Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3
Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3
autor: Jan Štěpánek , publikováno 13.1.2009
Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Nový rok je tu a s ním i nová, respektive spíše staro-nová case pro našeho výherce. V tuto chvíli je již modifikace u svého majitele, který je, jak doufám, spokojen s výsledkem. Věřím, že však není sám koho zajímalo, jak nakonec úprava dopadne. A proto je tu dnešní poslední článek této série soutěže Pimp my Computer.


Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Sponzorem soutěže je společnost Mironet - děkujeme!

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Věřím, že někteří z vás jsou již netrpěliví, aby viděli výsledek práce v tomto kole naší soutěže. Už nemusíte čekat, dnes je to tu a v tuto chvíli se již opravdu dočkáte výsledného vzhledu. Než k tomu však dojde, musíme si postupně popsat a ukázat zbývající úpravy, které byly na case provedeny. Podle mého názoru jich nebylo málo a zdali se všechny budou líbit, to už nechám na vás. Teď tedy konec řečí a pojďme pokračovat.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Minulý článek skončil jednodušší úpravou pravé bočnice, beze změny však nemůže zůstat ani ta levá, takže tou dnes začneme. I zde bude použito folie, ale celkově je situace trošičku jiná, protože v této bočnici výrobce vylisovat náznak perforace, která asi pravděpodobně měla napomáhat kvalitnějšímu průtoku vzduchu, ale opak je spíše pravdou. Perforace je totiž tak slabá, že v podstatě pouze nasála prach, který otvory zacpal. 

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Nepříliš efektivní perforace levé bočnice, která však určuje rozměr okna.

Pokud bych chtěl bočnici zachovat v celistvém stavu, tak by bylo možné tuto perforaci zatmelit. Nakonec jsem se však rozhodl pro vytvoření poměrně velkého okna, protože vnitřek skříně bude uklizený, tak proč ho maličko neukázat. A třeba se v budoucnu uvnitř objeví i zajímavější hardware, kterým se bude chtít majitel pochlubit. Každopádně rozměr okna byl tím pádem poměrně jednoznačně určen právě popsanou perforací. Chtěl jsem se jí zbavit, takže došlo k vyříznutí jednoduchého obdélníku se zakulacenými rohy. V tuto chvíli je třeba jen řezanou hranu zabrousit a můžeme opět polepovat folií.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Vyřezané okno - vzniklá hrana je již zabroušena.

Postup je takřka shodný, pouze zde chceme polepit i řezanou hranu, což je trošičku náročnější. Hlavně tedy musí být kladen důraz na opatrnost při nahřívání a natahování folie přes tuto hranu, aby nedošlo k protržení a folie přilnula po celé délce řezu. Výsledek opět můžete posoudit sami.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Lepení folie - vyřezávání vnitřního prostoru, pak se folie jen nahřeje a zahne přes okraj.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

A zde je výsledek. Veškeré hrany jsou polepeny, takže původní bočnice nikde neprosvítá.

Co ale přijde dál? Nečekejte asi žádný speciální materiál. V tomto případě jsem se rozhodl po delší době použít čiré plexisklo, tedy přesněji polykarbonát, který je o něco pevnější a odolnější než plexi. Navíc je zasazeno obvyklým způsobem z vnitřní strany. Nechtěl jsem čistou plochu narušovat nějakými šroubky, takže jako spojovací materiál jsem zvolil oboustrannou lepící pásku 3M, která je úžasně pevná, ale přitom pružná, takže dovolí jemné prohnutí bočnice v případě potřeby, nehrozí tedy odlepení. Problém však nastal na jedné straně, kde vnitřní lisovaný kus plechu uchycení bočnice zasahovat těsně k okraji okna, zde jsem tedy musel kus prolisu proříznout, aby tak vznikl žlábek pro zasunutí okna – ve výsledku je to ještě lepší řešení, protože zde není potřeba lepicí pásky a polykarbonát perfektně drží. Páska je tedy použita pouze pro 3 strany.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Čirý polykarbonát vlepený do bočnice oboustrannou lepící páskou 3M.

Opět jsme ale v tuto chvíli ve stádiu, kdy je bočnice v podstatě obyčejná. Znovu tedy nastupuje volba nějakého stylizačního prvku. Chtěl jsem do toho nějak zapojit právě i průhledné okno, takže inspirací byla scéna z celovečerního filmu Simpsonů, kdy se Bart přilepí nahatý na okno Šašaburgeru.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Jako okno poslouží polykarbonát a opět jsem využil stejné technologie jako na pravé bočnici, tedy speciální potisknutelná folie.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Obrázek Bárta je nalepen přímo na okně v bočnici, pro Flandersovu rodinu jsem vyřízl další kus polykarbonátu, který je následně přilepen k bočnici, rodinka tedy jemně vystupuje nad povrch.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Jedná se o poměrně jednoduchou úpravu, kdy asi nejsložitější je především dodržet tvar obrysu obrázku. Pevně doufám, že i tato bočnice se líbí a nejedná se o nijak extrémně rušivý prvek. Co se týká pevnosti, tak ta zůstává zachována, díky polykarbonátu se možná ještě zvýšila. Nakonec jsem ještě do polykarbonátu zapustil šest 3mm žlutých LED, které se rozsvítí po zapnutí počítače, tady je výsledek.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 3/3

Boční obrázek podsvícený žlutými diodami. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
1353 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 659.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.