Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Age of Empires: Definitive Edition – věčná klasika ve 4K
Age of Empires: Definitive Edition – věčná klasika ve 4K
autor: Lucie Jiříková , publikováno 27.2.2018
Age of Empires: Definitive Edition – věčná klasika ve 4K

Age of Empires mělo původně vyjít už loni na podzim. S přibližně tříměsíčním zpožděním se na naše PC dostal remake klasiky, která pomohla utvářet žánr strategií. Age of Empires: Definitive Edition má hodně co nabídnout, ale obsahuje také podstatné chyby. Přinášíme vám recenzi, která vám všechno podstatné shrne.


Vydání Age of Empires: Definitive Editon byo původně plánováno na říjen loňského roku, kdy bylo výročí 20 let od vydání prvního Age of Empires. Tvůrci však pro dokončení potřebovali ještě pár měsíců navíc, takže došlo k odložení vydání na 20. února. Tento termín už v Microsoftu zvládli, takže je čas na podrobnou recenzi.

Při tvorbě remasterů kultovních klasik se tvůrci mohou vydat dvěma různými směry – zrestaurovat hru pouze navenek a ponechat v ní původní herní principy, nebo ji zrestaurovat pěkně od píky, tedy i s některými herními mechanikami.

První přístup je jednodušší a levnější, ovšem dokáže hrát pouze na nostalgii hráčů, kteří měli zkušenosti s původní hrou. Druhý přístup je nákladnější a také o poznání riskantnější, ovšem pokud se podaří, kromě hardcore fanoušků může oslovit i širší publikum.

Tvůrci z Microsoft Game Studios se ve svém remaku Age of Empires z roku 1997 zastavili někde na půl cesty. Změny jsou nejvíce vidět na grafice, která přichází i s podporou rozlišení 4k a na soundtracku, jenž byl komplet nově nahraný. Některé novinky ovšem najdete i hluboko pod povrchem hry.

Age of Empires: Definitive Edition – věčná klasika ve 4K

O jaké novinky se jedná? A stojí vůbec za koupi nové hry, která byla Microsoftem oceněna na 549 korun? Na tyto otázky vám odpovím v této herní recenzi. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
83 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 18.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.