Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Divinity: Original Sin – obrození RPG, které stojí za to
Divinity: Original Sin – obrození RPG, které stojí za to
autor: Lucie Jiříková , publikováno 2.7.2014
Divinity: Original Sin – obrození RPG, které stojí za to

Na vývoj Divinity: Original Sin vybralo vývojářské studio Larian na Kickstarteru milion dolarů. Šéf studia se v nedávném rozhovoru nechal slyšet, že odmítá umřít, dokud nevytvoří nejlepší RPG. Povedlo se mu splnit si tento sen v aktuálním Divinity: Original Sin, nebo si s odchodem na onen svět ještě bude muset počkat?


Je obdivuhodné, jak zarputilí chlapíci z Larian Studios jsou. Z nedávného rozhovoru s jeho šéfem Swenem Vinckem vyplynulo, že studio si za každou cenu udržuje nezávislost a na nové herní projekty bere peníze, kde může – například tvorbou vzdělávacích či kasinových her. Tedy pokud zrovna nejdou s kůží na trh, jako to udělali v případě Divinity: Original Sin, jejíž vývoj byl částečně financován příspěvky z Kickstarteru.

Na tvorbu Divinity: Original Sin žádal Larian na Kickstarteru 400 tisíc dolarů. Nakonec se mu podařilo vybrat více jak dvakrát tolik (přesně 944 282 dolarů). Za vybrané peníze nám slíbil „old-schoolové RPG v moderním provedení“ a musím říci, že své sliby i dodržel. Divinity: Original Sin je ve všech ohledech pecka, pokud tedy nehledáte instantní zábavu s vysokými produkčními hodnotami á la Diablo, ale od své hry očekáváte pořádný kopec principů, které budete odkrývat postupně jako byste loupali jednu vrstvu cibule po druhé.

Divinity: Original Sin – obrození RPG, které stojí za to

Po informacích vměstnaných do předchozích dvou odstavců vás nejspíš nepřekvapí, že Divinity: Original Sin je izometrickým fantasy RPG s tahovými souboji, které na každém kroku dává vzpomenout na klasiky typu Baldur's Gate a to nejen svou komplexností, ale také poměrně vysoko nastavenou laťkou obtížnosti.

Ve hře navíc najdete editor misí, jež přímo vzývá šikovné ručičky k tvorbě nových questů i celých příběhů a dobrodružství. A že budou tyto výtvory stát za to, je jisté už teď – komunita kolem studia Larian je silná a zdravá jako řípa. Divinity: Original Sin proto není záležitostí na pár odpolední. Už teď se dá očekávat, že s ní docela v pohodě strávíte třeba i několik měsíců v kuse. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
75 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 34.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.