Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Might & Magic Heroes VII: Ještě jeden tah a jdu spát!
Might & Magic Heroes VII: Ještě jeden tah a jdu spát!
autor: Lucie Jiříková , publikováno 8.10.2015
Might & Magic Heroes VII: Ještě jeden tah a jdu spát!

Might & Magic Heroes VII má být dílem, díky němuž zapomeneme na perfektní třetí díl. Posunutá betaverze hry však naznačila, že zdaleka ne vše bude tak perfektní, jak si tvůrci z Limbic Entertainment představovali. Dočkali jsme se happy endu, nebo i tento díl bude stát na půl cesty s tím, že tvůrci ho budou ladit ještě dlouhé měsíce po vydání?


Kultovní série Heroes of Might & Magic se po chladně přijatém šestém díle Might & Magic Heroes vrací mezi skalní fanoušky (a nejen mezi ně). Tvůrci hry nám přitom slíbili ohlédnutí za třetím dílem, který byl v sérii doposud tím nejlepším. Přitom samozřejmě chtěli přidat hromadu zajímavých nových prvků, co by sérii dokázaly vlít živou vodu do žil, protože – co si budeme povídat – vody této série jsou spíše stojaté a tudíž i notně zatuchlé.

Samozřejmě že čekat od milionové herní série, navíc s vydavatelským kolosem jako je Ubisoft v zádech, že přinese hromadu revolučních změn je, jako byste čekali, že se Miloš Zeman vzdá prezidentského postu. Jinými slovy, pomyšlení to může být pěkné, ale nereálné. Tato skutečnost obvykle dělí základnu fanoušků na dva tábory. Ti jedni jsou rádi, že jejich oblíbená hra je stále to samé, na co jsou zvyklí, ti druzí jsou už tak trochu znudění, chvíli brblají, ale potom se do hraní stejně pustí a nakonec jsou – sice s výhradami – ale také spokojení. Tedy alespoň pokud je daný díl povedený.

Might & Magic Heroes VII: Ještě jeden tah a jdu spát!

Nemá cenu tahat vás za nos a s verdiktem otálet až na konec recenze. Nejen z textu, který bude následovat, ale i z obrázků okolo ní stojících může být zřejmé, že v případě hry Might & Magic Heroes VII se tato podmínka splnit nepovedla. Ze hry tak budou zklamaní oba vzpomínané tábory a dokonce i náhodní hráči, kteří se k ní dostanou bez jasných představ a ideálů.

V dnešní recenzi nás proto vedle klasického popisu hry čeká výčet toho, co se při vývoji opět nepovedlo. Bude toho hodně, takže rovnou začneme.

Když císařovna zaklepe bačkorami

Příběh hry je zasazený mezi události šestého dílu, přesněji deset let po vraždě císařovny Maeve Falcon, a události pětky. Vražda císařovny zanechala říši v plamenech a v chaosu, čehož se snaží využít hromada samozvaných nepřátel, kteří se trůnu snaží zmocnit násilím.

Ve hře se seznámíte s vévodou Ivanem Griffinem, který se za královskou korunou žene také. A přitom by chtěl obnovit pořádek a ukončit právě probíhající konflikty. Z tohoto důvodu svolává radu šesti důvěryhodných poradců, kteří s ním obnovu pořádku probírají formou výpovědí.

V praxi to vypadá tak, že každý z těchto šesti poradců vám začne vyprávět určitý příběh, který si záhy projdete na vlastní pěst. Než se dostanete k válečnému tažení za samotného Ivana, projdete si tak zemi v roli všech šesti dostupných frakcí. Za každou z těchto frakcí vás přitom čeká série několika po sobě jdoucích map a v jejich rámci i úkolů.

Jak už jsme zvyklí ze série Heroes of Might & Magic, putování krajinou se nepočítá na minuty, ale spíše na desítky minut. Samozřejmě pokud vás nebaví být u každé bitvy, můžete dění urychlit automatickými souboji. Přitom ovšem zbytečně ztrácíte mnohdy těžce nabyté jednotky, takže si předem musíte dobře rozmyslet své priority.

Might & Magic Heroes VII: Ještě jeden tah a jdu spát!

Co se týče celkové herní doby, ta se vyšplhala na něco přes 60 hodin, přičemž o její podstatné navýšení se postará lokální i online multiplayer. Doby tzv. „hot seat“ jsou tedy zpět, což je pro fanoušky série jednou z mála příjemných novinek. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
117 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 6.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.