Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu
F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu
autor: Jan "Fucida" Schrenk , publikováno 25.9.2018
F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu

Před rokem jsem se u svého volantu a pak i na tomto webu rozplýval nad tím, kam se za posledních 40 let počítačové formulové závodění posunulo. Jenže od tohoto příjemného zážitku uběhl právě jen ten jeden rok. Jaké změny se udály a kam se série posunula? A posunula se vůbec?


Velká cena Francie 1998. První závod formule 1, který jsem sledoval v přímém přenosu. Řev mohutných třílitrových desetiválců se mísil s nezapomenutelným komentářem Jirky „AsiZaseKoukámNaJinýZávod“ Nikodýma. Parádní závod zakončeným doublem mého milovaného Ferrari. Již předtím jsem na počítači zkoušel všechny možné závodní (a zvláště) formulové hry, ale až tímto závodem bylo zaseto ono příslovečné semínko a já začal formulemi skutečně žít. Právě tehdy se zrodil formulový fanatik - já.

F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu

O pár měsíců později, stále ve svých 13 letech, jsem přestal dýchat, když Michael v dešti belgického Spa udělal ze svého auta tříkolku o zadek Davida Coultharda. A vzápětí jsme si se Schumacherem vsugerovali, že za to vlastně mohl Coulthard a já držel Michaelovi palce, když tomu skotskému výtečníkovi šel rozbít hubu.

F1 2018: (velmi) malými krůčky kupředu

Vzpomínám na velkolepé vítězství Rubense Barichella na Hockeheimu v roce 2001 a samozřejmě na všechny ty tituly, který vítězný tým „Todt-Brawn-Schumacher-Barichello“ vydobyl. Moment, nečetli jste něco podobného už v loňské recenzi? A není náhodou nic tak starého, jako včerejší tisk? Je. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
14 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.