Hlavní stránka Návody Úpravy: přetaktování Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce
Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce
autor: Václav Vlček , publikováno 10.9.2010
Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce

Evropské finále soutěže v přetaktování probíhalo letos na sluncem zalitém ostrově Mallorca. Klání se zúčastnila špičková sestava extrémních evropských taktovačů, kteří vyhráli regionální kola. Za naší republiku se zůčastnil Aerou neboli Julius Hudec a o tom, jak moc se mu (ne)dařilo si můžete přečíst v dnešním „trošku“ opožděném reportu.


Po loňském evropském finále soutěže, které proběhlo u nás v Praze v hotelu Corinthia Towers se společnost Gigabyte rozhodla uspořádat další kolo na španělském ostrově Mallorca. My jsme se ho samozřejmě také účastnili a za slávu českých overclockerů bojoval Julius Hudec. O tom, jak probíhalo lokální kolo si můžete ostatně přečíst v zadání pravidel a potom ve vyhlášení vítězů.

Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce

Každopádně naše cesta na Mallorcu byla hned od začátku trochu zadrhnutá. Náš let měl přistávat na letišti města Palma de Mallorca akorát tak, abysme stihnuli zahájení celé akce. Protože mělo ale letadlo společnosti SmartWings celkem solidní zpoždní, dorazili jsme na místo tak akorát, abysme minuli zahajovací ceremoniál a následnou večeři. Tak jsme završili první den pivem v hotelovém baru a v rámci příprav jsme zalehli, abysme byli na druhý den plní sil.

Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce

Čekal nás nelehký úkol - postavit se tvrdé konkurenci a obstát hned ve čtyřech disciplínách rozdělených do dvou samostatných kol. Ostatně podívejte se sami na oficiální program, den byl nabitý od rána do večera.

Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce

Tentokrát byla soutěž pojata trošku jinak než o rok dříve v Praze, byl kladen větší důraz na individuálního taktovače. Za každou zemi jel sice tým dvou lidí, ale jeden z nich byl novinář. A ten měl po dobu soutěže zakázáno jakkoliv zasahovat do přípravy nebo taktování, na což bedlivě dohlížel soudce, přidělený ke každému overclockerovi individuálně. A to byla také asi jedna z hlavních příčin našeho neúspěchu, ale o tom až dále. 

Seznam účastníků evropského finále najdete v následující tabulce

Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce

Pojďme se podívat na použitý hardware, který měli soutěžící k dispozici. Jedna z nejvyšších základních desek Gigabyte z řady UD7, k tomu pak nejvýkonnější šestijádrový procesor společnosti Intel a nakonec paměti Kingston s frekvencí 2250 MHz. To už je slušná výbava pro lámání rekordů. Komín na dusík a další propriety od pájky až po horkovzdušnou pistoli či fén si vezl každý účastník svoje.

Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce

Gigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na MallorceGigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na MallorceGigabyte GO OC 2010 – Jak jsme neuspěli na Mallorce 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.