Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Září ve světě her – přehled nej titulů začátku podzimu
Září ve světě her – přehled nej titulů začátku podzimu
autor: Lucie Jiříková , publikováno 15.10.2012
Září ve světě her – přehled nej titulů začátku podzimu

Září mělo docela pomalý rozjezd, na jeho konci však čekalo několik velice zajímavých herních titulů – ať už šlo o závodní simulátor F1 2012, adventuru The Testament of Sherlock Holmes, nebo nenápadné RPG Torchlight 2. A v našem článku se samozřejmě dotkneme také nového vydání FIFA a konkurenčního titulu PES.


I když nás v létě okurková sezóna minula, aniž bychom to tušili, stejně se na nás připravovala a udeřila s menším zpožděním na začátku podzimu. Měsíc září sužovalo několikadenní období sucha, které však v závěru vykompenzovalo pár skvělých AAA titulů.

 

V první řadě zde samozřejmě musím zmínit dlouho očekávané pokračování komiksového RPG titulu Borderlands 2, na které se mrkneme už tento týden v podrobnější recenzi (a už jsme trochu mrkli v HW nárocích). Z obou článků vyplývá, že jsme se sice dočkali mírně zastaralé hry, ta se však i přesto zařadila k absolutní špičce ve svém žánru. Verdikt bude jednoznačně pozitivní. Jestliže tedy hledáte nějaký tip na hodnotné zkrácení prodlužujících se podzimních večerů, nákup Borderlands 2 byste určitě měli zvážit jako první.

Září ve světě her – přehled nej titulů začátku podzimu

Ve světě her je však září výjimečné hlavně díky fotbalu. V tuto dobu se na pultech obchodů (a samozřejmě i v nabídce digitální distribuce) pravidelně setkáváme s novým pokračováním FIFA Soccer a Pro Evolution Soccer. Konami se již několikátý rok snaží dohonit EA různými menšími vylepšeními, tento rok ale slibovalo přímo radikální změny, kterými by mohlo odsunout nekorunovaného krále fotbalu na druhé místo.

Září ve světě her – přehled nej titulů začátku podzimu

V našem edičním plánu jsme si proto vyšetřili místo na článek, který dva věčné rivaly postaví proti sobě a poměří hned v několika různých disciplínách. Zajímavý duel bude uveřejněný v nadcházejících dnech. Musím však alespoň na okraj předznamenat, že tentokrát bude pro FIFU velmi obtížné uhájit si své dosavadní výsostné postavení.

Září ve světě her – přehled nej titulů začátku podzimu 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
62 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 22.2Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.