Hlavní stránka Multimédia Zprávy IT Vánoční rekapitulace roku 2005
Vánoční rekapitulace roku 2005
autor: Redakce PCT , publikováno 24.12.2005
Seznam kapitol
1. Procesory

Opět jako každý rok zde máme štědrý den a s ním spojené vánoční svátky, které jsou odjakživa spojeny s klidem a pohodou v rodinném kruhu a hlavně s dárky, kterými můžeme potěšit své nejbližší. Protože naší specializací je dění v IT průmyslu, nebudeme od něj odbočovat ani na štědrý den a podíváme se, co nám uplynulý rok přinesl. Rok je v tomto odvětví poměrně dlouhá doba a tak si ve zkratce zrekapitulujeme zásadní mezníky.


Píše se rok 2005 a hlavní leader v oblasti desktopových procesorů společnost Intel má svém čele vrásek jako indiánská stařena, neboť hlavní konkurent společnost AMD vytahuje ze svého rukávu divoké karty v podobě nových typů svých procesorů. Prvním trumfem jsou levné procesory Sempron 2600+ pro socket 754, který si díky těmto procesorům ušetřil nějaký ten měsíc svého života navíc. Celerony společnosti Intel jsou pod těžkým tlakem Sempronů, které chtě nechtě nabízejí podstatně lepší výkon pro levné domácí systémy. AMD se směje a Intel adekvátně tomu soptí a pouští páru. Aby byla zkáza dovršena, tak Semprony v průběhu roku dostávají do vínku i podporu 64-bit operačních systému a aplikací, které v případě potřeby dobře poslouží s Windows XP x64 Edition nebo 64-bitovými Linuxy. V oblasti levných procesorů je souboj 1:0 pro AMD, tedy alespoň co se týká technologií a výkonu.

Vánoční rekapitulace roku 2005

Mainstream byl odjakživa velmi pestrým segmentem a nebylo tomu jinak ani v roce 2005. Chlapci v modrém přitvrdili a do boje s oblíbenými Atlony 64 společnosti AMD vrhli svou novou řadu Pentií 4 6xx, která byla posilněna 1MB cache L2 na celkové 2MB, což přineslo patrný nárůst výkonu v některých aplikacích a Pentium 4 se stalo opět zajímavou volbou. Jen co si Intel začal mnout ruce, jak na hochy z teamu zelených vyzrál, přišla mu v odpověď nová revize jader pro Athlony 64 s názvem Venice, která vzala Intelu asi poslední výhodu s podobě instrukční sady SSE3. Na Athlony 64 s jádrem Venice se overlockeři slétavali jako včelky na med a dodnes není tento levnější procesor špatnou volbou.

Jelikož Zelený věděl, že Modrého nesmí podcenit ani v oblasti high-endu vyslal do světa záhy po uvedení Venice také řadu svých dvoujádrových procesorů. Trojka AMD Athlonů X2 s označeními 4200+, 4400+ a 4800+ čekala na své soupeře, kteří dorazili o něco později s jasným úkolem, porazit na hlavu svého zeleného soupeře. Nepodařilo se a dvoujádrová Pentia D musela ustoupit zpět na své uzemí. Modrý si uvědomil, že lidé budou poptávat především levné dvoujádrové procesory a proto vytvořil nejlevněší dual-core procesor na trhu. Tento kousek nesl označení Pentium D 820 a Modrý se usmíval jelikož se mu podařilo dát Zelenému jasný "headshot".

Vánoční rekapitulace roku 2005

AMD se ovšem vzpamatovalo velmi rychle a na světlo světa spatřil procesor Athlon 64 X2 3800+. Ten ač byl nejlevnějším dvoujádrovým procesorem z produkce AMD nemohl porazit Pentium D 820 porazit cenou, a tak mu dal za vyučenou výkonem. Proti nejsilnějšímu hráči AMD Athlonu 64 X2 4800+ se postavilo Pentium D Extreme Edition 840 a vzájemné srovnání dopadlo lépe pro team zelených a v kuloárech se začalo špitat, že Zelený je i přes své o mnoho nižší prodeje technologický leader v oblasti procesorů, kterému hází klacky pod nohy více či méně povedené čipsety základních desek.

Přechod na dvoujádrové procesory opět není tak rychlý jak se předpokládalo, a tak se AMD rozhodlo, že na trh vyšle svou pravděpodobně poslední jednoujádrovou variantu své elitní řady Athlon 64 FX, která by měla výrazněji překonat silné Pentium 4 Extreme Edition 3.73GHz. AMD Athlon 64 FX-57 své poslání splnil beze zbytku a dnes je jasným výkonnostním králem na poli jednojádrových procesorů. AMD už připravilo nástupce modelu FX-57 s označením FX-60, který již není jednojádrovým procesorem a startuje novou éru řady FX.

Grafické karty

V uplynulých měsících jsme měli možnost sledovat v low-endu jen minimální změny a jediné co nás mohlo potěšit byl propad některých mainstremových karet právě do toho segmentu. nVidia má v low-endu své GeForce 6200 a GeForce 6600 (nonGT). ATi se může pochlubit řadami X300, X600 a X700. Nově příchozí kartouje Radeon X550, který je výkonnostně překonal GeForce 6200 s technologií Turbo Cache. Čerstvý vzduch do tohoto balastu přinesla až ATi se zbrusu novou kartou Radeon X1300, která je zcela novým řešením a nevychází tak z žádné dříve použité technologie jako tomu je u všech výše jmenovaných karet. Nový Radeon využívá čip RV515, který je pomyslnou čtvrtinou high-endového R520 a má taktéž všechny technologie zakuté v tomto čipu. Na nejnižší cenové hladině  nás především ATi opravdu pozlobila přehršelem svých výrobků z  různých modelových řad, což zmátlo nejednoho zákazníka. Snad se v příštím roce ATi polepší a nabídne nám přehledné a jasné možnosti.

Vánoční rekapitulace roku 2005

O třídu výše se situace poměrně vykrystalizovala a oba hlavní rivalové nabízeli poměrně solidní karty za přijatelné ceny. Celým rokem nás provázela dnes už klasika v podobě GeForce 6600GT, která pořádně červeným zatopila a ti museli přijít něčím lepším než s dosavadním Radeonem X700Pro. ATi dobře využila situace s dožívající sérií X800 a X850 a dala vzniknout kartám Radeon X800GT a Radeon X800GTO, které využily čipy R423 a R480 ze jmenovaných high-nedových sérií ATi. Díky tomuto faktu jdou velmi slušně přetaktovat a mají rovněž 256-bitové paměťové subsystémy, které byly běžné jen o karet nejdražších. Zvláště pak druhá jmenovaná karta Radeon X800GTO byla horkým tipem na vánoční překvapení.

Mnozí prorokovali, že se nad Radeony X800GT/GTO vznáší stín příchozí GeForce 6800GS, která využila přepracovaného čipu NV41 s názvem NV42 na 110nm, díky čemuž dostala do výbavy vysoké takty a solidní rezervu pro přetaktování. Po jejím příchodu bylo jasné, že zatím nemůže pozici těchto karet ohrozit, neboť se posunula se svou cenou podstatně nad tyto karty. Nemůžeme nezmínit také Radeon X1600XT/Pro, který zatím přes svou technologickou vyspělost(vychází z čipu R580) neměl šanci ukázat, co dovede a výkonově se zařadil před GeForce 6600GT po bok Radeonu X800GTO. V celém segmentu vládne pozoruhodná harmonie a žádné z konkurenčních řešení si přímo nekonkurují i cenou. Zákazník si  tedy může vybrat dle stavu své peněženky a chtuti investovat své prostředky právě do hardware.

Vánoční rekapitulace roku 2005

V high-endu jsme se dočkali poměrně zásadních událostí. nVidia nejen, že znovu oživila zašlou slávu SLI, byť je již  postavena na jiném základu než za dnes už prehistorických dob 3dFX. Řešení se nejen ujalo, ale také je zatím asi tím nejlepším, co si můžete při neomezeném rozpočtu do systému pořídit. ATi kontrovala technologií CrossFire, která se objevila s křížkem po funuse a při použití dvou karet generace Radeon X850 nebyl výkon nijak oslnivý ve srovnání s tehdy již dostupnou možností v podobě GeForce 7800 SLI. Chlapci z teamu nVidie tedy hochy z červeného teamu poměrně slušně "vyklepali".

ATi se potýkala s problémy s uvedením nových řad svých Radeonů X1000, což bylo způsobeno spíše neschopností TSMC zajistit slušnou výtěžnost čipu tak složitého jako je R520 při 90nm technologii výroby. Společnost si tedy naběhla podobně jako tomu bylo kdysi u konkurenční nVidie, která uvedla GeForce FX5800 na pokrokovém 130nm výrobním procesu. Role se tedy obrátily a tentokráte na to doplatila společnost ATi. Po příchodu Radeonu X1800 bylo zřejmé, že ač mají karty silnou technologickou převahu, neporazí karty nVidie nějakým zásadním způsobem. ATi se svým Radeonem X1800XT sesadila z výkonnostního trůnu GeForce 7800GTX 256MB, aby jej v zápětí ztratila po příchodu trošku přízračné GeForce 7800GTX 512MB. Tato karta je absolutně nejrychlejší grafickou kartou na světě, ale na druhou stranu je zcela nedostupná, takže se nabízí otázka, jestli její uvedení nebyl jen marketingový trik na uzmutí trůnu společnosti ATi. ATi zareagovala na toto monstrum zvýšením taktů Radeonu X1800XT, ale jasné, že GeForce 7800GTX 512 nebude do příchodu karet ATi s čipem R580 překonána.

Základní desky

V oblasti základních desek je situace velmi jednoduchá a každá ze společností vyrábějících čipsety přinesla nějakou zajímavou novinku. Vyjmenujeme si tedy jen ty zásadní. Největší hráč na poli čipsetů společnost Intel přinesla nové čipsety s označením i945 a i955, kde oba jsou důstojnými nástupci sérií i915 a i925. Žádná zásadní věc však vylepšena nebyla, ale pokud chcete dvoujádrový procesor Intelu, tak chtě nechtě musíte přejít na novější čipset, což majitele high-endových desek s čipsety i925 dvakrát nepotěší. Intel ovšem nelenil a na konec roku připravil nový čipset i975, což je to nejlepší, co si můžete do svého systému založeného na Intelu pořídit.

Vánoční rekapitulace roku 2005

Poměrně dobrou zprávou je pro zapřísáhlé zastánce Intelu i podpora SLI a CrossFire v čipsetech i955 a i975, ti se tak mohou spolehnout výhradně na řešení Intel. nVidia se stala poměrně důležitým hráčem na poli čipsetů pro AMD a snažila se proniknout i na pole Intelu se svým pokusem v podobě nForce 4 SLI Intel Edition, které se ovšem příliš neujalo. Společnost dále přišla s velmi zajímavými čipsety pro levnější počítače v podobě GeForce 6100 a GeForce 6150. Levnější GeForce 6100 je kombinována se dvěma typy south bridges (nForce 410 a 430), kde v horší variantě nemá tolik možností připojení a také integrované grafické jádro nemá digitální výstupy a je o něco pomalejší a absentuje zde také technologie PureVideo. nVidia reagovala na docela povedený čipset ATi Radeon Xpress 200, který je také velmi pěknou volbou pro systémy nejnižší cenové hladiny a má rovněž slušné integrované grafické jádro.

Posledním zajímavým čipsetem je nForce 4-4x, který dal PCI-Express 16x slot i na platformu s754, a to byla vskutku dobrá zpráva pro všechny majitele levných AMD Sempronů. ATi nám nadělilo také vylepšený čipset Radeon X200 CrossFire, který dokáže pracovat se dvěma grafickými kartami, stejně jako je tomu v případě nVidie a jejího SLI. Další významný hráč na tomto poli VIA vyslala do světa svůj povedený čipset PT894, který se definitivně odpoutal od zastaralých pamětí DDR1 a AGP slotu. Na deskách s tímto čipsetem najdeme pouze PCI-Express pro Grafickou kartu a sloty pro DDR2 paměti. Řešení VIA byly vždy jakousi alternativou k dražším řešením Intelu a nejinak je tomu i teď. Poslední významný hráč SiS nám bohužel nic zajímavého nenadělil a MB s těmito čipsety nejsou mezi uživateli nijak moc oblíbeny.

Operační paměti

Vše zůstává při klasickém rozdělení DDR1 pro platformu AMD a DDR2 pro platformu Intel. Ti kdo po nástupu DDR2 prorokovali drtivý nátup se mýlili, protože společnost AMD nenutilo nic závažného pro urychlený přechod na nový typ pamětí. Její Athlony 64 podávaly srovnatelné nebo lepší výkony i s pomalejším typem pamětí, což je do značné míry dáno i integrovaným řadičem pamětí přímo v procesoru. Paměti DDR1 ustrnuly na hranici 600MHz, což se zdá, bude také hranice konečná.

Pokud se podíváme na velikosti pamětí, tak ty se od minulého roku nijak drasticky nezměnily a stále je nejrozumnější volbou investovat do 2x512MB dual-channel kitu renomovaného výrobce. Pokud je váš rozpočet méně omezen, tak se stojí zato podívat po 2GB kitech, kde například Corsair dodává paměti  této velikosti s nízkými latencemi, což vašemu Athlonu 64 udělá jen dobře. Společnost AMD chystá přechod na DDR2 paměti hned příští rok s nástupem patice M2, kde alespoň zpočátku nebudou základní desky a procesory zrovna levnou věcí, takže bez obav investujte i do platformy s939.

Vánoční rekapitulace roku 2005

Paměti DDR2 jsou tedy výhradně doménou Intelu, který si to dává ve svých postojích najevo jako technologickou nadřazenost. Když se podíváme na samotné paměti DDR2, tak za rok svého života ušly poměrně dlouho cestu a ty nejlepší kousky se přiblížily hranici 1GHz, což odpovídá jejich označení PC8000. Pokud se podíváme na ceny, tak záhy zjistíme, že paměti DDR2 již dávno nejsou předražené a jejich ceny se s DDR1 za tento rok téměř vyrovnaly. Intel nehodlá nijak brzy od pamětí tohoto typu ustupovat, takže jejich nákupem neprohloupíte.

Periférie

Rok 2005 přinesl vyostřený konkurenční boj mezi společnostmi Logitech a Razer, které si jdou v oblastí periferií pro hráče velmi tvrdě po krku. Samotnému zákazníkovi to přineslo hlavně luxus v podobě mnoha modelů myší pro libovolné nasazení. Razer přispěchal s vynikajícími modely DiamondBack ve třech barevných provedeních a nedlouho po té vyzkoušel také laserovou technologii, kterou ve svém modelu CopperHead použil vůbec poprvé. Do této doby se spoléhal výhradně na klasické kuličkové nebo optické technologie snímání. Nutno dodat, že obě myši jsou naprostá špička. Logitech pro nás připravil vylepšený klasický model MX510 s označením MX518. Rozdíl spočívá hlavně v rozlišení senzoru, který nyní disponuje 1600dpi a rovněž 16-bitovým datovým přenosem. Logitech tak z reagoval na parametry Razeru DiamondBack. Společnost se po dobrých zkušenostech s modelem MX1000 začala orientovat na laserové snímání a připravila pro své zákazníky sérii G5/G7 a MX610, takže si vybere opravdu každý.

Vánoční rekapitulace roku 2005

Pokud se podíváme na klávesnice, tak výraznější počiny přišly pouze od společnosti Logitech, kde můžeme jmenovat povedené modely diNovo Media Desktop či levnější ale designově také velmi zdařilý set myši a nízko-profilové klávesnice Cordless Desktop S510. Speciálně pro hráče připravil Logitech klávesnici G15 a o jejich kvalitách se brzy přesvědčíme i na našem webu. Dalšími zajímavými kousky jsou klávesnice Zboard s motivy nejnovějších her jako Battlefield 2 či Age Of Empires III. Microsoft se jako softwárový gigant v hardware moc nečinil a přinesl Natural Ergonomic Keyboard 4000, která je v současné době naprostou špičkou v oblasti ergonomie.

Jako poslední zajímavé kousky bych zmínil klávesnice Genius SlimStar a LuxeMate, které vám dopřejí pocit psaní na notebooku i na vašem desktopu.Výběr v oblasti joysticků zůstal omezen na dvě soupeřící společnosti, kterými jsou Logitech a Saitek. Každá ze společností nabízí široké portfolio kvalitních výrobků, které si navzájem konkurují.

Redakce PCT Vám přeje štastné a veselé vánoce roku 2005 a mnoho úspěchů v roce nadcházejícím. 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
24.12.2005 10:56:44   88.81.65.xxx 24755
Takovou nadílku i s tou ženskou beru hned!..
24.12.2005 11:00:49   88.81.67.xxx 5863
JO NO!
24.12.2005 11:04:23   85.132.185.xxx 5961
nechal bych si libit
24.12.2005 11:48:05   82.119.253.xxx 10361
bacha na to...to vypada, ze pouzili dve samicky! To bys nemusel rozdejchat, najit dve samicky pod stromeckem a jeste k tomu takovou hromadu komponent k PC. By se clovek musel roztretit, aby clovek stihal vsechno :-D
24.12.2005 12:45:03   84.47.51.xxx 6156
sak spojis zeny cez sli a ides..
24.12.2005 13:56:39   85.132.192.xxx 5955
Chudáci holky, jsou to určitě nějaké kámošky tady redaktorů
24.12.2005 19:37:25   212.71.145.xxx 6355
Přes SLI to nepujde, každý má jiný čip a firmware. Vidím to jedině na Crossfire jen nevím, která z nich je master karta
24.12.2005 19:52:58   195.122.213.xxx 49677
a proc ne rovnou obe dve ?))
to by byl hned prijemnejsi jezisek
24.12.2005 11:04:10   212.71.184.xxx 6455
Super článek, jak po stránce informační, tak i po té vizuální...
BTW: nefotil ty krásné fotka náhodou Honza Dudek?
24.12.2005 11:04:40   213.29.10.xxx 6356
Zvlast ta zenska s tim "veselym klacikem"(joystick) je inspirujici, jen by to chtelo poradny uchop
24.12.2005 11:04:50   194.212.152.xxx 7759
Přeji celé redakci PCT štastné a veselé vánoce.
24.12.2005 11:37:05   88.81.67.xxx 5859
Taky přeji celé redakci PCT VESELÉ VANOCE A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!
24.12.2005 11:16:58   88.100.59.xxx 63193
Rozbalit komentářPříspěvek byl automaticky zabalen pro velké množství negativních hlasů.
24.12.2005 11:50:48   82.119.253.xxx 6461
Nesouhlas! Samicky jsou moooc pekny, ale kazdej ma jinej vkus. A pokud ces lepsi, tak to budes muset zabrouzdat na jiny stranky. :-))
24.12.2005 15:56:51   194.108.132.xxx 5960
Angelina Jolie měla zrovna volno:-)
24.12.2005 18:33:27   194.149.102.xxx 6156
Asi mám netradiční vkus, ale ta blondýnka se mi líbí víc než Angelina Jolie...
24.12.2005 19:22:21   83.208.250.xxx 7361
Tak to nejsi jedinej chlape.Na tu blondynu jen tak nekdo nema.
!Blonde forever!
25.12.2005 16:00:04   85.135.136.xxx 6258
Ano, blondate je fakt super. Angelina by sa tu hodila ako spominana "master karta"...muhehe. No nic, idem si najst nieco z produkcie Vivid alebo NS...nech je PCT v mojej mysli stale PCT...

Pekne vianoce.
24.12.2005 12:30:46   212.80.64.xxx 6157
high-nedového ("čtvrtinou high-nedového R520") => high-endového
tip ("nový tip pamětí") => typ ;)

Ale jinak dobrý
24.12.2005 12:43:21   194.108.132.xxx 5760
diky...opravim
24.12.2005 12:46:59   217.75.74.xxx 5660
Tiez prajem redakcii PCT krasne a vesele Vianoce
24.12.2005 13:03:59   217.197.145.xxx 6757
A dokaze mi nekdo kua vysvetlit,proc ma ta zenska pod plavkama jeste podprdu? :-)
24.12.2005 13:14:20   80.188.159.xxx 5960
Aby nešly vidět stojící bradavky :-)
24.12.2005 13:19:11   213.194.238.xxx 5859
Musim pochvalit pekny clanek. Jen trosku ty fotky ale jestli jste si to fotili sami tak zaslouzi pochvalu. A preju krasne a vesele vanoce redakci PCT(i modelkam:-) )
24.12.2005 13:46:24   212.71.145.xxx 5757
komprese a snížené rozlišení daly těm fotkám pěkně na frak, ale snad se brzo dočkáte celé galerie - těch fotek je 120.
24.12.2005 23:59:33   80.188.240.xxx 6259
Slint?
24.12.2005 13:28:38   62.141.24.xxx 5956
Koho zajímá modelka, stejnak sem všichni přišli se podívat na ony sexy PC součástky, nebo ne? Ale jo, brunetky jsou víc hezký než blondýnky, přece blondýnka a stroje, to nejde k sobě.
24.12.2005 13:35:19   62.141.24.xxx 6262
Bych nevydejchal, kdyby tam byly ty dávčiny + ty hračky...
24.12.2005 13:56:00   84.47.14.xxx 6461
Super článok, a ešte supernejšia kočka. Je nádherná. Ešte tak vedieť, ako sa volá a kde býva, alebo aspoň jej mobil...
24.12.2005 14:17:52   212.71.145.xxx 6160
Černovláska Martina a blondýnka Lenka
24.12.2005 15:11:20   81.2.214.xxx 5760
ta cernovlasa martina je absolutne vynikajici! komu "patri", tomu neskutecne zavidim, je to opravdu skvela kocka
24.12.2005 15:35:43   212.71.145.xxx 5557
Pokud dobře vím, tak obě dvě holky jsou nezadané.
24.12.2005 16:12:51   83.240.22.xxx 5857
Ja mam radeji spis tmavsi vlasy, ale tentokrat bych udelal vyjimku, protoze Lenka je fakt kus !
24.12.2005 16:22:09   213.194.242.xxx 6061
hh tak sup...cisla sme hned ted.....protoze pod vanocnim kerem nic nenajdu:-/..tak at mam aspon neco:o)

Jinak musim rict ze clanek se mi moc libil a jen tak dal...a taky vsem tady a nejen redakrotum preju stastny a vesely..ale hlavne hodne HW zeleza pod vanocnim Keřem:o)
24.12.2005 18:08:09   81.2.214.xxx 6361
jeniku, tak to ti neverim, protoze takova holka ma 5 lidi na prstu )
25.12.2005 00:24:19   82.119.253.xxx 5555
Tak tohle ti fakt neverim !
Leda, ze by mely prisneho tatinka :-)
24.12.2005 15:33:46   62.141.24.xxx 6762
A komu patří ty PC součástky? Tomu taky závidím :-)
24.12.2005 16:33:30   62.168.125.xxx 6162
Strasny paradox chlapci.. Ako nexem si nic nahovarat.. a toboz nie uz vy(vseobecne), ale zda sa mi dost umele dat tam take zenske s pc komponentmi. Este tak k autam pochopim, to ide k sebe, ale toto je dost na hlavu Pozrite sa na seba realne s troskou sebakritiky, ci prave vy nepatrite k tym po ktorych sa na zakladnej skole, popripade strednej a myslim ze aj vyske neobzrela ziadna baba. A preco? myslim ze dovod si kazdy najde sam. A ked nie, tak ho uprimne lutujem. Ale cest vynimkam, lebo su aj takí ktorí tento "sport" beru s nadhladom a nie su po usi zahrabaní v kope hardwaroveho alebo ineho bordelu ;)
24.12.2005 16:35:42   62.168.125.xxx 6159
Baby su ale samozrejme fajn.
24.12.2005 16:59:37   82.208.31.xxx 5957
Fakt paráda, zjevně se krásné holky hodí dobře k HW stejně jako k autům,motorkám,lodím... vlastně asi ke všemu :-)

Martino a Lenko přeji veselé vánoce, hodně štěstí,lásky a sexu;-)

PCtuning - mějte se všichni moc fajn a budu se těšit na další článečky od Vás!
24.12.2005 16:59:39   82.142.99.xxx 6161
Blondynka rulez
24.12.2005 17:06:32   84.16.36.xxx 5955
no a teraz si vsetci vymente uslintane podbradniky
24.12.2005 22:30:15   85.71.25.xxx 5856
Nejprve jsem si jí nevšiml, ale při druhém pohledu mi spadla brada. To je ale opravdu monstrózní klávesnice, těším se na recenzi.
25.12.2005 00:03:13   80.188.240.xxx 5657
Zkrousene priznavam, ze ta me trkla jako uplne prvni .)
25.12.2005 00:21:38   82.119.253.xxx 5861
Tahle klavesnice uz mela recenzi na konkurencnim serveru.
25.12.2005 08:38:12   85.71.25.xxx 5556
oups, to jsem zjistil až po přidání příspěvku. No ale stejně by ji mohli recenzovat klidně i tady, na **** ********(kvůli skryté reklamě) moc nechodím
25.12.2005 01:07:21   85.70.207.xxx 6760
Tohle najít pod stromkem ...
25.12.2005 09:14:45   213.29.14.xxx 7060
Nechtěli byste přidat na PC tuning recenzi těch krásných slečen ? :-)
25.12.2005 15:50:08   85.71.25.xxx 5555
Znělo by to asi takto: "Ani po měsíci usilovného testování se nám nepodařilo určit jasného výtěze. Rozdíly hodnot - měřených vždy po 1 hodině - nebyly tak zásadní a rovnaly se spíše chybě měření. Bohužel žádné fotky se nám nepodařilo pořídit neboť jsme měli spoustu práce s konfigurací a napájením měřícího přístroje a na foto nezbyl čas..." A tak dále...
25.12.2005 21:09:23   213.151.217.xxx 6862
Tak blondíne by som do ruky 7800GT nikdy nedal ! maximalne tu krabicu. Prvý krát by som s blondínkou menil
26.12.2005 16:52:37   213.151.217.xxx 6559
Tie blondíny určite ani netušia čo to vobec maju v rukách. Najme tá s tým procesorom. Ale aj ostatne sa tvaria ako keby nevedeli čo su to za veci. Ved kedby niekto mal v ruke 7800GT tak by sa predsa usmieval od ucha k uchu a nie sa tváril tak pripečene. Ale inak pekné sú, len ich treba počítačovo dovzdelať. Merry christmas with Intel Processors !
26.12.2005 21:09:07   213.81.198.xxx 6059
myslim si,ze ty co majuAMD procaky nebudu mat o nic smutnejsie Vianoce!
Vcera som sa trosku hral s MSI 7800 GT,
dobra vec,ako hovoris: Usmieval som sa,
Teras my pradie MSI 6600 GT, a ani pri tej karte neplacem...
26.12.2005 18:41:44   212.11.113.xxx 6452
No, tak tomuhle konecne rikam poradnej clanek..Zeny k zivotu patri, tim padem i k pocitacum...A tydle su aj pekny a dost...
Vse nej do roku 2006 redakce a holkam taky..
27.12.2005 20:13:07   83.168.142.xxx 5554
Martinka ten procacik drzi ako tablicku cokolady. Len nech to holka nespapa ;-). Do ust patria ine veci, toto by mohlo ficat na moju MB :-).
Stastny novy rok.
PS: Lenka je u mna numero uno

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

176 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 81.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.