Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Rekordy ze světa videoher
Rekordy ze světa videoher
autor: Lucie Jiříková , publikováno 10.2.2014
Rekordy ze světa videoher

Rekordy jsou všude kolem nás, alespoň podle Guinnessovy knihy rekordů. Nemáte náhodou nejdelší chlupy v uších? A co takhle nejdelší nehty na nohou? Říkáte, že o svou hygienu dbáte? No dobře. Necháme teď na pokoji banality a seznámíme vás s několika rekordy ze světa videoher. Uvidíte, že se do Guinnessovy knihy dá zapsat důstojněji než třeba hlasitým krkáním.


Nejčastěji užívaná herní postavička

Pokud jste si mysleli, že nejužívanější herní postavičkou je Nintendovský Mario, máte pravdu. Shigeru Miyamoto vytvořil pro Nintendo Maria už v roce 1981 a od té doby se populární instalatér objevil ve 210 různých herních titulech včetně předělávek a re-bootů.

Rekordy ze světa videoher

Nejdražší videohra

Myslíte si, že za videohry utrácíte více, než je zdrávo? Tak to jste nejspíš ještě neslyšeli o speciální edici Grid 2: Mono, která vás přijde na 190 000 dolarů. Grid 2: Mono Edition obsahuje závodní hru Grid 2, konzoli PlayStation 3, závodní helmu, závodní oblek, závodní rukavice, výlet do továrny BAC, ale především sportovní vůz BAC Mono, který dosahuje výkonu 280 koní!

Rekordy ze světa videoher

První kontroverzní hra

Že by to byl Carmageddon, závodní hra, ve které jste dostávali body za přejíždění chodců? Nebo snad akční hra Manhunt, známá extrémně brutálními způsoby zabíjení? Ani jedno, ani druhé. Předchůdcem všech kontroverzních her se stala závodní arkáda Death Race z roku 1976, která byla vyvinuta podle filmu Death Race 2000 s Davidem Carradinem v hlavní roli. Vaším úkolem ve hře bylo přejíždět chodce, Carmageddon tedy nebyl zase tak originální, jak jsme si mysleli.

Rekordy ze světa videoher 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
115 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 49.5Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.