Hlavní stránka Návody Základy: stavba PC Pimp my Computer - pilotní díl, 1/3
Pimp my Computer - pilotní díl, 1/3
autor: Redakce PCT , publikováno 4.1.2007
Pimp my Computer - pilotní díl, 1/3

Možná jste slyšeli o slavném pořadu televize MTV "Pimp My Ride" ve kterém partička úpravců aut zdarma ladí a "tuní" auta (často spíše vraky) šťastných vylosovaných diváků. My jsme se rozhodli udělat něco podobného - každý měsíc budeme zdarma ladit počítač jednoho vylosovaného čtenáře. I když nejsme MTV, pokusíme se (spolu s našimi partnery), aby výsledek stál za to. Pokud budete vylosováni můžete si přát mnohé: np. úpravu vzhledu, ztišení počítače, zvýšení výkonu nebo np. instalaci dálkového ovládání, většího disku... Obsahuje recenzi chladiče grafiky Pentagram XC-70 Cu+.


Mnoho z Vás si jistě řeklo, jestli má smysl stále recenzovat jen nové komponenty, když mnozí čtenáři mají ve skutečnosti úplně jiné problémy - například jejich počítač je stále vybaven grafickou kartou na sběrnici AGP a zrovna u ní, co čert nechtěl, nedávno začal "odcházet" větráček. Recenze posledních quad-core procesorů v této situaci postiženému moc nepomůže (i když počíst si, co si za rok-dva pořídí většina fandů PC jistě potěší)...

Možná že problém s hlučným větráčkem už řešil někdo jiný? Ale kdo se dnes bude zabývat mým starším počítačem? Ujme se této výzvy někdo? A právě v tomto okamžiku se na scénu dostavuje parta našich PCtunerů:

Pimp my Computer - pilotní díl, 1/3
Klucíí přivezli další počítač na úpravy...

Pokud budete vylosován*, vezmeme si Váš počítač do své osobní péče. Neslibujeme Vám že jej budou masírovat vnady štědře vybavených sestřiček (i když po čase to možná bude možné), ale že Váš počítač zdarma postoupí léčivou, omlazovací a ladící kůru v naší režii! Celý proces budeme neustále s vylosovaným šťastlivcem konzultovat.

* Metodu losování a způsob výběru počítače určíme v průběhu příštích 1-2 týdnů.

Pimp my Computer - chill out

Na druhou stranu musíte pochopit, že redakce PCtuningu má, narozdíl od MTV, poměrně omezené možnosti - joro: především nemáme jejich rozpočet :) Počítače se přesto pokusíme (spolu s našimi partnery) upravit (případně podle potřeby doplnit a upgradovat takovými díly) a ty vyladit tak, aby stejný postup bylo možné provést i na jiných podobných počítačích. V průvodním článku ke každé "kauze" Vás seznámíme s problémy počítače, možnostmi řešení, námi zvolenou cestou a finálními výsledky. Budeme se v každém případě snažit o řešení jiného problému - takže neočekávejte, že stále budeme počítače "oblékat do nových" skříní s neony. Někomu vyřešíme chlazení, jinému hlučnost, změníme case, jinému zvedneme výkon...

V nultém díle jsme si "pimpování" vyzkoušeli na počítači jednoho našeho kamaráda - říkejme mu David. takže Davide jaký máš problém...?

Pimp my Computer - pilotní díl, 1/3

Poznámka: na této fotografii David není - právě řeší své věčné problémy s počítačem... 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
690 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 330.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.