Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Evolve: Když se z ještěrky vyklube tříhlavá saň
Evolve: Když se z ještěrky vyklube tříhlavá saň
autor: Lucie Jiříková , publikováno 12.2.2015
Evolve: Když se z ještěrky vyklube tříhlavá saň

Tvůrci z Turtle Rock Studios evidentně nemají her s asymetrickým multiplayerem dost. Jakmile pod hlavičkou Valve vydali hit Left 4 Dead, pustili se do podobného porojektu, tentokrát s názvem Evolve. O průběhu vývoje jsme vás informovali v sekci Novinky, nyní však hra konečně vyšla, takže je čas na recenzi!


Asymetrický multiplayer. Pokud herní scénu sledujete bedlivěji, určitě víte, že s ním začíná koketovat stále více herních studií (v poslední době je nejzajímavější asi Last Year, její kickstarterovská kampaň však byla kvůli autorským právům pozastavena). Pouze jeden jediný tým má ovšem s asymetrickým multiplayerem takové zkušenosti jako Turtle Rock Studios.

Právě chlapci a dívky z Turtle Rock Studios v roce 2008 položili asymetrickému multiplayeru základ v tom pravém slova smyslu, když pod hlavičkou Valve vydali hit Left 4 Dead. Zábava to byla obrovská, ačkoliv nováčkové, byť jinými multiplayerovými hrami ošlehaní, se ve hře, alespoň zpočátku, dost ztráceli. Turtle Rock Studios se nicméně myšlenka asymetrického multiplayeru zalíbila a tak se už mimo Valve, tentokrát pod hlavičkou vydavatele 2K Games, pustili do další tematické hry – Evolve.

Evolve: Když se z ještěrky vyklube tříhlavá saň

Pokud jste poslední rok netrávili na dovolené někde na Měsíci a dál, nějaké zprávičce o Evolve jste se určitě nevyhnuli. Vlna zájmu, kterou se autorům postupným uvolňováním zajímavých informací povedla zvednout, byla mohutnější nežli tsunami. Přehršel videí, novinek, preview a dalších informativních útvarů je přitom jedním ze dvou největších poklesků, které hru provázejí.

Takže co tu máme? Máme tu čtyři hrdiny, kteří, ať už přímo, či nepřímo, vyrážejí na boj proti příšeře. Čtyři hrdinové, nebo chcete-li „vojáci“, se na hru koukají z vlastního pohledu a hrají vcelku klasickým FPS stylem. Hráč v těle příšery vidí hru z pohledu třetí osoby a hraje vcelku klasickým stylem s tím rozdílem, že v ruce nemá hrdinu s kulometem, ale poměrně nebezpečnou obludu, která se skrze dvě evoluce (odtud tedy Evolve) může stát z ještěrky ještě nebezpečnějším monstrem. O tom ale podrobněji dále.

Evolve: Když se z ještěrky vyklube tříhlavá saň 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
50 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 15.4Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.