)).
 • Vztah inzerent - kupující je bleší trh se vším všudy, zkuste tedy smlouvat. Vyplatilo se mi kolikrát: "Tedy 2500 Kč říkáte?", "Jo, jo.", "Je ta věc v záruce?", "To bohužel už ne", "A nějaký kupní doklad mi můžete dát? Prodejku? Fakturu?", "To asi ne...", "Hmm. To je škoda... Já bych to potřeboval kvůli záruce i kvůli tomu, abych si to dal do nákladů", "Hm... to jo...", "No bez záruky a kupního dokladu to vezmu za 2300,-?". Nebo tak nějak podobně, meze fantazie se v tomto nekladou :-)
 • Komponenty kupujte s rozumem, některé ceny jsou opravdu přemrštěné. Zkuste argumentovat i cenou nové komponenty při smlouvání o ceně.

Redukce 1779,- Kč na konečnou hladinu pod 15k

Vraťme se tedy k sestavě, kterou je třeba pořídit do 15k. O věcech, které se budou kupovat jako nové se rozhodlo. Bylo třeba snížit cenovou hladinu u CPU, pevného disku nebo paměti.

Další věcí, kde se dá výrazně ušetřit, je koupě repasovaného monitoru. Ty lze často koupit ve velmi zachovalém stavu, ve firmách zabývajících se právě prodejem takovýchto monitorů. Repasované monitory sice mívají "kastli" všelijakou, ovšem často super kvalitní masku, která hravě strčí do kapsy low-endové monitory. Proto o této možnosti také uvažujte. Na repasovaném monitoru se dá ušetřit nemalá částka a konečná kvalita nebývá k zahození. V této sestavě jsem volil nový monitor jen z faktu, že pořizování repasovaného monitoru je spojené s ježděním autem, které bylo v tu dobu "off-line", nebo shánění odvozu, protože vozit monitor BUSem není sice nemožné, ale zážitek to je.

Střední třída CPU, zejména od AMD, se v dnešní chvíli neshání jednoduše. Při toulkách inzeráty narazíte na mnoho AMDček, ovšem zejména se snaží každý zbavit starých Duronů, nebo Athlonů XP s původním 266MHz jádrem Palomino. Na střední třídu narazíte zřídka a když už, tak je procesor neúměrně předražen, nebo je cena v pořádku, ale procesor zmizí 30 minut po zveřejnění inzerátu. A jelikož čas tlačil, shánění CPU jsem v této chvíli zavrhl.

Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?Lepší situace je u pevných disků. Sehnání pevného disku byla otázka dvou tří SMSek. První člověk už měl harddisk prodaný (WD 40GB 7200 ATA), druhý člověk nechtěl slevit (Seagate 60GB z 1500Kč na 1300,- Kč), třetí slevil a navíc byl téměř 30minut jízdy tramvají ode mne (znovu výhoda těch velkých měst). Jednalo se o Maxtor 40GB, 2MB cache, 5400rpm :-(, ale za 1200,- kupovaný v 5/2004 a v záruce do 5/2006.

Bohužel tíživá finanční situace a příkrost horního stropu mne donutila snížit původně zamýšlenou velikost operační paměti z 512MB na 256MB, protože v obálce zbývala už poslední tisícikoruna. Podařilo se do druhého dne domluvit schůzku i odzkoušení A-DATA DDR333MHz 256MB a smluvit cenu z 1000,-Kč na 900,-Kč. Doba pro nákup pamětí není příznivá, pamatuji časy, kdy jsem kupoval nové DDR266 512MB za 1150,- Kč.

Co ale bylo nejdůležitější, cena se rázem dostala pod 15k a bylo jen otázkou, jak rychle dokáže daný obchod vyexpedovat nové komponenty...

{mospagebreak title=Nové komponenty, sestavení a závěr}

Objednávka se podařila a nové komponenty byly připraveny k odběru již druhý den po objednávce, což také není v ČR obvyklý jev.

Celkem jsem si odvážel následující věci :

Procesor

Sempron 2400+ s originálním chladičem sice není žádná velká výhra a jeho reálný takt 1,67 GHz jenom utvrzuje fakt, že konkrétní výpočet modelové a skutečné frekvence umějí jenom v AMD, protože Semprony se zkrátka modelují jinak. Jinak za peníze dostanete vkusnou plastikovou krabičku s procesorem a chladičem (který patří mezi ty tišší). Navíc pěkný návod na uchycení paciček chladiče (kde je zase naopak zapotřebí vyvinout celkem brutální sílu do šroubováku, protože to jde velmi, velmi ztuha) a samolepku AMD Sempron.

Cena: 2063,-

Základní deska

I když ECSko (resp. PCCHips) je jasný low-end, stejně tak M848 s SiS748, bohužel okolnosti neumožnily koupit něco lepšího (SiS748 alespoň poskytuje zázemí například pro budoucí rozšíření Bartonem 400MHz FSB). I přes svoji jednoduchost jsem již sestav s ECS a SiS čipsety postavil asi 10 (stará K7S5A, K7S6A či L7SA2L) a zatím žádné trable s deskou (nebo kompatibilitou pamětí) jsem nezaznamenal. Laciný pořad, laciná výprava, ale poměrově cena / výkon a v dané situaci dobrý nákup.

Cena: 1141,-

Skříň

V cenové kategorii do 1000,-Kč je to asi rozumná volba, i když jsem moc "ATX EuroCase 300W P4 ML 3199 bílo/modrá" před nákupem nezkoumal. Potěší USB a Line-Out + MIC In vpředu, ale jak jsem si stačil všimnout, to snad dnes mají už všechny skříně v rozmezí 900,- Kč a výše. Co se týče zdroje, tak 300W stačí.

Cena: 925,-

Monitor

Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?

Důvod proč jsem se rozhodl pro nový a ne repasovaný, byl již uveden. Nutno podotknout, že s AOC mám dobré zkušenosti a to jak z hlediska kvality masky, tak i designu. AOC 17" FT720 je klasický low-endový monitor s plochou maskou, který uspokojí nenáročné uživatele i občasné hráče. Ještě jsem na místě uvažoval o pěkně vyhlížejícím LG se stejnými parametry, ovšem chtělo to nějakých 250,- Kč navíc, což v té chvíli nebylo košer :-)

Cena: 3598,-

Grafika

Radeon 9550 s 128MB 128-bit pamětí nabízí podporu DX9, v provedení od firmy Sapphire navíc slušivě modře podsvícený chladič a celkově mne nějak poměrem cena / výkon vycházel stále lépe než v cenové kategorii podobná Inno3D Geforce FX-5500 128MB, kde se mi nelíbil pasivní chladič na GPU, o FX5200 ani nemluvě.

Cena: 2137,-

Mechanika

Dual-Layerová LITE-ON SOHW-1633S svými parametry i cenou přesvědčila. DVD-RW mechanika byl taky další požadavek od konečného uživatele, který jsem měl za úkol do sestavy zařadit. DVDčko jsem do předání sestavy pálit nezkoušel, ale v této chvíli vím, že prý "vše funguje" :-)

Cena: 2259,-

Sada klávesnice a myši

Neznám firmu Canyon, ovšem přiznám se, že zde jsem se skutečně orientoval jen podle ceny. Navíc je to efektivní, když ke konečné sestavě připlácnete bezdrátovou klávesnici a optickou myš. Canyon CNRF1CZ sice koupíte za pár, ale teď můžu říci, že to není dobrý "kauf". V první řadě vás nepotěší neobvyklý lay-out klávesnice (kurzorové šipky a celý střední blok s Insert, Home až po PgUP, PgDown je divně zplácnut dohromady se základním blokem) a podivně malá myš (s nejšílenější formou uložení baterie co jsem kdy viděl - plus (+) AA baterky dáváte na pérko !?!). Za tu cenu dobré, ale mnohem lepší se mi jevila varianta sady firmy Chicony, kterou jsem několikrát použil u předcházejících sestav (stojí něco málo pod tisíc korun).

Sestava za 15 tisíc a nic navíc - je to možné?

Cena: 669,-

Pevný disk a paměť

Tyto komponenty byly koupeny přes inzerát za 1200,- (40GB Maxtor, 2MB, 5400rpm) a 900,- Kč (A-Data DDR333 256MB).

Konečná bilance

 

Komponenty

Konečná cena

CASE Middletower ATX EuroCase 300W P4 ML 3199 bílo/modrá

925,-

CPU AMD Sempron 2400+ 1,67GHz/333MHz Socket A BOX

2063,-

MB ECS M848A - SIS 748FX, DDR, SB, LAN

1141,-

MONITOR AOC 17" FT720

3598,-

VGA Sapphire Atlantis ATI Radeon 9550 128MB TV, DVI, Retail

2137,-

HDD Maxtor 40GB, 2MB, 5400rpm

1200,-

DDR333, 256 MB, A-DATA

900,-

KB Canyon CNRF1CZ bezdrát. klávesnice+bezdrát. optická myš

669,-

DVD-R/+R LITE-ON SOHW-1633S ATAPI OEM DualLayer

2259,-

Celkem

14892,-

Uvedená sestava je na dnešní podmínky asi rozumnou variantou do 15k, jediné s čím jsem ve finální fázi nebyl spokojen je malá operační paměť 256MB, ovšem pokud bych chtěl mermomocí zajistit v sestavě 512MB, muselo by to být na úkor grafické karty (např. alternovat GeForce FX5200) nebo monitoru (repasovaný starší monitor). Cena samozřejmě neobsahuje operační systém a další software. Úkolem bylo dát dohromady v této cenové relaci čistě HW - tedy jen komponenty.

Tato sestava jak je uvedena je již hotova a běží skoro dva týdny, zatím bez náznaku problému. Je pravdou, že je primárně využívána pro kancelářské a multimediální aplikace (DVD, Premiere) a jen občasně pro hry (Doom3 prý škube, ale to bude spíše pamětí, jinak i nové hry v pohodě - Silent Hill 4, Sims 2 CZ, NHL 2005).

Zde se otevírá prostor v diskusi pro vás, pro čtenáře. Netvrdím, že tato sestava je úplně tím nejideálnějším řešením a věřím, že každý jistě máte svůj tip na složení komponent a konečné sestavy se budou lišit kus od kusu, pamatujte jen na omezení :

 • Max. do 15.000 Kč s DPH
 • Ceny v kategorii pro běžného uživatele, žádné dealerské nebo velkoobchodní ceny
 • Sestava by alespoň měla odpovídat moderním nárokům a strop 15k by měl být vyčerpán až co nejvíce to jde na dno
 • Bazarové nebo použité komponenty musí odpovídat reálným nabídkám na bazarech (nikdo neuvěří, že seženete za 1000,- Kč 512MB Kingston DDR400) a za tu cenu by se měla dát sehnat.
 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
18.11.2004 06:10:34   0.0.0.xxx 2021
takhle sestavuji běžně... Ale board beru od Gigabytu ten nejdražší s KT600, HDD Seagate 80MB a mechaniku NEC 3500, a celkem to vychází na 16000,- Podle mě je to v článku špatně ušetřených 1000,- Kč
18.11.2004 06:26:27   0.0.0.xxx 2220
Jelikož jde o levnou sestavu odpovídá tomu i levná klávesnice + myš. Proto bych preferoval klasiku klávesnici tak 150,-Kč + myš tak 250,-kč což jsou ušetřené 300,-Kč
18.11.2004 06:43:33   0.0.0.xxx 2030
na jednej strane autor pise, ze chcel nastavit podmienky pre normalnych ludit, cize ziadne velkoobchodne predajne a dealerske ceny. ale na druhej strane chce pri zhanani komponentov cez inzerat od "bezneho" cloveka take vedomosti, ktore minimum z nich ma (ci uz vediet aku RAMku potrebuje, ktory procesor je dobry..atd)...takze mam pocit, ze su v clanku spajane hrusky s jablkami. ked islo o skladanie pocitaca osobou, ktora to obcas robi, mali tam byt kludne zahrnute dealerske ceny, preoze k nim ma podla mna pristup 99% ludi, co sa aspon prilezitostne zaoberaju stavbou PC...
18.11.2004 07:08:08   0.0.0.xxx 2121
tu klávesnici a myš samozřejmě v této cenové kategorii drátové... Mnohem míň se pak rozčilujete. ;-)
18.11.2004 07:13:54   0.0.0.xxx 2021
A kde je cena operacniho systemu? :-)
18.11.2004 07:20:07   0.0.0.xxx 1918
klasika, ram mela byt 512, usetrit se melo na monitoru, firmy vam za 100kc monitor poslou kamkoliv a napr. Dell 1025he je super monitor k sehnani za cca 2200,-
jinak souhlas s azraelem ....
mys+ klavesnice= 250 , usetreno 400, kupte lepsi cpu...
18.11.2004 07:30:15   0.0.0.xxx 2021
Samozrejme linux ;-)
zda se mi to predrazeny...takova sestava na nic...
do kanclu moc vykony a drahy a na hry nedostacujici...
kdyz uz tak za 13tis i z monitorem do kanclu (novy)
nebo za 17 na hry...
18.11.2004 07:30:51   0.0.0.xxx 2219
, pocitac za 15 tisic, a vse ostatni asi kradene
os, hry (doom3), a softwary - premiere (neni zrovna levny)...
anebo na druhou stranu jestli ma ten software koupeny tak mel chvil s nakupem pockat a koupit lepsi stroj... zvlaste na strih videa mi prijde 256ram jako nouze.
18.11.2004 07:40:14   0.0.0.xxx 1922
Autor nam tam popise jak "levne" komusi vyrobil PC a soucasne nam v clanku popise co vse na tom PC pak bezi. Je naprosto zrejme, ze pri vyrobe tohoto PC ukradl vse co ukrast slo. Tedy veskery software za nekolik desitek tisic a jeste ma tu drzost se s tim chlubit na netu.
18.11.2004 07:51:09   0.0.0.xxx 2021
Osobne by som miesto toho ECS-suntu zobral radsej slusnejsi low-end, napriklad ASRock K7VT4A+ (postaveny na VIA KT400A). Neviem, ako tam u vas, ale tu sa bezne predava v obchode za 30 Euro, s dph, samozrejme. Pripadne ak uprednostnujete SiS, tak ASRock K7S41 (SiS 741) za tu istu cenu. ASRock (ako low-end od ASUSu) mi pripada o dost solidnejsi, ako nejake ECS. Inak sa tomu vyberu neda asi nic vytknut, za tu cenu sa sotva da zohnat nieco lepsie...
18.11.2004 08:03:49   0.0.0.xxx 2018
3500,- za AOC 17" to si asi delate srandu, kdyz za 3500 se bezne daji sehnat repasovane EIZA, nebo za 4500 repasovane FJS SIEMENZ 21"
18.11.2004 08:08:25   0.0.0.xxx 2044
Myslím, že na začátku výběru komponent je třeba se zeptat zda to dotyčný chce na hry - pokud ne tak je lepší koupit MB s integrovanou grafárnou - radši NF2 než KM400, pro jistotu a budoucí rozšíření ještě lépe s AGP slotem. To pak máte MB+intGk= 1806 namísto MB+Gk=3278 tj, ušetříte 1472. Taky sempron 2200+ je o cca 500 levnější jak 2400+. Potom můžete koupit větší disk 120 / 160 GB a za to vám bude většina lidí vděčnější.
18.11.2004 08:25:04   0.0.0.xxx 2020
Jsou OS ktere jsou zadarmo I kdyz takovej port DoomaIII pro tucnaka jeste asi venku neni
18.11.2004 08:34:03   0.0.0.xxx 2120
Je to ciste na budoucim uzivateli. Pro nekoho je i 20 GB disk zbytecny luxus. Mimochodem OS mohl byt v krabicove verzi, ale tomu neverim ani ja :-)
18.11.2004 08:34:24   0.0.0.xxx 2121
Doom3 pro Linux uz nejakej cas je.
18.11.2004 08:44:47   0.0.0.xxx 2020
těch řečí co si tady vyslechne jak blbě nakoupil...
18.11.2004 09:08:27   0.0.0.xxx 4720
Kdyz bys jen trosku uvazoval, tak zjistis, ze se ti vyplati AOC protoze ma 3 roky zaruku. Ja jetinu budes mit pul roku a pak se nedoplatis nebo ho vyhodis. Tak trosku uvazuj ty Eizo
18.11.2004 09:17:06   0.0.0.xxx 1918
Zkusil sem si obdobnou sestavu slozit z koncovych cen u me ve ksefte :o). Desku mam Asus A7V600-X, disk 80GB seagate, DVD Teac W516G, Monitor AOC HT731, samozrejme mys a klavesnice pekne s dratkem dohromady za cca 360Kc :o) Skrin eurocase 8850, zbytek stejny a dostal sem se na cenu 17 718 :o). Tak nevim.. je to hodne, na to ze sem v Havl. Brode?
18.11.2004 09:25:08   0.0.0.xxx 4419
Neviem, prečo nadávaš na ECS. NEviem, koľko počítačov s týmito sokami si postavil, ja asi 20ks a u žiadneho nebol problém. Používam ECS dosky s čipsetmi VIA KT266, 333, 400 a 600, plus nejaké SIS čipsety.
Už najmenej 2 roky neplatí, že ECS je šunt. Je pravda, že sú to najlacnejšie dosky, ale keď nepotrebuješ taktovať, ako štandard do lacných zostáv sú výborné.
18.11.2004 09:32:06   0.0.0.xxx 2019
Chtel bych autorovi podekovat za clanek. Rad chodim na pctuning.cz a ctu si clanky pri prestavce v praci. Je to velmi uvolnujici. Clovek prijde na jine myslenky, hlavne, kdyz si procte diskuzi (je mi nekdy k smichu a nekdy k litosti autoru prispevku. Jen malo nazoru byvaji dobre (vecne, objektivni a bez machrovani). Takovy clanek je dobry pro pobaveni a uklidneni. Obzvlast mam rad clanky s trochou humorem nebo ironii (lehce). Najde se samozrejme spousta lidi, kteri budou kritizovat to ci ono, ze sezenou lepsi a levnejsi, ale z toho si nic nedejte. To je prece v poradku (snazte se snazte se, treba trumfnete i sami sebe). Pro pctuning: jen tak dale, ale take bych ocenil torchu vice recenzi a opravdoveho tuningu.
18.11.2004 09:46:29   0.0.0.xxx 2118
...moralisto. Autor pospisuje sestaveni PC z jednotlivych HW komponent. Nemel za ukol kupovat SW, jestli jsis nevsiml. Za to, jaky SW je v PC nainstalovany, je snad zodpovedny koncovy zakaznik - v clanku neni ani slovo o tom, ze by SW instaloval autor clanku. Mimochodem, ty mas DOCELA URCITE vsechen soft v kompu legalni, ze?
18.11.2004 10:06:00   0.0.0.xxx 1919
Dík za dobrý článek. Zde popisovaný příklad se řeší dost často, i jako "modernizace". Něco odejde, a zadání zní: Koukej to dát nějak dohromady, ať to spolehlivě chodí a použij co nejvíce původních dílů, peněz není nazbyt. Zcela zásadní věcí je, co se na tom bude dělat, jaký OS a programy budou používány.
18.11.2004 10:16:32   0.0.0.xxx 2020
Klávesnice KME KB 2201 PS2 za 100,- ; Myš A4Tech optická za 119,- Radeon 9250 s 64MB za 1285,- Ceny uvedeny s DPH, koncový zákazník.

Ušetřené peníze použít na 80G 7200ot disk. 5400ot. disky prudce degradují výkon jakékoliv sestavy.
příklad: 300celeron, výměna disku za 7200ot. a ram rozšířena na 256MB a WXPHome = plně použitelný PC pro kanc. aplikace, email server atd...

Všem hezký den.
18.11.2004 10:19:42   0.0.0.xxx 2020
Procesor: Pokud novy, tak se vyplati uvazovat o Semponu 2200+ nebo i 2300+ (Zvazit pretaktovani na FSB 2*200. Samotny rozdil mezi 2200, 2300 a 2400+, si troufnu rici, koncovy uzivatel nepozna.). Dale nekdo by mozna uvital spise verzi neboxovou a napr. AC 2 rev2 bez TC. (tissi, ale kratsi zaruka)

Deska: V teto cenove kategorii je skoro jedno jaka znacka. (Levnejsi modely lepsich znacek byvaji nehorazne "oskubane". A hadejte, kdo je vyrabi...) Muj nazor ECS KT600-A za 1500 s DPH. Vyhoda oproti desce ECS uvedene v clanku je rozhodne lepsi jizni mustek (kvalitnejsi integrovany zvuk, SATA raid atd.) a pomerne kvalitni severni mustek. (pozor mene PCI slotu)

Skrin: Na vyber je i znacka KME. Dulezity je pouzity zdroj. V techto cenach temer nevyhnutelne smejd... Nicmene se mozna vyplati priplatit za tissi verzi.

Monitor: Pokud clovek vi, na co se ma divat a co vyzkouset, pak monitor repasovany... V opacnem pripade je to asi prilis velky risk.

Grafika: 128 MB pameti je zbytecne. Tento typ karet, to stejne neumi nalezite vyuzit. Navic typ Ati 9550 ma smysluplny rozdil ve vykonu oproti levnejsim 9200 jen pri zapnutem AA nebo AS (a kdo to bude v teto sestave pouzivat? Mimochodem prirozenym AA+AS bez ztraty vykonu zde bude monitor:-)). Nebo za predpokladu, ze ji dotycny pretaktuje. (9550 Ma solidni potencial GPU).

Mys a klanesnice: Jako jiz nekolikrat. Obe dratove, Klavesnici nejlevnejsi Chicony nebo Samsung. Mys MS Intelli Mouse OEM za 460 Kc?
18.11.2004 10:20:23   0.0.0.xxx 1919
A Ty s tim mas nejake zkusenosti - ja poslenich 5 let fungoval na starejch monitorech z toho mi odesel 1 (a to jeste v zaruce - jen jsem byl nejakej linej ji uplatnit). Ted mam na stole Dell P990 - 19" za cca 3600 (kupovany pred rokem - dnse se da sehna lepsi pomer cena/vykon) - obraz velmi dobry (jedu na 1280x1024) ... jedine co je treba je se na monitor pred koupi poradne podivat, pripadne domluvit zkusebni lhutu (napr. tyden) abys prisel na skryte vady (problemy pri dlouhodobem provozu a tak) - samozrejme musis vedet na co koukat (obnovovaci frekvence, rozliseni, geometrie, konvergence, ...).
18.11.2004 10:21:26   0.0.0.xxx 1919
Nevim jakou kdo má zkušenost s monitory AOC, ale já tu nejhorší. Po 3 letech denního provozu (8-10 h)musí mít monitor nastaven kontrast i světlost na 100% jinak na něm při běžném denním světle není pořádně nic vidět.
Navíc je rozptyl v qalitě jednotlivých kusů až neuvěřitelný (4 monitory kupované behem 2 měsíců - 2004).
18.11.2004 10:30:45   0.0.0.xxx 2020
.... něco mi v něm nesedí. Chcete nám namluvit, že jste to shánění komponent po bazarech a přes inzeráty a kompletaci + testování dělal zdarma ? Kolik jste si vzal za práci ?

David.
18.11.2004 10:33:33   0.0.0.xxx 2020
tak tomu ja rikam clanek z nouze. Kdyby denne vychazeli tri recenze, tak by se to dalo pochopit jako takovej vedlejsi clanek, ale dat tohle jako clanek dne ..... hmm, jenom takovy porovnani za poslednich par dni:
SHW - test desky Asus K8N-E Deluxe, test GF 6600GT AGP, testy dvou GF 6800 GT

PCT - jak usporadat LAN party, Bios update, PC stoural, Bill brana, proste samy beckovy clanky... az na ten clanek kam kraci 3d grafika tu 10 dni nic poradnyho nebylo.

vazne by mel pct se sebou neco delat
18.11.2004 10:33:34   0.0.0.xxx 2020
Stavel jsem si ted kompa, neni sice ya 15k, ale o to beha slusnejc.
Ale koupil jsem si k tomu Canyon sadu mys+klavesnice a ma spatne ovladace na klavesnici. Po nainstalovani nechodi 3d rezim moji grafiky... Napise to window lost focus!!!
Takze bacha na ni
18.11.2004 10:52:07   0.0.0.xxx 2019
Jo to je pravda. Mam ECS uz skoro dva roky a jede bez problemu. Taktovat jde, ale pokud pretaktuju bartona o 300MHz tak bezi tak rychle jak v jine kvalitni desce nenataktovany :-))
18.11.2004 11:03:50   0.0.0.xxx 1920
Podle meho nazoru bych urcite na HDD nesetril a uz vubec bych nekupoval "ojetinu". Spis bych dal normal dratovou klavesnici a mys (usetrenych 300), "ojetou" grafiku (usetrenych cca 300-700) a HDD bych koupil NOVY. Precijen kdyz se odpali grafika, tak se v podstate nic moc nedeje, ale pri predstave, ze mi shori disk a zalohu jsem delal pred tydnem, tak dostavam koprivku. Podle me je mnohem horsi prijit o tydenni praci, nez o grafiku (za ten tyden si na tu grafiku hrave vydelam).
18.11.2004 11:04:23   0.0.0.xxx 2020
Kamos predava compy a mam vraj velmi dobre skusenosti s doskami CANYON (cena/vykon/kompatibilita)
CANYON 9V5ALSR2 (pre Intel) - chipset VIA PT800+8237,HT,FSB 800,2xDDR 400,AGP 8x,5xPCI,ATA 133,S-ATA RAID,8xUSB,2xS,1xP,1xG,Audio 5.1,LAN
CANYON 7N0ALSR4 (pre AMD) - chipset nForce2 Ultra,Dual Channel,FSB 400,3xDDR 400,AGP8x,5xPCI,ATA 133,S-ATA RAID,6xUSB,1xS,1xP,1xG,Audio 5.1,LAN

existuju verzie aj s integrovanou 3D grafikou
18.11.2004 12:17:31   0.0.0.xxx 2019
mozna sem lamka, ale taktovat FSB na 200 v kompu za 15k se shitovskou deskou, boxovanym vetrakem a noname zdrojem mi prijde trochu ujete )
18.11.2004 12:39:09   0.0.0.xxx 1919
Jak jsem napsal, je to na zvazeni. Pokud to udela nekdo, kdo tomu rozumi, je to mozne. (Vetrani v casu, teploty nikoli podle pseudo cidel, voltmetrem zkusit zdroj pod zatizenim, "teplotni charakteristika" konkretniho CPU atd.) Jinak deska 400 Mhz oficialne podporuje.

18.11.2004 13:43:01   0.0.0.xxx 2019
jde tu čistě o názor autora a deset dalších lidí bude mít jiný názor, takže všem co nejsou moc IN doporučuji brát to s nadhledem, já bych třeba koupil bazarovku cpu, grafiku ale rozhodně ne HDD (pokud by nebyl od kámoša), např. cpu vidím jestli je OK a pak jestli fakčí nebo ne. disk se mi posere za dva dny a budu mít co? h**by
18.11.2004 13:47:23   0.0.0.xxx 1920
souhlas...:-(
18.11.2004 13:48:45   0.0.0.xxx 1919
třeba ten kdo to kupoval byla holka a měl od ní nějaké naturální výhody :-)
18.11.2004 13:50:25   0.0.0.xxx 1819
no právě, když už něco lepšího než drát a tojako bezdrát, tak pak kvalitní...a ověřený..
18.11.2004 14:02:35   0.0.0.xxx 1818

Clanek jsem skouknul a mam par poznamek k tomu co mi v nem chybelo:


1) to nejdulezitejsi - cil stavby PC: k cemu ma slouzit filmy/hry/kancelarina/vse - nikdy nelze postavit dobre a levne PC bez odpovedi antuto otazku


2) nejak jsem postradal otazku inkrementalnich naklady - napr. HDD 40GB stoji treba 1500 a HDD 160GB stoji 3000 - za investici + 1500kc dostanu dalsich 120GB (a nebudu muset treba tolik zalohovat) ... kde budu chtit pridat oproti minimu zalezi na tom jake PC stavim (viz bod 1)


3) a asi bych uved, kde se obecne vyplati a nevyplati setrit - podle me se nikdy nevyplati setrit na MB - a temer vzdy na CPU a nekdy i na grafice (predpokladam rozumny overclock) a tiche PCje obcas "k nezaplaceni" - clovek ma jen 1 nervy ...Jinak clanek hodnotim jako krok spravny smerem :-)

18.11.2004 14:06:07   0.0.0.xxx 1820
Podle me je nejlepsi reseni pro levne PC koupit microATX desku od intelu se vsim integrovanym, boxovanej celeron, 7200rpm disk, trochu priplatit na case a zdroj, mys a klavesnici od geniusu, priplatit na nejakej NEC display.Optickou mechaniku davam vzdy nec.nemuze to delat problemy a vykon je pro kancl dostacujici - vetsinou volim konfiguraci podle aktualnich znackovyhc sestav.
18.11.2004 14:44:38   0.0.0.xxx 2020
Doba pro nákup pamětí není příznivá, pamatuji časy, kdy jsem kupoval nové DDR266 512MB za 1150,- Kč.
-
-
-
-
me asi blbne prohlizec :-) 1150,- za DDR 512 ..... uz sem na ceste k tomu shopiku
18.11.2004 14:56:32   0.0.0.xxx 1820
Tedka mam SiS745 od MSI (dostal jsem ji fakt levne) a z hlediska stability a zahadnyho chovani je uplne hrozna. (2x v reklamaci a protoze MSI ma servis v budejicich tak pokazdy 5tejdnu - ZABIT) Predesla ECSka K7S5A byla naprosto neznicitelna a s OC Biosem umela +- to sami co vsechny ostatni desky svi doby.

Nevim jak vy, ale ja furt slysim nadavky na MSI desky pro AMD. Kupodivu Intelovsky prej problemy nedelaj. Moje pristi deska bude Epox nebo ASUS, no mozna GigaByte ;)
18.11.2004 15:21:35   0.0.0.xxx 1920
oboje to jsou low-end firmy.To jedine z nutnosti...ale pres inzerat jde sehnat msi s KT600 za 1000 a jeste rok a pul zaruky!!!Taky bych nesel do starych disku-jedine zarucak-ono mechanicky namahany veci bez zaruky jsou risk!A ta pamet sla levneji(512 za 1700);)
18.11.2004 15:30:04   0.0.0.xxx 2019
ale nakonec se na tom bude parit takze lepsi graf. je otazkou mesice...ale urcite to s tim procakem je trefa ;) a mensi disk nez 80?kde jsme?!kazdopadne co nejvetsi!
18.11.2004 15:32:28   0.0.0.xxx 1919
nenakoupil blbe ale slo to o neco lip ale hlavne zalezi co zrovna sezene a kolik na to ma casu.Kdyz neco potrebujes tak to proste neni!
18.11.2004 15:35:56   0.0.0.xxx 2020
pravda-ten disk byl otres...tak za 900 bych do nej mozna sel ale jen jako datovej
18.11.2004 15:42:52   0.0.0.xxx 2021
AMD je do low-endu preci jen lepsi,do celera bych sel jen v pripade ze se na tom bude delat video-ale takovy lidi si zaplatej vetsinou lepsi masinu...
18.11.2004 16:06:17   0.0.0.xxx 1919
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=20817&start=0

jinak bych chtel podotknout, ze kdyz autor napise ze neco nezna, tak by to tam ani davat nemel a totalne to degraduje cely tento prumerny clanek.

radis tu lidem aby si vybrali dobrou sestavu, nebo prodejcum aby nalakali co nejvic zakazniku.

AOC ani LG NEJSOU DOBRE MONITORY. Doporucuju z levnych bud ADI nebo Samsungy.

256 MB RAM je zoufalstvi. proste kupovat kompl pod 20k na hry snad ani nema cenu. a do kanclu je lepsi platforma nejaky integrovany intel, nebo nForce 2... a ne 9550...

zaver... co je tohle za sestavu? HYBRID k nicemu! na hry malo ramky, 333 pameti, do kanclu zbytecne draha grafika a rekneme ze odladeny intel by byl lepsi.
18.11.2004 16:07:12   0.0.0.xxx 1818
ne ze bych mel rad gigabyte a KT600, ale souhlasim ))
18.11.2004 16:08:15   0.0.0.xxx 1819
intel zasadne na intel :-p
18.11.2004 16:11:11   0.0.0.xxx 1919
proboha... tyhle disky sou za trest a jeste k tomu jety!!! ty usetrene 400 od 80GB tichouckeho a rychleho hitachi sou k smichu v porovnani s vytecenyma nervama...
18.11.2004 16:51:37   0.0.0.xxx 2020
VGA ATI Sapphire RADEON 9550, 128MB DDR,128bit, AGP 8x DVI,TVout, Retail 2050,-
Monitor AOC 17" HT751 TCO03 PureFlat, stříbrný, (plochá obr.),1600x1200/75Hz,hf 30-98kHz,vf 50-160Hz,0,25mm,OSD (dalo by se ušetřit) 4000,-(raději ADI+300)
MB MSI Intel 848P NEO V,P4 sock.478 DDR,FSB 400/533/800MHz,SATA,ATA100,5x PCI,1x AGP8x,2x DDR,USB 8x 2.0,audio AC97,LAN 1950,-
DIMM DDR 512MB PC400 2200,-
CPU CeleronD 315 - 2,26GHz 256k, 533MHz FSB, 478pin + chladič,BOX 2050,-(OC?)
Case Midi CCC-P4-7WIN, ATX 300W P4,3x 5,25, stříbrná, 2x USB,1x audio, 1x mikrofon, hloubka 43cm, půhledný bok+FAN 890,-
HDD Seagate Barracuda, ATA 100, 2MB 1700,-
kl.+myš 500

CELKOVĚ je to kolem 15000,-
Chybí akorát jakákoliv mechanika: ať se rozhodnou sami jestli má smysl kupuvat DVD RW? obyč. CD stojí 400,-(300), FDD 100,-(50),- Toto je prostě dnešní minimum +-
Zdravím všechny
18.11.2004 17:12:32   0.0.0.xxx 2120
To bomba: no hlavně že je ta barracuda ATA 100 :oD Kapacita disku by byla podstatně zajímavjší (pokud teda nemyslíš 2MB :oDDDD)
18.11.2004 17:40:32   0.0.0.xxx 2020
je to 80GB
Se stane ne?:-)))))
18.11.2004 18:03:06   0.0.0.xxx 2020
Jsem jediny komu se tento clanek zda naprosto o h**ne? Nebo v nem vidite nejaky realny prinos? Nebylo by lepsi treba udelat srovnavaci test nejakych 10 lowend sestav? Myslim ze by se tam clovek dozvedel i vic informaci, zjistil jak to je s amd vs intel / nvidia vs ati v lowendu... BTW divali jste se kdy naposledy byla na PCT poradna recenze? Upada to, upada...
18.11.2004 18:26:17   0.0.0.xxx 2120
mas kratkou pamet:-) uz sou to sice cca 2 roky ale tehdy opravdu ddr 512 staly kolem 1500,- s dph ale pak sly prudce nahoru na cca 4 nasobek
18.11.2004 18:46:18   0.0.0.xxx 2020
Case * Midi KME 7862 ATX 350W P4 pozice 4x 5,25/2x 3,5, 900,- Kč

CPU AMD Sempron 2200+ (1,5GHz 333MHz 256k) soc.A + chl., BOX 1 460,- Kč

DIMM DDR 256MB PC400 1 090,- Kč

DVD ROM LG GDR-8163B 16x DVD/52x CD ROM, OEM 730,- Kč

FDD 3,5"/1,44MB SONY 180,- Kč

HDD Samsung. 80.0GB Serial ATA/150 7200ot./min., 8MB-ultra tichý 1 990,- Kč

Klávesnice KME KB 2201 PS2 100,- Kč

MB ASUS A7V600-X,SATA,LAN,VIA KT600,sock. A,Duron/Athl.,ATA133,6xPCI/1x AGP 8x,/3xDDR333,400/6xUSB 2,audio 5.1,serial ATA 1 950,- Kč

Monitor AOC 17" HT731 TCO03 PureFlat (plochá obr.),1600x1200/75Hz,hf 30-98kHz,vf 50-160Hz,0,25mm,OSD 3990,- Kč

Myš KME MN-233 Optic - PS/2 rubber BLUE 235,- Kč

VGA ATI Sapphire RADEON 9600, 128MB DDR,128bit, AGP 8x DVI,TVout, Retail 2 640,- Kč


Celkem: 14 960,- Kč S DPH

Neberte to jako nějakou reklamní akci, ale u nás v Ostravě seženete za ty prachy něco takovéhleho. Vše nové přímo z obchodu, s dvouletou zárukou. Pokud je člověk spíše hráč, klidně oželí DVD vypalovačku a nahradí ji spíše solidní grafikou a opravdu dobrým monitorem. AOC 17" HT731 TCO03 PureFlat má opravdu skvělé parametry a navíc mám velmi dobrou zkušenost se staršími modely od AOC v této kategorii.
ATI Sapphire RADEON 9600 je také velmi solidním kouskem hardwaru. Osobně bych možná přidal ten tisíck korun a koupil 512MB RAM místo 256MB. je to celkem citelný rozdíl pro výkon celého PC. Co se týče CPU rozdíl mezi Sempronem 2200+ a 2400+ je malý a rozdíl cen asi 500kč, pro někoho je to dost, pro jiného málo, ale dle mého názoru stačí 2200+. navíc v BOX verzi s certifikovaným chladičem a 3letou zárukou přímo od AMD. Možná vám nebude vyhovovat vybraná klávesnice, ale dle mých zkušeností (sám jsem ji kdysi vlastnil) je vcelku spolehlivá a dobře se s ní pracuje. Do výběru se bohužel nevešly reproduktory, ale to je věc v podstatě vedlejší, která se dá sfouknout zhruba do 200kč. Velkou výhodou je 80GB disk se 7200rpm a rozhraním S-ATA. Jak jsem psal na začátku vše je NOVÉ a SE ZÁRUKOU. Toť v podstatě vše.

Martin Kusyn

18.11.2004 19:17:08   0.0.0.xxx 2020
No vidíš, já měl MSI 745Ultra 2 roky a bez jediného problému, těžko sem se s ní nedávno loučil. 100% spolehlivá.
18.11.2004 19:30:23   0.0.0.xxx 2019
Celeron je a bude na CENZURA. Když jsi chceš koupit kompl tak bec Intel Celeron.
18.11.2004 19:53:14   0.0.0.xxx 2019
netvrdím že autor nakoupil blbě, ale že to tady bude tvrdit dost lidí...znáte to nějaký kamárad z jihu čech... .)
18.11.2004 19:55:39   0.0.0.xxx 2018
třeba ten kdo to kupoval byl kluk a měl od něj nějaké naturální výhody :-)
18.11.2004 21:59:17   0.0.0.xxx 2020
No, musím říct, docela se divím, že se to tady nehemží skrytýma reklamama na "perfektní shopík X v městě Y s internetovou adresou Z), když pominu reklamu na Alfacomp, což mě ani nepřekvapuje (buď si ji napsali sami, nebo to psal člověk, který absolutně nepochopil účel - jejich zákazník . Mohli bychom se tady přetahovat kdo kde nakoupí levnější součástky (a pak by došlo na zmíněné Dealerské ceny), ale musím smeknout, že článek (a hlavně diskuze) poslouží méně zkušeným (a méně majetným) uživatelům při výběru z obrovského množství dostupných komponent. A poslouží jim jako ochrana proti nesmyslným sestavám (supervýkonné CPU, zbylé komponenty odpad) velkých retailových řetězců (nebudu jmenovat).

P.S. Pro ty co chtějí šetřit - malých firem nabízejících komponenty za lepší ceny (než výše zmiňovaná) je víc a víc, chce to jen hledat...
18.11.2004 22:11:47   0.0.0.xxx 2020
zkuste reklamovat "sekající" se pc v nejmenovaném lowend ostravském obchodě.. za pohnutí malíčkem chtějí stovky korun, závady "se neprojevují", připadáte si jako z zelenině 80.let.. až si Pan Zelinář udělá čas

18.11.2004 22:22:27   0.0.0.xxx 2019
sekající PC )))))))) tak takhle jsem se dlouho nepobavil)))
No na někom ty prachy vydělat musej a na "lamách" se sekajícím se PC si myslím, že jim to jde...(bez urážky
19.11.2004 00:19:16   0.0.0.xxx 2018
no tak co tu vidim ty sestavy a ceny tak si kazdej mysli ze je nejlevnejsi ale neni, ja bydlim v Praze a nemusim jet zrovna treba do
Ostravy:-) a v ltecu to maji levnejsi, hlavne se daji vzdycky ukecat jeste na o trochu lepsi cenu nez kterou jim reknes ze ma konkurence. Jinak clanek sice ne tak spatnej, ale to by musel cist nekdo kdo pc moc nerozumi. Myslim ze vetsina lidi tady je na tom presne naopak a ten clanek je pro ne nudny stejne jako pro me.PS:nedavno jsem daval kamaradovi dohromady pc za 16000 a bylo to CELERON D 2,66GHz+chladic, Deska MSI(nepamatuju si uz cislo desky), Ram 512MB 400MHZ, GeForce 4200TI 128MB/128bit, 80GB HDD,casemidi-300W,monitor 17" Hyundai V773, chicony klavesnice, opticka mys Genius
19.11.2004 00:22:32   0.0.0.xxx 2020
+ jsem zapomnel napsat mechaniku:-) LG jen DVD ctecka
19.11.2004 00:36:11   0.0.0.xxx 2020
mas recht to co tu popisujes sem videl u kamose na AOC a to je jeste veci hruza, ani GAMA ve win nepomohla... a naposled kdyz sem u nej byl tak rikal ze se tn monitor da rozebrat a jeste neco o nejaky laditelny soucastce na zvisenu jasu.. ale to uz sem nevydrzel
19.11.2004 07:00:50   0.0.0.xxx 2020
znam člověka co má cca rok a půl NF2 + int GK a pořád ještě se po grafice neptá. Asi nepaří hry.
19.11.2004 08:09:43   0.0.0.xxx 2020
Do MSI bych nesel vubec v nicem. Stacila mi zkusenost meho brachy: koupil pred casem CD vypalovacku MSI - po par tydnech sla do kytek, byla v servisu, ale nepomohlo to. Mrsila radu CDcek, nebrala radu medii, proste des. Brachovy to nestacilo a koupil motherboard MSI (typ uz si nevzpomenu, je to meco pres rok). Zase - same problemy, nestabilita, proste hruza. Ted ma Asus VIA 400 a je spokojeny. Poznamka pro vtipalky: bracha rozhodne neni lama, proste dostal vadny kusy.

MSI byla kvalita pred 3-4 lety, ted mi prijde dost nespolehlivy (podle reakci rady lidi na forech).

Mimochodem, ja mel desku PC Chips s chipsetem SIS 730s a byl jsem s ni navysost spokojen, co se stability i funkci tyce. Nikdy zadny problem. Jen byla trochu pomalejsi, ale stale to slo v pohode pouzivat i na hry. Slouzila mi pres 2 roky, pak jsem ji daroval a stale na ni jede komp s Athlonem 1.2 GHz + 384 MB RAM + Win 98 stale naprosto bez problemu.

Ted mam cca rok ASUS A7V600 a jsem take happy.
19.11.2004 08:12:35   0.0.0.xxx 2120
Je smutne, ze intel neni spolehlivy na jinych deskach... ;) No flame please.
19.11.2004 08:20:53   0.0.0.xxx 1920
Tento pocitac je na nic , je postaven pod heslem za malo penez , zadna muzika. Neda se na nem poradne pod XP ne 2000 delat nic ani bez neustalyho swapingu psat v excelu. Prihodte 5 tisic a mate barton 2500+ 512 ram 400mhz, klavesnice a mys za 300,- radeona 9600XT a 21 '' monitor ze zarukou na 6 mesicu , kterej vam poslouzi dele a lepe nez tahle nova 17'' sragora. Pocitac pojede jak vino pude i pretocit takze nebude problem ani s nejnovejsima hrama. TO co bylo vyukreatino vama je odpad a vyhazovani penez. Pokud chcete jen pocitac na psani acumeni na filmy , staci radeon 9200 a 1.4 procak , 17 monitor starsi a mate to za 11 k
19.11.2004 09:24:06   0.0.0.xxx 2020
Proč kupovat starý když za cenu o několik stovek větší můžu mít nový a se zárokou?
19.11.2004 09:47:54   0.0.0.xxx 2020
Velmi bych v zadani zduraznil, ze to ma byt na hrani her. Kdo to potrebuje na praci, maximalne sledovani filmu, tak ten si koupi integrovanou grafiku a muze si znacne priplatit jinde.
19.11.2004 11:10:11   0.0.0.xxx 2120
AMD Sempron SDA2200 (socket A) Box, ATI Radeon 9250 128MB DDR 128-bit,80GB HDD Hitachi,opticka myš, klávesnice, MB ECS M848A,SiS748FX, 512MB DDR,monitor Belinea 103026 17",DVD-RW Lite-On DRW-3S121, case EMKO. vše nové ceny včetně DPH.
19.11.2004 11:58:49   0.0.0.xxx 2020
Konkretne tato deska je nejvetsi smejd. V LEVI jsem postupne vzal 4 kusy a ani jedna nesla ani zapnout. Pak jsem vzal MSI KT400.
19.11.2004 12:35:48   0.0.0.xxx 2020
nerikam ze to neni spolehlive... ale proc si nicit kompl kdyz uz tam mam procak od intelu VIOu? :-P ))
19.11.2004 12:37:45   0.0.0.xxx 1819
opticky genius opravdu, ale opravdu neni dobra mys.
19.11.2004 18:42:06   0.0.0.xxx 1919
Nebudu popírat že jsem celkem stálým zákazníkem ALFACOMPU, ale to snad neznamená nic špatného. Svým příspěvkem jsem nechtěl spustit debatu debatu o tom, který obchod je lepší, ale chtěl jsem ukázat KONKRÉTNÍ možnost využití 15 000kč do solidní sestavy, na které si člověk v pohodě i zahraje. ALFA není dokonalá, prodavači jsou většinou nevrlí, výběr také není nějak ohromný, ale jde o spokojenost zákazníka. A já spokojen jsem. Nepochybuji o tom, že jsi zkušenější uživatel, tak určitě víš, že sehnat sestavu za 15k, na které si dokonce i něco zahraješ je celkem solidní problém. Nezkušenému uživateli hodně pomůže, když mu někdo poradí co a hlavně kde hledat, to mi věř, sám si to pamatuji. Není to totiž tak dávno, kdy jsem se začínal o PC zajímat já osobně, to je vzhledem k mému věku pochopitelné. Dnes PC sice znám téměř do posledního šroubku, ale stále potřebuji v něčem poradit. Nebojím se to přiznat - jsem hodně dobrej, ale stále jen uživatel - je mnoho lidí, kteří mají více zkušeností, specializují se na určitý obor. Ale stále jsou tu lidé, kteří potřebují poradit. Pro ně jsem sepsal ten příspěvek. Podle mne je za 15 000kč možno sestavit něco lepšího, něž co popisoval autor článku. A o to tu běží, psal jsem o konkrétní sestavě, kterou je skutečně možno sehnat a uvedl jsem i kde se dá sehnat. To byl můj cíl, a né dělat reklamu nějakému obchodu, to pro mně bylo vedlejší.

Martin Kusyn
PS: Souhlasím s tebou, je mnoho menších obchůdků, které nabízejí komponenty za rozumnou cenu. Dokonce i shopík na PCtuningu má vcelku nízké ceny a velkou nabídku zboží. A také s tebou souhlasím, že velké řetězce, které ani já nebudu jmenovat smolí absolutně stupidní sestavy. Je opravdové šílenství strkat do PC s Athlonem 2500+ grafiku GeForce 2MX. Bohužel znám plno svých známých, kteří si takovouto sestavu opravdu koupili a litují toho. Ale čemu se vlastně divím, kdo by to nebral, že, za ty prachy, a zvláště když se v tom moc nevyzná.
19.11.2004 20:13:51   0.0.0.xxx 1919
Ten monitor co je na obrazku je fakt shitt, kamos ho koupil a obraz je nahore prohnuty coz jaksi nejde sestelovat.
19.11.2004 20:22:57   0.0.0.xxx 1919
Ted sem si zrovna na koleje neco postavil a dokonce do 13k
Neni to nic na parby ale NFS Underground 2 se na tom hrat da.
CPU AMD Sempron 2200+
Chladic Arctic Cooling
Deska MSI k7n2-ILSR(draha ale ma integrovanou GF4 coz mi staci)
RAM - 256MB DDR400 Corsair CL 2.5 (to je nejvetsi slabina ale na vic nebylo)
HDD 80GB Hitachi
FDD - nejsem blazen :-)
DVD-DL MS DR8P - osmicka mi za dvojku staci
CASE - Nakej Eurocase za 1050
KEY+Mouse - Naky geniusy
->vsechno novy...
Monitor sem koupil v bazu za 1800 (Hitachi CM641 17") Samozdrejme ze sem si ho predem prohlid a dal bacha na chyby obrazu a vysvicenou katodu, navic mam na nej rok zaruku Sem s nim 100% spokojenej rozhodne 2* lepsi nez to AOC na obrazku - ma ho kamos(vazne krize)

Co vy na to? Jeste reknete ze na filmy, mptrosky a prilezitostnyho kantra po siti to nestaci...
19.11.2004 21:31:07   0.0.0.xxx 1921
Tak tohle je velky sklamani... je to asi jako kdyby to napsala moje babicka ktera tomu rozumi asi stejne jako autor clanku.

1) vyber komponent - naprosty des, zadny vykon, prostor a navic drahe

2) clanek lidi mate kdo v tom vazne neumi chodit a necha se ovlivnit timhle clankem bude brecet.

3) divim se ze to proslo az na PCtuning. Jako odbornik jsem sklamany vykonostne stejny PC se da postavit za 10k
19.11.2004 23:22:56   0.0.0.xxx 2020
zkousel jsem sestavit neco noveho z czechcomputeru, ale neslo to pod 15000, novy pc bych bez 512 mb ram a 80 gb hd nedelal a jinak myslim ze rozumna hranice pro levny pc je dneska kolem 20 000kc
20.11.2004 00:03:31   0.0.0.xxx 2019
ze se ten clovek na foru snad ani neotoci... kdyz uz tohle pise na main, tak se mohl informovat... za 10 k bych ho teda s monasem neslozil, ale vadi mi, ze sestava je jako celek k nicemu pro jakekoliv pouziti... at uz mod dobra a draha, nebo zase silene slaba a nevyvazena...
20.11.2004 00:22:41   0.0.0.xxx 2020
jj je to tak - alfa je levna, protoze tam serou na lidi co tomu nerozumi. Na druhou stranu je facht jasne ze kdyz prijdes s tim ze se ti pocitac "seka", tak nemuzes cekat ze ti to bude nekdo cely den ohlizet a zkouset kdy a proc to zrovna dela....tohle je podle me predstava z 80-tych let. jinak me se styl zelenina "ejtys" celkem osvedcila - co jsem reklamoval, to jsem dotal temer okamzite kus za kus nove. ehm az na jednu historku s HD, kdy jsem musel osobne ukazovat servismanovi jak najumprovat disk aby se choval jako master :o)
20.11.2004 22:47:58   0.0.0.xxx 2020
sám se tluču do hlavy jak jsem byl blbej když na jaře 2003 měli v CC 512MB 433DDR OCZ Performance za 1750 a já je nekoupil...
21.11.2004 02:44:12   0.0.0.xxx 2020
v tvejch rukach se promeni v smejd cokoliv......

p.s. jukni nekdy do manualu a hledej heslo "clear CMOS"
21.11.2004 08:27:30   0.0.0.xxx 1919
Měl desku, typ si nevzpomenu..... Jak píšou v článku....
21.11.2004 17:30:27   0.0.0.xxx 1919
Jednoznacne musim doporucit repasovany monitor. Mohlo se zde celkem dost usetrit a kvalita monitoru by byla nekde uplne jinde. Je pravda ze je k tomu potreba auto, ale doporucuju vyhradit si 2 hodiny casu zajet do www.importer.cz a vybrat si. Maji tam i stovky kusu od jednoho typu monitoru a takovy monitor DELL 1025 HE ci jeste lepe IBM P260 strci novy AOC... A cena kolem 2000,- . Podle me jasna volba...
21.11.2004 21:31:22   0.0.0.xxx 1919
Co jsou to tady v diskuzi za kecy ???!!! Na hry k ničemu do kanclu moc výkoný. Tohle fakt nepochopim. Tohle co je tady popsaný je normální domácí pc ,který bohatě pro většinu ldí stačí.. Osobně mám Athlon 2000+@2600+,KT400 ,DDR 512MB RAM@400,80GB HDD,Ati Radeon 9200,19' monitor a úplně mi to stačí. Programovat na tom můžu, poslouchat hudbu taky,surfovat po netu taky, hraju Dooma 3(ten se teda trochu škubal 15-30fps) , Half-Life 2 , Dawn o War , NFS Underground 2 , Sims2 a všechno mi jde!!!! (SAMÝ NOVÝ HRY !!!).Většinou v 1024x768,střední detaily .. ale hrat se to dá vpoho. Ku*va NA CO 1600x1200x32 4xAA a ja nevi ještě co ... všichni kdo tady píšou ,že takový Pc je na nic jsou LAMY protože absolutně nepochopily podstatu PC .. tudíž aby dělalo to co má .. a né jen HEČ já mám nejlepší grafiku , nejlepší procesor a 15000 bodu v 3DMarku 2005 ,ale vlastně ani nevim k čemu mi to je .. ubožáci !! Omlouvám se těm který jsem urazil ..
22.11.2004 15:30:08   0.0.0.xxx 2019
Přesně to jsem chtěl napsat - vymaštěný makovice z her. Celý dni to čumí do obrazovky, většina u toho hulí trávu a neví, že comp je tu pro lidi a ne obráceně. Ale proč nekupovat stále lepší komponenty, když na těchto idiotech tak krásně a lehce někdo vydělává. A pokud vím, tak nové hry jsou pouze na to, aby jsme byly nucený pořád kupovat výkonější komponenty. Na normální práci a zábavu stačí 2,0GHz, 256MB, GK 64MB.
22.11.2004 16:41:54   0.0.0.xxx 1919
tak ted jsem se zase zasmal ja...

nikdo tu nemele o grafice za 15000 a milonu bodu v 3D, ale o tom, ze za 15 000 je ta masina srot a uplatneni je velice mizerne. kolem 17 000 uz by byla mnohem schopnejsi a do kancelare zase staci levnejsi! jestli hrajete dooma III s 256 MB RAM a undefinied 64MB grafikou a rikate ze OK, pak asi moc hulite vy. nenecham tu urazet sebe ani sve kamarady!!! dost z nich tenhle desnej clanek o komplu, ktery je jak od cloveka co vnadi zakazniky srackama jako je shitoidni bezdrat, cetlo a ma nazor obdobny, jako drtiva vetsina lidi tady a NIKDO Z NICH NEHULI TRAVU!!! Vase reakce mi pripada jako reakce mentalne stareho cloveka a tezkeho alkoholika v cholerickem afektu. 256 MB RAM je tak akorat do kancelare... proste spodni limit, ale urcite ne zaklad multimedialniho domaciho PC!

99% lidi tu reklo svuj nazor, tak proc vam to kurva vadi? sdilim ten stejny nazor! vrazit do te masiny o 2000 vic neni nic hroznyho. to si vydela i malo inteligentni clovek za 4 dny! a kdyz uz kupovat levny kompl, tak aspon trosku slusny a ne nejaky podelany SIS a uzasnej bezdrat, co by mohli prodavat v teleshoppingu.

ubozak asi nebudu, pac tunim jenom vzhled... ale hraju co to v mezicase da a bavi me to. vite, existuje spousta druhu zabavy a myslim, ze pokud urcity druh zabavy neskodi nekomu duhemu, mel by byt tolerovan!!!!!!!!!
22.11.2004 16:53:01   0.0.0.xxx 2020
Tak já bych to vifěl takto:
GeCube Radeon 9550Xt (default 445/580->460/660, má gpu z 9600xt) (www.vcomp.cz):2796,5
Gygabite 7N400-L nForce 2 Ultra, S-A, SB,LAN,ATA133,ATX, dual DDR:2075,36
DDR 256MB 400 OEM: 1144,78
DDR 256MB 400 OEM: 1144,78
AMD Sempron SDA2200(socket A) Box: 1458,94
Klávesnice Samsung PS2: 168,98
Myš Genius NetScroll EYE Optical: 238
Maxtor 80GB ATA133 7200rpm: 1723,12
Middle ML5470 300W USB panel ATX: 963,9
CD RW LG-8526B (52x32x52) Buffer 2MB BULK:755,65
Suma 12470,01 s DPH
No jen sehnat trochu v poho mon. za 2,5 tisíc ale to se dá.
Já bych si teda rozhodně doplatil na barton 2500+ přidal bych 120kč za značakovou RAM a 160 disk ale to by nebylo 15k ze? Tak i tak je tohle komp na kterém si naprosto v poho zajraju nový hry. ceny jsou za nový komponenty z bohemky...... za kritiku předem děkuji :-)
23.11.2004 19:50:39   0.0.0.xxx 2020
ECS radši ne, tedy abych se přesněji vyjádřil. Pro člověka který chce využívat PC intenzivnějí, ať z hlediska periferii nebo z hlediska přidavných karet, tedu nic mimo integrované řešení, klávesnici a myš ECS NEDOPORUČUJI!!! Jinak zjistíte, že žipotnost je minimální.
BTW: osobně v podobných připadech finančních omezení doporučují nějaký zančkový repas + kvalitní (minimálně nový) monitor. Hold zdrávé očí jsou zdrávé očí.
24.11.2004 08:51:17   0.0.0.xxx 2021
P4 520 2.8Ghz 3000Kč
deska Intel d915gavl integr. graf 3500Kč
Paměť 2x256Mb 2000Kč použitá
Hdd 80Gb 2000Kč
značkovej zdroj 600Kč, skříň free
Palírna 2000Kč
a sem na 13000 a mám špičkovej procesor a špičkovou desku, sice ingegr. grafika není nic moc ale hodně her stačí.
24.11.2004 13:10:31   0.0.0.xxx 2021
Jen drobnost: solventní a solidní je rozdíl. Často to bývá naopak:-).
Článek mi nepřipadá tak špatný, možná málo objevný.
24.11.2004 16:07:23   0.0.0.xxx 2020
To snad není možné. Zrovna poslední dobou mám podobný problém, scháním co nejlevnější PC sestavu. Tak jsem po trošku delší době mrknul na ceníky a všim jsem si, že pořád se nic neděje a skutečně sledovat to každý den nemá vůbec smysl. Měl jsem 2 verze, koupit z bazaru nebo obchodu. A sestavu co byla z obchodu byla naprosto stejná se sestavu zmíněnou zde. S tím SiSem 748 naprosto souhlasím, v dnešní době určitě. Už asi mnoho lidí pochopilo, že nemá moc smysl investovat do XXX GHZ procesorů, ale jestliže to je nad 1.5Ghz a v dobré době koupíte levně ramku tak si na výkon pro klasickou práci skutečně stačí. Důvodem proč nakupovat z obchodu není jen to, že máte záruku, ale dobrým důvodem pro podnikatele je určitě faktura , tohle samozřejmě platí i u PC bazarů, ale myslím si, že ty ceny krom monitorů nejsou nějak oslnivé a daleko více se vyplatí týden koukat treba na avizo.
24.11.2004 18:11:01   0.0.0.xxx 2020
Nahodou, vzhledem k tomu ze me neco takoveho ceka a behem posl. 3 let co jsem neupgradoval jsem ztratil prehled o novem HW (misto toho jsem se ucil php, asp, sql, jscript...), se mi tenhle clanek hodi asi 100x vic nez machroviny typu overclock na 300% nebo pocitac v kadibudce...
24.11.2004 20:07:19   0.0.0.xxx 1920
neviem co mate proti ECS SIS najma ak ju chcete nahradzovat nejakou pitomostou ako je VIA KT400.S KT600 suhlasim ale preco dementna KT400.Mozno na nepretaktovanom PC je ten chipset o nieco malinko rychlejsi,ale da sa maximalne pretaktovat na FSB166Mhz.U SIS sa dostanete nez problemov na FSB200Mhz, je pravda ze je dobre ju doladit BIOSmi www.ocworkbench.com .

Ked uz SIS chipset tak podla mojej zkusenosti len od ECS v horsom pripade od PC chipsu(castejsom) a v najhorsom od MSI(su to zbytocne vyhodene peniaze)

Moje znalosti potvdrzuju zkusenosti z koleje.Ja momentalne vlastnim 3roky staru dosku ECS K7S5A s novym AMD na 2600+. Tento PC mi stale funguje lepsie ako "lacne" zdoraznujem tie lacne sunty od ASUSrock, MSI a spol., co maju kamarati na koleji(a je ich hodne).Je s nimi viac problemov ako uzitku.Ked uz znackovu dosku tak za normal prachy inac ked lacnu tak jedine ECS.
28.11.2004 10:15:40   0.0.0.xxx 1920
takovou vykopávku bych nechtěl ani zadarmo:-)
29.11.2004 10:12:09   0.0.0.xxx 1920
Me by totiz zajimalo, za jakou uplne nejnizsi cenu si myslite, ze lze setavit PC pro kanc. praci, net, obcas MP3 ci filmy. Podminkami jsou:
1, stabilita
2, tichost - nic hlucneho, aby bylo mozno ve stejne mistnost spat
3, jen komponenty se zarukou min 24 mesicu. - tedy asi nove
4, LCD monitor
5, i pres nizkou cenu priznivy pomer cena/vykon
6, DVD staci jen pro cteni
1.12.2004 00:10:20   0.0.0.xxx 1919
Už pár let, třeba teď tam nají P4 3 GHz Prescot s 1 MB cache, perfektní desku ASUS, 512 MB DDR a 120 GB disk za 14000,- Kč, tak co tu autor řeší? Kdo nezná, ať mrkne na WWW.KUKU.CZ !
1.12.2004 08:41:37   0.0.0.xxx 1920
nesouhlasim, na beznou praci staci cca 100MHz CPU + rozumny HDD
no a velikost RAM je odvisla od OS / muze stacit i 16MB /
pokud by dany uzivatel chtel "podobnou sestavu", tak ji poridi do 3kkc / spis mene /
1.12.2004 10:21:37   0.0.0.xxx 2021
že by ten jumper u baterky? :-)
2.12.2004 01:46:45   0.0.0.xxx 2020
jak autor podotkl, bezdrátová klávesnice a optická krysa jsou hlavně pro efekt ;)

jinak při větě "software si zákazník obstará nebo už má sám" sem se musel smát při vzpomínce na pátečního štourala a krabici od bot plnou vypálených cd... =)
3.12.2004 13:52:23   0.0.0.xxx 2021
Mam problem s radeonem 9200 v Win 98se vse beha ok,ale jakmile zapnu XPprofessional SP1 tak my vsechny hry zamrznou a nejde nic spustit v 3d,ale 98 jsou v pohode na stejne sestave.poradi nekdo? mam athlon 2000+,VIA KT266/333,radeon 9200,Ac97
1.1.2005 14:45:46   0.0.0.xxx 1920
Zdravim ... Lidi, pokud neznate, doporucuji www.eurotech.cz. V Praze maji prodejnu, ktera ma dost dobre ceny ( Dell 1025HE za 1890 ) a rok zaruku. Sam jsem spokojen ... Mohu vrele doporucit.
2.1.2005 20:59:13   0.0.0.xxx 2020
nevim proc se tu hani ecs uz jsem postavil za svuj zivot par pocitacu ale nikdy mne ecs nezklamala ani jedna reklamace zato takove DFI je kauf :-) hlavne pokud si tyka kondenzatoru pouzivaji velice kvalitni :-) zatim ani jedna ze tri desek neprezila vic jak tri roky ja osobne ecs puzivam svou praci odvede ze stablitou jsem nikdy nemel problem.
3.3.2005 20:59:46   0.0.0.xxx 1820
EUROCASE ML5494 middle,black+silver,300W 1024,-
AMD Athlon XP-2600+ FSB 333MHz, Barton, Box 3322,-
ASUS A7N8X-X/LAN,nForce2-400,Skt.A/400,AU 1994,-
KINGSTON DDR 256MB 333MHz CL2.5 1012,-
Seagate 40GB 7200rpm Barr.7200.7 Series 2MB 1457,-
LG DVDąR/RW/RAM GSA-4163B DL 4x, 16x, 8x, ATAPI, bulk - bez SW 1909,-
ALPS 3,5"/1,44MB black 167,-
Sapphire Radeon 9550, 128 MB DDR/128bit, VGA/DVI/TVout,ret. 1915,-
Myš Genius NetScroll+ Traveler BLACK PS/2 228,-
Genius KB-21e PS/2 multimedia-internet 329,-
Repasovaný 17" monitor (EIZO se dá kolem 1700-2000 po bazarech sehnat)
Celkem 13 356,- + monitor
Vše nové s fakturou a dvouletou zárukou....

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

Jeden čtenář navrhl autorovi prémii: 0.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.