Hlavní stránka Multimédia Zprávy IT Závěrečné ohlédnutí za CEBITem 2009
Závěrečné ohlédnutí za CEBITem 2009
autor: Eckstein, Šarman , publikováno 21.3.2009
Závěrečné ohlédnutí za CEBITem 2009

Ačkoliv letošní veletrh v leckterých novinářích evokoval spíše negativní pocity, nedá se říci, že bychom z akce byli zklamaní. Byl menší, komornější a s menším počtem vystavovatelů, než tomu bylo minulý rok. Stále se tu však nacházela spousta zajímavých kousků. My vám nyní přinášíme poslední reportáž z akce, s níž letošní hannoverský veletrh uzavřeme.


CeBIT v číslech...

Jak už jsem v zmiňoval v perexu článku, letošní CeBIT byl díky pokračující ekonomické krizi zhruba o 25% menší, než tomu bylo minulý rok. Výstavy se účastnilo celkem 4900 vystavovatelů z 69 zemí světa. Minimalizace CeBITu byla znát i na návštěvnících, kterých se v letošním roce dostavilo na 400 tisíc, což odpovídá cirka 20% ztrátě oproti ročníku 2008. Cena jednodenní vstupenky pro běžného návštěvníka pak činila 38 euro, to je v přepočtu cca 950Kč.

Závěrečné ohlédnutí za CEBITem 2009
vstupní hala, zde se musíte prokázat platnou vstupenkou nebo akreditovat

Závěrečné ohlédnutí za CEBITem 2009
úbytek návštěvníků nebyl letos zase až tak znatelný

Co nám dal

Největším vystavovatelem byla tradičně společnost IBM, která si opět zabrala celou polovinu jedné z největších hal hannoverského veletrhu. Zde se ovšem nacházeli spíše novinky z oblasti vědeckého vybavení v největší míře zaměřeného na zdravotnický sektor. Zde na PCtuningu by však něco takového zajímalo asi jen minimum čtenářů. S kolegou jsme tedy namířili objektivy na, pro nás mnohem zajímavější, expozice. Mezi ně bezesporu patřili společnosti Cooler Master, MSI, ASUS a Scythe, o nichž jsme vám přímo z press centra podali snad asi vůbec nejpodrobnější informace ve formě stručných novinek.

Závěrečné ohlédnutí za CEBITem 2009
centrum vyhraněné novinářům

Z našeho pohledu nám CeBIT přinesl mnoho zajímavých zkušeností a kontaktů, které nám v budoucnu mohou na mediální scéně poskytnou mnoho výhod. Koneckonců o tom CeBIT je, každoročně se tam sjíždí nejen tisíce novinářů z celého světa, ale také se tam uzavírají obchody v řádech miliónů dolarů. Důkazem celosvětového významu byla i návštěva amerického guvernéra Arnolda Schwarzenegera a německé kancléřky Angely Merkelové, která tak letošní CeBIT 2009 slavnostně přivítala.

Závěrečné ohlédnutí za CEBITem 2009
interview s manažerem společnosti ASUS

Nyní už ale k samotnému obsahu článku. Ten by měl víceméně strukturovaně a přehledně shrnout ty nejzajímavější novinky, postřehy a zajímavosti, jež jsme na letošní akci mohli zhlédnout. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
209 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 101.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.