Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Virtuální realita v křesle: závodníkem, pilotem či střelcem
Virtuální realita v křesle: závodníkem, pilotem či střelcem
autor: Jan Preclík , publikováno 3.4.2017
Virtuální realita v křesle: závodníkem, pilotem či střelcem

Nedávno jsem vám představil hry a pár aplikací, které, až na výjimky, naplno využívají virtuální realitu s pohybovými ovladači. Na základě diskuze jsem vyslyšel vaše přání v komentářích a více se zaměřil i na hry nabízející seated experience, tedy hraní v sedě, které také skýtá nemalou porci zábavy.


Vedle nejrozšířenějšího žánru stříleček a hudebních her si ukážeme i simulátory a arkádové hry, u kterých pohybové ovladače nevyužijete. Ač více či méně využívají potenciál VR, slibují také intenzivní virtuální zážitky. Pro jejich plný prožitek ovšem zapomeňte na klávesnici. Bez volantu nebo gamepadu to prostě není ono.

Předem se omlouvám fandům leteckých simulátorů a vesmírných bitev. Na vaši žádost jsem zkoušel zahrát War Thunder. Ve VR sice nevypadá špatně, ale chce to solidní joystick s hromadou ovládacích prvků, který nemám. Ovládání pro gamepad, respektive samotné zaměřování a zatáčení je zpracováno poněkud zvláštně. Kupodivu se mi z této hry nezvedá žaludek.

Šílenci si můžou rovnou postavit celý kokpit, ale jak se můžete přesvědčit, i v něm je trochu problém se zorientovat po hmatu.

Jelikož nevlastním Elite Dangerous ani EVE: Valkyrie, šel jsem druhý zmíněný titul otestovat do VR herny. Jednak jsem zjistil, že bych netrefil ani vrata od stodoly a za další jsem se stal obětí motion sickness, když jsem rotoval kolem své osy nekonečným prostorem. Vesmírné a letecké simulátory prostě nejsou mým šálkem kávy. Krom těchto pro vás ale s radostí otestuji cokoliv.

Ale dost na úvod, pojďme se podívat na další klenoty virtuální reality... 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
11 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 4.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.