Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
autor: Lucie Jiříková , publikováno 10.1.2013
Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky

Jsou zdarma, hardwarově zpravidla nenáročné a pořádně návykové. Free-to-play tituly přibývají jako houby po dešti, tak proč toho nevyužít a nezkrátit si s nimi dlouhé zimní večery? V prvním díle miniseriálu o online hrách se podíváme na ty lepší kousky z kategorie MMORPG, protože jak už to tak bývá – většinu nabídky jinak tvoří odpad.


Hry, které používají free-to-play model, jsou mezi hráči stále oblíbenější. A ani herní vývojáři se mu dvakrát nebrání. Hlásí se k němu stále více plánovaných titulů a přidávají se i ty, které už v oběhu jsou. Aby také ne. I když free-to-play model nabízí hráčům možnost hrát zadarmo, mikrotransakcemi mnohdy utratí více, než by utratili za hru na CD, nebo za placení měsíčních poplatků.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky

Free-to-play model je tedy velice ošemetná záležitost, která si od zlých jazyků vysloužila dodatek – free-to-play, pay to win. Ano, pokud chcete vyhrávat, musíte si připlatit. Jestliže vám však vaše ješitnost dovolí být o trochu pozadu, nabízí se tu obrovský prostor pro zábavu, která je skutečně úplně zdarma.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky

V našem seznamu jsme se proto zaměřili na hry, které jsou úspěšné, popř. dostatečně originální. Pokud v něm nenarazíte na svého favorita, budeme rádi, když se o něj podělíte v diskuzi pod příspěvkem. A teď už se pusťme do samotného výčtu. Začali jsme, jak jinak, free-to-play MMORPG, které jsou považovány za prapředky free-to-play modelu a současně jsou taky jeho nejpočetnější skupinou.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
110 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 23Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.