Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava The Witcher 3: Blood and Wine – ještě větší svět Zaklínače!
The Witcher 3: Blood and Wine – ještě větší svět Zaklínače!
autor: Vojta Bednář , publikováno 28.6.2016
The Witcher 3: Blood and Wine – ještě větší svět Zaklínače!

Chcete víc Zaklínače 3? Nové schopnosti, nové lokace, nové předměty, různá zpestření, další desítky hodin zabíjení nestvůr a politických intrik? A k tomu i různá drobná vylepšení herních mechanismů, která vám hraní zpříjemní? The Witcher 3 s podtitulem Blood and Wine přináší přesně to – víc Zaklínače. Nic víc, nic míň. A úplně to stačí.


Ahoj, jmenuju se Vojta a mám problém. Jsem závislý na hazardu. Správně bych se teď měl prodírat lesem po stopách zabijáckého grifina nebo ničit hnízdo půlnočnice u jedné vesnice. A pak je tu samozřejmě to vyšetřování série brutálních vražd, slíbil jsem odhalit sabotéry na královských vinicích, v nočních ulicích se začínají podezřele množit nižší upíři a vůbec toho mám na seznamu tolik, že nevím, kam dřív seknout. Jenže místo toho sedím v hospodě a – hraju gwent. Nemůžu si pomoct. Přemýšlím, že až jednou pověsím stříbrný meč na hřebík, mohl bych se možná živit jako gwentový profesionál.

The Witcher 3: Blood and Wine – ještě větší svět Zaklínače!

Půlnočnice počká, však je nemrtvá a času má věčnost. Doslova. Já teď především potřebuju získat všechny silné karty do balíčku nové frakce Skellige. Je hodně jiná než ostatní. Je divoká a nespoutaná, víc než na intriky sází na rychlé drtivé útoky, nespoutané berserky a přepadení ze zálohy. Přesně jako skuteční válečníci ze Skellige. Potřebuji opravdu silný a chytře postavený balíček, abych se mohl přihlásit na turnaj v hlavním městě a poměřit síly s těmi úplně nejlepšími hráči, mezi které se při vší skromnosti počítám. Tak ještě jednu nebo dvě hry, a pak se podívám na ty vinice. Třeba tam potkám někoho, kdo hraje gwent. U vína se gwent hraje dobře...

The Witcher 3: Blood and Wine – ještě větší svět Zaklínače!

Nová a rozsáhlá

Nová frakce v návykové karetní hře samozřejmě není to jediné, co Blood and Wine přináší. Zavede vás na novou rozsáhlou mapu knížectví Toussaint, kde se, jak název rozšíření naznačuje, mísí skvělé víno s krví udatných rytířů. Toussaint si můžete představit jako spojení toho nejlepšího, co se v romantické literatuře spojuje se středověkou Francií. Však je to také domovina odrůdy Est Est, nejslavnějšího vína celé zaklínačské ságy. Vinice a větrné mlýny se táhnou všemi směry kolem nádherného hlavního města, jehož štíhlé paláce a chrámy se tyčí vysoko nad okolní krajinou.

The Witcher 3: Blood and Wine – ještě větší svět Zaklínače!

Otevřenými cestami putují bludní rytíři hledající nespravedlnost, nebo tu správnou výzvu a trofej jako důkaz opravdové lásky ke své vyvolené. Mnohý z nich skončí roztrhán na kusy, je to však smrt velkolepá, hrdinská a krásná. Alespoň v představách samotných rytířů i běžných obyvatel Toussiantu. Z pohledu cynického zaklínače není pranic romantického na znetvořeném těle v rozmačkané zbroji, do nějž zuřivě buší kyklop kyjem z mlýnského kamene a malého stromu. Místní tradice a zvyky je ale dobré respektovat a nepřísluší cizincům, aby je soudili. Tak čest tobě, rozdrcený rytíři! 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
79 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 37.1Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.