Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Nejúchylnější hry všech dob
Nejúchylnější hry všech dob
autor: Lucie Jiříková , publikováno 3.4.2014
Nejúchylnější hry všech dob

Určitě jste se s nimi už taky někdy setkali – ujetých hříček typu „Nakopněte Obamu“ nebo „Simulátor prachu“ je plný internet. Vznikají prakticky přes noc a většinou nás místo herní náplně baví spíše svým ujetým námětem. Občas se však stane, že se úchylného nápadu chopí vývojářské studio a vznikne regulérní hra – a právě na tuhle sortu jsme se v dnešním článku zaměřili a sestavili výběr z těch nejúchylnějších her všech dob.


Zeno Clash

  • Datum vydání: 21. 4. 2009
  • Vývojář: ACE Team
  • Vydavatel: ACE Team
  • Průměrné hodnocení na Metacritic: 77/100, 8.0/10

FPS Zeno Clash byla hráči velice kladně přijata – nabídla nám totiž šikovný soubojový systém, v němž každá rána pěstí patřičně mlaskla – skoro byste si po ní chtěli promnout tvář. Vynikala však ještě jednou maličkostí – hodně nevšedním herním světem, který byl tvořen mozaikou prvků fantasy i steampunku a často byl nad chápání normálních lidí.

Postal 2: Share the Pain

  • Datum vydání: 17. 12. 2003
  • Vývojář: Running With Scissors
  • Vydavatel: Whiptail Interactive
  • Průměrné hodnocení na Metacritic: 50/100, 7.8/10

I stand-alone datadisk Postal 2: Share the Pain byl nad chápání normálních lidí – i když trošku jiným způsobem. Hra byla zasazena do klasického světa, v němž jste prožili několik Postalových dnů, při nichž jste museli vyřešit řadu existenčních problémů jako například zakoupení lahve pravého, nefalšovaného a zdravého mléka, nebo pomočení hrobu Postalova otce. To zní poměrně mírumilovně, že? Nenechte se však mýlit! Postal 2: Share the Pain byl všechno jiné, jenom ne nenásilná hra! Lidi jste tu mohli čtvrtit na tisíc způsobů a mnohdy jste se přitom pohybovali za hranicemi vkusu. Stříhání rukou zahradnickými nůžkami totiž byl jenom začátek… 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
69 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 25.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.