Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Hitman: Absolution – nebuď lama, střílej s rozvahou
Hitman: Absolution – nebuď lama, střílej s rozvahou
autor: Lucie Jiříková , publikováno 5.12.2012
Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou

Nájemný zabiják s kódovým označením 47 je zpět. A odvede přesně takovou práci, jakou bychom od profíka očekávali – bude hbitý, chladnokrevný a důsledný. Ale hlavně vás bude neskutečně bavit. Návykovka od studia IO Interactive není o střílení a krvi, spíše v ní procvičíte mozkové závity a užijete si skvělou grafiku. Byť s chybkami...


I když má Hitman v popisu práce zabíjení, nejedná se o typického siláka, který by si liboval v hromadném vyvražďování. Od steroidových frajerů typu Van Dam a spol. se podstatně odlišuje, neboť při plnění svých úkolů používá spíše mozku, nežli svých svalů.

Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou

Podobný koncept nám v nedávné době přinesla také hra Dishonored, přičemž oba tituly nedílně přispěly k rozdělení hráčské veřejnosti na dva tábory. Jedni je milují a jejich odklon od konceptu klasických stříleček berou jako dar z nebes. Druhými však byly naprosto nepochopeny. Prý se jim zdají přespříliš snadné. A občas se dokonce nestydí svěřit se s tím, že je hned napoprvé prošli za 4 hodiny.

Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou

Jestliže tedy v Hitmanovi hledáte náhradu za CoD, hned v úvodu vás před koupí této hry budu varovat. Zde se střelná zbraň používá jenom výjimečně, pouze v okamžicích krajní nouze. A kdybyste chtěli být skuteční frajeři, na použití jakékoliv zbraně úplně zapomenete (vyjma stanovených cílů, které odkrouhnout musíte). Jednoduše řečeno – čím méně obětí, tím lépe pro vás. Že to není možné? To byste se divili!

Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou

Od předchozích dílů se tato hra sice tolik neliší, ovšem všechny její aspekty byly náležitě vyleštěny a spojeny v celek, který šlape jako dobře promazaný stroj. Narazíte tu na desítky různých řešení, jejichž počet je omezen spíše vaší nápaditostí, nežli samotným prostředím. A asi i proto tu normálně uvažujícím lidem, kteří byli obdařeni trochou fantazie, přijde škoda, zvednou zbraň a cestu k cíli si prostřílet. Ale dost už bylo předbíhání, pojďme si titul Hitman: Absolution probrat hezky popořádku.

Hitman: Absolution – nebuď lama,  střílej s rozvahou 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
52 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 22.8Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.