Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy
autor: Jiří Šolek , publikováno 17.10.2005
Seznam kapitol
1. Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

Horká novinka ze světa strategií právě vychází. Největší poprask už způsobila během reklamní kampaně, která byla zaměřena na dosud nevídanou grafiku a novinku v podobě zabudovaného fyzikálního modelu. Věc ve strategiích doposud nevídaná se stala skutečností. Podařilo se vše sladit v jeden skvěle pracující mechanismus, tak aby byli fanoušci předchozích dílů spokojeni? Jdeme dobývat Nový svět!


Následuje preview hry Age of Empires III. Tentokrát jsme se věnovali především herní a vizuální stránce hry. Pokud očekáváte recenzi hardware, vrhněte se raději na druhou denní recenzi: Paměti DDR433 Corsair XMS TwinX 3500LLPRO.

Originálních a zajímavých real-time strategií je jako hub po dešti, ale jen některé vydrží na monitorech delších dobu. Plno nadějných titulů putovalo do země zapomnění hodně rychle hned po svém vydání. Mezi legendy se nesmazatelně zapsaly snad jen čtyři: Command and Conquer, Warcraft jeho jmenovec StarCraft a Age of Empires. Žádnému z nových titulů se nepodařilo zaznamenat byť jen malého úspěchu jako těmto velikánům. Novinky jako Earth 2160, Warhammer, Perimeter nebo Act of War si bude pamatovat jen málokdo. Snahou Age of Empires III je úspěšně navázat na velkou čtyřku a možná i nastolit pár změn.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

Zaujmout už na první pohled, není v tomto případě nikterak složité. Za předpokladu, že nemáte doma žádnou „starou šunku“, se můžete oddat vizuálním orgiím již od prvního momentu, kdy se Agové rozjedou. Pokud se podíváte na okolní obrázky a odmyslíte si jistou kýčovitost, spadne vám čelist o hezkých pár čísel blíž k zemi. Detailní malebné zpracování jakoby si říkalo o sentimentální příběh, který na sebe taky nenechá dlouho čekat. V první misi nejste otravováni žádnými užitečnými radami ani stupidním komentářem vysvětlujícím, jak se pohybovat po obrazce. Rovnýma nohama skočíte do poutavého příběhu, který vás pustí až po několika hodinách.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

Z Evropy zmítané boji se vydáme do Nového světa, který skrývá mnohá překvapení. Během kampaně, která i na nejlehčí obtížnost nabízí hodně dlouhé hraní a pocit, že všechno není až příliš jednoduché, projdete Ameriku křížem krážem. Vše se točí okolo jedné rodiny, která svůj příběh začala psát již na Maltě. Tu opouštěla s úmyslem nalezení tajemného artefaktu. Jelikož jsou však hříčky osudu nevyzpytatelné, budou její členové zavlečeni na hodně zajímavá místa. Nepřátelé je pronásledují všude. Na bílých plážích Karibiku, v deštných pralesech Amazonie i v nekonečných prériích.

Kromě vlastních problémů ještě musejí naši hrdinové v Americe čelit hrozbě v podobě krutých Evropských velmocí, které si chtějí přivlastnit celé Státy jen pro sebe. Prozradit jen jediný detail z kampaně by vás mohlo ochudit o mnoho hezkých zážitků a to bychom neradi. Prozraďme jen, že během hodně různorodých misí se můžete těšit na námořní bitvy, osvobozování rukojmích, záchranu domorodců nebo obnovování měst zničených boji či samotnou přírodou.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

Age of Empires III je stejně jako v minulosti postaveno na bojích několika odlišných národů, které si na svoje živobytí a vojáky musejí tvrdě vydělat. Tu nejhorší práci jako vždy odvedou bezbranní vesničané, kteří dojdou do lesa pro dřevo, seženou jídlo a vydolují zlato. Získávání těchto tří hlavních komodit je pořád stejně jednoduché a způsobů je vždy několik. Z počátku stačí jen dojít do lesa na dřevo a je to. Postupem času se ale trošku rozmůžete a začnete využívat náhradních zdrojů jako pěstování bavlny nebo vlastní dobytčí farma. Surovinových zdrojů se navždy nabízí několik a liší se především těžební kapacitou (rychlost dolování) a tím, zda je možno je vyčerpat či nikoliv. Všechny stavby jsou nanejvýš účelné. Tam kde se nedají verbovat jednotky, tam se zřizují vylepšení. K odemčeních nových jednotek či vylepšení je třeba pokročit v historii a investovat finance do nových technologií.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

Zvláštní stavbou jsou obchodní stanice, které lze vybudovat na vytyčených místech podél obchodních cest nebo v osadě domorodých obyvatel. Jakmile je stanice vystavěna, začnou vám proudit bonusy v podobě bodů zkušenosti, které jsou nesmírně důležité pro vylepšování hlavního města za mořem. Pokud pak investujete trochu surovin do obchodní trasy, můžete si dokonce vybrat zda raději nedáte přednost nějaké surovině před zkušeností. Obchodní stanice postavená v blízkosti domorodé vesnice slouží jako kasárna a za poměrně směšné peníze, můžete získat do armády domorodé obyvatele. Obchodních cest a domorodých vesnic je na mapě jen omezený počet a díky svým přednostem jsou významnými body, jejichž vlastnictví se stává klíčové.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

V dobách objevování Ameriky byly nové kolonie závislé na podpoře z rodné vlasti. Každý z národů (Španělé, Francouzi, Holanďané, Rusové, Portugalci, Angličané a Turci) přítomných Age of Empires III se většinou liší několika jednotkami. Pomoc z vlasti však přijde vhod každému. O tom jakou pomoc právě potřebujete, rozhodujete v režimu „domovského města“, do kterého se kliknutím jedné klávesy bleskurychle přenesete. Během hry se postupně generují body, závislé na získané zkušenosti. Zkušenost lze získat plněním úkolů, zabíjením protivníků, ničením jeho budov, pouhou těžbou surovin nebo ze speciálních lokací roztroušených po mapě. Tu může ale využít pouze hrdina, což je jedna z vašich nejsilnějších jednotek. Hodnotí se snad každá činnost, kterou děláte. Pokud máte dost bodů zkušenosti dostanete bod, za který si v rodném městě něco koupíte. Dají se pořizovat nové jednotky, suroviny, lodě nebo ekonomické bonusy spojené s rychlostí těžby. Po té co si vyberete, odešle rodné město danou věc do vaší kolonie, kam po chvíli dorazí.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

Rodná města se ale mohou i rozvíjet. Systém je obdobný jako při rozvoji postavy v RPG hrách. Ze začátku je postup z jedné úrovně na druhou celkem rychlý, ale časem se zpomalí. Každá úroveň znamená výběr nového bonusu. Ty jsou pro všechny národy až na několik drobností stejné. Dělí se vždy na pět úrovní, které odpovídají dobám. Navíc některé bonusy mohou být použity i několikrát narozdíl od jiných, které jsou jen jednorázové. Mezi nejlepší rozhodně patří možnost zlepšovat vlastnosti hrdiny, stavba pevnosti (mobilní kasárna) nebo továrny. Ta slouží jako univerzální zdroj podobně jako obchodní centra. S přechodem do nového období hra nabídne vždy mezi dvěma jednorázovými bonusy, jako je třeba skupinka mušketýrů nebo určitý počet surovin.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

Tahounem Age of Empires III není její budovatelská část, ale ekonomicko vojenské tažení. Klíčové pro vítězství je tu (stejně jako v jiných strategiích) rychlost získávaných surovin, kontrola mapy a kvalita a chytrost použití vojenské síly. Kontrola obchodních míst nebo vesnic může často znamenat hodně, ale konečné vítězství musí vždy vybojovat muži v uniformách. Vojáci jsou členěni na pěchotu, dělostřelectvo, jízdu a loďstvo. V závislosti na dané době a národnosti můžete povolávat jednotky. Za každou lepší jednotku zaplatíte víc, což asi není nijak překvapivé. Nejvíce stojí děla, která jsou ohromně důležitá při ničení budov či likvidaci větších skupinek. Každá jednotka je dobrá proti něčemu jinému. Asi nejuniverzálnější jsou mušketýři, kteří se pyšní nálepkou „výhodný nákup“. Za skromný peníz dostanete silnou střeleckou jednotku. Bezbranní však nejsou ani civilisté, jenž je možno zavírat do obranných věží nebo hlavní budovy. Protože jsou velice zranitelní je možno je jedinou klávesou v případě napadení poslat někam schovat. Z úkrytu pak pěkně ostřelují útočící armádu a často se i ubrání.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

I boje armád si zachovávají určitou přehlednost, ve které stále zaleží na tom, jakou jednotku proti které použijete. Z taktických možností je tu i několik základních příkazů ovlivňujících chování. K dispozici je i několik módů útoku, mezi kterými se dá přepínat. Navíc jednotky většinou disponují i speciální dovedností, jako je například dalekonosné ostřelování či režim útoku. Velikou zvláštností jsou medici, kteří v minulosti celkem plynule uzdravovali zraněné. Systém léčby doznal změny v tom, že doktor uzdraví během malého okamžiku všechny poraněné v okruhu, ale další opětovné léčení je možné až dlouho. Doba zregenerování jeho schopností je až příliš dlouhá, proto jejich použití ztrácí ve větších soubojích význam. I když dokáže počítač na vyšší obtížnost velice houževnatě bojovat, doktory prakticky nepoužívá.

Age of Empires III - návrat legendy
Age of Empires III - návrat legendy

Hratelností a vizuálním zpracování jsou Age of Empires III špičkou v oboru. Spousta drobných animací dělá z hraní úchvatnou podívanou, u které se budete kochat jako nikdy předtím. O zabudovaném fyzikálním enginu jste jistě slyšeli už během masivní mediální kampaně. Nic však není až tak žhavé, jak se může zdát. Často se jedná o předem naprogramované věci. Nicméně dělové koule, které kosí jednotky stojící v řadě za sebou jsou prstě geniální. Chybiček není mnoho a kromě lehce infantilních tlačítek snad ani nejsou. Až časem se asi odhalí nevyváženost jednotek. Docela mi chyběli některé volby, jako je třeba hlídkování nebo přemapování klávesových zkratek.

Age of Empires III se nejspíše zapíše do dějin a bude se hrát hodně dlouho. Představu si můžete udělat z demoverze, kterou je si možno stáhnout. Zkuste si ji sami a zhodnoťte si tuhle nádhernou hru podle vlastního názoru. 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
17.10.2005 22:30:01   82.208.41.xxx 210225
pekna reklama na AoE3...kdybyste radsi napsali misto te chvaly ze tam nejsou ani zakladni povely vojakum,formace a po chvili hrani hodne lidem vypadne zvuk :o)
18.10.2005 21:00:56   81.27.196.xxx 10699
Ty základní povela vojákům a formace tam samozřejmě jsou, jen si je musíš zapnout v nastavení. Kdyby nebyl lama, tak na to přijdeš ;)
19.10.2005 12:15:49   82.208.41.xxx 9195
mno ty 4 tlacitka..to nepocitam..v AoE2 to teda bylo promakanejsi a jako formace sem myslel formace a to co tam je :o)
19.10.2005 12:17:45   82.208.41.xxx 9497
*a ne to co tam je :o)
7.7.2006 14:12:48   62.240.162.xxx 4338
Je pravdam, že Aoe III ma velké výhody, ale nevim co se ti nelíbí je to docela dobrá hra.Graficky vynikající.Že ti tam chybý pár formací to není skoro nic. Jediná nevýhoda, kterou vidim je ta nesrovnatelnost jednotek a možná velké nároky.
18.10.2005 22:13:46   193.110.187.xxx 95108
jasne mam to doma us druhy den ale ten zvuk je ku... stale to pada.jedyne plus co tej hre mozem dat je grafika nic viac
19.10.2005 07:16:37   62.84.129.xxx 139111
TO SNAD NENI PRAVDA !
Pro redakci PCTuningu - vcera jsem uverejnil jednu reakci na clanek prave o AoEIII. Byla naprosto slusna, jen jsem si jako vice lidi postezoval, ze jako pravidelny ctenar PCTuningu nerad vidim recenze na hry, to bych nechal na specializovanejsich hernich webech. Nebyl jsem jediny, ale skorem vsechny takhle mirene reakce byli SPROSTE VYMAZANY! A jak se nevericne koukam, zustali jen podobne reakce typu:
"PC tuning je nej!
PC tuning je moje nejlepsi internetova stranka, navstevuji ji kazdy den, "

Je videt, ze Vam prestava zalezet na nazorech cele skupiny vasich ctenaru..

Tak takhle hluboko klesnout mila redakce, to jsem jako dlouhodoby ctenar PCTuningu opravdu necekal. FUJ!

Cekam, ze nam misto toho, abyste IHNED zase tento post vymazali, date odpoved na otazku PROC?

19.10.2005 07:37:43   195.70.154.xxx 105104
SOUHLAS AZ DO POSLEDNIHO SLOVA!
Pravdepodobne ten ktery mazal prispevky, nema na svem miste co pohledavat... Ale dokud bude potreba jednotlivce prevazovat nad potrebou vetsiny, a svobodou projevu (slusneho a nevulgarniho protinazoru) Pak to muzem hned zavrit, roztrhat obcanky a jine doklady, vylezt zpatky na stromy a otloukat se pazourkama! jestlize si da nekdo praci s tim ze cele hodiny s vypnutym cookies klika na link BLABOL, tak to jeste neznamena ze to opravdu blabol je a ze je spravne to smazat.
19.10.2005 08:00:55   85.216.185.xxx 9598
plne suhlasim s negativnym hodnotenim tejto hry - jednoznacne je to oproti aoe II z hladiska hernosti ktok spat - umela inteligencia je ovela nizsia ci uz nepriatelov ale i spojencov, velkost mapy je mala, variabilita map je takmer nulova, v skirmish mode neexistuje hra pre 4 kazdy proti kazdemu, proporcionalita je otrasna = napr. bojove lode su vacsie nez pevnosti atd. atd.
20.10.2005 10:27:45   213.210.185.xxx 9087
Nevím co máte za verzi ale zvuk i hra je ok.
7.6.2006 13:20:12   195.113.181.xxx 3837
Naprosto souhlasim....a je tam mnoho vic techle chyb
17.10.2005 22:31:36   82.208.41.xxx 119132
a jeste sem zapomel na to, ze nekdy se v kapani mise neukonci ani po splneni vsech ukolu a patch vubec nic neopravuje :O
18.10.2005 00:04:54   24.115.129.xxx 191140
PC Tuning mam v lasce a navstevuji ho temer pravidelne, ale zrovna recenzovani her my tady moc nesedi. Pokud se chcete vrhat do her, zameril bych se spise na technologicke perlicky nez predstaveni hry samotne. Precejenom od toho jsou tu jini. Od clanku jsem cekal opravdu trosku neco jineho, ne ze by byl napsan spatne, ale opravdu zamerenim bych ho hledal nekde jinde. BTW:Te chvaly je tu opravdu moc...;o)
18.10.2005 01:28:06   84.244.73.xxx 119194
Mnmne ten clanek prisel celkem vhod,takovy spestreni,prijemne a relativne kratce napsany,po precteni jsem aspon dostal chut se do hry konecene pustit a aspon vim par vychytavek na ktery bych sam prichazel asi dyl,jelikoz na herni weby moc nak nechodim,jsem spokojen ze se tu objevil tento clanek,pochopitelne by se nehodilo,zde recenzovat kdejake hry,ale u takoveto pecky si myslim, ze clanek je na miste
18.10.2005 08:05:43   213.168.173.xxx 10496
Herní články jsou zde pro zpestření. Nevychází každý den a ani je nemusíte číst. Je to prostě jen inovace, trocha něčeho navíc. Mohli bychom vždy přidat i nějaký ten test třeba grafikcých karet, ale bude to k něčemu? Je to pro vás opravdu motivací ke koupi nové karty? Podle mě pokud hra zaujme, tak si ji stejně zahrajete na tom, co doma právě máte :-)
AOE nejsou tak propracované, jak autoři slibovali dávno před vydáním. Z taktických možností toho opravdu moc není. Přítomno jen několik základních povelů a to je vše. Nevím kde se v některý vzal pocit, že tu děláme reklamu? Nic jsme nehodnotili. Každý ať si udělá úsudek vlastní až po zahrání. Je to jako s novinkami, taky tam občas je nějaká, která toho nemá se "železem" příliš společného :-)
18.10.2005 08:11:16   82.119.239.xxx 9187
neviem nad cim sa pohorsujete, vsak hry sa tu rozoberaju pravidelne a pctuning a hry idu ruka v ruke - myslim si ze, vacsina ludi tu nema pretaktovane AMDcko len na to, aby im Photoshop aplikoval transformaciu o 20% rychlejsie.
Mna AOE I a II moc nezaujali, hra bola sice kvalitna, gafika detailna, no zdalo sa mi to dost nudne, jednotvarne a malo dynamicke. Vlastne cela "velka 4", ktoru ste v clanku vymenovali ma moc nebavila. Warcraft I, II a StarCraft som sice presiel cele, no WarIII uz bola nuda - 4. krat tazit drevo a zlato ma uz jednoducho nebavilo. V casoch Warcraft II som hral hru Z a to bolo uplne o niecom inom - spickova umela inteligencia, skutocne real-time strategia, vynikajuca atmosfera a dokonale hlasky (kludne by som si to pod DOS emulatorom zahral aj teraz, ale neviem, kde to zohnat, mozte dat tip). Teraz hram Ground Control 2 a je to celkom zabava.
18.10.2005 09:58:27   85.70.214.xxx 9492
Zkus tento program. Já pod ním hrál Dunu2, GoldenAxe, a další ptákovinky
18.10.2005 10:14:14   82.119.239.xxx 95101
DosBox mam (Crusader ma len tak neomrzi), horsie je to s tou hrou Z tu neviem nikde zohnat, ani na www.abandonia.com nie je
18.10.2005 12:00:20   85.160.19.xxx 94101
Cau cital som o tvojich problemoch.....skus toto (Z-tko tam je na 100%)
http://www.the-underdogs.org/
ale treba sa zaregistrovat a po registracii ziskavas nejake kredity...
..kazda hra ktoru chces stiahnut ma hodnotu X kreditov.....
Tak uzij zabavy
18.10.2005 13:36:17   82.119.239.xxx 10197
Dakujem za tip. Zaregistroval som sa tam, ta hra tam fakt je (az som podskocil), ale neda sa stiahnut tak ako ine, ale iba kupit
18.10.2005 08:13:34   195.113.65.xxx 123102
Dovolim si nesouhlasit s tim, ze jine hry vetsinou upadly v zapomneni. Neni to pravda, prave serie her EARTH 2140 a 2150 byla dosti vyznamna. Obe hry byly v dobe vydani povazovany za jedny z nejlepsich strategi vubec a napr. o EARTH 2150 se v dobe vydani mluvilo: "zapomente na Tiberian Sun, prichazi kral"...
btw. EARTH 2160, ktery se jiz jinde par mesicu bezne prodava a ktery krom desitek oceneni "golden award" a hodnoceni prumerne 85-95%, nema zatim v CR ani recenzi :-( . Tesim se na nej prinejmensim tak, jako na AOE III ...
18.10.2005 09:09:11   213.168.173.xxx 8786
Earth 2160 je zajímavá, ale podle mého až neuvěřitelně zdlouhavá strategie. Mě se líbí budování základny, ale jinak je to spíš lepší průměr. Recenzi jsem našel třeba zde
18.10.2005 09:44:23   62.168.102.xxx 100100
tusim nepoznas cesky web
Earth 2160
Recenze - 4.10.2005 na gamezone
18.10.2005 18:49:16   62.84.155.xxx 9294
No podle mne je prave earth 2160 o mnoho vic strategie nez novej AOE... Je pravda ze AOE1 a 2 jsou velice good strategie ale AOE3 sa vydala cestou prilezitostnich hracu.Grafika je sice pekna ale strategicke moznosti temer zadne kdezto prave v earth se jde cestou vetsiho taktizovani... A prave proto je podle mne omnoho lepsi Earth2160 (kterou jsem ale uz temer dohral

Ale naroky maji obe dve hry pomerne zajimave a urcite donuti docela dost lidi k upgradu pocitace... ;)
18.10.2005 09:09:46   194.160.84.xxx 10092
aj ked je to pekny clanok, ktory sa ako spetrenie hodi, aby patril na PCt tak by mal obsahovat hlavne nejake testy, v tomto pripade od pociatocnych HW narokov cez test s roznymy nastaveniami na niekolkyc zostavach, aby bol viditelny rozdiel ako hra slape na low end, standartnom aj nadopanom pc, zavislost od grafiky , cpu a ramky, atd, to by viac pomohlo. a este nejake screenshoty jednej sceny pri roznej urovni detailov.
Co tak pridat takuto druhu cast clanku?
diky
18.10.2005 09:45:40   62.168.102.xxx 9192
to je velmi dobry napad, paci sa mi.
18.10.2005 09:40:54   193.179.164.xxx 93102
Zdravím všechny, recenze je bezva - není v ní řečeno to nejdůležitější a to je postup kampaně, ale to je dobře. Kdyby si ostatní místo zbytečného remcání a nadávání na kvalitu recenze, příp. hry samotné naučili "pravopys" :-)
18.10.2005 09:53:33   192.128.167.xxx 106101
celkom by ma zaujimalo kto urobil pokracovanie tejto hry. znova microsoft? Ak ano, tak urcite ta hra nie je horsia ako jej predchodcovia a to je super. Aj ked neviem ci po 2 rocnom rozmaznavani sa warcraftom sa mi este zapaci nejaka ina RT strategia.
Nechapem preco niektorym ludom vadi ze sa tu raz za cas objavi recenzia na hru. Tych hier je tu naozaj minimum a vzdy su to hry nejakym sposobom revolucne - doom, far cry etc...Herne weby nenavstevujem lebo vacsina novych hier je paskvil ale ked tu vyde nejaka recenzia na hru tak si ju rad precitam lebo su tu hry vacsinou tie najkvalitnejsie. A ked sa ti nepaci ze je tu recenzia na hru tak uz v zaciatku clanku autor upozornil pre menej chapavych ze si to nemusia citat a radsej nec si precitaju recenziu na pamat
20.10.2005 15:23:09   193.110.187.xxx 8993
suhlas
18.10.2005 10:29:33   147.229.206.xxx 9595
Takovou recenzi si prectu na games.tiscali nebo jinde. Od pctuningu bych ocekaval hlavne benchmarky. Nevim jak vam, ale me ta hra pripadne hodne narocna. Musel sem hodne sundat detaily neb moje 6600GT pri vice jednotek nestiha.
18.10.2005 11:56:04   195.168.52.xxx 9992
mna by hlavna zaujimala vasa reakcia na zvuk v tejto hre, hral som demo a stalo sa nieco nevidane - vypadol zvuk a ozyvali sa len nejake tony -- tak toto sa mi este nestalo ani v jednej gameske a co je este viac zarazajuce, musel som dokonca restartovat comp !
ak sa budu taketo problemy vyskytovat dalej, tak ta hra moze byt akokolvek dobra, toto otravi kazdeho
18.10.2005 12:31:10   83.168.142.xxx 9799
No, ja som si tu hlavicku precital a ocami preletel recenziu. Avsak doteraz som bol v presvedceni, ze PC Tuning sa vyhradne venuje hradwarovej a technickej stranke. Nic viac nic menej. Ako hovoril vyssie kolega: na hry su tu ine weby.
18.10.2005 13:04:42   83.208.228.xxx 91105
Co ma byt tohle? reklama na AoE III? nejake divne, ne? nevim, bylo by lepsi opravdu se zamerit na HW, SW vam opravdu nejde, co takhle popis nejakeho grafickeho zatizeni, minimalnich pozadavku, nebo treba porovnani se starsimi hrami. jinak "velka ctyrka", no, nevim, ale pocitla bych tam Warcraft II, trojka uz za moc nestala, AoE II, Command & Conqueror: Red Alert a pote jeste Empire Earth! tohle nevim, a ty screeny taky vypadaji pekne vyblite.

Jeste taky jinak, na SHW jste se pekne predvedli a opravdu to vypada, ze Eagle mel pravdu a ta kvalita je tu vyrazne mensi, nez kvantita!
18.10.2005 14:45:19   82.119.106.xxx 98102
len tak pre tvoje info. warcraft 3 je najviac hrana hra z pomedzi tej velkej stvorky co vymenoval. Doteraz ju hra na nete denne dessattisice ludi a je to jedna z najlepsi progamingovych hier. Takze tvoje vyhlasenie, ze warcraft 2 je lepsi ako warcraft 3 je naozaj velmi smiesne. "Vyznas sa"
18.10.2005 13:08:48   84.242.95.xxx 9399
sry..ale ty ses pekna lamka... Command & Conqueror neexiastuje :-D maximalne Conquer :-D.

Jinak se trosku priklanim k nazoru ze tu ma co delat jen HW, o hrach se toho muzou lidi dozvedet vice jinde, a take rychleji... Chtelo by to spise nejake navody na mody, zlepsovaky... Prosim o konec nakejm pochybnejm PC stouralum a takovejm recenzim...
THANX A LOT!
18.10.2005 15:35:44   82.202.100.xxx 10299
Já nejsem vubec proti recenzím her, ale myslím si že byste se mohli více zaměřit na technickou stránku hry(hw požadavky, použité technologie...)

Mno možná že to sem už někdo psal, ale mě nebaví pročítat celý forum a chtěl sem vyjádřit taky svuj názor
18.10.2005 17:29:49   195.39.114.xxx 9797
PC tuning je moje nejlepsi internetova stranka, navstevuji ji kazdy den, a kdyz se zde obevi nejaky clanek o nejake hre tak mi to nevadi! a uz vubec ne kdyz se jedna o AoE 3! Tento clanek je podle me dobre napsan, jen chybi ty HW pozadavky! Demoverzi hraju uz asi mesic a mohu vsem doporucit!
18.10.2005 18:08:42   194.108.132.xxx 9894
Vezmu to v potaz a priste HW pozadavky spolu s malym testem na nekolika grafikach budou.
20.10.2005 07:20:40   195.28.142.xxx 8591
cafte nevite o nejakych cheatoch na AOE3?
robia sa ci ani nebudu?ci nebodaj su?
20.10.2005 19:55:52   62.84.155.xxx 89101
A naco ved je to az primitivne jednoduche...
Ale ak chces tak sem
23.10.2005 22:42:14   81.31.46.xxx 8688
http://www.downloads.r8.org/
25.10.2005 12:51:42   85.70.95.xxx 9391
fakt se mi to po grafické stánce líbí,ale co se tyka hratelnosti,oproti Age of Empires II neni konkurenceschopny.jeste nejake chybky by se nasli a co vadi nejvic me,moc male mapy! ale urcite nekdo neco utvori..
25.10.2005 12:52:46   85.70.95.xxx 8384
sorry za hrubku:-)
23.11.2005 19:40:52   83.148.46.xxx 9182
;o)
23.11.2005 19:46:47   83.148.46.xxx 8582
:-);-) :-(
9.12.2005 07:30:20   194.228.63.xxx 7781
Hel tahle hra nemá chybu Mám ji doma a pařím od rána do večera! problem však nastane s vyberem národa! problem se rozhodnout kterou rasu vyzkoušíte poprve ;-)
14.12.2005 07:24:56   213.226.228.xxx 17083
de to, de to IMOTEP. ;-) :-)
3.2.2006 18:30:52   212.71.145.xxx 7365
No lid nevim jak Vy ale me to AoE3 nijak zvlast nezaujalo jenom ta grafika jinak to ze vesnicani maji v podprsence strcenou musketu je pomerne prdel!

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

249 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 83.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.