Hlavní stránka Multimédia PC v obýváku (HTPC) Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl
Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl
autor: Dušan Šimonovič , publikováno 28.4.2009
Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

Čipová sada byla a doposud je velkou bolestí notebooků i stolních počítačů s procesorem Intel Atom. Nvidia dala uživatelům naději na radikální zlepšení ohlášením IONu, které proběhlo již před 5ti měsíci. Dlouhé čekání na finální produkt nyní ukončil Acer s velmi zajímavým „nettopem“ AspireRevo.


Krabička s rozměry o málo přesahujícími dvojici Blu-Ray obalů směruje hlavně k domácím uživatelům. Těm nabídne funkci univerzálního domácího počítače pro multimédia, práci s internetem, kancelářské aplikace a v neposlední řadě i hry. Neztratí se ani v úloze HTPC, na kterou však není primárně připravena.

Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůlAcer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

Ačkoliv to z některých fotografií není tak úplně patrné, tělo zařízení nemá čtvercový půdorys. Zkosený rovnoběžný čtyřúhelník je dost netradiční tvar a souvisí se zamýšleným umístěním. V základu se totiž předpokládá, že bude stát na jedné z hran, případně může být v některé z upravených verzí připevněn zezadu na monitor.

Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůlAcer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

V základní výbavě proto najdete průsvitný plastový podstavec oválného tvaru, který se jednoduchý zámkem připevní k jedné z hran AspireRevo. U testovacího vzorku nebylo toto spojení právě ideální a u postaveného celku byla znát určitá vůle způsobující drobné naklánění umocněné připojenými kabely na zadní hraně. Umístit AspireRevo na plocho není problém – nevadí to připojení žádných kabelů a ani chlazení, které nasává i vyfukuje vzduch přes boční hrany.

Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

Příslušenství jsme bohužel neměli šanci hodnotit, protože u testované vzorky nebylo přibaleno. V základu lze předpokládat přítomnost klávesnice a myši vyobrazené na fotografii. Větším lákadlem by měl být herní ovladače ve stylu Nintendo Wii s 3D pohybovým snímačem. Z jediné dostupné fotografie se zdá, že ovladače by mělo být možné v střední části protočit do z pistolového tvaru do rovného. Nepotvrzené informace indikují, že vývojem jednodušších her pro tento typ ovládání by se měl zabývat i přímo Acer.

Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

Možnost připojit AspireRevo zezadu na monitor za pomoci běžně používaného VESA 100 uchycení nebyla u testovaného přístroje dostupná. Odhadujeme, že bude vyžadovat přizpůsobený kryt nebo můžete šáhnout po kvalitnější oboustranné pásce a přilepit jej kam jen budete chtít.

Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

Dostupná nabídka vstupů a výstupů by měla cílovou skupinu bez problémů uspokojit. Pro některé z vás může být nevýhodou, že se zaměřuje spíše na moderní periferie. Neobsahuje například analogový výstup vícekanálového zvuku. O všechno se stará HDMI výstup verze 1.3, který zabezpečuje 7.1 zvuz. Analogový výstup pro monitor si naštěstí místo našel a nabízí špičkový obraz i pro rozlišení 1 920 × 1 200 bodlů. Nechybí ani kombinovaná čtečka karet a eSATA výstup.

Acer AspireRevo - nVidia ION na váš stůl

O napájení se stará externí adaptér s výkonem 65 W, který je úplně stejný jako u mnohých notebooků. Jeho výkon ani není potřeba, protože záznam špičkové spotřeby wattmetru zaznamenal maximum na úrovni pouhých 30 W. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
32 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.