Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?
Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?
autor: Jan Štěpánek , publikováno 20.9.2010
Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?

V pondělí 13.9. došlo k uzavření registrace do soutěže o tuto speciální case a pravděpodobně všichni čekají, jak bude asi vypadat. Právě dnešní článek je věnován nejenom popisu úprav a představení výsledku modifikace, ale především vyhlášení vítěze, který si bude moci tuto case převzít. Kdo je tím šťastlivcem?


Právě jméno výherce však není tím, co bych chtěl prozradit v úvodu tohoto článku. Já věřím, že všichni čtenáři budou natolik trpěliví, že si nejdříve počkají na výsledek modifikace, aby měli jasnou představu o tom, co na vítěze čeká a teprve potom budou doufat, že právě oni se stali tím šťastným.

 

Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?

Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?

A teď ke case. Jsem si jistý, že mnoho z vás tento konkrétní kousek velmi dobře zná a možná i vlastní. Jedná se totiž dnes již v podstatě o legendu s názvem Fractal Design Define R2. Při vyslovení tohoto označení mě osobně jde skoro mráz po zádech, jelikož za celou dobu, co se věnuji úpravě počítačových skříní, nesetkal jsem se s takto propracovanou a kvalitní case. Napadá mě jediné slovo, jak tento skvost vyjádřit – DOKONALOST. A to přitom nemluvím o počítačové skříní, která by stála nějakou ohromnou sumu – cenovka, která na ní visí je totiž 2500,-Kč. A co za tuto cenu dostanete?

Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?

Především obrovský middle-tower s úžasně jednoduchým designem a kvalitním zpracováním. A to nemluvím jen o šasi, které je až neuvěřitelně pevné, ale také o čelním panelu, jež i přes naprostou tvarovou jednoduchost nabídne mnoho vychytávek, nebo o bočnicích, které jsou už v sériovém stavu polepeny odhlučňovacím materiálem. Tato case je prostě pevná, kvalitní, tichá a za rozumnou cenu.

Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?

Pojďme se na ní ale podívat blíže. Určitě vás bude zajímat základní specifikace. Case má rozměry 207x440x521mm a váží bez komponent 12,5kg. Už díky tomu je jasné, že se jedná o pořádný kus materiálu. Interiér vám nabídne celkem 8 pozic pro pevné disky, což je možná až trošku moc, ale na druhou stranu, kapacita se vždy hodí. Na úkor pevných disků case nabídne už pouze dvě 5,25“ pozice, kdy jedna je navíc opatřena redukcí na 3,5“ externí pozici. Určitě bych nebyl z tohoto důvodu skeptický, protože kdo použije více pozic?

Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?

Už v základu je case osazena dvojící ventilátorů značky Fractal Design, přesně se jedná o typ SilentSeries 120mm s bílými lopatkami. Bílá barva se navíc objevuje i u držáků pevných disků. Když už zůstaneme v interiéru, tak zde překvapí především všudypřítomná ergonomie. Prostorný vnitřek skříně totiž nabízí mnoho průchodek pro kabeláž, aby byla zajištěna maximální možnost kvalitního cable-managementu. Všechny průchodky jsou samozřejmě gumové a dimenzované pro všechny možné typy konektorů včetně např. 24pinového napájení, díky  gumovému krytu nehrozí poničení kabelů.

Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián?

Prachu se také není třeba příliš bát, protože všechny pozice pro ventilátory, které nelze na pevno uzavřít jsou usazeny jemným prachovým filtrem, takže výherce už nebude muset tak často uklízet uvnitř case, bude stačit okolo. Co je ale asi nejzajímavějším doplňkem základní výbavy, je odhlučnění. Obě bočnice a stropní kryty ventilátorů jsou totiž osazeny velmi kvalitním tišícím materiálem, který se postará o izolaci zvuku i vyšších frekvencí. Jen možná škoda, že podobně nejsou ošetřeny i ostatní části case, protože pořád je zde několik otvorů, kde se nepříjemný zvuk může dostat. Ale od toho je tu samozřejmě tato soutěž, aby dokonalou case ještě vylepšila. Jak tedy bude vypadat Define R2 v podání PCtuning.cz a Stoobimodding.com? Pojďme na úpravy!

Skříň ve stylu Mafia II by Stoobi – kdo bude vrchní mafián? 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
118 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 55.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.