Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Zima ve světě her: Na co se ještě můžeme těšit do konce roku?
Zima ve světě her: Na co se ještě můžeme těšit do konce roku?
autor: Lucie Jiříková , publikováno 7.11.2016
Zima ve světě her: Na co se ještě můžeme těšit do konce roku?

Magický Dishonored, krvavý Dead Rising 4, Watch Dogs 2 nebo hravý Planet Coaster. To je jen malá ochutnávka zajímavých nových her, které by nás měly pobavit ještě předtím, než si doma sesedáme okolo stromečku a oslavíme Vánoce. Seznam těch nejočekávanějších her sklonku roku 2016 následuje.


Transport Fever

  • Žánr: strategie
  • Datum vydání: 8. 11. 2016

Oficiální stránky Transport Fever.

Zima ve světě her: Na co se ještě můžeme těšit do konce roku?

Kdo by neznal Transport Tycoon? Dokonce i můj táta, který jinak hry zrovna moc nehraje, u tohohle titulu vydržel sedět čtrnáct dní v kuse. Klasika od Chrise Sawyera svého času (1994) pohltila na pár hodin snad každého pařana. Vytvořit jeho moderního následovatele se tak zdá jako logický krok a životaschopný podnikatelský záměr, se kterým nyní přicházejí vývojáři z Urban Games.

Duchovní nástupce Transport Tycoon dostal název Transport Fever a přináší prakticky všechny prvky, s nimiž přišel už jeho předchůdce. Takže si to zopakujme. V Transport Fever dostanete pod patronát dopravní společnost a tu se pokusíte dovést až na vrchol stavěním silničních, železničních, lodních a leteckých přepravních linek. Tvůrci opakovaně zdůrazňovali, že prim zde hraje železnice, nicméně podle prvních záběrů ze hry je celkem zřejmé, že ani ostatní způsoby dopravy nebyly upozaděny.

V kompetenci hráče bude kromě stavby kolejí, nádraží, silnic nebo letišť také nákup nových dopravních prostředků. A ty, jak už jsme si zvykli právě z Transport Tycoon, pomalu zastarávají a chátrají. Klíčové proto bude také omlazování vozového parku. A zapomenout nelze ani na vzkvétající ekonomiku. Hra by údajně měla být schopná reflektovat dopravní uzly a hbitý obchod v okolí, na jehož základě budou růst určitá města, zatímco málo frekventované vesnice bez dostatečných zásob surovin budou jenom živořit.

Transport Fever bude kromě volné hry obsahovat také kampaň, v níž budeme přijímat různorodé výzvy. Někdy budeme mít k dispozici pouze jediný druh dopravy, zatímco jindy budeme muset bojovat proti přetížení určitých měst chytře rozestavěnými překladišti atd.

Pokud alespoň polovina informací bude pravdivá a hra bude po technické stránce dostatečně doladěná, mohlo by se docela s přehledem stát, že se dočkáme dalšího překvapení podobného Cities: Skyline. Ale nechme závěry raději až na vydání hry. Ostatně dočkáme se jí už brzy, konkrétně zítra. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
29 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 11.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.