Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!
Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!
autor: Voigts Martin , publikováno 10.4.2003
Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!
Podobně jako někteří majitelé touží po individuálním vzhledu svého automobilu, mohou chtít i uživatelé PC mít doma něco jiného, něco neotřelého. Proto vznikla problematika case-moddingu. Zatímco přetaktování se dá přirovnat k tuningu motoru a jeho výkonu, case-modding se většinou podobá optickému tuningu. Tento článek berte jako lehký úvod do case-moddingu.

Mám doma šedou krabici

Naprostá většina počítačů je dodávána v levných skříních. Ty nevynikají ani po stránce designové, ale – a to je horší – ani po stránce konstrukční. Zatímco úpravy konstrukce skříně bývají velmi složité a nákladné, s designem skříně se mnohdy ještě dá leccos udělat – a to za rozumné peníze, pokud nepočítáme skutečně hardcore úpravy.

Co s tou ošklivou šedou?

První, co napadne většinu lidí vlastnících běžný case, je změna jeho barvy. V domácích podmínkách jí lze dosáhnout lakováním sprejem, pokud ale hodláte dosáhnout stejné kvality a trvanlivosti laku, jaká byla původně, je lepší lakovat sprejem pouze čelní plastovou část a plechy nechat obarvit komaxitem. Někteří majitelé si dokonce nechali udělat na skříni obrázek technikou airbrush – a věřte, že pak je na co se dívat.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Do obýváku patří dřevo

(W)okénko

Patříte-li mezi ty, kdo mají rádi techniku při práci na očích, je pro vás okénko do vnitřních prostor skříně jistě nutností. Existuje mnoho postupů, jak jej vytvořit. Jeden z nich jsme již na stránkách PC Tuningu uvedli jako návod. Vyříznutí otvoru do skříně je možné několika způsoby, v domácích podmínkách mívá nejlepší výsledky použití kmitací pilky. Pokud však chcete naprosto přesný a rovný řez, je lepší svěřit skříň odborníkům. Ti si s tím již poradí, a to za pomoci laseru nebo vodního paprsku. Každá z těchto technik má svá pro a proti, proto je třeba vzor, který chcete vytvořit, vždy prokonzultovat s tím, kdo práci na skříni provede.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Okénko do světa techniky

K zakrytí řezu se pak používá bužírka. Ty tam jsou již doby, kdy se musela lemovací bužírka vyrábět doma na koleni. Dnes se naštěstí dá sehnat, díky čemuž máte práci v mnohém usnadněnou.

K zakrytí vytvořeného otvoru je nejvhodnější plexisklo. Je možné jej upevnit nalepením k bočnici nebo přišroubováním. Pokud jej nalepíte, přicházíte většinou o možnost jeho výměny, přišroubované plexisklo někdy kolem otvorů na šrouby praská. Proto je třeba zvolit způsob uchycení podle dané skříně.

Svítíme

Pokud jste se již rozhodli pro vytvoření okna do skříně, můžete zvolit také její vnitřní osvětlení. V dnešní době se k tomu většinou používají studené katodové výbojky. Jsou k dispozici v mnoha barvách, některé jsou dokonce několikabarevné – a je možné zakoupit i katodu, která vydává záření spadající do spektra UV záření. Jak bude svítit modrá nebo zelená studená katoda, to asi není třeba moc komentovat. Pozastavím se proto nad tou, která emituje UV záření. Po jejím doplněním větráky, komponentami lakovanými UV lakem či kulatými kabely, které v interakci s ultrafialovým zářením mění barvu a svítí, můžete dosáhnout velmi pěkného výsledku. K osvětlení skříně je také možno použít svítící větráky, jež jsou v ČR dostupné zatím hlavně od výrobců Akasa a Bitspower. Opomenout nelze ani osvětlení LED diodami, jež jsou ale podobně jako svítící ventilátory bodovým zdrojem světla.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Nejen modrá je dobrá, na výběr je z mnoha barev

LCD

K opravdu dobře modifikovanému kejsu patří také LCD displej. Existuje jich celá řada, s těmi textovými, které zobrazují různé provozní informace, jste se již na našich stránkách mohli seznámit. V poslední době se na zahraničních serverech vyrojily také návody, jak do skříně zabudovat TFT displej, jejž by bylo možno použít v případě nouze místo monitoru. Také k serveru je to poměrně praktické řešení. Bohužel to je nákladná záležitost – budete-li mít ve skříni takovouto raritu, můžete si být jisti, že na LAN párty přitáhnete pozornost ostatních.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

S tímto obrázkem jste se na našich stránkách již setkali

Chlazení stokrát jinak

Modifikace skříní nemusí být jen estetickou záležitostí. Funkční modding spočívá většinou ve vylepšení chlazení komponent uvnitř počítače. Všichni víme, že teplo není přítelem stability PC, proto se snažíme jej eliminovat. Existují různé způsoby, jak podpořit správnou cirkulaci vzduchu uvnitř počítače, navíc jsou značně závislé na dané skříni a její konstrukci. Jedním z jednodušších je správné rozmístění ventilátorů. Pokud ovšem není dostatek připravených pozic pro větráky, nastupuje opět vyříznutí otvorů do skříně na místech, kde je třeba cirkulaci podpořit. Dalším řešením může být vytvoření WindTunnelu, o němž jsme zde již mluvili.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Nemusí to být zrovna windtunnel, aby to plnilo účel

Ticho, tichoučko

Chcete-li zůstat u vzduchového chlazení a přitom se nevzdat možnosti tichého chodu počítače, je třeba se poohlédnout po nějaké úpravě, která umožní dobré chlazení, a přitom nízkou úroveň hladiny hluku.

Chcete-li opravdu tichý počítač chlazený vzduchem, je třeba s takovým požadavkem počítat již při výběru komponent. Je nutné mít skříň s dostatečně pevnou konstrukcí, aby nikde nic neklepalo a případné pazvuky byly utlumeny. Hlavním zdrojem hluku uvnitř počítače jsou z těch běžně používaných komponent ventilátory, pevný disk a optické mechaniky. Díly, na kterých jsou ventilátory, je tedy třeba vybírat obzvlášť opatrně. Pozor také na grafické karty, jejichž větráčky někdy rachotí docela nepříjemně.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Na hlučnost disku je lepší myslet už při jeho koupi… Barracuda, jeden z nejtišších

Utlumení vibrací mechanik, které by se jinak přenášely dále do skříně, je možno provést pomocí gumových pásků vložených mezi místa, kde dochází ke kontaktu. Hlavní nevýhoda tohoto řešení spočívá v tom, že není vhodná pro použití s pevnými disky. Ty se totiž o kostru počítače chladí.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Tichý zdroj je nezbytností

Protože dnešní rychlé mechaniky používají velkou rychlost otáčení média, což zvyšuje hlučnost, je vhodné použít nějaké programy pro jejich zpomalení (např. CD-bremse nebo jednoduchý program dodávaný s Nero Burning Rom). Většinou totiž plný výkon nepotřebujeme, rušivý hluk je horší – jako příklad mohu uvést sledování filmu z DVD, poslouchání MP3 z CD..

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Nero DriveSpeed

Škála dnes nabízených chladičů procesorů je tak široká, že není velkým problémem sehnat dostatečně dimenzovaný chladič, který bude také tichý. Výjimkou nejsou ani chladiče opatřené ventilátorem s tepelnou regulací a hladinou hluku mezi 10-26 dB podle otáček větráku. Vždy je ale dobré nechat si chladič předvést v provozu – někdy totiž sice dosahuje hladiny hluku udávané výrobcem, ale jedná se o tak nepříjemný zvuk, že prostě ruší. Pozor je také třeba dávat na hlučné zdroje.

Ultimativní řešení: Chladit pasivně

Dalším zdrojem hluku jsou turbulence vzduchu, který je počítačem proháněn. Snad všichni víte, že vzduch, který se pohybuje přes nějakou hranu, vydává rušivý zvuk. Proto je dobré mít uvnitř počítače pořádek v kabelech; kabely k diskům by měly být kulaté.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Ve skříni má být pořádek… nejen kvůli pohledu dovnitř

Příliš nedoporučuji hmoty, které jsou určeny k vystlání skříně. Sice izolují zvukově (i když mnohdy sotva znatelně), ale také tepelně, což je nežádoucí.

Vodník Česílko?

V souvislosti s dobrým chlazením komponent se velmi často hovoří o vodním chlazení. Jeho funkce, výhody a nevýhody byly a ještě budou mnohokrát diskutovány a je to téma na samostatný článek. V souvislosti s case-moddingem je však třeba říci, že je možné umístit vodní chlazení celé dovnitř počítače a zajistit tak kompaktnost a mobilitu celého řešení. Také pokud stojíte o tichý provoz počítače, je vodní chlazení dobrou volbou. Na zahraničních serverech se objevilo také vodní chlazení zdroje, což už je ale poměrně hodně nebezpečné.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Takovýto vodník je snem mnohého overclockera

Regulace otáček, vyvedení portů a další serepetičky

I při použití vodního chlazení je většinou třeba použít nějaký ten ventilátor kvůli odsávání teplého vzduchu ze skříně. Voda totiž nepohltí všechno teplo, a tak je uvnitř skříně pořád ještě docela teplo. Aby se zbytečně nezvyšovala hladina hluku, je dobré otáčky větráků nějak regulovat. Je možné regulátor vyrobit, ale také zakoupit. Na trhu je mnoho velice pěkných, účelných a dobře vyřešených regulátorů. Zatvrzelý zastánce case-moddingu si ale regulátor vyrobí sám, má-li k tomu dostatek znalostí, dovednosti a času.

Mezi další možnosti, jak skříň vylepšit, patří vyvedení portů či audio vstupů a výstupů na čelní panel. I zde platí, že je možné zakoupit hotový výrobek. Vlastní práce však udělá větší radost a většinou i ušetříte. Třeba takové ručně vyrobené infračervené rozhraní dokáže potěšit a jeho cena je ani ne čtvrtinová v porovnání se sériovým výrobkem.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Další pěkný regulátor, jeho recenzi přineseme již brzy

K dalším úpravám patří také připevnění madel na horní část skříně. Věřte, že přenášet sedmadvacetikilový bigtower (můj případ) na LAN party není zrovna legrace.

Optický tuning počítače aneb Pryč se šedi!

Napadlo někoho z vás umístit do skříně šuplíček na drobnosti?

Rozhodně jsem zde nevyčerpal všechny úpravy, jistě sami přijdete na spoustu dalších – například výměna běžných mřížek chladičů za mřížky pálené laserem. Toto byl opravdu jen lehký úvod do case-moddingu, jednotlivé úpravy budeme podrobněji s postupem času popisovat v dalších článcích.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
10.4.2003 07:19:43   0.0.0.xxx 6174
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
10.4.2003 07:20:33   0.0.0.xxx 44
..... že jste úplně zapoměli, jak se vlastně jmenujete. PCT by měla být vaše prvořadá činnost ... (ty ostatní samozřejmě v těsném závěsu) :-)))
10.4.2003 08:01:33   0.0.0.xxx 36
Dobry clanok, ale ked ste spominali nieco v zmysle, ze ste to uz robili, atd, mohli ste tam dat na to aj link.
A este k svietiacim ventilatorom. Myslim, ze aj do Ciech sa dovazaju svietiace ventilatory Coolermaster. Ja ich mam a su dost dobre. A hlavne lacne.
10.4.2003 09:27:13   0.0.0.xxx 43
Ja teda nevim, je ice pravda, ze ty svitici coolermastery jsou levy, ale na muj vkus moc hlucny. Lepsi jsou svitici ventilatory fy Bitspower, ty jsou neslysitelne
10.4.2003 11:28:28   0.0.0.xxx 55
Nějak mne ten článek nenadchl...

1 - to o čem píšete, bylo už mnohokrát diskutováno
2 - ty fotky - některé věci na těch obrázcích jsou evidentně koupitelné v obchodě (hl. ten vodník), a to není ten správný Casemodding - nej. vodník je home-made.
3 - nemůžu souhlasit s odsouzením obložení skříně (koho to napadlo odsoudit??). Bez obložení to nikdy nebude pořádně tiché, a pokud je zajištěna dobrá cirkulace vzduchu, ničemu to nevadí...
4 - podívejte se na nějaké stránky co se tím opravdu zabývají a učte se...
10.4.2003 13:14:33   0.0.0.xxx 34
s bodem 3 nesouhlasim zase pro zmenu ja s tebou, oblozeni jsme zkouseli, teplota sla nahoru a hluk neznatelne klesl. V konecnem dusledku to bylo spis horsi jak lepsi. Radeji ztisit ventilatory a nebo dat vodnika.
10.4.2003 13:45:45   0.0.0.xxx 34
jenom bych si dovolil upozornit ze UV zareni je germicidni, tj. hubi bakterie - tzn. zdravi skodlive, zvysuje riziko vzniku rakoviny kuze pri jeji expozici, katalyzuje premenu kysliku na cloveku jedovaty ozon a clovek by do toho nemel moc koukat nechce-li brzy oslepnout - rozhodne nedoporucuju neco takoveho kupovat, docela by me zajimalo jak ma vyrobce tato fakta poresena v dokumentaci k vyrobku... priznavam ze sem linej vyhledat literarni zdroj ale ujistuju vas ze si to necucam z prstu...
10.4.2003 14:14:10   0.0.0.xxx 42
Máte pravdu. Stačí mi, když to mají v nějakém podniku, ale čučet na case s tímhle...brrrrrr!
10.4.2003 14:37:00   0.0.0.xxx 24
Me se ten clanek libi... o tom UV jsem premyslel uz driv, je jeste nejaky jiny zdroj podobneho razeni? ale neskodlivy? Kde se daji sehnat ty Bitspowery (radsi do majlu)?
ICE
10.4.2003 14:51:51   0.0.0.xxx 33
Ano, UV zareni je skodlive, ale o tom tu ted nebyla rec... Toto mel byt jen lehky uvod, tudiz se nezabihalo moc do detailu. K tem bitspowerum - ICE, mas ode me prece tip... Zkus se podivat trochu poradne
10.4.2003 15:04:42   0.0.0.xxx 33
...a to je na zacatku clanku jasne receno. Do detailu budeme zabihat pozdeji. Tento clanek je urcen pro lidi, kteri o case-moddingu prilis nevedi...

K bodu 2: Neni tak jednoduche sehnat pro clanek kvalitni fotografie neceho, co je vyrobeno doma, ale opet plati - do detailu budeme zabihat pozdeji.

K bodu 3: Pokud je skrin pevna, ma dobrou konstrukci a silne plechy, nepovazuji oblozeni za nutne. Lepsi je pohrat si s regulaci otacek ventilatoru a jejich rozmistenim.

K bodu 4: ...co se TIM zabyvaji... - Mluvite o ztiseni provozu, nebo o case-moddingu?

10.4.2003 15:09:57   0.0.0.xxx 33
Toto neni Chieftec nastrikany na drevo, jedna se o case se shodnym designem, ktery je uz takto prodavan. Bohuzel si nemohu vzpomenout, jestli se jedna o Antec, Chenming ci jineho "vyrobce" (kdo to vyrabi ve skutecnosti pro vsechny tyto firmy, to opravdu nevim).
10.4.2003 15:10:55   0.0.0.xxx 32
Ty odkazy se pokusime napravit
10.4.2003 15:36:09   0.0.0.xxx 33
Fajn článek, ale víc fotek pro inspiraci by udělalo víc i bez psaní
10.4.2003 15:48:10   0.0.0.xxx 36
Nemusíte se obávat, toto rozhodně nebyl poslední článek. Tento měl za úkol pouze velice přibližně informovat, co vše je možné na skříni upravit, ať už svépomocí, nebo za pomoci prostředků, jež se dají zakoupit. V původní verzi článku bylo obrázků více, ale z pochopitelných důvodů (poměr text/obrázky) byly některé odebrány.
10.4.2003 16:23:24   0.0.0.xxx 34
uz se tesim na pokracovani.
10.4.2003 16:28:28   0.0.0.xxx 43
bod 4 - myslel jsem samozřejmě obojí - ono to jde ruku v ruce...

2 Petr - to tedy nevim co jste delali, asi jste nemeli pridavne in a out take ventilatory...ja s tim mam vyborne zkusenosti - pochopitelne, zadny z ventilatoru mi nejde vic jak 2200 ot/min (takze nejsou slyset)...mam 1700+@2400+ a teplota napresahne 46°C ani po nekolika hodinach prime95...
10.4.2003 17:01:17   0.0.0.xxx 33
Jak uz jsem rekl, tento clanek byl urcen predevsim lidem, kteri o case-moddingu nevi nic, nebo temer nic. Byl to priblizny souhrn toho, co se se skrini da udelat, samozrejme ne vycerpavajici. A v teto fazi slo opravdu spise o upravy, ktere se daji "koupit".

Vse okolo case-moddingu je o sikovnosti, znalostech a case (ne kejsu, ale dobe, kterou je tomu treba venovat). Spousta lidi temito prostredky nedisponuji, presto stoji o upravu. Proc jim brat tuto sanci? PC Tuning tu vzdy bude jak pro ty, kdo si upravu budou delat doma na koleni, tak pro ty, kdo si ji nechaji udelat profesionalne. Proto i jednotlive clanky budou venovany ruznym cilovym skupinam...
10.4.2003 18:41:43   0.0.0.xxx 33
tusim ze Chenming dela zakladni konstrukci a ostatni to distribuujou s jinym celnim panelem
10.4.2003 18:46:28   0.0.0.xxx 23
...ale tvrdit, ze si jsem jisty, jsem nechtel.
10.4.2003 19:57:32   0.0.0.xxx 42
http://pcarea.webz.cz , sekce casemodding - téměř vše z tuzemských zdrojů a s komentářem...
10.4.2003 20:44:15   0.0.0.xxx 32
Zajimava kombinace muze byt takoveto logo "radioactive" s pouzitim UV lampy...ono totiz pravdou je, ze UV zareni nema vubec daleko od vyzarovani radioaktivnich latek a jeho skodlivost je hoooodne davno prokazana:-)
11.4.2003 00:01:25   0.0.0.xxx 24
ale ano, mam ventilator ktery zene vzduch dovnitr (bocni v urovni chipsetu/cpu). Zadny ventilator mi nejede vic jak na 1800 otacek, spis jeste min. Mam v bedne 4x 80mm ventilator (vcetne zdroje) ktere nejdou skoro slyset. V noci se u toho da krasne spat a to jsem na ticho hodne vylozenej
Cpu mam stejne (B0 ;-)) a stejne i taktovane a vysledna teplota je max 44°C (ale je mi jasne, ze kazda deska meri jinak)
11.4.2003 00:02:43   0.0.0.xxx 33
...(ale je mi jasne, ze kazda deska meri jinak)

PS: kdy sakra PCT udela neco s orezavanim tech zprav !!
11.4.2003 07:10:26   0.0.0.xxx 23
Dik za informaciu, netusil som, ze to robi niekto iny.
11.4.2003 09:16:10   0.0.0.xxx 34
Prima clanek, pocetl jsem si. Jsem cilova skupina :-) (nejsem sikovny ani odbornik :o)
11.4.2003 13:01:42   0.0.0.xxx 43
Jo jo... uz jsem to tam nasel... vzpomel jsem si i sam...
11.4.2003 23:28:26   0.0.0.xxx 33
Kde se daji koupit ty vetraky Bitspower, nebo jake tiche chladice byste mi doporucili...
13.4.2003 00:18:44   0.0.0.xxx 22
To Marek: mrkni na www.dcase.cz, tam je taky mají.
16.4.2003 07:59:41   0.0.0.xxx 24
Muzete napsat, kde jste je kupoval?

Diky
16.4.2003 08:03:44   0.0.0.xxx 43
No, kdyz jste to psali pro zacatecniky a o vecech, ktere se daji koupit, tak by dost pomohlo, kdybyste u jednotlivych veci napsali priklad aspon jednoho obchodu, kde to prodavaji. Zatim to neni prilis bezne zbozi. Barevne zarivky uz jsem videl, ale UV zatim v beznych inet obchodech ne. Navic, kdyz doporucite napr. tichy vetrak, tak by bodl link na recenzi vetraku atd. Ja vim, ze by to bylo mnohem vic prace, ale clanek by byl propracovanejsi a mnohem hodnotnejsi.
16.4.2003 15:57:49   0.0.0.xxx 32
Jestli je o tento problém větší zájem, je možné jej zpracovat...
16.4.2003 20:44:54   0.0.0.xxx 23
Ten posledni for s supletem jsem uz parkrat videl. Necha se nekde u nas zakoupit? Diky
16.4.2003 20:53:53   0.0.0.xxx 23
O možnosti zakoupení nevím, ale tuto konkrétní věc není až takový problém vyrobit. V některé z příštích částí článku o case-moddingu se tomuto problému určitě budeme věnovat.
23.4.2003 10:07:06   0.0.0.xxx 33
Diky Suso, on se ptal kvuli me :-). Hledal jsem ale nenasel. Mam samozrejme moznost si vyrobit sam, ale rikam si, kdyby byl original.......moc by se mi hodil. Jantar
8.5.2003 20:48:28   0.0.0.xxx 33
radeji o neco chlucnejsi a vykonnejsi WD s 8mb cache nez BARRACUDU!!!!!!!!Seagate Barracuda IV nepatri zrovna mezi disky ktere chodi dobre pri pretaktovani CPU¨!!!!!!!!!!
11.7.2003 14:48:42   0.0.0.xxx 43
Planujem kupu noveho disku, teraz neviem, xcel som Seagate,planujem kupit Bartona 2500+ a taktovat, tak teraz neviem, wd su nejake pisklave, mam na mysli kapacity 60GB, a co Seagate 60GB seria 7200? co by si si kupil?Vopred dik za nazor, ci radu
2.10.2003 19:47:07   0.0.0.xxx 33
Zdravim!
Docela se mi libi ta pruhledna akrylatova bedna. Vi nekdo please kdo ji vyrabi, kde se da obednat?
Predem dik za odpovedi!
Ps: Bude asi draha co?
28.11.2003 12:03:34   0.0.0.xxx 32
zcheckuj tohle:http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=43817
Je drahá, ale má něco do sebe. Dokud si ji nepředstavíš s šedejma (nebo černejma) mechanikama, HDD a FDD a plnou kabelů :-)
28.11.2003 13:37:52   0.0.0.xxx 24
teď sem ji objevil i na www.DCase.cz
24.12.2003 09:41:35   0.0.0.xxx 43
Už asi 1/2 roka som sa pozeral na otrepaný vzhlad bedny E2 od mne neznámeho výrobcu.Tak som si kúpil case od 3R System -model Neon light a trochu som sa pohral s chladením a s plexisklom.Mám tam 9 ventilátorou a hlučnosť je niekde asi 29-35dB.Plexi z boku zdôrazňuje chladič od Thermaltake VOLCAN 12.A vnútri svieti UV katóda.S prednej stany mám na rohoch umiestnené vysoko svietiace led diody "len"červenej farby.
29.3.2004 07:21:10   0.0.0.xxx 42
Poslední odstavec článku je věnovaný "status Displayi" - neví někdo kde se dá koupit (různé druhy) ???
21.6.2004 10:31:40   0.0.0.xxx 23
PS Electronic, GME... Chce to displej s radicem, ktery je kompatibilni s ovladacim softwarem na PC. Byl tu o tom samostatny clanek.
17.10.2004 08:57:03   0.0.0.xxx 22
Potřebuju trochu vytuningovat bednu. Jenom vyříznout z boku díru tak 7x7cm a dát tam plexisklo. Do bedny pak nějakej modrej neon. To je všechno. Nevíte kdo, nebo kde by mi to udělali nějak levně? díky Johny_Knoxvile@seznam.cz
17.10.2004 09:33:33   0.0.0.xxx 33
www.dcase.cz
20.3.2005 06:24:08   0.0.0.xxx 23
Velmi pěknou bednu a neslyšné větráky mají na www.silent.wz.cz mají i nové stránky ale určitě tam bude i odkaz . Sám jsem o ní přemýšlel - je tam silně pod 3.000 Kč i s pěkným svícením myslím v základu 2 katody . Ale nevím jak to je s prachem -oni tam nemají problém-protože mají své super regulátory k ventilátorům a dovedou s tím točit třeba na 10% PWM - do čehož se mi nechce dávat peníze . Ale když tam dám sériové věci - jak se mi bude prach lepit na skříň ? Máte někdo zkušenosti? Jinak to vypadá moc pěkně - viděl jsem na vlastní oči zelenou variantu s chromem a je cool !
3.4.2005 23:50:34   0.0.0.xxx 44
kde bych mohl sehnat celou bočnici z plexiskla na case
1.8.2005 16:22:42   213.180.48.xxx 87
Svěřit bednu odborníkům ?
To je to nejhorší co můžete udšlat protože
1.Nikdy to není podle vašich představ
2.Není to takovej dobrej pocit z práce
3.Stojí to moc peněz
Já si udělal Case sám,vodníka sám a metalízu sám a nikdy bych ho nedal někomu cizímu do ruky.
1.8.2005 16:22:46   213.180.48.xxx 74
Svěřit bednu odborníkům ?
To je to nejhorší co můžete udšlat protože
1.Nikdy to není podle vašich představ
2.Není to takovej dobrej pocit z práce
3.Stojí to moc peněz
Já si udělal Case sám,vodníka sám a metalízu sám a nikdy bych ho nedal někomu cizímu do ruky.

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

2 čtenáři navrhli autorovi prémii: 1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.