Hlavní stránka Návody Úpravy: přetaktování Jak se nám (ne)dařilo s Phenomy II
Jak se nám (ne)dařilo s Phenomy II
autor: Tomáš Šulc , publikováno 12.3.2009
Jak se nám (ne)dařilo s Phenomy II

Na sklonku minulého týdne se kolega Zdeněk Obermaier v novince chlubil svými prvními zkušenostmi s procesory AMD Phenom II chlazenými kapalným dusíkem. O víkendu jsme se proto pustili do práce s nadějemi na nový světový rekord v 3Dmarku 06 a bohužel vám už předem musíme říct, že není Phenom jako Phenom...


Jak se nám (ne)dařilo s Phenomy II

Jak se nám (ne)dařilo s Phenomy II

O procesorech AMD Phenom II se v extrémním přetaktování mluví jako o velkém návratu AMD do této velmi specifické oblasti, kde dosud vládly výhradně procesory Intel Core i7 a před nimi Core 2 Extreme. Vždyť od chvíle, co na veřejnost pronikly první informace o těchto procesorech, objevují se všude screenshoty z CPU-Z tu na 6, tu na 6,3 GHz a nikomu to nepřijde divné. Obecně proto panuje nadšení, že každý Phenom II lze téměř bez problémů s dostatečným chlazením vytáhnout přes 6 GHz. K tomu dokázali finské OC legendy SF3D, Sampsa a Macci něco nečekaného, a to překonat s Phenomem II 940 BE a dvojicí ATI Radeonů HD 4870 X2 světový rekord v 3DMarku 06 a udělat nový, ve výši necelých 36 000 bodů. Použili k tomu procesor přetaktovaný na 6,2 GHz a dvojici Radeonů HD 4870 X2 v CrossFire. I dle nich v tom nebyl žádný problém.

Jak se nám (ne)dařilo s Phenomy II

Rozhodli jsme se proto se Zdeňkem Obermairem dát si před chystaným GOOC 09 v Praze takové malé zahřívací kolo a vyzkoušet Phenomy II v praxi. Náš cíl byl ze začátku prostý: překonat světový rekord v 3DMarku 06, což by vzhledem k ohlasům na nové Phenomy II neměl být problém. Všem známým overclockerům totiž stačilo k překonání i 6GHz hranice nízké napětí, často jen okolo 1,5—1,6V. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
247 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 113.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.