Hlavní stránka Multimédia Zprávy IT Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika
Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika
autor: Filip Eckstein , publikováno 14.4.2008
Seznam kapitol
1. Monitory ASUS
2. Obrazovky Samsung
3. IBM a ostatní
Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika

Abychom tak mohli pomalu zakončovat sérii reportáží z letošního veletrhu CeBITu 2008, přinášíme vám tentokrát zpracovaný souhrn těch nejzajímavějších vystavených kousků z oblasti zobrazovací techniky. I těch jsme mohli zhlédnout poměrně slušné množství. V dnešním článku se podrobně zaměříme na dva výrobce - Samsung a letošního giganta, společnost ASUS.


Ano, už je to tak, i v dnešním článku bude značně dominovat společnost ASUS, jež letos mimo grafických karet, základních desek, chladičů, notebooků, HTPC, počítačových skříní, příslušenství, UMPC, příslušenství a pěkných holek vystavovala také své nejnovější modely z oblasti zobrazovací techniky. Tak copak nám naservírovala tentokrát? Nenechme věci náhodě a pojďme se sami přesvědčit, ani tentokrát jsme naše objektivy nešetřili...

Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika
Klikněte pro detail

Z ilustrace umístěné výše je již na první pohled evidentní, že ASUS neponechal napospas ani tento okruh výpočetních technologií. Již v současné době je tato společnost trnem v oku velikánů, mezi nimiž bych mohl jmenovat kupříkladu firmy jako Samsung, LG, Beng nebo Sony. Dost už ale filozofie, nyní už se totiž vrátíme zpět k veletrhu.

Jak jste si jistě mohli všimnout, ani obyčejné popisky k jednotlivým modelům společnost ASUS nezanedbala. I tato, zdánlivě obyčejná, součást výstavy totiž sama o sobě prezentuje další z výrobků z dílen této společnosti - řeč není samozřejmě o ničem jiném, než o digitálních rámečcích. Tím to však pochopitelně nekončí, mnohem zajímavější jsou totiž monitory samotné.

Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika
ASUS VK222H - krasavec s HDMI

K vidění byl například i výše vyfotografovaný VK222H. Tento 22" gigant o rozlišení 1680 x 1050 pixelů na veletrhu představoval jednoho z mnoha zástupců moderních LCD monitorů s HDMI konektorem. Reakční doba monitoru je podle výrobce stanovena na 2ms. A jak to vypadá s jasem a kontrastním poměrem? Zde se nejedná o nic neobvyklého - 300cd/m2; 5000:1. Monitor váží něco málo přes 9 kilogramů. Dostupný je u nás za necelých 7 tisíc Kč.

Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika
ASUS VK192T - krasavec s HDMI

Model VK192T je už však o mnoho zajímavější. Na pultech obchodů ho totiž zatím nenalezneme. Na zadní straně obrazovky nalezneme celkem 3 porty, a to ke připojení VGA, DVI a USB výstupu. HDMI u tohoto modelu bohužel nenajdeme. Maximální možné rozlišení by podle výrobce mělo být 1440 x 900 pixelů. Cena je v tuto chvíli prozatím neznáma.

Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika
ASUS VW223B - je libo šest monitorů přes USB?

Výstava byla podobných modelů plná. ASUS samozřejmě nezapomněl ani na prezentaci svých nejnovějších technologiíí, jako například propojení až šesti dodatečných monitorů za pomoci technologie DisplayLink. Na obrázku výše můžete vidět jednoho ze zástupců podporující tuto novodobou technologii - konkrétně se jedná o model VW223B. Více si však k tomuto tématu povíme až v příští kapitole, v níž se budeme věnovat společnosti Samsung.

Na závěr kapitolky ještě přikládáme další pár doplňujících fotografií.

Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika

Bleskovka: ozvěny CeBITu 2008 - zobrazovací technika 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
203 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 94.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.