Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Bytefest 2015: Radost z historie
Bytefest 2015: Radost z historie
autor: Pavel Dobrovský , publikováno 28.10.2015
Bytefest 2015: Radost z historie

Pro někoho staré haraburdí, pro jiného kus života a nesmrtelné hobby. Takové počítače najdete na každoročním Bytefestu, který se pořádá v budově pražského Smíchovského nádraží. Na několik dní se sem sjedou desítky fanoušků starých počítačů rozličných značek. Kdysi spolu válčili jako dnes konzolisti a PC Master Race, v současnosti už je spojuje nadšení pro historii.


Bytefest navazuje na akci Nostalgia párty, která se odehrála roku 2003. Po přejmenování na Bytefest našla hnízdiště ve starých prostorách Smíchovského nádraží: Výborně situovaného a s architektonickou atmosférou, která retrofilům a nostalgikům sedí jako ušitá.

Bytefest 2015: Radost z historie

Nevelká rozlohou, bohatá obsahem – taková je místnost, ve které se Bytefest každoročně pořádá. K dispozici je i kuchyňka s lednicí a pro přespolní ubytovací místnosti. Jak sami účastníci říkají, být tu jen pár hodin nemá cenu. Než se všechno pořádně probere, uplyne několik dní. Proto akce trvá celé tři dny.

Bytefest 2015: Radost z historieBytefest 2015: Radost z historie

Ať už jde o známé Amigy, neobvyklé modely ZX Spectra, československé Didaktiky anebo prehistorické kusy ze sedmdesátých let, které ani neměly výstup na televizi. Majitelé – a klidně jim můžeme říkat krásní blázni – tu v jednom sále sedí, diskutují, hrají staré hry, poslouchají přednášky a hrdě prezentují blikající a vrčící artefakty dávných a přitom nedávných let, které našli na půdě nebo aukcích.

Bytefest 2015: Radost z historie 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
71 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 33.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.