Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Kingdom Come: Deliverance – středověk je fuška!
Kingdom Come: Deliverance – středověk je fuška!
autor: Michal Rybka , publikováno 17.2.2018
Kingdom Come: Deliverance – středověk je fuška!

KCD je projekt koncepcí hodně radikální. Je to „historické RPG“ z dob Václava IV., bez draků a mluvících stromů – skutečná monstra jsou tu páni šlechtici a král Zikmund, liška ryšavá, který z východních Uher přivezl bratrskou pomoc v podobě rabujících Kumánů. Vy ale nejste zrazený bratr Václav IV., jste obyčejný kovář, který se pokouší přežít.


Jedna z mých nejoblíbenějších filmových pohádek, Panna a netvor (1978), začíná depresivním blouděním kolony kupců v mlze, které přechází v masakr. Je to jedno z nejdrsnějších a nejodvážnějších zahájení pohádky vůbec – otevření šokem, které Dan Vávra miluje. Pamatujete na poklidný Tommyho odpočinek na začátku Mafie, který se rázem mění na chaotický únik před nebezpečím? Na únik značně dezorientovaný, protože vlastně nevíte, kde jste a jak se z toho máte vyvléct?

Kingdom Come: Deliverance – středověk je fuška!

Přijela kontrola z královského finančního úřadu

Tak tady to není o nic slabší. Váš hlavní hrdina Jindra se probouzí s lehkou kocovinou, takže si toho ze včerejška moc nepamatuje. A protože se probouzí pozdě, je táta pochopitelně naštvaný. Dostanete několik banálních úkolů: Zajít do města pro uhlí a za pivo, za které zaplatíte penězi, které tátovi dluží za sekyru a hřebíky. A jak se vydáváte na cestu, můžete zajít za svojí holkou Blankou. Anebo s pocestným fechtmajstrem na lekci fechtu.

Kingdom Come: Deliverance – středověk je fuška!

Trénink ve fechtu s dřevěnými meči

A pak se přimícháte k politické hádce – a můžete svým kámošům pomoct a přimíchat se s nimi do průšvihu. Dlužník vám pro změnu nechce zaplatit, takže ho můžete zkusit přemluvit. Anebo ukrást věci, které jsou Volby, volby, volby!vlastně vaše a zkusit je prodat. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
138 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 61.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.