Hlavní stránka Multimédia Kapesní přehrávače Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000
Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000
autor: Dušan Šimonovič , publikováno 3.2.2009
Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000

Přístroje patřící do rodiny PMP produktů jsou velmi všestranné a Eltrinex HD-1000 není výjimkou. V těle velikosti obtloustlého obalu na 2,5“ pevný disk s velkým barevným displejem kombinuje funkcionalitu propracované databanky fotografií, přehrávače filmů a hudby, FM rádia, záznamníku a rekordéru videa i zvuku. Zdánlivě nesourodý výčet tvoří zajímavý produkt, pro specifický druh uživatelů – jste to vy?


Vzhledem k rozměrům se pro HD-1000 příliš nehodí označení „kapesní přehrávač“ a s hmotností 328 g také nepatří k lehkým mobilním hračkám. Bytelné tělo šedé barvy ani nemůže být výrazně menší, protože kromě 4,3“ displeje na povrchu hostí ještě 2,5“ pevný disk, baterií a čtečku paměťových karet. Kromě pochvaly za vyhotovení si slova uznání zaslouží i design, který kombinuje elegantní vzhled s docela praktickým držením a ovládáním důležitých funkcí.

Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000

Raději do batohu než do kapsy

Vzhledem k zmíněné velikosti a hmotnosti lze předpokládat, že svůj domov najde v batohu či brašně. Zde by mohlo celkem lehce dojít k poškození rozměrného displeje a proto je v základní výbavě tuhé pouzdro. Vzhledem k jeho tvaru a přizpůsobení tvaru přístroje zcela na míru není potřeba HD-1000 při kterékoliv operaci z obalu vytáhnout. Nevýhodou je naopak další nafouknutí rozměrů i zvýšení hmotnosti.

Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000

K praktickým funkcím obalu patří možnost použít jej jako stojánek při sledování filmů. Pokud byste však nechtěli použít sluchátka a spolehnout se na docela silný reproduktor, přijdete zkrátka. Odklápěcí kryt displeje zůstane otevřen pouze za podpory sluchátek zastrčených v příslušeném konektoru na horní straně přístroje.

Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000

Tento fakt zároveň znemožňuje poslech hudby, pokud je HD-1000 v obalu, což však není velký problém. Pro poslech „za pochodu“ není zařízení tohoto typu vhodné kvůli použití pevného disku, který by se při kombinaci pohybu a čtení může velmi lehce poškodit.

Ostrava -> Praha s videem

Přenosnost přímo souvisí s používáním mimo dosah elektrické sítě, a proto nepřekvapí přítomnost baterie. Li-Ion článek s kapacitou 9,2 Wh je zcela běžný model, který i přímo distributor prodává za přijatelných 490 Kč. Zmíněná kapacita umožňuje dle výrobce až 10 hodin poslechu MP3 s vypnutým displejem nebo zálohování 40 GB fotografií z CF karet, což se potvrdilo i při testování.

Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000

Dostupný čas pro sledování videa je pochopitelně výrazně kratší a pohybuje se mezi 3 až 4 hodinami. K největším žroutům energie patří nepochybně velký displej a také neustálé čtení z disku, protože dostupná vyrovnávací paměť stačí pouze při přehrávání hudby.

Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000 Trezor na fotky s displejem - Eltrinex HD-1000

Nabíjení za pomoci přiloženého adaptéru je naštěstí docela rychlé a bez problémů lze také přímo pracovat i při napájení ze sítě. Jako volitelné příslušenství pak lze pořídit i napájení i do automobilu, které může HD-1000 proměnit za téměř ideálního baviče neposedných potomků na zadních sedadlech. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
78 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 37.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.