Hlavní stránka Multimédia PC Šťoural Z deníčku PC šťourala: Já, mé druhé já a L
Z deníčku PC šťourala: Já, mé druhé já a L
autor: Vopička Ondřej , publikováno 21.5.2005
Z deníčku PC šťourala: Já, mé druhé já a L
Všichni moc dobře víme, že výpočetní technika a záležitosti s ní spojené nefungují vždy zcela podle našich představ. Každému se jistě nejednou stala nějaká příhoda nad níž se ještě doteď pozastavuje (ať už s úsměvem či se zděšením). A jelikož tyto úsměvné historky ke světu osobních počítačů neoddělitelně patří, tak jsme se rozhodli, že se pustíme i do této oblasti a každé páteční odpoledne vám pomůžeme se trochu odreagovat na nadcházející víkend. Berte to tedy s jistou dávkou nadsázky... a ponořte se do příběhů, jež "napsal sám život" :-)
Okolnosti a situace, potažmo i postavy vystupující v následujícím textu jsou smyšlené a jakákoliv podobnost s existujícími osobami je náhodná, či zcela neúmyslná.

Kapitola I. - Dismiss the Cynic

Být PC Šťouralem je úloha nevděčná, často i nedoceněná. Někdy je nevděčné zcela zhanit počítačovou sestavu, kterou pyšný budoucí PC User získal bůhví odkud za těžce vydobyté Kč a očekává od ní výkony, které jsou však v daném složení komponent pouhou utopií. Nedávno jsem řešil problém se super "kaufem" Celerona 1,2 GHz Tualatin, v FCPGA desce s VIA 694T, 256 MB SDRAM PC133 a GeForce2 MX400. Majitel byl zřejmě (neznal jsem ho, ale usoudil jsem tak) z kategorie 4 (Neuznalá lamka), protože i když v minulosti mě "několikrát" informoval: "Až seženu prachy, tak ti je dám a postavíš něco pořádnýho, ok?". Odpovídal jsem "OK", v tu chvíli mě nic rozumnějšího nenapadlo. Několikrát jsem ho upozornil, že než něco koupí, tak jestli chce, tak mu poradím. Přesto si nakonec přitáhl takovéhle "dělo" a byl velmi nemile překvapen nesvižnou funkcí (či nefunkcí) WindowsXP a nainstalovaných her (HL2, Doom3). To ještě podtrh koupí 64MB MP3 Flahsdisku (sice značkového) za nehorázné peníze, na který se mu horkotěžko vejde jedno celé album.

O "Šťouralství", "uznalých a neuznalých lamkách" a o osobách typu L, je třeba mluvit vždy ke vztahu k dané problematice. Nejde označit osobu za L jen kvůli tomu, že výpočetní technice nerozumí a dělá s operačním systémem psí kusy. To rozhodně ne a jestli někdo z čtenářů deníčku PC šťourala to tak pochopil, musím ho vyvést z omylu. Nejsem pilot letadla, tak letadlo nepilotuji. Nejsem chirurg, tak neoperuji. Ovšem osoby typu L, budou klidně pilotovat i operovat (najednou) a pak se divit nad zříceným letounem či rozřezanou mrtvolou ("ale vždyť jsem to přece dělal dobře, ne? Tak co to je? Asi špatné řízení letadla, nebo chronický pacient"). Navíc osoba typu L se musí skutečně montovat do všeho a nedbá rad a doporučených restrikcí. Takže když neustále upozorňuje, jak si nechá postavit pořádné dělo za velké peníze, nezřídka kdy dotáhne kupříkladu Tualatina s GeForce 2MX (navíc koupeného za šílené peníze, zřejmě od trochu vychytralejší neuznalé lamky) a pak se jen diví, že HalfLife2 dělá rotiku. Snad každý dokáže poznat rozdíl mezi lamkou uznalou a neuznalou. To je základ. Hardcore PC šťoural neuznalou lamku pozná podáním ruky, středně zkušený pak po prvním pohledu na pracovní plochu Windows.

Kapitola II - Weapon of Vanity

Mezi základní neduhy PC šťouralství patří nutnost zasahovat v akutních případech nefunkčnosti PC v okruhu rodiny, či příbuzných. To, že pak máte telefonáty v 21:00 v pátek nebo v sobotu typu: "Ahoj. Prosím tě, mám takový problém..." je sice nepříjemné, ovšem těžko se s tím dá co dělat. Vzpomínám si na nedávný problém jakéhosi příbuzného, který bez dlouhých vytáček po obligátním "ahoj", "potřebuju poradit" a "ty se v tom přece vyznáš" rovnou začal střílet od boku problémy točící se okolo hlášky "Auto-protection disabled. Please purchase to full version" a jednoho poměrně rozšířeného antivirového software. To překvapí i opravdu zkušeného PC Šťourala.

Další a daleko více nebezpečnější je šíření kontaktu na vás a avizování "šťouralských služeb" mezi osobami typu L. Podaří-li se totiž PC šťouralovi někomu z této skupiny něco šikovně postavit, dát mu dobrý tip, apod., tak vězte, že vrána k vráně sedá a neuznalé lamky se zásadně obklopují neuznalými lamkami, kterých budete mít do týdne za krkem pět a všichni budou chtít totéž, po možnosti ještě o trochu lepší a výhodnější. Je to sice možnost jak si přijít k nějaké té koruně (což v případě rodiny či příbuzných je trochu trapné - alespoň mě). Ale jsou případy (viz. Klein), který bez ostychu obírá o Kč vlastní sestru - sekretářku, i zámožného strýce - PC analfabeta. Ovšem ne vždy to za ty nervy stojí. Neuznalé lamky totiž mají moc dobře spočítané, že se jim vyplatí občas vrazit 1000,-Kč nějakému studentíkovi, co se vyzná, než si zajistit kompletní servis od firmy podnikající v tomto oboru, která jim pak pustí žilou nehorázně. Navíc jen málokterý "amatérský" PC Šťoural je tak otrkaný, že si řekne 500,-Kč a více za hodinu práce (schválně se zkuste v diskusním bloku vyjádřit, kolik si za hodinu své práce účtujete. Pokud beru, že to děláte jen tak, ne profesionálně).

Kapitola III - The Crestfallen

Provést zase jeden z obligátních "šťouralských" zákroků jsem se vypravil jedno páteční dopoledne kamsi na periférii Prahy do firmy (čítající prý jen několik zaměstnanců) podnikající v oboru úklidových služeb. I když jsem věděl, že to bylo na doporučení L, což mne utvrzovalo v tom, že z toho nekouká nic dobrého, tak jsem nabídku přijal. Jednak mi člověk (majitel), se kterým jsem po mobilu mluvil, připadal docela normální a navíc to bylo v době, kdy jsem potřeboval zaplatit nějaké dluhy, tudíž jsem chtě-nechtě bral i zakázky značně pochybné a ne vždy zcela finančně úplně výhodné (ve finále jsem pak strávil nad problémy více času, než jsem původně uvedl a tudíž si i snižoval hodinovou mzdu).

Při cestě autem po Praze se člověk vždy velmi pobaví i zhrozí. Neříkám, že jsem nějaký světoborný řidič, ale co všechno může mít řidičský průkaz nebo je uschopněno k pohybu na veřejných komunikacích je někdy podivné. Maminka s kočárkem se vyřítí zpoza parkujících aut zcela mimo označený přechod tak, že v první 1s je vidět jenom kočárek, který zabírá směle 1/2 jízdního pruhu. Maminku jsem důkladně protroubil a zakroutil nad jejím počínání hlavou. "Lady" se však od svého k uchu přilepeného mobilního telefonu ani nehla a dál řešila něco velmi závažného tlačíc dál kočárek s nemluvnětem přes další dva jízdní pruhy. Před vinohradskou třídou mi vlítla před čenich naleštěná a tvrdě "votuněná" 120-ka, která původně stála v odbočovacím pruhu, ovšem při naskočení červeno-žluté frajer sešlápl pedál až na zem a za mohutného "vrrm ta ta ta" protočil píst svým 1,2l válcem a udělil zadní nápravě takovou akceleraci, že auto zanechalo kaučukové stopy na komunikaci. Šlehnul to samozřejmě hned přede mne do průběžného pruhu bez jakéhokoliv náznaku vizuální výstrahy o změně směru jízdy. Pak jsem jel chvíli v klidu, až pak trochu venku z města jsem se chytl kolony vozidel, kterou vedla "slečna" (to jsem ještě nevěděl v ten moment, nicméně jsem to odhadl) v Landcruiseru za dobrých 2 Mega pohybujícím se tak rychlostí 20 km/h i na rovném a přehledném úseku. Když jsem ji pak předjížděl a viděl "nadupanou" blond modelku přilepenou na předním skle a držíc volant jak řidič náklaďáku, vynutilo mi to na tváři jen škodolibý úsměv. Připomnělo mi to totiž vyprávění jednoho kamaráda policisty, který zastavil s kolegy Audi A6 s podobnou modelkou a jen ze "škodolibosti" chtěli, aby otevřela kapotu, což samozřejmě nevěděla jak. I to se ale může stát :-)

Po několika minutách hledání a zmateného telefonování s majitelem firmy, kdeže se to jeho sídlo nachází, jsem konečně našel svůj cíl. Firma se totiž nacházela v jakémsi areálu, do kterého byl vjezd jen na povolení, které mi důležitý vrátný odmítl vystavit. Pomohl až telefon od pana majitele (dále jen pan M) na vrátnici, že jsem jako "OK" a "prověřený" :-). Vrátný mne pustil dále a vrhl pohrdavý pohled na zadní část mého automobilu. Chvilku jsem popojížděl okolo, neboť areál byl skutečně veliký, až jsem narazil na mávající osobu, z čehož jsem usoudil, že se jedná o M. Nebyl to však M, ale jakýsi jeho poskok-asistent, jehož jméno jsem zapomněl ihned po vzájemném představení. Pan M má totiž obchodní schůzku a budu muset "chvíli" počkat. Do 2. patra nás dovezl chatrný výtah a v prostorách firmy mne přivítala asistentka vzhledu modelka-pornoherečka nr. 1 verze turbo ultra eXtreme. Zplácněte Průšovou s Kobzanovou dohromady, přidejte prsa A. Vránové a styl vyjadřování K. Hrachovcové a máte ji jak na talíři. Misska mne posadila do útulného gauče ("posaďte se... třeba tady na tu sóóóófáááá") a nabídla něco k pití. Řekl jsem si o nějakou vodu a Misska odcupitala, cosi špitla asistentovi-poskokovi, a sehla se u vzdálené mini-ledničky což mělo za následek odhalení jejích černých Tček, malinkého vytetovaného dráčka-soptíka nad nimi a ukápnutou slinu z úst asistenta-poskoka. Asistent-poskok snad aby zažehnal silně zhoustlou koncentraci feromonů v místnosti, vzal svůj mobilní telefon Nokia 6-cosi a vedl důležitý obchodní rozhovor ("tyve Aleši.. to bylo.. co..... jojo... hmm... tu jsem neviděl.... v kolik.... s kym??.... haha... tyve... to mě pos*r....").

To už jsem pozoroval Missku jak důležitě usedla za počítač a počala ukazováky ťukat (s prodlevou cca 2s mezi každým úderem) do klávesnice. Chápu, šlo jí to ztuha, zejména vzhledem k dlouhým červeně nalakovaným nehtům. Misska si čas od času smyslně olízla rty (alá Sámmer) a pohledem "očekovala" své tílko a ňadra. Neviděl jsem dobře na LCD displej jejího počítače, ovšem zdálo se mi, že tvoří nějakou tabulku v Excelu, to soudě podle neohrabaných pohybů myši, držení a pouštění akčního tlačítka (vybírání buněk). Čekal jsem asi 4min, když se otevřely dveře od kanclu M, který právě vyprovázel nějakého svého klienta. Misska i Asistent-poskok náhle ožili a počali vytvářet pracovní hodnoty, to když se M rozhlédl po kanclu. Asák se důležitě díval na jakýsi list papíru, který měl vzhůru nohama a Misska zvýšila frekvenci úderů na 1s. Zdálo se mi dokonce, že do psaní zapojila i palec, kterým mačkala mezerník. M mne uvedl do svého království a začal vysvětlovat problém.

M byl celkem sympaťák a nepůsobil dojmem neuznalé lamky. Vcelku fundovaně popsal problém, který spočíval v nespolehlivosti LAN sítě a potřebě rychlejšího připojení k netu (128 kbps Wi-fina roztáhlá na 4 kompy už nestačila). Navíc M prohlásil, že ADSL zde už je, ale že nechce zbytečně vyhazovat peníze "nenasytným" providerům, takže když mu to zajistím a nainstaluji po svém, nastavím požadovaná oprávnění v síti (M žádal některé restrikce pro Missku i Asáka, protože usoudil, že zaměstnanci více surfují po netu, než pracují a hledají nové klienty... haha), tak jak mi to narychlo a vcelku pochopitelně načrtl na papíru, je mu milejší dát peníze nějakému "Šťouralovi" než velkému provident-molochu. M působil solidně a plácli jsme si a kšeft byl. Po té jsem se jal zkontrolovat stavy počítačů a způsob vytvořené LAN sítě. Misska jen s nevolí nesla, že jsem ji odstavil od počítače, na kterém zrovna běžela sajta www.rodinnapouta.cz, která i ve své virtuální podobě byla pořádný masakr. Asistent-poskok někam odběhl a pod okny bylo vidět, jak elegantně naskočil do služební "feldy" a hnal to směrem ven z areálu. Podobnost stylu jízdy s frajerem v tuning-120 byla do očí bijící.

Čtyři počítače byly celkem dostačující (mimo na 2,4GHz P4, které měl M se jednalo o nějaké Celerony 1,6GHz standardně s 256MB RAM a integrovanou Intel grafikou), do kanceláře na Word a Excel v pohodě. K mému obdivu neměla Misska ani tak moc zasekaný OS, tak jak to měl asistent-poskok. Všechny dokumenty byly zásadně uložené na ploše a o programech v MSCONFIG - Po Spuštění... darmo mluvit. Jelikož se zajímám o všechny možné stavy OS a jejich řešení (už mám popsáno hodně listů, možná to dá i na knihu jednou) a navíc mne ze statistického hlediska zajímají kořeny L-ismu a podobné znaky v chování lamek ve vztahu k výpočetní technice, provedl jsem drobnou inspekci na počítači asistenta-poskoka. Jen tak náhodné "Vyhledat soubory" s podmínkou větší než 500MB mne velmi překvapily. Složka Evidence\Pracovní\Faktury v sobě nesla asi 15 filmů, dobře zamaskovaných jako "služebka 1.mpg", "Video - firma pracovni.avi".. V podstatě se ale jednalo o DivX filmy typu XXX, Troja, Den poté, Alien vs. Predator a podobné "kasovní trháky". Proč to však asák-poskok maskoval pod takovýmito názvy? Ke cti asáka musím poznamenat, že jsem něco podobného už na jednom firemním PC viděl, tam se ale jednalo o porno mpeg, což se dá pochopit :-).

Během dalšího týdne a několika dnů jsem provedl požadované operace vedoucí ke spokojenosti M (rychlejší ADSL net, vyčištěné kompy) a nelibosti Missky s asákem-poskokem (Misska dostala na net zákaz, M jí ho mohl udílet přes svůj komp pomocí sdílení jak chtěl. Asák pak dostal svůj vlastní login do kompu a mohl ukládat pouze na síťový disk, jehož správu jsem nechal na M (ten se učil rychle, bylo vidět, že je to chlápek na svém místě). Nutno podotknout, že s M dále udržujeme kontakty a navzájem si přehazujeme různé kšeftíky, úklidová firma a PC šťouralství prostě jede. Kdyby bylo více osob jako je M, kteří ač Lamkou jsou, tak si nechají poradit a dále se vzdělávat, bylo by jen dobře. Naopak, kdyby ubylo vykuků jako byl asák-asistent a Misska, kteří vytváří činnost, jen když se jim někdo dívá za krk, tak by bylo..... no nic...

Ale to už je jiný příběh?

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
20.5.2005 23:18:53   0.0.0.xxx 6664
no.1
20.5.2005 23:36:50   0.0.0.xxx 6866
zase dobrej příběh. Hlavně doufám že ta knížka vyjde brzo hned bych si ji koupil =)
20.5.2005 23:53:19   0.0.0.xxx 6664
No absolutně sqelý tohle byl ten jeden z nej i když...mě se líběj všechny
20.5.2005 23:55:15   0.0.0.xxx 6364
Tak az na sefika tento popis male firmy sedi dokonale minimalne na 80% ceskych firem
21.5.2005 05:53:59   0.0.0.xxx 6564
nikdy nikoho neoznačuj za lamku neboť každý z lamky vzešel !!
21.5.2005 07:27:08   0.0.0.xxx 6761
no nemáš no :-)
21.5.2005 08:54:22   0.0.0.xxx 6362
Čtu tyhle články už od začátku a super, hodně mi to připomíná knížky (4 díly) s názvem Mládí v hajzlu, který jsou naprosto super
21.5.2005 08:59:27   0.0.0.xxx 8961
Vazena redakcia! Navrhujem aurotovi "PC Stourala" zvysit za jeho genialne vytvory plat!
21.5.2005 09:04:34   0.0.0.xxx 6261
Jooo hodne dobrej clanek... musim se priznat ze sem PC stourala cetl poprvy ale fakt me to zaujalo (ze by dobre tema?) btw: to same je i ve skole - net neslouzi ke vzdelavani ale spis si tam kazdej sosne aspon nejakou gamesu (nejlip sitovou) a pak administratorka (nevim nenechal bys si od ni zapojit ani mys... ne ze by byla tak hrozna ale kdyz neumela nastavit ani bootaci ve starsim AMI boisu , tak sem si polozil otazku JAK MUZU VYPADAT TEN JEJI SERVER ) je docela nasrana ze na zbytecne velkym 40 gigovym disku je jen 33,3 GB free a ze se musi promazat - DEJTE NAM TAM ZPATKY AMD 486 DX4 122 Mhz a je to! nechapu proc tam mame takovy VYPOCETNI STANICE kdyz vsechno jde pres server a to PC se stejne nudi - kdyz tam zorvna nekdo nema GTA 3 nebo jiny "oblibeny hry" na kterych se da vytvorit mirrorka ktera je nainstalovana a vejdou se pohodlne na CD. dalsi vyhodou jsou omezene profily ktere dnes umi kazdy lepsi instalator obejit Win server 2003 je totiz opravdu dobry! kdyz i do omezenych profilu jde instalovat napr. DDT pool aniz by admin neco vedel! Dalsi vyhodou jsou vypalovacky na CD/CD-RW . Bohuzel pani administratorka zakazala a nechce se bavit o jinym programu na vypalovani nez o tom integrovanym v MS WIN XP gratuluju ke spravnemu vyberu! pokud tento program spatne smaze RW - coz se stava tak ho nemate jiz cim smazat znovu - XP to berou fakt odvazne! proste si kupte novy ERVé a nestvete! takze i vypalovaci vybaveni na urovni! pritom by stacil jakykoliv freeware vypalovaci program treba ten integrovany do TC. Ale to jenom tak ze Lamici nemusi byt zakonite jenom poskoci ale ji administratori nerikam ze sem nejakej odbornik ale kdybyste videli to ZABEZPECENI (neni skoro zadny MS firewall rulez) tak smekam a gratuluji! A co se tyce disku tak stejne jim to "sezerou" postupne trojanci kterych se tam zatim poskromnu ale voni se urcite diky studentum rozmnozi!
21.5.2005 10:08:14   0.0.0.xxx 6466
Fakt pěkný už delší dobu čtu tyhle články a popisujou podobné situace co se dějou autorovi těchto článků ;) .
S tim že poradíš lamce a pak se na tebe lamky sesypou tak to je pravda .
21.5.2005 10:50:23   0.0.0.xxx 6867
Neco pro autora> Posledni dobou delam uz jen reinstaly a to si to jeste necham privizt domu Nicmene kdyz jeste system neprekroci bajny rubikon (Vzdycky existuje hranice, kdy lze jeste OS dostat do kondice jinymi zpusoby nez reinstalem - u me tak 15% pripadu), tak pokud na tom nestravim vic jak hodinu (cistyho casu), tak si neuctuju nic...
21.5.2005 11:00:26   0.0.0.xxx 6661
ale veskere informace jsem ziskal ctenim na netu (pctuning apod) a od kámošů a ted,jako "studentík" dělám občas servisy-uznejte,kde si v 15ti člověk vydělá 200 za hodinu (pokud je to extrémě neuznalá lamka,která na mě celou dobu kouká "nešlo by to rychlejc" a "nic než přeinstalovat operák neumíš" to pořádně osolím-a to se ještě diví,že na PII jim nechodí UT2004 HL2 a NFS:underground 2 a už při pohledu na Plochu je jasné,že todle bude tak na 2 hoďky á minimálně 300,-

A teď ještě můj příběh:známý ze základky chtěl pomoct s notebookem-prej je ňákej divnej.Přijdu tam,vidím PII 433MHz se 64 MB RAM a Intel grafikou+win 98 SE v posledním stádiu.Ještě nikdy jsem neviděl 3 antiviry na jednom PC,stav v MSCONFIGU=zlý sen každého šťourala a další typické příznaky-odinstalace "Shift+Del" v lepším případě.Zazálohoval sem Auutlúúúk a Office a reinstalace (zkoušel sem obnovení systému,ale nepomohlo to.Za 14 dní volal zas-položil sem to-hodinu jsem ho poučoval,a když pracovat na počítači i s internetem zvládne při dodržení určitých zásad i můj děda,tak ON by měl taky,ale aspoň je pár zlaťákú na kredit.
21.5.2005 13:09:40   0.0.0.xxx 6763
ja nemám absolútne slov!
Ondro! Si No.1!
perfektne píšeš - čítam ťa jedným dychom...Mám toho nad hlavu, ale keď vidím Tvoj článok...na všetko zabudnem a perfektne sa zrelaxujem, zasmejem a prídem na to, že viacerí ludia sa stretávajú v praxi s tým čo ja..

Držím palce s tou knihou!!! začni písať! Hneď ju kúpim!
Vidieť, že si odborník nielen v IT, ale tiež vieš písať a dokážeš vykresliť životné situácie s perfektným štýlom...

LEN TAK DALEJ!!!

ehmmm...čo sa týka platu.. Mohli by ste mu zvýšiť plat !!! navrhujem 20% zvýšenie//min.!!//

Bye

Všetko dobré
PeeT
21.5.2005 13:54:54   0.0.0.xxx 6165
nejvetsi silenost na tom je to, ze autor jako by kopiruje mne vlastni skusenosti( timto ho nechci z niceho obvinit, jen.. ja snad potkal stejne lidi ci co... kazdy z pribehu mi pripomina nejakou vlastni "skusenost" a o to radeji si prectu dalsi z dilu Z deníčku PC šťourala jen tak dale....
21.5.2005 15:13:13   0.0.0.xxx 6365
Ten odkaz na Rodinná pouta máš špatně. Správně je to www.rodinnapouta.cz! Tak je to spravně česky
21.5.2005 15:34:57   0.0.0.xxx 6563
Proste booozi :-) Snad nejlepsi co se Ti poved...
21.5.2005 16:49:08   0.0.0.xxx 6265
No ja si rikam za hodinu 100-300 podle situace, zamoznosti cloveka a pokud je to hezka dvacitka tak i levneji . Treba komplet preinstalaci woken i se zalohou a porgramama delam za 500,- ale pokud me nekdo vola posesty k preinstalaci do mesice tak ho poslu dohaje, prece jenom nervy mam jen jedny
21.5.2005 17:05:02   0.0.0.xxx 6461
To jsou moje slova. Reisnal za 500,- ale pouze v pripade ze si dotycnej donese vsechno co ktomu dostal, tj winy(co natom ze sou paleny, jsou jeho a treba to ma zalozni kopii :-) ) a hlavne ovladace. Bez nich to akorat nasere v pripade nejaky pochybny desky typu all in one :-)
21.5.2005 20:50:35   0.0.0.xxx 6460
Pokud se ceny tyce, nedavno jsem zarizoval objednavku PC komponentu, nasledne sestaveni pocitace, instalace operacniho systemu, konfigurace biosu, instalace driveru...jak kamarad rikal : " udelas mi to tak aby sem si na tom moh zahrat".

A hadejte kolik za to 450 KC a 2 pivka jako pocatecni uplatek

K tomu si jeste mysli ze si na to predplatil rocni servis.Zatim jsem startoval pouze k par banalnim zalezitostem, kdy si napriklad nas mily lamak precetl jiz docela starou newsku na soukromem webu jednoho PC radila, kde se psalo, jak je vyhodne instalovat si novy DirectX 6.0.
Samozrejme se ukazalo ze stahl, dle navodu nejprve odinstaloval "starsi" verzi 8.1 (v te dobe posledni ofic. verze) a nahradil svymy novymy 6.0 a divil se ze "se mu to nechce nacist"

za 450 KC tyhle starosti no neberte to
22.5.2005 01:07:47   0.0.0.xxx 6266
Nevím lidi kde žijete ale za reinstall 500kč ? to se potom nedivím že se profi technici neuživí. Já nevím jak Vy ale neučtuju za reinstall ale za hodinu. Pro známé 350kč pro cizí 500kč a servery 1000kč/h. Jinak nejlepší jsou zákaznici co se vraci. Uděláš image disku a potom je na řadě jenom záloha. Práce na 15min a 500kč doma jen to fikne. Když vypadá že je to Lama 4 má to za litr :-)
S pozdravem RooKy ExE-GrouP.NeT
22.5.2005 01:11:09   0.0.0.xxx 6567
Tak ja si uctuju 500,- reinstalace...nema ovladace, 100,- navic...pri problemu dle doby...vychazim z 400,- na hodinu.delat to vsechno za 400,- ...to bych se zblaznil.dene mi lidi volaji, ze maji problem, ale nechapou ze si tim nechci vydelavat.Sou to maly penize za ten cas a nervy co tam stravim :-(.
22.5.2005 01:40:09   0.0.0.xxx 6761
Nic me tak nedojme jako Tvoje texty, to je fakt dokonalost. Vypada to, ze min. Lamky 4 jsou stejne vsude, pac mam ty samy zkusenosti. A prachy se rejzujou dobre. Vlastne, o cem by to bylo kdyby byli vsichni dobry (2) / hardcore (1)? Idealni situace je symbioza Hard,Soft a ti, co si nechaji poradit :-) Ale zase, je to takova prdel pozorovat ty hovada co si koupit 120 GB SATA HDD do svyho Celerona 433mzh :-) Nebo RX300 jako upgrade pro Duron na KT133a (ze to nejde? jak to? dyt ta nova pícíajikspres je prece nejlepsi! ja chci apgrejdnhnout!
Hehe, Ondro, jen tak dál!
22.5.2005 02:24:10   0.0.0.xxx 6464
myslim ze bys nebyl sam:-)
22.5.2005 07:15:52   0.0.0.xxx 6564
Volali už někoho z Vás ohledně akutní opravy držáku na kafe v PC, koho ano, tak pochopí a dá vědět :-)))
22.5.2005 07:20:41   0.0.0.xxx 6663
Tento prípad dôkladne poznám. Jednu dobu som nemohol prejsť ani ulicu aby som neriešil problémy celej ulice s PC. Nechcem sa chváliť, ale už s PC-čkom mám skúsenosti od roku 1998 (čo sú už dosť staré compy) - skladal som, na výške sme mali všetci pc-čka na internáte.

Ja som vrany čiastočne odohnal tiež s platbou. Skladanie 1000sk, oprava a inštalácia windowsu 500sk. Peniaze, ale ani teraz neberem . Ale hlavne je pokoj. Je to už dosť na nervy keď Vám už vyvolávajú, stoja pred dverami a sypú na Vás svoje "lama" problémy. Pomôc ale neodmietnem nikomu.
(okrem suseda nad nami - denne trikrát nám do okna sype psie chlpy - a to ešte chce aby som nastaval a opravoval PC každý deň - sú extrém lama - mesiac sedeli len pred holým windowsom, nič tam nemali a len nadávali, že iný tam majú aj hry ) ). Proste občas je to extrém.
22.5.2005 09:34:13   0.0.0.xxx 6266
"Misska dostala na net zákaz, M jí ho mohl udílet přes svůj komp pomocí sdílení jak chtěl." <- jak se to da jednoduse udelat, by me zajimalo diky za odpoved
22.5.2005 11:24:14   0.0.0.xxx 6661
Nejlepsi cenu mi plati otec meho kamarada. Dela totiz v privovaru a za akci vyfasuju cca 15-20 litru piva (jezdim si s kanystrikem, pokud to cte zdravim ).

Onehda mel problem snad kazdy tyden cely mesic, no neprejte si videt jak jsem vypadal
22.5.2005 11:36:40   0.0.0.xxx 6564
chudačci CD/DVD-mechaniky
22.5.2005 13:55:41   0.0.0.xxx 6560
Jde to nadherne pres Kerio Winroute Firewall, ale to je za prachy..
22.5.2005 15:11:11   0.0.0.xxx 6766
Za pivo si nic nekoupíš, hned bych ho hnal, kdyby mi za práci nabídl pivo)
22.5.2005 15:38:31   0.0.0.xxx 6667
me pride ze to trochu prehanite s tim kritizovanim to ze tomu rozumite neznamena ze vsichni na svete by meli taky ,ja osobne mam dost zkusenosti z lidma kolem PC IT atd. kteri jezdi k nam do autoservisu taky si mysli jak moc tomu rozumi a na 98% to dojebou tak moc ze vysledna cena je xkrat vyssi nez kdyby prijeli hned a nikdo z nas si z nich srandu nedela este aby je skatulkoval do nakejch lam a pokrocilejch lam atd, pride mi to trapny bye
22.5.2005 16:15:41   0.0.0.xxx 6665
á, moralista, taky zajímavá skupina...
22.5.2005 18:25:21   0.0.0.xxx 6663
Zdravíčko, sestavoval jsem známemu komplet celý počítač řekl bych tak main stream a nechtěl jsem za to nic, dělám to pro radost baví mě to. On ale nedal a dal mi novou 120GB SATA Baracudu, což jsem samozřejmě neodmítl.
22.5.2005 19:51:19   0.0.0.xxx 6564
Na nyxu tě asi maj moc rádi
22.5.2005 20:13:15   0.0.0.xxx 6465
Za složení nováho kompu s instalcí beru 500 Kč. Za reinstalace
je to různé,pokud je to poprvé tak nic. Pokud ale přijde za měsíc 3x tak pak zaplatí. Jinak zkušenosti máme asi všichni stejné :-)) . Článek je skvělej - gratuluji.
22.5.2005 20:26:16   0.0.0.xxx 6266
Přečti si pár jinejch dílů...nikdo nehaní lidi co tomu nerozumí...
22.5.2005 20:45:12   0.0.0.xxx 6366
Samozrejme ze ma pravdu, nebo ty si delal s pc uz v matcine lune, ne?
22.5.2005 22:20:45   0.0.0.xxx 6765
sdilet pripojeni jde uplne jednoduse v XP "sdilenim pripojeni k internetu" premostenim. Pouzivali jsme to bezne pro pripjeni 2 PC na jednu pripojku.Staci zapopojit do jednono PC (toho co je na netu) druhou sitovku a prez ni skilet pripojeni druhemu -> net muzou pouzivat oba)
23.5.2005 02:46:19   0.0.0.xxx 6663
no ja brala za zapojeni cdromky 200kc ,, jinak nesnasim uzivatele typu koupim si digitalni kameru za 25 000 kc a pak se divi ze kdyz to pres firewire prehravaj do kompu se jim to trha kdyz maj 64 mb ram s win xp
23.5.2005 06:42:16   0.0.0.xxx 6565
přesně tak. Každý jednou lamou byl. A každý lamerství posuzuje jinak.
23.5.2005 06:53:53   0.0.0.xxx 6463
.. kolik z těch co reagujou v diskuzi a myslej si že jsou v těžký profíci a znalci (když už si za reinstalaci kterou zvládnou účtujou 500,- ) by autor článku označil za L... :o))
23.5.2005 09:20:23   0.0.0.xxx 6563
Clovece, ktera lamka si nechava drivery? Mas docela stesti na klienty ;)
23.5.2005 11:08:51   0.0.0.xxx 6366
Koukám že i lidi co dělají kompy jen jako koníček se tím můžou docela slušně živit... Já teď makám v jedný PC firmě a ceny máme zhruba stejný jako většina lidí co tu píšou... Reinstalace 500,- (na síťovým disku už máme asi 500MB ovladačů ) , kompletace kompu 600,-... Takže si myslím že za obyčejný věci jako je reinstalace si říkáte docela nehorázný prachy.. Ale to jen můj názor )
23.5.2005 11:57:07   0.0.0.xxx 6763
článek jako obvykle super není co dodávat jen tak dál a hlavně častěji ;-)

proč berete za takové práce tak málo??!! např. 200??!
! ....znevažujete tím práci profesionálů co by rádi za svůj čas a své nervy dostali adeqátně zaplaceno ...tj. MINIMÁLNĚ 300/hod.(to tak pro souseda ) ...pokud to není známý nebo někdo z koho teče něco jinyho, tak newidim jedinej důvod proč mu nepustit žilou?!! jestli chce tak ať si zavolá nějakou firmu, co si účtuje třeba 500,- /hod .... furt 300 a 500 je rozdíl, tak proč chtít tak málo?? já osobně si beru za výběr komponent, sestavení a nastavení PC, instalaci woken a nejdůležitějších věcí(drvry) aspoň litr, instalace SW a HW tak 300 a víc - podle xichtu atd., pokud se to někomu nelíbí, tak ať si jde koupit sestavu třeba do nějakyho marketu, nebo sestavy typu Barb... (nebudeme poškozovat "qalitní" firmy a jejich 100% "výkonné" sestavy ) ... a studentíci šťouralové by si mohli uvědomit, že to co dělají je qalifikovaná práce za kterou se nesmí bát říct si o nějakej ten pořádnej zlaťák a ne, že mají na kredit...kdyby nebyl de...tak by měl aj na pivo a cíga......když si jedete nechat spravit auto do servisu, tak po vás taky budou chtít natvrdo aspoň 300,- / hod .... a na to stačí učňák ...tím nechci nikoho poškozovat, ale je to tak...kdyby fšeci ITci chěli za svůj čas solidní prachy, byla by naše práce lépe oceněna a porád by vás někdo newotravoval s blbostma, Lamy by se nejdřív rozmyslely, jestli si budou do počálu vrtat a bude je to později stát prachy, nebo to radši nechají tak jak to je a zbyde víc času na užitečnější věci....

mno co já se tu budu rozčilovathlavně dál pokračovat se šťouralem, ať se máme nadále čím bavit...
23.5.2005 12:06:42   0.0.0.xxx 6463
Ja sa s obdobnými situáciami stretávam už tiež dosť často.

Večer o 200 hodine chlapíkovi preinštalujem Win, nakoľko už nebol funkčný, (na ploche cca 200ikon), odchádzam o 21:30 na ploche asi 6 základných ikon. Ráno volá, že to už zase nejde, prichádzam z práce o 160 hod a čo vidím 200ikon. Odišiel som a on inštaloval, inštaloval až doinštaloval. Súhlasím s názorom, že ak mám auto nerozumiem sa mu, tak sa doň skrátka nevrtam, ak mám PC a nerozumiem sa mu tak robím všetko možné. Takí proste niektorí sú, či sa to škatuľkovanie niekomu páči alebo nie.

Ja inak beriem za každú začatú hodinu 200Sk, to znamená že hodina aj päť minút 400, dve hodiny 400. Nikomu nemusím hovoriť, že Win sa dajú kompletne inštalovať aj 3hodiny, ale aj hodinku.........záleží ako a komu.
23.5.2005 12:30:34   0.0.0.xxx 6364
Kamarade tak to se fakt nemas cim chvalit. Ja jsem poprve rozechvelou rukou hladil klavesnici PC-XT v roce 1988 (to neni preklep. V 98 uz jsem pracoval jako vedouci projektu v jedne Plzenske IT spolecnosti. Jinac stouram do PC rad - je to me hobby. Taky delam PC stourani pro rod. prislusniky a kamarady. Vetsinou zadarmo, kamaradi se mne obcas nejak revanzujou.
23.5.2005 14:00:37   0.0.0.xxx 6663
Norton Ghost
23.5.2005 16:22:46   0.0.0.xxx 6464
Jenom par slov k tematu.
Zadny cenik nemam, vetsinou pocitam s tim, ze az budu neco potrebovat jako protisluzbu, muzu se bez problemu obratit. Pokud uz neco daji, nechavam to na nich. Pak se vetsinou pozna, jak si te prace kdo vazi. Podnikatel, ktery si pro me prijede s autem za 2 mega KC, a pak za celodenni drbani s jeho kleknutym PC, kde ma celorocni ucetnictvi vyplazne 2kila a je na nem videt, ze asi brzo vykrvaci, priste dohodim nekomu jinemu ;-)
Jednou jsem instaloval PC starsimu panovi, system, TV kartu, skener, tiskarnu. Proste si koupil kombajn a chtel to ozivit. Pak polozil 1000, a pridal litr slivky. A rano mi volali z vratnioce, ze tam mam navstevu. Stal tam on, a prinesl jeste 500, ze se mu to porad zda malo!. Jiny mel firmu, a ze same vdecnosti za zachranu PC i s daty, venoval dle vlastniho vyberu ze skladu troje rifle a riflovou vestu. Tak asi tak. Nekdo da, nekdo neda. Posoudit, kde je ta hranice, necht se kazdy na inetu podiva, kolik si uctuji firmy za naformatovani HDD, za odvirovani atd. atd. HOWGH.
(jenom na okraj - zatim me to bavi, navic se tim jeste i zivim).
23.5.2005 17:05:35   0.0.0.xxx 6263
3 dily
pokud nejaky ctvrty vysel tak bych ho velice rad cetl
23.5.2005 17:22:36   0.0.0.xxx 6567
se mi zdá blbý za cca. 20min. práce brát takový prachy... howgh
23.5.2005 17:25:31   0.0.0.xxx 6866
Myslíš Rifle jako znacku jeanu?
protoze ten typ obleceni se nazývá jeany

a nejvic me toci, kdyz si sikmovoky kur*y do vylohy napisou Rifle za 200,-
ach ta cestina...
23.5.2005 17:36:48   0.0.0.xxx 6567
Promin, byl to dovozce tohoto zbozi (schvalne nepisu to slovo). Ale priste se s tebou poradim. Kazdopadne pri tvem odhadu, by to bylo cca. 800 Kc. A mas jeste neco k tematu?
23.5.2005 17:41:42   0.0.0.xxx 6565
caute, tek tenkle clanek se fakt povedl, lepsi nez knizka jinak sem tam taky sestavim pocitac a uz jich "par" udrzuju. V rodine je to samozrejme zadarmo,jinak delal sem u jednoho doktora doma asi tri pocitace,lan,net apod. kraviny. k tomu sem mu jeste v ordinaci opravil sit dal anitiviry zaucil ho. postavil se mu kompa a co sem za to chtel? nic.tak me pozval na obed, pak sme si dali pivo a proste to mam u nej schovany. a to byste everili jak to pomaha, tudle sem lezel v nemocnici a jak sem se tam mel dobre samostatnej pokoj,tv,ochotny sestricky
23.5.2005 18:23:11   0.0.0.xxx 6567
super clanek...je neuveritelny jak verne popisuje problem s lamami :-)
k cene moji prace(znamy/cizi clovicek)-jedna se o jednorazove ceny - s dph :-)

sestaveni new pc + instalace software (OS, kancelar, kodeky, paleni, antivir) 1000/1500
preinstalovani OS bez zachrany dat 200/400
preinstalovani OS se zachranou dat 300/600
preinstalovani OS se zachranou dat + odvirovani 400/800
nedodani podstatne casti ovladacu +100 az 200Kc (plati jen pro "cizaky")
vykopavka stylu PII a 64mb ram - do toho winxp +300Kc ... vsem bez rozdilu...to je proste na odstrel
jinak kdyz pracuju pro firmu, kde delam...tak se zakaznikovi uctuje 400kc/h bez dph (napr. preinstalovani OS se zachranou dat + odvirovani je za 1600 bez dph) ... jenze z toho mi jde do kapsy max. 60kc/hodinu
24.5.2005 02:15:36   0.0.0.xxx 6563
...vis jak se to rika , "pes ktery steka nekouse" ;-)
24.5.2005 02:37:44   0.0.0.xxx 6067
....u me ses netrefil, ja tem jsem ten clovek ktery neni s vedsinou servisu spokojeny takze se snazim prosazovat "celozivotni vzdelavani ve vsem" takze uz jsem i parkrat mel dole hlavu a svete divse dokonce umim i ten motor pri smontovani nacasovat a vzdycky to fungovalo ;-)
Podstatne na tom je to ze zadny uceny z nebe nespadl a kdyz neco neumim tak si to musim priznat a pokusim se to naucit at uz prectenim literatury nebo poptavanim se zkusenejsich lidi. Nakonec to dopadne tak ze clovek ktery pouzival maximalne krizovy sroubovak na skladani pocitacu za pomoci "chytre knihy" a "pritele na telefonu" komplet rozebere motor a zase slozi tak ze funguje staci jen chtit a to prave lamky nechteji ;-)

Jinak pokud jde o cenu....pro m to kdyz nejakemu kamaradovi nebo rodine pomuzu neni zdrojem prijmu takze si neberu nic ale taky kdyz nemam cas (coz je docela casto) tak proste dostanou par zakladnich instrukci po telefonu abych je nasmeroval a tim to hasne. 500kc/h se mi zda celkem hodne pokud clovek nema zadne dalsi naklady (cas stravny cestou , cestovne ,dane....kdo z vas je odvadi? pri takove hodinove sazbe uz si rozhodne vydelate dost na to aby jste podlehali zdaneni ;-) ) jen si proste sedne k pocitaci a neco nainstaluje. jen se zeptejte kolik dostava hodinovy plat clovek ktery dela tuhle praci pro nejakou vedsi firmu a to kolikrat absolvoval skoleni a ma mezinarodne uznavane certifikaty na programy o kterych jste vy ani neslyseli ;-)
24.5.2005 09:28:07   0.0.0.xxx 6565
Vietnamci na stáncích nabízí zásadne rixle.
24.5.2005 09:57:14   0.0.0.xxx 6664
Nedavno jsem mel praci u kamaradky - moc dobre - a tak to bylo zadara. Jinak to mam u ni schovany. Bohuzel kat. 3-4. :-( A asi pred 1/2 rokem 2x u kamarada - asi 2x 4 hod. 2x obed + 500,- Je to prece jen kamos. :-) Jinak to nedelam. Asi bych se z toho zblaznil. Staci mi moji uzivatele v praci. (Uplna hruza !)
24.5.2005 10:09:48   0.0.0.xxx 6565
a to se vyplati
24.5.2005 10:28:27   0.0.0.xxx 6864
Clanky Stourala jsou super a rad si je ctu ... je to jako ze zivota a tak me ona obcasna poznamka o podobnosti s realitou ciste nahodne bavi stejne dobre, jako zbytek obsahu.

PCcko mam doma od roku 1989-90. V 94 jsem programoval z hlavy ve strojaku, ale kdyz prisly wokna a mel jsem se rozhodnout kam na vysku, sel jsem radsi jinou cestou. Dneska jsem spis uzivatel, sem tam nekomu neco poradim, podle sveho nejlepsiho svedomi, a kdyz se zrovna moc neorientuju, tak si o tom neco nejdriv prectu. Podle klasifikace ve Stouralovi bych se asi zaradil mezi 2 a 3 ... mozna spis vic ke trojce, protoze mi to cteni trva cim dal tim dyl . Tak jako vetsina z lidi, co se tu ohani ciframi jsem schopny postavit funkcni comp a poradit cemu dat za penize na jeho porizeni prednost, nainstalovat wokna, stahnout ovladace, rozchodit codeky, odvirovat ... az po zachranu data z disku. Nerikam si o nic, ale kdyz neco daji neodmitam, a na rovinu rikam, ze nedavam zadnou zaruku. Je to muj konicek, jeden z mnoha, a podle toho mu taky venuju cas. Ale ikdyz jsem byl student a do kapsy jsem mel hluboko, neobiral jsem lamy o jejich penize, protoze mi bylo trapne za pul hodky, nez se naistaluji wokna, ja trikrat zmacnu restart a patnactkrat potahnu (s namahavym kliknutim na konci) mysi, si brat love. Navic byl pro mne temer kazdy problem vyzvou (teda krome instalaci woken s%&. Kdyby meli vas cas a moznost experimentovat, mozna by vam natrhli prdel ;)
24.5.2005 11:04:00   0.0.0.xxx 6764
tak mi to fiklo pul textu. pointa zas nekdy jindy ...
24.5.2005 13:29:52   0.0.0.xxx 6665
ale je to tvůj čas, kterej bys mohl trávit třeba s robou a nikdo jinej ti ho nezaplatí, ještě k tomu když kvůli těm tvym blbym 20 min. jedeš třeba 10km autem, furt bys nechtěl ani korunu? já tyhle věci dělám už tak od 97ho a když wim, že dotyčný není můj dobrej kamoš, nebo z toho nebude žádná protislužba, tak chci natvrdo svůj čas zaplatit.....myslim, že na tohle časem taky přijdeš.....hele a to tě asi nikdo nevotravoval 3x za den na půl hodky co? a to už máš 1,5 hodky a kdybych měl promíjet každou 1/4 hodinku co u někoho strávím, tak nedělám nic jinyho než, že se dám na charitu....
24.5.2005 13:33:27   0.0.0.xxx 6364
......jo a ještě bych chtěl podoknout, že ve většině případů nejde ani tak o ten čas, ale o know-how a exp. co máš ... jsou i tací co dokáží řešit 10minutový problém třeba 2hodky a pak tvoje exp. nasbírané časem jsou k nezaplacení, bo přijdeš uděláš a odejdeš....
25.5.2005 09:02:35   0.0.0.xxx 6866
že když budu dělat servis u uživatele tak si nechám zaplatit cestu... A říkáš 3x za den na půl hoďky... stalo se párkrát že se toho sesypalo moc... Ale nadruhou stranu máš pravdu že říct si o nějaký prachy asi musíš.. kámoš bydlí na vesnici a celý odpoledne a večery tráví u lidí na jejich rozsypanejch kompech a dělá to zdarma... což je zase zbytečný... jenom mě udivilo kolik si za to ty lidi říkají...
25.5.2005 09:08:48   0.0.0.xxx 6665
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005052501
25.5.2005 18:39:07   0.0.0.xxx 65103

Misska dostala na net zákaz, M jí ho mohl udílet přes svůj komp pomocí sdílení jak chtěl.


jak se toto da nastavit pomoci sdileni pripojeni? - musel byt comp missky pichnutej do kompu sefa?


Asák pak dostal svůj vlastní login do kompu a mohl ukládat pouze na síťový disk, jehož správu jsem nechal na M


A tohodle nastaveni se da docilit jak?


Diky moc za odpovedi!

26.5.2005 14:59:50   0.0.0.xxx 6666
Kurva ja su ale debil cca 2 roky provozuju charitu tak 100 - 200 za hodnku.Doprdele.
Jak tu vidim ty približny ceny tak k takove kartelove dohode se smele přiopjit.
26.5.2005 15:32:54   0.0.0.xxx 6764
Ty budeš jeden z vykuků a zřejmě poslední stádium lehce zkušené "neuznalé Lamky".

Až jednou budeš na místě Admina, kterej napravuje je škody po takovejchle výlupcích, kteří zahumusí komp warezovejma gameskama zatěžující síťovej provoz na samou hranici únosnosti a ve svym sobectví a honbou za vlastními výhodičkami neberou vůbec na nikoho ohled. Zřejmě tě doma málo mlátili človíčku.
27.5.2005 08:53:09   0.0.0.xxx 6566
míň peněz ale víc spokojenejch lidí, ne??
27.5.2005 14:01:26   0.0.0.xxx 6864
opravdu 4!
29.5.2005 13:41:16   0.0.0.xxx 6366
to muj tata je neuznala lamka az to boli. jemu neco vysvetlite , jak s tim ma pracovat, stejne to dela po svym nebo porad vola me (kdyz vas zavola 5x denne ke kompu kvuli nejake ptakovine, tak to je fakt na prasky). nejhorsi je ze on si vsechno vyklada po svem, vubec me neposloucha. Nejradsi by bylo mu zamezit pristup na PC vubec... skoda ze to nejde
29.5.2005 18:44:59   0.0.0.xxx 6664
ale občas numerické metody řešení fyzikálních úkolů PC pořádně vytíží. Počítače se nakoupili hlavně na výzkumné úkoly studentů. Ovšem pravdou je, že se vlastně vůbec nevyužijí.
29.5.2005 23:31:35   0.0.0.xxx 6563
Jenom 500 MB ovladaču ?

... tak to máte asi hodně málo klientu :-)
Na našem tech.servru je ted kolem 7 GB driveru

Jestli 500 - 1000 Kč jso nehorazny prachy za reinstalaci zavisi taky na tom jestly se jedna o holou instalaci, nebo taky s instalací/reinstalací aplikací včetne zálohování, optimalizace OS a aplikace posledních SP a patchu ... :-)
31.5.2005 09:08:16   0.0.0.xxx 6966
Pokud je to pro známé a rodinu, tak neberu nic. Zatím mě to baví a tu práci dělám rád. Navíc mi přijde dosti zvláštní obírat vlastní rodinu a nejlepší kámoše o prachy ( někdy dostanu láhev vína, pozvání na pivo atd. ). Trošku problém je, pokud o pomoc požádá osoba něžnějšího pohlaví. Tím se nechci nijak dotknout svých známých a kamarádek. Bohužel ženy trošku hůře chápou problematiku PC a i přes "DŮRAZNÉ" upozornění, opakuji "DŮRAZNÉ" upozornění, jsou schopny opravdové devastace vaší několikahodinové i několikadenní práce ještě v den, kdy předáte zpět plně funkční stroj. Pokud někdo přijde do firmy, tak hodinu práce účtujeme za 350kč/h bez DPH. Dále se to ale třídí ještě na podrobnější úkony. Samotná instalace OS je za 650,- bez DPH, identifikace závady u servru za 700,- bez DPH.
8.7.2005 21:02:15   85.160.65.xxx 6562
Kdy bude další díl???Pane Vopička další díl pls moc moc...

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

5 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 1.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.