Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Escape Dead Island: komiksový ostrov plný zombií
Escape Dead Island: komiksový ostrov plný zombií
autor: Lucie Jiříková , publikováno 18.11.2014
Escape Dead Island: komiksový ostrov plný zombií

Při pohledu do kalendáře zjistíte, že už to jsou tři roky, co mezi nás dopadla hra, která přinesla vše, po čem naše hráčská srdce tenkrát tolik prahla - otevřený herní svět, široké možnosti vyrábění zbraní a hlavně spousty krvelačných zombie. Před vydáním regulérního druhého dílu Dead Islandu jsme se dočkali levobočka. Jaký je?


Hra Dead Island z roku 2011 působila jako zjevení. Vývojářům z Techlandu se v ní podařilo uhodit hřebíček na hlavičku a zmixovat v té době populární, avšak nepříliš často vídané prvky – široké možnosti výroby předmětů, zástupy krvelačných zombie a otevřený herní svět, který byl zasazen na sluncem provoněný tropický ostrov.

Všechny výše zmiňované prvky navíc byly dobře zpracované a i grafika hry byla celkem pěkná, takže hráči se po Dead Island mohli utlouci a vývojáři (a potažmo samozřejmě i vydavatel Deep Silver) si mnuli ruce. Nejen že ze hry plynuly opravdu dobré zisky, vedle toho ale vznikla jedna silná videoherní značka (dobře, nejedná se o Watch Dogs ani o Destiny, ale vzhledem k minimálním nákladům Deep Silver na reklamu byl výsledek více než dobrý), která dávala příslib do budoucna.

Něco přes 3 roky po vydání hry samozřejmě budoucnost je, což znamená, že Dead Island 2 už je dávno ve výrobě (a když to dobře půjde, vyjde koncem příštího roku), nemluvě o přibližně dva roky starém pokračování Dead Island: Riptide, jehož recenzi najdete zde.

Dalo by se říct, že je to dostatek Dead Island her a to zvlášť s přihlédnutím k tomu, že zombie jsou dnes ve hrách poměrně provařené téma. Deep Silver se však i přes značný přetlak zombie na trhu rozhodl ze značky vytěžit mnohem více a tak tu máme ještě dvě samostatně stojící hry z univerza Dead Island a to první „ZOMBA“ hru Dead Island: Epidemic (do uzavřené bety se můžete přihlásit zde, pokud v ní ještě nejste, protože majitelé Dead Island nebo Dead Island: Riptide na Steamu pozvánku do bety dostali automaticky), která se více než DotA nebo LoL podobá hack-and-slash hře Gauntlet Legends, a dále Escape Dead Island, na níž se zaměříme v naší dnešní recenzi.

Escape Dead Island: komiksový ostrov plný zombií 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
34 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 9Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.