Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou
TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou
autor: Lucie Jiříková , publikováno 16.1.2014
TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Postapokalyptická tematika ve videoherním průmyslu nabírá v posledních letech na obrátkách. I když jde o námět nesmírně atraktivní, ne každá hra jej dokázala vytěžit do mrtě a vedle vzkazů o konci světa či zakládání nové civilizace nás i bavila. Zaměříme na špičku ledovce – TOP 10 her s postapokalyptickou tematikou.


State of Decay

State of Decay rozhodně nepatří mezi dokonalé hry, nám ovšem učarovala neotřelými herními mechanismy. Pokud některá hra dokázala simulovat přežití v postapokalyptickém světě, potom je to právě State of Decay.

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

State of Decay nás zavádí na malý ostrov, jenž je zamořený zombie nákazou. Vaším úkolem je postarat se o sebe i o svou skupinu přeživších a dostat se z ostrova pryč. Z toho důvodu musíte shánět potraviny, léky a další nezbytnosti, které jsou pro udržení vaší skupiny potřebné, starat se o zdraví vašich svěřenců, o jejich morálku, ale samozřejmě i bojovat atd.

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Nejzajímavějším prvkem State of Decay je strategická rovina, v závislosti na počtu členů vaší skupiny musíte plánovat přesuny do větších, případně pro život lidí vhodnějších, budov, nebo rozšiřovat stávající příbytky o důležité místnosti typu ošetřovna, posilovna, knihovna a jiné.

TOP 10 videoher s postapokalyptickou tematikou

Pihou na kráse State of Decay a především jejích promyšlených neokoukaných herních principů je množství bugů. My ale doufáme, že všechny tyto kiksy ze hry zmizí společně s několika prvními patchi a z ošklivého káčátka vyroste nesmírně zábavná hra. Pokud vás toto povídání zaujalo, můžete pokračovat k recenzi hry. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
99 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 22.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.