Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Projekt N.V.: unikátní sestava bez kompromisů
Projekt N.V.: unikátní sestava bez kompromisů
autor: Pavel Urbánek , publikováno 9.6.2014
Projekt N.V.: unikátní sestava bez kompromisů

Co se stane když skloubíte neomezený rozpočet, skvělé nápady a precizní zpracování? Vznikne projekt N.V. Když k tomu přidáme kvalitní fotografie, tak nezbývá nic jiného než obdivovat autorův výtvor. Pokud by se vás náhodou zmocnil pocit závisti, tak si z toho nic nedělejte, s tím se u tohoto projektu počítá. Co tedy říkáte na světový modding?


Dnes jsme pro vás připravili něco nového! Pokud nejste na PCTuningu poprvé, tak jste určitě zaregistrovali, že občas napíšeme také článek o nějakém tom moddingovém projektu. V jejich tvorbě vyniká zručný český tvůrce Jan "stoobi" Štěpánek a Pavel "uber" Urbánek v poslední době přidal nějaký ten článek o stavbě odhlučněných skříní.

Česká Republika a Slovensko jsou ale malé země v porovnání se zbytkem světa, a podobně je to v moddingové komunitě. Rozhodli jsme se proto vám ukázat něco ze zahraniční tvorby. Není to úplně poprvé, protože jsme už například mluvili o epických MDPC, které patří do světové špičky. Tentokrát došlo ale ke změně. Zaměříme se na jeden konkrétní projekt, který detailně popíšeme a hlavně přidáme nemalý počet fotografií vznikajícího díla.

Projekt N.V.: unikátní sestava bez kompromisů

Malý náhled toho, co nás dnes čeká.

Prvním krokem bylo pochopitelně vybrat ty opravdu zajímavé projekty, které jsou rozptýleny po různých fórech, stránkách a sociálních sítích. Do užšího výběru se dostalo několik žhavých kandidátů, které nyní nebudeme prozrazovat, protože se možná dočkáte dalšího článku s touto tématikou věnujícímu se některému z těchto projektů. Pochopitelně je potřeba nejen souhlas tvůrce, ale i jeho spolupráce při tvorbě článku, takže dalším krokem bylo kontaktování vybraných moderů.

Projekt N.V.: unikátní sestava bez kompromisů

Nakonec byl vybrán právě jeden z nejčistších a nejoriginálnějších modů: Project N.V. Jeho autorem je Hans Peder Sahl známý jako p0Pe. Tento tvůrce je z Dánska, je mu 25 a moddingu se věnuje už téměř deset let. Projekt N.V. není pochopitelně jeho prvotina, předcházela mu řada dalších modů. Za zmínku stojí například PC-Beto. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
84 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 39.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.