Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2
Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2
autor: Jan Štěpánek , publikováno 11.4.2011
Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2

Už je to dlouho, co byl naposledy předán upravený počítač našemu výherci. Ale nebojte. Pimp my Computer rozhodně nekončí a zrovna dnes je na řadě další pokračování. Dvanáctý díl nese sladce znějící název The Chocolate, takže se už v tuto chvíli dá usuzovat, jakým směrem úprava půjde. I přesto ale začneme jako vždy losováním.


Po poměrně dlouhé odmlce je tu opět další pokračování soutěže Pimp my Computer. Dnešní článek nám v prvé řadě představí výherce aktuálního kola a nabídne i rozhovor, ale co především – podíváme se na aktuální stav vybrané počítačové skříně a tak trochu rozšifrujeme zamotaný příběh, který se s tímto výhercem nese.

I dnes je sponzorem soutěže společnost Alza.cz, které samozřejmě děkujeme!

Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2

Hned na úvod však musím prozradit, že toto kolo je tak trochu odlišné, nebo spíše kuriózní. Dnešní výherce z řad čtenářů totiž úplně prapůvodně začal svůj case upravovat dle svých představ sám. Pak ale zjistil, že úplně nejlevnější, i když osobitě upravená case, není přesně tím, co by si představoval a začal hledat alternativu. Tu ve své době našel a bohužel ne za zrovna malý peníz. I přesto ji pořídil a hned poté se rozhodl, že nedostatky, které vysněná case má, vyřeší. Pustil se tedy do práce, ale ta nedopadla úplně podle představ, a tak nová case našla svoje místo kdesi v koutě a počítač (ještě se starými komponentami) fungoval dále v původní skříni.

Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2

Pak následoval okamžik, kdy mě výherce kontaktoval s prosbou, zdali bych mohl jeho novou case upravit dle jeho požadavků. Domlouvali jsme rozpočet a všechny detaily úprav, aby po nutném zásahu case opravdu splňovala to, co majitel chtěl. Bohužel se z časových důvodů nepodařilo provést úpravu hned po dohodě, a tak se vlastně nic nedělo do okamžiku, kdy se losoval výherce 12. kola této soutěže. Tušíte správně, vylosovaným byl právě tento čtenář.

Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2

Asi velké štěstí přálo panu Petru Kloučkovi z Prahy a jeho „zakázková úprava“ plynule přešla do této soutěže. Výherce se již registroval s poměrně dosti našlápnutou konfigurací, komponenty byly, respektive jsou ještě ve staré skříni. Můžete se na ně podívat o kousek níže. Já v tuto chvíli nabídnu hlavně pohled na tabulku se specifikací sestavy, která do soutěže vstupuje:

Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2

Zde jsou čtyři registrační fotografie. Troufám si tvrdit, že úprava už je staršího data, protože právě stylizace „biohazardu“, apod. již nějakou chvíli nefrčí, nicméně přiznávám, že na datum provedení úpravy jsem se neptal. Case ale příliš nesplňuje požadavky na vedení kabeláže a především airflow pro nově instalované komponenty, které už na první pohled po odkrytí bočnice dosti vyčnívají.

Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2

Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2

Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2

Pimp my Computer 12 – The Chocolate 1/2 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
65 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 30.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.