Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Farming Simulator 2019 – polem nepolem
Farming Simulator 2019 – polem nepolem
autor: Jan "Fucida" Schrenk , publikováno 11.12.2018
Farming Simulator 2019 – polem nepolem

Simulátor sedláka dlouhou dobu fungoval zcela osamoceně. Původně levná budgetovka si během více než 10 let vývoje získala obrovskou komunitu neustále přikrmovanou a do jisté míry rozmazlovanou solidní moderskou základnou. Jenže jednoho dne přišla konkurence…


Kdysi dávno na německých lukách a polích

Psal se tehdy rok 2007, když jedno nezávislé studio vydalo tehdy jednu z nejdivnějších her své éry. Proč nejdivnějších? Landwirtschafts Simulator 2008 nevznikl v situaci, kdy máme simulátor opravy lokomotivy, simulátor stavby, simulátor úklidu a prodeje domů, nebo nejšílenější parodie na všechno, simulátor kozla. Ne ne pánové (a dámy, jsou-li tu nějaké), právě Landwirtschafts Simulator se stal předchůdcem všech těch „divných her na něco, co v reálném životě skoro nikdo nechce dělat“.

Jenže já nejsem jen tak někdo. Mám mnoho úchylek a jednou z nich je, že občas knipl letadla nevyměním jen za volant v celku sympatického rodinného kombíku, ale i za kabinu traktoru. A aby toho nebylo málo, tak nejen v reálném, ale i v tom virtuálním světě. Sice jsem si řidičák na traktor nikdy neudělal, ale jakožto potomek dlouhého sedláckého rodu jsem měl (a mám) k zemědělství velmi pozitivní vztah. No a přestože prázdniny, které jsem trávil v sedle řvoucího, rozklepaného, smradlavého, ale přesto tolik fascinujícího stroje, jsou již dávno pryč, stále na ně se slzou v oku vzpomínám. A když jsme na letišti potřebovali udělat nějakou „těžkou“ práci, hádejte, kdo uměl 50 let starého prochladlého Zetora nejen nastartovat, ale po chvilce vzpomínání ovládl i nesynchronizovanou převodovku?

Farming Simulator 2019 – polem nepolem

Autor: ChiemseeMan na projektu Wikipedie v jazyce němčina
(Původní text: „Späth Chr.“) – Fotografie je vlastním dílem, Volné dílo, Odkaz

Zemědělství a stroje jsou zkrátka mou srdeční záležitostí, a proto mě série dnes známá jako Farming Simulator minout ani nemohla. Poprvé jsem ji ochutnal v derivátu Traktor Zetor Simulátor 2009. Ne, nedělám si srandu, tak se fakt jedna hra jmenovala a nejednalo se o nic jiného než o převlečený tehdejší druhý díl Landwirtschafts Simulatoru. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
33 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 14.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.