Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava BioShock The Collection – rozpačitý návrat do Rapture
BioShock The Collection – rozpačitý návrat do Rapture
autor: Lucie Jiříková , publikováno 22.9.2016
BioShock The Collection – rozpačitý návrat do Rapture

Přibližně devět let poté, co Rapture hráčům poprvé otevřela své dveře, se vracíme do podmořského světa v BioShock The Collection – balíku her BioShock, BioShock 2, BioShock Infinite, většiny DLC i bonusů a s vylepšenou grafikou prvních dvou dílů. Co v kolekci najdete, co v ní chybí a co dostanou majitelé starších verzí zdarma?


Píše se datum 21. srpna 2007, když Ken Levine a jeho tým za pomoci společnosti 2K Games vydává FPS hru BioShock. Duchovní nástupce System Shocku nás zaplavil myšlenkami objektivismu (dobro existuje nezávisle na lidském vědomí), které se rozpínaly na dně Atlantského oceánu, kde vyrostlo bájné město Rapture.

Izolovaný svět vizionáře Andrewa Ryana nabízel útočiště pro umělce, vědce a jinou inteligenci znechucenou morálním stavem světa po 2. světové válce. Jenže jak už to tak bývá, myšlenka svobodného podnikání, života bez cenzury a morálky vycházející z pečlivého výzkumu se vymkla z ruky.

Jen několik let po založení města byla objevena látka ADAM. Jejím prostřednictvím šlo upravovat DNA a tudíž i vlastnosti a schopnosti člověka. Jenže jak už to tak v životě bývá, každá mince má dvě strany, takže Rapture kvůli ADAM brzy čekají problémy. Nadužívání ADAM způsobuje nesmazatelné mentální narušení lidí, kteří se stávají značně nebezpečnými a celá Rapture se tak dostává do občasné války.

Z ADAM vycházejí speciální schopnosti a dovednosti (plasmidy a genová tonika) hlavní postavy Jacka, který se do Rapture dostává náhodou – po letecké katastrofě. První BioShock byl koncipován spíše jako survival hororová hra, to znamená, že vám po zádech neustále běhal mráz. Hráči na ní oceňovali také netradiční prostředí a příběh protkaný morálními otázkami.

BioShock The Collection – rozpačitý návrat do Rapture

BioShock je tak právem považována za jednu z nejlepších videoher všech dob, takže se dalo čekat vydání její vylepšené verze, protože v dnešní době vychází (hlavně kvůli novým konzolím) remaster každého druhého hitu.

Vydavatel 2K Games se tímto remasterem dle mého názoru trefil do vkusu spousty zvědavých hráčů, kteří rádi ztratí čas u legendárního titulu, u jehož vydání z nějakého důvodu chyběli. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
36 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 13.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.