Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Recenze Halo Wars 2: Fajn strategie, kterou jste už hráli
Recenze Halo Wars 2: Fajn strategie, kterou jste už hráli
autor: Lukáš Kunce , publikováno 1.3.2017
Recenze Halo Wars 2: Fajn strategie, kterou jste už hráli

Real-time strategie bývaly jedním z nejoblíbenějších herních žánrů, než je do pozadí odsunuly hry jako DOTA nebo League of Legends. Halo Wars 2 nás ale vrací o 15 let zpátky do doby, kdy se na trůnu RTS vyhříval Warcraft III. Dokáže si strategie s konzolovou DNA najít fanoušky i na PC?


Jakákoliv hra s nálepkou Halo je na PC exotickým zbožím. První dva díly hlavní střílečkové série vyšly i na PC, a byť šlo o velmi kvalitní tituly, další části se dostaly jen na Xbox. Tam je Halo doma, i když se zdá, že teď se časy mění – loni se ve Windows store objevil editor map Halo 5: Forge a díky programu Play Anywhere bychom se už příští rok mohli dočkat plnohodnotného Halo 6 pro PC.

Recenze Halo Wars 2: Fajn strategie, kterou jste už hráli

V roce 2009 vyšla exkluzivně pro Xbox 360 RTS Halo Wars a je třeba říct, že lépe ovladatelná strategie se na konzolích dosud neobjevila. Tvůrcům (Ensemble Studios, autoři Age of Empires) se tehdy podařilo vůbec poprvé navrhnout opravdu pohodlné ovládací schéma pro gamepady, ale skomírajícímu žánru to stejně nepomohlo. Nejspíš i proto, že byste RTS na konzolích napočítali na prstech jedné ruky, se Microsoft pustil do výroby druhého dílu Halo Wars, který tentokrát míří i na počítače.

A protože Ensemble Studios už neexistují, dostali ho na starosti strategičtí veteráni z Creative Assembly. Ti se obvykle zaobírají náročnějšími tituly jako Total War, a Halo Wars je naopak velice přístupná RTS klasického střihu. S novou výzvou se však poprali statečně.

Recenze Halo Wars 2: Fajn strategie, kterou jste už hráli



 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
13 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 5.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.