Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava HL-AI 2018: Jak daleko máme k opravdové AI?
HL-AI 2018: Jak daleko máme k opravdové AI?
autor: Michal Rybka , publikováno 1.9.2018
HL-AI 2018: Jak daleko máme k opravdové AI?

Minulý týden, 22.-25. srpna 2018, proběhla v Praze konference Human Level Artificial Intelligence Prague 2018. Na ní se sešla řada výzkumníků, vývojářů a dalších lidí, kteří se zabývají umělou inteligencí. Jaká jsou největší úskalí současné AI a co je potřeba zlepšit?


Konference o umělé inteligenci, kterou organizovala česká GoodAI, byla překvapivě zajímavá a úspěšná. Obor umělé inteligence se dramaticky rozvíjí, denně je publikováno až 18 odborných prací a na konferenci padla myšlenka, že dnes jsme na tom s AI, jako byl internet v roce 1995 – tedy začíná se dramaticky rozvíjet a otevírá se prostor pro nové subjekty.

Na vývoji AI se podílejí všechny velké organizace, na konferenci byli zástupci Facebooku, Google, Uberu i Nvidie, dále tradičního průmyslu, jako Škoda Auto DigiLab, vyučující a výzkumníci z celé řady univerzit včetně DARPA, ale například i Ben Goertzel ze SingularityNET a Hanson Robotics.

Široká škála přednášejících zastupovala širokou škálu různých názorů – a bylo překvapivé, do jaké míry byly jednotlivé pozice odlišné. Zjednodušeně řečeno – přednášející těžko hledali shodu i v odpovědích na základní otázky.

Obecná umělá inteligence (AGI, Artificial General Intelligence) je podle všeho ještě daleko. Otázka je, jak je daleko, zda je dosažitelná a zda dnes víme vše, co potřebujeme.

HL-AI 2018: Jak daleko máme k opravdové AI?

Marek Rosa z GoodAI 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
46 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 22.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.