Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3
Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3
autor: Jan Štěpánek , publikováno 31.12.2008
Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Simpsnovi jsou zpět – Vánoce jsou za námi a majiteli tohoto počítače chybí poslední dáreček. Teď se podíváme na část úprav, která odeslání celé modifikace zase o nějaký ten kousek přiblíží. Tentokrát však rozsah nedovoluje vměstnat všechno do jednoho článku, takže prosím o trpělivost a brzy se dočkáte i třetí a poslední části tohoto kola. Vše ale pěkně popořadě a hlavně od začátku.


Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Sponzorem soutěže je společnost Mironet - děkujeme!

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Na konci prvního dílu jsem zmiňoval, že celá šasi po prvních úpravách v rámci odhlučnění půjde do žlutého laku. Tak se taky i stalo a od tohoto okamžiku můžeme dále pokračovat v úpravách. Pevně doufám, že jsem se trefil s odstínem žluté, který snad dobře pasuje do stylizace. Osobně mohu říci, že po tolika case, kde jsem šasi dělal spíše decentní v černé barvě, je toto nádherné oživení a kontrast této žluté s černými doplňky je pro mě opravdu velice hezký.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Kontaktní hrany konstrukce jsem polepil pórovitou páskou pro zamezení vibrací.

Ještě se však na okamžik vrátím právě ke zmiňovanému odhlučnění, o kterém jsem psal v předchozím článku. Všechny kontaktní části šasi jsem polepil pórovitou páskou, která zaručuje nemožnost přenosu jakýchkoliv vibrací. Následně jsem celou konstrukci opět snýtoval dohromady a rozdíl je patrný ihned. Ve chvíli, kdy byla šasi bez horního krytu a tohoto odhlučnění, tak velice výrazně skřípala při jakémkoliv pohybu. Po této úpravě byly všechny zvuky pryč, i když se konstrukce kroutila naprosto stejně. Pak již tedy následoval výše zmiňovaný lak.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Po dokonalém vytvrdnutí barvy jsem mohl pokračovat dál. Minule jsme si již připravili otvory pro 120mm ventilátory, které v tuto chvíli můžeme osadit. Air-flow zůstane zachován, tedy zepředu dozadu. Pro zamezení přenosu vibrací z ventilátorů na šasi, což bývá právě jeden z nejčastějších důvodů nepříjemného hluku z case, otvory osadíme lemovací gumou a upevňovací díry na šroubky gumovými kroužky.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Instalace lemovací gumy a distančních gumových kroužků.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

V původní case nebyly instalovány žádné systémové ventilátory, pouze v zadní pozici byl našroubován jeden 80mm, ale nezapojený. Proto bylo nutné použít nové větráky, samozřejmě 120mm. Přemýšlel jsem, jestli zvolit nějaké podsvícené nebo standardně černé – ty také nakonec vyhrály, jelikož v kombinaci s výraznou barvou by pak celý case asi působil tak trochu pouťově, což bych nerad.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

V zadní pozici je pak samozřejmě třeba umístit i nějakou ochranou mřížku z venkovní strany. Aby však nebránila průtoku vzduchu, použil jsem poměrně obyčejnou, ale funkčně naprosto dokonalou drátěnou – v černém provedení, aby ladila k ventilátorům. Vše je pak spojeno imbusovými šrouby M5.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Tím by byl zadní ventilátor hotov, ale co přední? Zde je situace trošku jiná, jelikož do case je tudy nasáván vzduch, rozhodl jsem se před ventilátor instalovat odnímatelný (čistitelný) prachový filtr. Ventilátor je tedy přišroubován z vnitřní strany case, ze které je také umístěna ještě drátěná mřížka, aby se něco nedostalo mezi lopatky. Z venkovní strany je pak ale na gumových distančních kroužcích upevněn rámeček za pomoci M5 šroubů. Na tento rámeček se pak již pouze nasunuje filtr. Ten je tvořen čistitelnou pórovitou tkaninou (tloušťka 6mm), která je vsazena do hliníkového rámečku. Kdykoliv je tedy v budoucnu možné ze spodní strany case protáhnout ruku, odejmout tento rámeček a tkaninu vyčistit. Dávat prachový filtr na zadní stranu mi přišlo zbytečné, jelikož největší problém s prachem nastává právě v okamžiku jeho nasávání, což je viděli již na fotografiích původní skříně.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Přišroubovaný přední ventilátor s rámečkem pro filtr (distancován přes gumové kroužky).

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Prachový filtr pro přední ventilátor - pórovitá hmota.

Pimp my Computer 7 - The Simpsons 2/3

Filtr umístěný v rámečku a připevněný ke case - je možné ho kdykoliv sundat a vyčistit.
 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
344 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 168Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.