Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii
Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii
autor: Lucie Jiříková , publikováno 6.2.2017
Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Po recenzi prvního dílu bylo jasné, že nájemný zabiják s čárovým kódem na temeni hlavy ještě neřekl poslední slovo. Všech sedm lokací, jimiž nás vydavatel Square Enix krmil hezky postupně, v průběhu celého minulého roku, nyní vychází komplet na DVD. Jaké je tichošlápkovo zabíjení, když ho má člověk hezky pohromadě?


Vývojáři z IO Interactive společně s vydavatelem Square Enix v zádech podlehli novému trendu vydávání her po epizodách. V průběhu roku 2016 nás zahrnuli hned sedmi díly jejich oblíbené stealth akční série Hitman. Tento krok pochopitelně strhl lavinu emocí. Zatímco recenzenti (včetně mě) jednotlivé epizody Hitmana hodnotili veskrze pozitivně, herní fanoušci prskali na všechny strany – a celkem oprávněně.

Trend epizodického vydávání her nejvíce proslavila adventura The Walking Dead. V adventurách hráči tento trend vnímají jako přerušované vyprávění příběhu, jak ho známe z vydávání knižních románů nebo televizních pořadů na pokračování. Jenže zavést tento princip do stealth akční hry, která doposud byla vydávána vždy vcelku, bylo prostě daleko přes čáru.

Přiznám se, že ani mě se epizodické vydávání lokací v Hitmanovi zrovna moc nezamlouvalo. Patřím mezi zaryté fanoušky a tak této sérii těžko odpouštím jakékoliv výraznější změny. A platí to tím spíš, když se tvůrci rozhodnou celý zážitek roztrhat na kusy. Po odehrání prologu jsem tedy trpělivě čekala, až vyjdou všechny epizody z první sezóny, abych si Hitmana mohla zahrát hezky od začátku do konce, bez jakýchkoliv prodlev.

Recenze Hitman – Intro Pack (2016) na PC Tuningu.

Recenze Hitman: Absolution (2012) na PC Tuningu.

Až teď na konci ledna došlo k vydání kompletní edice Hitmana ve verzi pro PC, PS4 a XONE, takže se naskytla skvělá příležitost prubnout tento experiment od začátku do konce. V následující recenzi budu Hitmana hodnotit jako hru vydanou klasickým způsobem, tedy se všemi lokacemi pohromadě. A k tomu přidám informace o tom, co všechno na fyzických nosičích Hitmana najdete.

Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

Dalo by se říct „romantika“: Nájemný zabiják při západu slunce pozoruje svoji oběť.

Recenze Hitman: DVD uzavírá vydařenou první sérii

O pár minut později... politikovi právě odtikávají poslední tři sekundy života. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
20 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 7.6Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.