Hlavní stránka Multimédia Zprávy IT Co přináší IFA 2011 – velký přehled z běžícího veletrhu
Co přináší IFA 2011 – velký přehled z běžícího veletrhu
autor: Matěj Šimák , publikováno 6.9.2011
Co přináší IFA 2011 – velký přehled z běžícího veletrhu

V pátek 2. září oficiálně odstartoval největší evropský veletrh spotřební elektroniky IFA 2011 v Berlíně. Podrobně se podíváme, na co lze na letošním 51. veletrhu IFA narazit a na co zajímavého se můžeme v nejbližší době těšit v obchodech. Veletrh můžete navštívit až do 7. září na berlínském výstavišti Messe Berlin.


Veletrh IFA v Berlíně je letos pořádán již po jednapadesáté. V dnešní době se jedná o globální veletrh spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, který představuje odborníkům, novinářům a laické veřejnosti nejnovější produkty a inovace. Setkávají se zde i obchodníci a prodejci, kteří mají zájem o co nejširší přehled v oblasti technologií spotřebního zboží v celosvětovém měřítku.

IFA nikdy nebyla a nebude přehlídkou počítačového hardwaru. Na IFA se představují hotové produkty, a proto uvidíme mnoho počítačů a hlavně notebooků. Pokud bychom chtěli vědět, jakého typu zboží je na veletrhu nejvíce, po shlédnutí všech hal a stánků je jasné, že by to byly televize. Všichni největší vystavovatelé jsou zároveň největšími producenty televizí. Patří mezi ně každoročně například Samsung, Panasonic nebo Sony.

Co přináší IFA 2011 – velký přehled z běžícího veletrhu

Tito výrobci si pronajímají pro své expozice celé haly. Menší výrobci si vystačí s částí haly a většina se spokojí s malým stánkem, kterých se vejde do běžné výstavištní budovy několik desítek. Letos, ostatně jako každý rok, začala IFA neoficiálně již ve středu, kdy se konaly první tiskové konference. Čtvrtek je vždy dnem pro novináře, kteří mají možnost si celý areál projít bez běžných návštěvníků z řad veřejnosti.

Po oba dny před oficiálním otevřením výstaviště je však většina výstavních ploch nedokončená a mnoho výrobců si nechává uvedení žhavých novinek až na den oficiálního otevření. Kdo by se chtěl přijet podívat (do středy 7.9.), kdy veletrh končí, doporučuji si vyhradit alespoň dva dny, protože za jeden den člověk vše prohlédnout nezvládne. Cena lístku na jeden den je 15 euro, pro studenty a další zvýhodněné návštěvníky je cena šest euro.

Co přináší IFA 2011 – velký přehled z běžícího veletrhu

Mapa výstaviště ukazuje, v jakých částech se nachází největší výrobci. Uprostřed výstaviště je letní zahrada, ve které se pořádají v době výstavy například koncerty. Výstaviště Messe Berlin se nachází na západě metropole, na jihu a na severu je dostupnost S-Bahnem (nadzemním metrem). Styčným bodem může být větší přestupní uzel Westkreuz. Po krátkém představení už se ale pojďme podívat, jak to na letošním veletrhu IFA 2011 vypadá. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
55 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 23.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.