Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava IFA 2015: Novinky z největší evropské výstavy na vlastní oči
IFA 2015: Novinky z největší evropské výstavy na vlastní oči
autor: Ondřej Košťál , publikováno 14.9.2015
IFA 2015: Novinky z největší evropské výstavy na vlastní oči

Před pár dny skončil největší evropský veletrh spotřební elektroniky IFA. Pokud jste neměli možnost jej navštívit, nabízíme vám aspoň zprostředkovaně to nejzajímavější od velkých výrobců – notebook s vodním chlazením od Asusu, nové kruhové hodinky Samsungu Gear S2, modulární miniPC od Aceru, 3D kamery Intelu a spoustu jiných věcí.


IFA (Internationale Funkausstellung Berlin) je v současnosti nejrychleji rostoucí výstavou v Evropě. Každoročně (s nějakými přestávkami) se koná už od roku 1924 v Berlíně. Na rozdíl od výstavy CeBIT je IFA zaměřená na běžné spotřebitele. Nenajdeme zde tedy jen počítače, ale třeba i ledničky, pračky, vysavače apod.

IFA 2015: Novinky z největší evropské výstavy na vlastní oči

IFA se zvětšuje i co do velikosti. Letos zde bylo dle statistik 1645 vystavovatelů (což je polovina oproti letošnímu CeBITu), avšak návštěvnosti byla vyšší – 245 000 návštěvníků je o 24 tisíc více, než na březnovém CeBITu v Hannoveru. Letošního ročníku IFA se zúčastnilo okolo 2700 novinářů z více než 70 zemí.

Výstava se koná každoročně začátkem září. Zpravidla ještě před oficiálním otevřením je jeden nebo dva dny pro novináře, při kterých společnosti představují své novinky.

Já jsem zde byl letos poprvé a shrnu vám dva novinářské dny plné tiskových konferencí a také to nejzajímavější ze samotného veletrhu.

Výbava redaktora aneb kancelář na cesty

 

IFA 2015: Novinky z největší evropské výstavy na vlastní oči

Všechen text vznikal na skvělém ultrabooku Lenovo X1 Carbon Touch. Jeho procesor Intel Core i7-4550U nabízí dostatečný výkon na zpracování fotek, stejně jako velmi úsporný režim, ve kterém vydrží i tento 14palcový notebook s dotykovým QHD IPS displejem a podsvícenou klávesnicí bez problémů běžet celý den. 8 GB operační paměti a 256GB SSD už jen zajistilo dokonalou plynulost práce.

IFA 2015: Novinky z největší evropské výstavy na vlastní oči

Příprava samozřejmě nebyla bezproblémová, protože pár dní před odjezdem jsem zjistil, že můj stávající stativ je natolik křivý a pod zrcadlovkou vratký, že jsem začal shánět nový. Volba padla na výrobce Vanguard, který zrovna v akci na CZC nabízel levný model Vanguard Espod CX 203AP za cenu pod tisíc korun.

Pobíhat po výstavišti a ve dnech pro novináře ještě před zahájením výstavy, která se pouhý den před začátkem podobá spíše staveništi, i mimo výstaviště s telefonem s GPS v ruce si vyžádá pořádnou porci energie. Při životě můj telefon naštěstí držela power banka PB50 od TP-LINK s nádhernou kapacitou 10 000 mAh, která byla schopna nabíjet klidně i dva telefony zároveň.

IFA 2015: Novinky z největší evropské výstavy na vlastní očiIFA 2015: Novinky z největší evropské výstavy na vlastní oči

Přestože jsem se snažil výbavu nepodceňovat, narazil jsem na problém, se kterým jsem nepočítal. Tím bylo připojení k internetu. Na tiskových konferencích totiž bylo nedostatečně a pochvíli se kompletně zhroutilo. Stejné to bylo i v Press Centeru po otevření veletrhu pro všechny návštěvníky. A jak se nakonec ukázalo, tak nás zradila i Wi-Fi v našem ubytování, kde se modem resetoval do továrního nastavení a nikdo nebyl schopný tento Fritz!Box rozhýbat. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
21 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 8.9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.