Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Recenze třetího Dead Space – čistokrevná rubačka
Recenze třetího Dead Space – čistokrevná rubačka
autor: Lucie Jiříková , publikováno 13.2.2013
Recenze třetího Dead Space – čistokrevná rubačka

Dead Space byl donedávna synonymem strachu a hrůzy, díky čemuž kolem sebe dokázal shromáždit zástupy nadšených fanoušků. Nebudeme si nic nelhávat, nový Dead Space už není tím, čím býval. I nadále nabízí povedený příběh, promyšlené ovládání i hutnou atmosféru. Se starými tituly už ale nemá mnoho společného.


Dokážete si představit, jaké nastalo pozdvižení, když tvůrci hry (Visceral Games) pustili do světa první trailer Dead Space 3, který tuto hru líčil jako čistokrevnou střílečku?

Recenze třetího Dead Space – čistokrevná rubačka

Tatam byly temné koridory, mručení příšer odněkud z neznáma a lekavé momenty poté, co na vás některá z těch potvor konečně vyskočila. Nahradila je spousta otevřených prostranství, akčních in-game videí a mohutných přesil, které se na vás řítili ze všech stran. Nebo se to tak alespoň na začátku jevilo.

Recenze třetího Dead Space – čistokrevná rubačka

Ke cti autorům slouží fakt, že se tímto krokem pravděpodobně snažili zareagovat na připomínky komunity, která si nejčastěji stěžovala na opakující se koridorové prostředí a hluché pasáže. Po poprasku, který způsobil první trailer Dead Space 3 se však autoři snažili hráčské publikum uklidnit a začali jim servírovat nové trailery a informace, které hru líčili i z její „temné“ stránky. To nám ale ke klidu moc nepomohlo.

Recenze třetího Dead Space – čistokrevná rubačka

Nyní je již obávaný Dead Space 3 na světě a já musím předznamenat, že fanoušci původních dvou dílů z něj rozhodně nebudou nadšeni. I se strachem se zde sice občas setkáme, ten však ustoupil do pozadí a změnil svou tvář. Nově jde spíše o obavy z přesily, nežli o dlouhé očekávání, které střídá moment úleku a čirého zděšení. Dead Space 3 však není špatná hra, jenom se na ní musíme koukat jinak. 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
43 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 10.3Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.