Hlavní stránka Návody Úpravy: modding Pimp my Computer 6 - Let's Dance 2/2
Pimp my Computer 6 - Let's Dance 2/2
autor: Jan Štěpánek , publikováno 18.11.2008
Pimp my Computer 6 - Let's Dance 2/2

A je to tu! Máme tu druhou část tohoto dílu soutěže Pimp my Computer . Konečně tedy očekávaný výsledek. Pojďme se podívat, jak pokračovaly úpravy, respektive výroba nové case ve stylu HTPC do stylizace break dance. A samozřejmě, co nakonec vzniklo. Také děkujeme sponzoru soutěže, společnosti Mironet


Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Sponzorem soutěže Pimp my Computer je společnost Mironet

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Na konci první části jsme si ukázali hotový rám nové case, který je tvořen z 6mm železných hranolů. Jak jsem již v předešlém článku uvedl, tak rám byl ošetřen speciálním odolným nátěrem. Ten měl být původně černý, nakonec jsem ještě laboroval mezi šedou a černou, ale ve výsledku vyhrál původní černý odstín. Na prvním obrázku je tedy vidět hotový rám, zatím však pouze v základním šedém nástřiku.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Stejným způsobem byla nalakována i krabička napájecího zdroje, aby v nové case nepůsobila rušivě, na fotografii bohužel zatím v základní barvě.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Plechový kryt

Teď ale musíme samozřejmě přejít k překrytí celé šasi. Zde jsem použil dva materiály – plech a plexisklo. Plech zakrývá celý spodek case, polovinu přední strany, celý pravý bok a částečně zasahuje i do vrchní strany case. Okraje jsem chtěl ozvláštnit, a proto bylo nutné pořádně zahřát přímou brusku. Postupně tedy vznikal na plechu okraj do stylu graffiti, který v kombinaci s plexisklem dost vynikne.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Šablona pro okraj vrchního plechu.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Podle šablony překreslený budoucí řez na plech (přední část).

Základem je tedy ocelový plech bez povrchové úpravy s tloušťkou 1mm. Nejdříve jsem vytvořil nákres okraje a podle šablony ho překreslil i na plech. Pak už jen přibližně dvě hodiny práce s přímou bruskou. Nejdříve řezným kotoučkem a pak bylo nutné okraje a rohy ještě dobrousit brusnými nástavci, případně ručně pilníkem a brusným papírem.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Průběh vyřezávání horní části.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Hotový vyřezaný a přebroušený okraj horní části.

Poměrně dlouho jsem se rozmýšlel nad uchycením plechového krytování, zdali pouze sešroubovat, přilepit nebo přivařit. Při plánování tvorby case jsem měl poměrně jasno – plech se našroubuje, ale ve chvíli, kdy bylo vše připraveno mi došlo, že to je v podstatně zbytečné. Efektivnější bude jeho přivaření, protože žádná část nijak výrazně nebrání ergonomickému využívání skříně. Ostatní části jdou poměrně snadno sundat, takže pevný pravý bok a spodek nebude ničemu vadit. Než jsem ale mohl bočnici navařit, bylo nutné přesně naohýbat obě hrany, aby sedly na základní konstrukci. Radius byl poměrně malý, ale i tak je to poměrně problém. Bylo nutné tedy najít kopyto, které by tvarově odpovídalo danému ohybu a pak už je důkladné měření. Uprostřed pravé bočnice pak vznikla 6mm mezírka, která má také svoje opodstatnění.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Teď už nic nebrání navaření všech částí. Mezi bočnicí a předkem musí být také zakulacený roh, takže se celá hrana zavařila a pak už jsem jen za pomoci úhlové brusky brousil, abych docílil stejně tvarované hrany. Samozřejmě je jasné, že plech nezůstane bez povrchové úpravy, ale o tom až později.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Detail horní části case po svaření (nezabroušeno).

Stabilizace na podložku

Je jasné, že skříň nebude ve výsledku stát celou plochou na podložce, proto je nutné spodní část doplnit ještě o nožičky. Aby nedocházelo k přenosu vibrací, zvolil jsem gumové. Ty jsou ke case připevněny za pomoci M5 šroubů. Jeden z nich pokračuje ještě uvnitř case výše a za jeho pomoci je uchyceno „patro“ pro připevnění základní desky.

Pimp my Computer 6 - Let\'s Dance 2/2

Gumové nožičky pod case. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
341 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 164.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.