Hlavní stránka Multimédia PC Šťoural Z deníčku PC šťourala: Jak jsme pořádali LAN párty
Z deníčku PC šťourala: Jak jsme pořádali LAN párty
autor: Vopička Ondřej , publikováno 1.10.2004
Všichni moc dobře víme, že výpočetní technika a záležitosti s ní spojené nefungují vždy zcela podle našich představ. Každému se jistě nejednou stala nějaká příhoda nad níž se ještě doteď pozastavuje (ať už s úsměvem či se zděšením). A jelikož tyto úsměvné historky ke světu osobních počítačů neoddělitelně patří, tak jsme se rozhodli, že se pustíme i do této oblasti a každé páteční odpoledne vám pomůžeme se trochu odreagovat na nadcházející víkend. Berte to tedy s jistou dávkou nadsázky... a ponořte se do příběhů, jež "napsal sám život" :-)

Postavy vystupující v následujícím textu jsou smyšlené a jakákoliv podobnost s existujícími osobami je pouze náhodná, či zcela neúmyslná. V textu se vyskytují sprostá slova, tudíž by ho nikdo neměl číst :-)

Pátek, 16:30

Měl jsem si raději vypnout zvonění na telefonu, nebo to vůbec vypnout. Že já trotl mohl souhlasit s tím, že tu slezinu s kompama uděláme u mne. Sice je pravda, že mám asi jedinej použitelnej kvartýr, ovšem při představě 5-ti lidí devastujících byt mi není příjemně.

17:00

Útulný obývák snad poskytne útočiště všem. Chvilku přemýšlím, kam všechny ty krámy rozmístíme, posléze tahám z kuchyně jídelní stůl. Do toho volá Sova, jestli jako může taky zítra přijít. Říkám, že už mi je všechno jedno, ať vezme ale krom své mašiny i nějaké jídlo. Radostný Sova zapomíná mobil položit a tak ještě chvíli poslouchám konverzaci, ve které své drahé půlce vysvětluje, že na chatu jet nemůže, neb vyvstala pracovní povinnost. Cosi mu odpovídá ("a to ses dozvěděl až teď ??!!?") ale to už nemám sílu poslouchat.

20:00

V televizi dávají hardcore zábavný pořad. S tím trotlem co to uvádí bych dvojdomek mít fakt nechtěl.

23:00

Nastal čas na Doom3. Zhasínám v celém bytě a zlověstný kapot deště jen umocňuje masakr, který se děje za monitorem na Marsu. Chvilku se honím se strážným robotkem, který mi nakonec stejně zdrhne (hajzl jeden) a nechá napospas krvelačným stvůrám objevujícím se mi v zádech. Ta baterka je tam fakt špatnej vynález. Tma přede mnou, tma zamnou, do toho chroptí zombíci. Zombík dostává ránu baterkou a objevuje se velké prase (nebo co to je za zrůdu) a než stačím přehodit brokovnici už si na mě pochutnává. Vzdávám to jdu spát.

Sobota, 3:00

Zdá se mi sen o tom, jak na mne na Marsu vyběhlo velké zmutované prase a než jsem stačil přehodit brokovnici, tak si na mě pochutnalo.

9:30

Probouzí mě protivný pípot SMSky (proč mají ty Ericssony tak nervydrásající upozornění na SMS nevím). Píše další přislíbený účastník: "Mám vzít i monitor ?". Ježišmarja to je vůl, raději odpovídám košatou zprávou "Jo a řekni všem ať vezmou všechno".

10:00

Dostávám podivný telefonát, že Richard sjel blbě z magistrály a teď bloudí někde v Nuslích. Snažím se je navigovat, do toho někdo vzadu zařve: "Drž to vole !" a je slyšet tupý náraz. Škoda 120 plná počítačových skříní a monitorů musí být opravdu velkolepá podívaná :-)

10:30

Jako první přijel se svým kompem Sova a haleká, jestli mu jako nechci s tím pomoc. Sovův počítač vypadá dobře, nevím sice co to je, ale bude určitě jeden z nejnašláplejších strojů, co tu dneska budou. Sova je pečlivý, cestou v McDrive nakoupil nějaké burgery, má od počítače úplně všechno, dokonce i 5+1 repráky přivezl :-)

11:00

Jsou tu už všichni ostatní. Vítáme se (plácají mě po zádech), Richard okamžitě hledá místo kde se bude spát. Postupně se vyndává z auta dovezený hardware. Největší úctu budí černý "silent-line" CASE Michala s digitálním displejem na předním panelu. Největší sranda je zase z 15" monitoru Richarda, který (jak se hned chlubí) získal hrou v šipky v jednom baru.

12:00

Rozmístění 5-ti počítačů v obývacím pokoji není tak jednoduché, jak jsem si původně myslel. Všichni jsou hrozně chytří a každý přichází se zcela revoluční organizací počítačů. Padá i návrh, že 2 budou v kuchyni a 3 v obýváku. Michal začíná do malého bločku dělat inventář hardware.

12:30

Richard nemá myš a síťovku, což je pro LAN docela důležitá věc. Síťovku nakonec má všudypřítomný Michal, který ze své krosničky vybaluje i další hardware navíc pro případ nouze. Má s tím největší zkušenosti, neustále povídá o tom, jak to už jednou u nějakého kamaráda zapojovali a instalovali. Nejvíc zticha je zamlklý Klein, který si nejen zapomněl repro, myš i klávesnici, ale navíc nemá ani spacák ani jídlo.

13:00

Richard zjišťuje, že nemá síťový kabel, ani kabel monitor - VGA. Michal ze své krosny loví neustále další a další zařízení, několik síťových kabelů, HUB i jakýsi pseoudo-router. Sova se mu směje a hrdě ukazuje obsah svého CASE. Skutečně. Našláplé Pentium4 3.0GHz s 1GB DDR a Radeonem 9800Pro je nejsilnější přítomnou mašinou. Zato Kleinův 800MHz Duron a GeForce440MX sklízí posměch zejména od Sovy, který spouští svůj počítač a názorně ukazuje na svém zánovním LCD jak to má správě být.

13:30

Všichni (kromě Michala, který se snaží zapojovat počítače) sledujeme jak Sova na svém počítači masakruje nepřátelské vojáky ve Far Cry. Posléze se ujímá řízení buginy s kterou se asi po 200m zasekne mezi strom a skálu. Veškeré pokusy o vycouvání nebo vystoupení z vozidla končí fiaskem. Bugina je definitivně zaseklá. Klein se mu směje a Richard poočku pokukuje na nervózního Michala, kterému se celá situace okolo instalace sítě nelíbí.

14:00

Bylo rozhodnuto, že jednoznačně největší brzdou jsou Kleinovy WindowsME. Tvrdošíjně odmítají jakoukoliv spolupráci s vytvářenou sítí. Klein je Sovou pokárán a vykázán do kuchyně.

15:00

Dvě hodiny zprovozňování sítě nepřinesly žádný výrazný progress. Sovova ani má složka okolní počítače nejeví známky toho, že by se v okolí něco dělo. Klein nakukuje z kuchyně a ptá se, jestli už může dovnitř. Ozývá se jednohlasné "Neotravuj" a Sova pro jistotu zamyká dveře.

16:00

Michal je po další hodině již velmi rozlícen a padají už velmi hrubé nadávky na adresu Billa Gatese a jeho společnosti. Nepomáhá ani CDčko s instalačním programem (nějaká obdoba WinProxy, nebo něco takového) třetí společnosti a Michal odchází se vydejchat na balkon. Sova zkouší hrozné čachry se síťovými kabely (kabely, kabely, hejbejte se), Klein se ptá, jestli si na TV může pustit Playstation.

16:30

Michal je stále na balkóně a jak zjišťuji, pochutnává si na svých "máčkách", usmívá se na slečnu se psem, která je na chodníku pod balkonem a podlézavě z ní páčí nenápadné informace. To už se řítí na balkón "fešák" Richard a barvitě slečně líčí, že tu máme párty (záměrně vynechává slovo LAN) a že může vzít nějaké kamarádky a zastavit se. Slečna cosi plácne, pes štěkne a je v trapu. Slečna se za ním pouští rychlým během, nechávajíce za sebou Richarda, který z balkónu křičí "tak za hodinu, jóóó ??".

17:00

Diskutujeme s Michalem o neúspěchu propojení počítačů a Richard se snaží znovu přeinstalovat ovladače k síťové kartě. Sova s Kleinem hrají na PS2 NHL2004. Chvíli pozoruji jak nemohoucí a chaotická Kleinova obrana tučňáků během minuty asi 3x kapituluje Sovovým Rangers tím nejpotupnějším způsobem. Klein říká, že ho už ten hokej nebaví a odhazuje zlostně gamepad. Richard se ho rychle ujímá a strhává se ta nejšílenější hokejová hra všech dob. Hokejisti bruslí po ledě jak šílení, nastřelují puky tím nejbrutálnějším způsobem a do toho nervózní Sova (který není moc zvyklý v ničem prohrávat, či uznávat chyby) šťouchá loktem do Richarda, v jehož obličeji se zračí ty nejdivočejší výrazy.

17:30

Michal s Kleinem odchází do večerky koupit "něco k jídlu a k pití". Každý jim odevzdáváme 200,- s důrazem na "něco k pití !". Se Sovou se snažíme tak alespoň spojit naše dva počítače, kteří jsou si do vybavení podobní (Pentium4 3GHz vs Athlon2500+ :-). I když používám crosslink síťový kabel a přímé spojení síťovka <-> síťovka, tak tvrdošíjné WindowsXP na druhém počítači připravují krušné chvilky i pro ty nejotrlejší. "Nastavit síť pro domácnost nebo malou kancelář" je možná pro někoho úplně snadnou záležitostí a v 99% případů funguje bez problému, ovšem dnešní odpoledne patří do tohoto 1% a není nám přáno. Sova chvíli obviňuje můj firewall, po menším štelování se konečně objevuje v mém "Okolní počítače" ikonka s jménem "SOVA".

18:00

I když se nám podařilo rozchodit sdílení souborů a složek, nějak se nedaří zprovoznit LAN komunikaci ve hrách. WarCraft III sice v LAN najde okolní počítač, ovšem spojit se s ním odmítá. Celá procedura končí restartem obou počítačů a "Okolní počítače" jsou již tentokrát zcela prázdné. Sova plácne cosi o tom, že tohle není normální a pouští na plné pecky svoji gigantickou sbírku MP3. Bytem se ozývá surový metál a soused koštětem klepe do stropu.

18:30

Richard, který na PS2 zápolí z tuhými strážemi ve Splinter Cellu 2 a snaží se kradmým (stealth, hehe :-)) krokem přejít okolo plotu a přeručkovat na římsu, má vystrašený výraz a tvrdí něco jako "tohle se nedá". Nedá. Strážný ho odhaluje ihned jako vystoupí ze stínu a i když se Sam Fisher snaží rychle použít elektroparalyzér, tak drzý strážný spouští poplach a hlas mu v mikrofonu ohlašuje "game over". Richard zhnuseně odhazuje gamepad a volá Kleinovi, kde jsou s tím jídlem. Z rozhovoru je patrné, že Klein s Michalem jsou úplně někde jinde než ve večerce. 

20:00

Richard zmizel do hospody za nimi už před dobrou hodinou. Já a Sova se snažíme vyzrát na hlídkující člun ve FarCry. Sovova lest je prozrazena a stráže ho pronásledují přes namodralou lagunu. Sova se ukrývá za palmičkou, aby mu posléze přiletěly pod nohu dva granáty a zprovodily ho z pláže ostrůvku. V televizi dávají zase zábavný pořad. Je to masakr.

21:00

Michal, Klein i Richard přicházejí z hospody (resp. nákupu). Obzvláště Klein má chůzi houpavou a neustále popichuje Michala hláškami, že se tam musíme za "nima" vrátit (jak jsem později pochopil, spřátelili se tam s místními děvčaty a pod záminkou sledování filmu je lákali do mého příbytku). Sova se směje a v zápětí dostává od své drahé polovičky telefonát: "kde seš jako ? Hodláš se vrátit domů ?". V pozadí je slyšet šílený smích Richarda s Kleinem, kteří otevírají nakoupenou láhev vodky a ředí ji v PET láhvi s pomerančovým džusem. Sova kápne božskou a přítelkyně mu odpoví něco ve smyslu "Tak si přijď kdy chceš".

22:00

Všichni jsou přilepeni u mého počítače a s mírným strachem sledují mou hru v Doom 3. Tma přede mnou, tma za mnou. Klein polyká velké plátky česnekových čipsů a neustále mne upozorňuje "Bacha, támhle bude... ne... ! Bacha ! Tady určitě vyskočí !!". Objevuje se šílenec s motorovou pilou a Richard rozlévá na koberec džus s vodkou.

23:00

Michalovi se podařilo jakousi záhadnou instalací, kterou zejména Klein a Richard moc nevnímali, rozchodit síť !! To je success !! Já, Sova a Michal usedáme k PC a pouštíme WarCraft III. Los proběhne a zase mi to vygeneruje ty pitomý skřety. Blbí skřeti, já je nenávidím, nenávidím !!

23:30

Naše malá aliance (člověk - skřet) se Sovou slaví první úspěchy a konečně se nám daří probourat skálopevnou Michalovu obranu nemrtvých střeženou hustým zástupem Zigguratů. Klein s Richardem mezitím hrají NHL na PS2 a kolegiálně si dávají mezi sebou "občerstvovací" pauzy pro mocné loky vodky s džusem. Hra to již zdaleka není tak svižná a dynamická jako odpoledne. Co chvíli padá Kleinovi gamepad z rukou a jeho tučňáci působí velmi znaveným dojmem.

Neděle, 0:30

Klein odpadl a zalezl v kuchyni do Richardova spacáku. Michalovi se podařilo obrátit průběh bitvy zázračně na svou stranu a zástupy nemrtvých nyní putují lesíkem k mé základně. Dožaduji se o posily od Sovy, ale ten hajzl odmítne poslat byť jediného rytíře. Nemrtví mě zpacifikují během 2 minut. Takové brutální síle se nedá ubránit. Podlý Sova využívá momentální nepřítomnosti hlavní Michalovy armády v jeho základně a zahajuje mohutnou ofenzivu na nemrtvé. Michalovi se ale zázrakem daří zformovat obranu a po chvíli hejno draků prohání po mapě Sovovy "swordsmany".

1:00

Sova se pokouší rozchodit ještě Call of Duty, ovšem WindowsXP si zase vybírají slabou chvilku a odmítají síťové klání zrealizovat. Padne ještě několik hrubých nadávek na firmu pana Gatese a Michal odchází spát. I když na to už moc nevidím, tak se Sovou pokračujeme v hraní Doom 3. Sova, který během hraní Warcrafta popil hodně vodky, má opravdový strach a říká, že se bojí. Procházení totálně tmavého komplexu pouze s baterkou je silný kafe v tuto chvíli i na mne. Najednou se rozžhnou světla a vyřítí se zmutovaná "prasata". Sova se leká a rozsypává po celém koberci arašídy. Zmutované prase má evidentně navrch a během několika sekund mě již ochutnává.

2:00

Vyhazuju Richarda ze své postele se slovy "běž spát do spacáku ty prase" :-)

3:00

Zdá se mi sen o tom, jak mě po bytě honilo a snědlo velké zmutované prase a jak mi Sova rozsypal arašídy po celém...

Nakonec všechno zlé je k něčemu dobré. Další den se nám celkem spolehlivě podařilo rozchodit síť a všichni jsme si nakonec celkem dobře zahráli. Takže nakonec to nebyla tak špatná LAN párty. Ale to už je jiný příběh... :-)

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
1.10.2004 20:48:48   0.0.0.xxx 1612
Je to fakt pěkný ... Pěkně sem se nasmál
1.10.2004 20:54:13   0.0.0.xxx 1124
takove clanky ma PC Tuningu neboli WC Tuning zapotrebi? Ja myslim ze ne, proto vyzivam autora aby jiz takove dmentni vylevy nepsal a sel se zahrabat.
1.10.2004 20:55:29   0.0.0.xxx 1313
hlavne teda mi pritroubli kamarady , co nevedej ani co je to UTP kabel a kam se strka
1.10.2004 21:22:07   0.0.0.xxx 1413
A co jako ? Bylo to dobry nahodou to je dobre ze tam dali neco takoveho Aspon sem se pobavil ;)
1.10.2004 22:01:46   0.0.0.xxx 1212
fakt super clanek dobre sem se lamal smichy jen tak dal
1.10.2004 22:15:49   0.0.0.xxx 1212
aspon ze sme na vsech sitovych parbach sitove parili, a je nepsanym pravidlem misto repraku brat sluchatka!!!
1.10.2004 22:36:52   0.0.0.xxx 1111
to mi obcas pripomina nase lanky..kdy si poovina lidi zapomene kabely na monitor nebo se snazi do switche dat krizene kabely:_))
1.10.2004 22:53:39   0.0.0.xxx 1111
Mě to zase připomíná místnost narvanou kompama s takovým proudovým odběrem, že se musej měnit pojistky za silnější... :o))
1.10.2004 22:54:59   0.0.0.xxx 1011
Už aby byl zase pátek!!!
1.10.2004 23:18:04   0.0.0.xxx 1111
je to sranda a dobre pro zpestreni a ani k tomu nemusite mit nejnovejsi HW : )
2.10.2004 00:03:55   0.0.0.xxx 1312
Nemusíte zrovna pořádat LAN párty. Stačí zřizovat klietovi malou p2p síť (5 compů a skoro každý s jinou verzí Windows přes jeden switch)... Musím se přiznat, že jsem si tehdy připadal fakt jako č...k (čti looser), protože to furt nešlo a NEŠLO...

...opravdu nerad na to vzpomínám i přesto, že nakonec jsem slavil úspěch...
2.10.2004 00:34:41   0.0.0.xxx 1312

Náhodou vynikající, oddechový článek a pěkně čtivě psaný. Fakt jsem se pobavil a jestli ty ne, tak jsi asi jeden z těch géniů, co by vždycky všechno udělali líp, ale protože jsou tak geniální, tak to nemají zapotřebí a protože se nechtějí ztrapnit, tak zásadně nikdy nic nedělají. Poslouchej, Anále, nechceš se jít třeba bodnout?

2.10.2004 02:00:44   0.0.0.xxx 1212
Spica clanek a opravdu ze zivota. Uplne jako kdyz jsem se snazil udelat lanparty u me doma.
2.10.2004 07:56:15   0.0.0.xxx 1212
to uz nevite co sem davat ? tak sem cpete takovy sracky
2.10.2004 08:31:14   0.0.0.xxx 1111
fakt dost dobre, pri niektorych hlaskas som sa sulal
2.10.2004 08:47:29   0.0.0.xxx 1011
Prijemny, osvezujici clanek.
PS: Taky mam seznam, ktery lidi na LANku nebrat... :-)
2.10.2004 08:52:43   0.0.0.xxx 1211
kdo nezazil, nemuze plne pochopit !

ó kouzlo LANovek ;o)
2.10.2004 08:54:29   0.0.0.xxx 1013
Ty ses sracka
2.10.2004 10:41:54   0.0.0.xxx 1113
Super článek ... Zábavné ... :-)))))))
2.10.2004 11:05:39   0.0.0.xxx 1310
Nahodou mam doma switch (uplnej noname) kterymu je jedno co se do nej da za kabely, zbasti v pohode kombinaci krizenych a nekrizenych

Jinak clanek super, hodne mi to pripomina taky moje starsi lanparties, ovsem pouzivali jsme koax kabely a sileny ISA sitovky s nepodporou PnP,k tomu jeste mix OS - win98, winME a obcas uz i win2000. Bylo jasny ze pokud jsme si chteli zahrat v sobotu, museli sme se sejit uz v patek...
2.10.2004 11:26:43   0.0.0.xxx 1212
no tak to teda stoji za to :-) fakt super clanek - jen nechapu jak muzou byt vubec takove LAMY pri sitovani kompu :-))))i kdyz je pravda, ze Wokna se poserou vzdy kdyz je to nejmin treba - nastesti jsem nikdy ale takovehle problemy na LAN party nemel :-)
2.10.2004 14:34:56   0.0.0.xxx 1214
Asi ste jeste neslyseli o prikazu PING.

Da se s nim uzit spousta legrace a usetrit spoustu casu
2.10.2004 14:38:54   0.0.0.xxx 1013
Proste pridelit kezdemu PC pevne IP a zkouset to pingnout.

Delali jste to tak???
2.10.2004 18:24:58   0.0.0.xxx 1113
tak to chodi... na nasich lamaparty ale vetsinou dochazi k likvidaci nejakeho hw, obvykle meho to se to pak masti dyz je pulka kompu mimo provoz...
2.10.2004 19:59:25   0.0.0.xxx 1110
Ale tak po 5-10hod. hrani se nase LanParty strhne ve velkou Party a vsichni se totalne sezerem jak zakon kaze (jako prasata) :-)
2.10.2004 20:10:17   0.0.0.xxx 1012
Ne, tohle je uz vazne moc. Prosim autora, aby uz nikdy nepsal zadny vtipny clanky. At to alespon odlozi na ukonceni povinne skolni dochazky. Text je nenapadny az nudny, po case fadni. Napeti ani vtip se nesnazi dotvaret kulisu, ale hrnou se dopredu, takze pusobi neprijemne. Pribeh je neoriginalni a nezajimavy. Pls, kluku uz nikdy nepis na tenhle server. PCTuning mam docela rad, tak mi ho nekaz. Moc diky too-tricky_FeliX
2.10.2004 20:40:23   0.0.0.xxx 1112
Dobrej clanek fakt supr
2.10.2004 20:51:55   0.0.0.xxx 1111
WAu z tohohle by se měli dělat hororové filmy!!!!!!!!!!!!
2.10.2004 21:40:20   0.0.0.xxx 1210
Mám pro tebe jednu radu TAK TO NEČTI ČU....!!!! ten článek je supr : )))
2.10.2004 21:40:58   0.0.0.xxx 1211
Co to meleš za blbé kecy??? "Text je nenápadný až nudný, po čase fádní", to je na mě mocDD
2.10.2004 22:10:38   0.0.0.xxx 1112

spis si precti zahlavi clanku... tohle je kazdej patek a jak vidis, tak jsou lidi, ktery to bavi (treba jako mne.. fakt supr..).. ses srandista, to samy si psal i minulej tejden do teto diskuse... a pristi tyden taky, vid ? prosim, prosm :-)


2Autor->V poho, nenech se vytocit lidma co nemaj smyl pr humor nebo koule :-)

2.10.2004 22:32:40   0.0.0.xxx 1212
"""proč mají ty Ericssony tak nervydrásající upozornění na SMS nevím""" - protoze si lama a neumis si nastavit diskretni tiche tuknuti, nebo nevypinas mobil na noc... Ericsson rulezzzzz...

jinak dobry, ten minule byl lepsi
2.10.2004 22:57:14   0.0.0.xxx 1112
proste to je klasa
bezna LANka. a clovek se hned citi lepe kdyz vi ze se to nedeje jen mu
3.10.2004 01:04:54   0.0.0.xxx 1212
Už dlouho jsem se tahkle nepobavil a jsem rád, že nejsem jedinej, kdo hodiny vyvolává kompy v okolních počítačích. O zmutovanech selatech co si na mě pochutnávaj nebo o jinejch ekvivalentech se mi zdá denně, takže už to bude asi diagnóza. Jinak bych chtěl poprosit Anala, ať mi dá link na svoje výtvory, kritizovat je totiž vždycky lehčí...
3.10.2004 09:51:14   0.0.0.xxx 1111
Zdravim.
Tenhle clanek, ac je napsan strasne, rekl bych, tak ve me ozivil vzpominky na daaaaavnolete pokusy o rozchozeni podobnych LAN party (Doom2, D3D, Shadow War.), ktere se ale vzdy (skoro) zvrhly na beer a vodka party - z pochopitelnych duvodu.
Tehda jeste TP kabely nejely (alespon ne u studentu stredni a vys. skoly) a vse se tahalo pres koax - vy parani v soucasne dobe mate NESKUTECNOU vyhodu ze muzete jet pres TP (ach ta sentimentalita...).
Vim ze se vzdycky nekdo na koax blbe podival, nebo nedejboze na nej slapnul, a mohli sme to zabalit. A tak se taky vzdy stalo....
3.10.2004 09:52:18   0.0.0.xxx 1212
nechapu jak muze nekdo rozchazet sit tak dlouho, vzdyt na tom nic neni, a dokonce i kdyz se nic nenastavuje tak to na Win98SE a vyssich jede samo pri nastaveni "DHCP" protoze si to prideli Microsofti rozsah IP adres... Parim LAN hodne casto hodne pravidelne (nekdy i v 10 lidech) a prislo mi docela trapne ze to nekdo rozchazel cely den....
A bedynky - takovou LAN bych fakt nechtel :o((((
3.10.2004 10:36:58   0.0.0.xxx 1312
to mi pripomelo mladi. mistnost 4*6 metru v tom 4 kompy tenkrat 486dx4 (v ty dobe to byla dela:-)) zadny Win95 ale NWlite na tom DOOM, command and con. ,shadow worrior a podobny dos hry. Vsechno udelany na BNC sitovkach bez Plug/play. V dnesni dobe to je brnkacka to rozbehat na strukturce s win.
3.10.2004 11:43:17   0.0.0.xxx 1211
jo taky mi top pripomiuna casy koaxu kdy se pouzivaly plug and pray SMC sitovky a nastyvovalo se IRQ a podobne. Stacil trosicku poskozenej kabel a nesel nekdo:-) na sitich v 8 hralo vetsibou kolem 6-7 lidi:-) Sakra to je super clanek fakt sem se bavil. Ale jak je zrejme autor ma asi nemalo divny kamarady:-)
3.10.2004 13:58:21   0.0.0.xxx 1111
To mi neco pripomina :-)
3.10.2004 13:59:22   0.0.0.xxx 1111
To mi neco pripomina :-)
3.10.2004 18:59:18   0.0.0.xxx 1112
Tohle přesně simuluje začátky našich LAN párty. Až na to, že mi máme síť rozjetou během 15 minut.
3.10.2004 19:07:22   0.0.0.xxx 1312
zbytek casu, ktery usetris pri nastaveni site, muzes pouzit k douceni se cestiny :]
3.10.2004 20:42:24   0.0.0.xxx 1212
Zdravím všechny,
my s klukama pořádáme LANku skoro pravidejně, a i přesto, že máme už zmáknuté postupy jako dovézt stoly, kabely, pití a jídlo, tak vždycky se najde problém, který je více či méně podobný určitým částem toho článku.
Co bych tak vzpoměl:
Když jsme naposledy dělali LAN párty, všechno bylo OK, jídla dost, pití (toho samozřejmě nejvíce), místo na spaní, odvozy, apod. Každý už nastartovaný Windows a spouštíme hru, která samozřejmě odmítala poslušnost. Nejelo ani nic ze sítě, nějaké okolní počítače vůbec nebylo vidět, i přesto že před chvíli bylo vše v pořádku.
Po chvilce, co jsme zkontrolovali kabely, síťovky a switch, opět všechno jelo.
Najedeme do hry a spouštíme a ... zase nic.
Opět kontrola. A opět všechno OK.
Problém byl u souseda na židli nebo spíše pod židlí, vedl tam napájecí kabel ke switchi, který po zatížení nepracoval tak jak má. Sedl ke stroji a switch byl bez proudu, vstal na kontrolu a switch jel.
Souseda jsme "přesadili" a pak jsme hráli a hráli a pili a hodovali.
Co z toho vyplývá: s gravitací a židlí se bojovat nedá.
Tnt
3.10.2004 22:00:57   0.0.0.xxx 1212
Felixisimimoseprobersedibodnout...
3.10.2004 22:02:47   0.0.0.xxx 1213
Neni napsanej spatne. Je napsanej dobre a moc sem se u nej nasmal. Autore - jen tak dal. :-) Mne se nejvic libil Sova :-)
3.10.2004 22:05:45   0.0.0.xxx 1212
První článek na téma PC debil byl sice vydatnější, ale i tohle je rofl.
3.10.2004 22:17:12   0.0.0.xxx 1211
dik za pekny zazitek, jen tak dal.
4.10.2004 07:24:52   0.0.0.xxx 1212
U nas se řika Vergl party (Vergl = PC). Asi muj nejhorsi zazitek byl tenhle:
Začalo se v patek po worku. Takže jsem Š120 dovezle ke kamošovi z koleji 2 lidi + 5 PC + 4 monitory, v dalšim kole pak sebe + kamoša + naše stroje + 1 vergl navic.
Asi tak kolem 17hod jsem povyraběl kable, pozapojoval síť, rozchodil 3 PC od znamych, začal zapojovat ten svuj. Po chvili zacalo neco smrdet. A pak mi vyhořel zdroj. To bylo kolem 180. V městě samozřejmě všechno zavřene, po půlhodinovem zběsilem ježděni jsme našli otevřeny obchod - tak jsem si koupil 350-tku.
Po navratu na LAN party (kde už se slibně rozjižděl CS), jsem to všechno zapojil, zapnul, sledoval teploty v biosu, pozoroval jestli se někde z něčeho nekoupří ... nic... v pohodě - tak jsem najel do WIN a ty havarovaly. A PC se vypnul a nechtěl vubec najet, tak jsem to ropzebral a zjistil že mi vyhořela deska.
Takže nasledovala ceska k mojí ženě, zabrání jejího PC, přesun mojeho CPU, RAM a grafiky, překopání systému, nainstalování CS, zprovoznění ... no a kolem 230 jsem začal konečně pařit.
Aloe to už bylo davno, teď jsou Verglparty tak v 20-30 lidech - a to je pak NS nebo DOD opravdu o něčem jinem (jo CS tak ještě občas pařime).
4.10.2004 08:07:56   0.0.0.xxx 1112
bych chtěl mít. Co se týče sítě, problémy nemáme. Pevný IP (na DHCP nespoléhám), stejná maska, stejná pracovní skupina, restart. Pokud to nejde, zeptám se, jestli někdo náhodou nemá firewall. Pokud jo, na LANku ho vypnu. Mnohem větší lahůdky jsou ale viry. To se mi ale u kámošů už povedlo eliminovat. Další perly jsou s různými verzemi stejné hry. No a největší skvosty jako že na čtyřech kompech ta hra jede jako prd a na pátym ani za boha mě už nepřekvapují. Reinstall všeho, kromě oken a nejede. BF Vietnam prostě jenom probliknul a hopky zpět do plochy. Mějte se
4.10.2004 09:06:35   0.0.0.xxx 1111
tak jsem se pěkně zasmál, jo jo začátky byli stejný (teda až na tu kabeláž RG58 a úžasný terminátory) no a dneska je to pohoda (teda když člověk ví co dělá)...
4.10.2004 09:50:25   0.0.0.xxx 1011
vehnal si mi slzu do oka... NWlite - to teprv bylo nejaky sitovani..dneska si to prakticky udela system vsechno sam
4.10.2004 09:55:24   0.0.0.xxx 1011
ma problemy s Win2K / WinXP (kuli refreshrate) - je potreba editovat jeden souborek - konkretne

Modsbf1942SettingsVideoDefault.con

a zmenit v nem jeden radek na nasledujici

renderer.allowAllRefreshRates 1
4.10.2004 10:13:17   0.0.0.xxx 1111
my sme mali podobny problem, ale nie so sietou ale virmi. kvalitny 3com switch vsetko zabezpecil, len nie virovu ochranu, od 22.00-do zhruba 02.00 sme odvirovavali pocitace, a vzdy ked sme ich pripojili na siet vzdy to este niekde zostalo, bola to velka radost ked sme si nacisto so sialenymi pohladmi pustili red alerta a konecne si to v osmich rozdali... lanovacky maju svoje caro..
4.10.2004 10:21:13   0.0.0.xxx 1212
Prvni clanek super, druhy se mi libil, ale ty komentare to nema chybu
Taky jsem si vzpomel na zacatky... dva pocitace spojene pres com porty... pak se pridal treti, koupil se 5 portovy hub (za silene prachy ) a pak uz to jelo. Dneska nam staci 16 portovy. Na vikend pronajmem skolku a uz se to rozjede. Pro jistotu prijedeme po obede, aby jsme si jeste od 200 zahrali ( ty volove si musi prvni prolezt HDD skrz naskrz
2Autoris dal a nenech se zastrasit
4.10.2004 15:08:31   0.0.0.xxx 1213
V dnesni dobe uz to je pohoda , ale coax lan party jeste v dosu , doom duke 3d , to rozebehnout bylo dost prace I pro it oddeleni mobilniho operatora. dNESKA uz je to vcelku ok , uz jsem prisel na to , ze kazdymu chodi jeho pc akorat doma v jeho pokoji s jeho zasuvkou . Dnes je asi nejoptimalnejsi , skype vs web cam vs internet a alespon po tom clovek nema doma takovej bordel
4.10.2004 17:51:00   0.0.0.xxx 1211
Pěknej článek, docela jsem se pobavil. Jen tak dál.
4.10.2004 19:42:42   0.0.0.xxx 1213
Jo.. takoví příběhy sou fajn.. člověk se alespoň trochu někdy zasměje;)
Ale trochu mi to připomíná moje lamerské začátky...
4.10.2004 22:57:39   0.0.0.xxx 1110
No me se na posledni lance u kamose zacoudilo z pc ... tak sem zjistil ze ohorela ramka ... no tak sem ji vyndal zbyla tam ete 512 ktera sla v poho jen ten smradek byl vybornej ... no jinak ted mi chodi zase i ta vohorela coz fakt nechapu ;) takze kdy zasitujem :o)
5.10.2004 07:09:04   0.0.0.xxx 1212
pokud se neví co se bude hrát, u nás to dopadne tak, že se hrané hry přizpůsobí nejpomalejšímu počítači. Poučení. Lidi s pomalýma kompama nechte u nich doma.
5.10.2004 07:22:08   0.0.0.xxx 1112
Ještě!
5.10.2004 09:23:51   0.0.0.xxx 1212
narozdil od dilu minuleho celkem peknej clanek. pobavil jsem se
jinak:
iconfig eth0 10.10.10.1 netmask 255.255.255.0
a mate po problemech :-D
5.10.2004 11:55:39   0.0.0.xxx 1112
Obcas jsem taky psaval vtipne kousky (z mych dopisu se kamosi rezou jeste dodnes, kdyz si je ctou), ted bohuzel nestiham tak pisu uz jen v C++. Presto ze se mne tento dil az tak moc nelibil - rikam pokracuj a nenech se odradit. Myslim, ze muzes par veci vylepsit. FeliX je zrejme hnidopych, ale trochu mu musim priznat pravdy. Slaba dejova linie, chybejici stupnovani, a hodne opakujes stejne motivy/humorne situace ( pamatuj - opakovany vtip uz neni vtipem). Tvuj prvni clanek se mne libil mnohem vic a taky jsem se vic nasmal. Tento clanek uz v druhe polovine ztraci smrnc. Myslim, ze mas na to - pokracuj a nenech se odradit. Drzim Ti palce.
5.10.2004 13:42:28   0.0.0.xxx 1212
nejlepsi byli 50 ohm terminatory ... vetsinou se dojizdelo na ne, kdyz z vyroby byl jeden zkratovanej a druhej mel nekonecnej odpor chybu jsme hledali celou noc
5.10.2004 22:32:55   0.0.0.xxx 1211
Páteční příspěvky sou cool a vzkazuju všem lamkám co jsou against ať si vyserou voko!!!
6.10.2004 00:11:46   0.0.0.xxx 1011
ne nepripomina, pripomina ti to sebe a jestli ne, tak si v zivote zadnou LANku s kamosema a vseruznym hardwarem nedelal (to rikam pro pripad aby tady nekdo nezacal machrovat jak sqele rychle spojil 20 pocu s identickym softem a hardwerem a novym hubem za 15K) ..
do clanku jsem se pomerne vzil protoze priblizne takhle vypada zacatek vsech LANek na kterejch jsem byl, nejdriv nechodi sit, pak nechodi hry, pak chvili wokna, pak zase sit, pak se zesere hub atakdale ;)
6.10.2004 00:14:53   0.0.0.xxx 1213
ale slyseli odpoved Request Timed Out usetri casu spousty
6.10.2004 13:11:14   0.0.0.xxx 1111
:-)
7.10.2004 12:57:53   0.0.0.xxx 1110
Je videt, ze sitim moc neholdujes, pac, do switche s auto detekci, coz ma dnes temer kazdy, je jedno jakej nacpes kabel.....
7.10.2004 15:03:51   0.0.0.xxx 1211
Fajn článek, u nás se k podobným zábavám přes víkend zneužívala firemní síť - to ještě hry nebyly takoví žrouti výkonu a pařit Doom nebo Descentr se dalo i na běžné kancelářské mašině :o) Uprostřed kanceláře byl stolek s pitím (bečka nebo bedna piv) a mikrovlnka na ohřívání čehokoliv.
7.10.2004 17:25:16   0.0.0.xxx 1112
tak to je fakt maras, nebude te mě věřit ale stalo se mě něco podobneho ...
8.10.2004 16:40:02   0.0.0.xxx 1312
A meli jste nastavene pevne IP, masku podsite a skupinu?
10.10.2004 18:13:22   0.0.0.xxx 1111
Tenhle článek mně připomíná tento víkend,taky taková malá lan párty se 4 PC a náhodou měla jedna sestava taky Win ME a tak nějak jsme to nepropopjily a tomu chudákovi ještě k tomu odešel Hdd takže musí koupit nový:-) ale jinak v poho
11.10.2004 14:15:33   0.0.0.xxx 1212
Coz o to, 50 ohm terminatory jsou v klidu, i kdyz muj kamos prines v dobe koaxu dve suprovy vecicky, prvni byl terminator ktery probijel a to ne zrovna malo a druha byla koncova zaslepka u ktery chybel konec (ten drat uvnitr =). Kdyz jsem se mu snazil vysvetlit, ze takhle to asi nepujde odbyl me slovy: "Si de**l, to si pis ze to pujde." a po tom co ho to nekolikrat probilo a sit porad nefungovala si ani nedokazal priznat, ze to opravdu nepujde. No jo na LAN party je vetsinou sranda, este nez se rozjedou Gamesy.
11.10.2004 22:24:50   0.0.0.xxx 1112
Teď jsem si vzpoměl jak jsem valili doom2 na comech a někdo šel na wc a přerval kabel. Nikdo neměl pájku protože jsme pařili v přívěsu tak jsme to pájeli nad plyňákem :o)) Lankám zdar. H.
14.10.2004 00:54:15   0.0.0.xxx 1012
Nevim kolik je autorovi let, ale rekl bych ze by ve svem veku mohl znat google a dokazal jej pouzivat(nebo jeho kamaradi). V dobe bnc(ktere jsem osobne zazil) bych tyto problemy pochopil ale v dnesni dobe celkem kvalitnich switchu (hubu), mi toto pripada jako funny lame story.

Nicmene jsem se prijemne pobavil. Dik
15.10.2004 09:58:09   0.0.0.xxx 1112
Tak neco takeho me taky ted si ceka ) ale nastesti ne u me doma :d
16.10.2004 01:23:59   0.0.0.xxx 1111
jako ze zivota, muzu to vsecko jen potvrdit jen misto WC3 byl SC a misto Dooma CSko.... asi tak mno
16.12.2004 20:04:24   0.0.0.xxx 1010
Docela jsem se pobavil pri popisovani instalace site. V dnesni dobe win xp a hubu bych v tom nevidel takovy problem, nejvic me vzdycky vadilo, ze tak ve tri rano musel clovek opustit pc, aby mohl v klidu v pet vstavat do prace, kde se v klidu vyspal, s otlacenou klavesnici v obliceji na konci pracovni doby vstal a odesel domu usednout pred monitor a nechat se zabijet/zabijet kamarady v klidu zase az do tri rano... Dejte si to tak pet dnu v kuse a bude vam hrabat

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.