Hlavní stránka Multimédia Hry a zábava Návyková Anno 2070 — budovatelská kráska z budoucnosti
Návyková Anno 2070 — budovatelská kráska z budoucnosti
autor: Tomáš Šulc , publikováno 3.1.2012
Návyková Anno 2070 — budovatelská kráska z budoucnosti

Série budovatelských strategií Anno se s aktuálním dílem 2070 poprvé odehrává v budoucnosti. Technická stránka tomu sice na první pohled sice neodpovídá a hra používá stejný engine jako předchůdce Anno 1404, druhý pohled je však daleko lepší. I tentokrát Anno vypadá úchvatně a řadí se k nejlépe vypadajícím strategiím současnosti.


Návyková Anno 2070 — budovatelská kráska z budoucnosti

Ačkoliv se tomu ani nechce věřit, poslední díl budovatelské série Anno s číslovkou 1404 je na trhu už téměř dva a půl roku. I přesto však hra díky výbornému technickému zpracování a použití nadčasového herního enginu InitEngine vypadá stále báječně. Přispívá tomu jistě i to, že Anno patří ke zmenšující se skupině titulů, které stále vychází jen pro platformu PC. Nabytých zkušeností se vývojáři z německého studia Related Design rozhodli využít také při tvorbě aktuálního dílu Anno 2070, který jako první díl série míří z minulosti do budoucnosti.

Návyková Anno 2070 — budovatelská kráska z budoucnosti

Aktuální pokračování Anno 2070 je stejně jako minulý díl postavené na InitEnginu, který si vývojáři pro své potřeby programují sami. Už v případě Anna 1404 se jim podařilo vytvořit nádhernou hru zpracovanou doslova nejmenších detailů. Anno 2070 v tomto trendu jednoznačně pokračuje a řadí se mezi nejlépe vypadající strategie současnosti. I přesto všechno však musím dodat, že jsem osobně žádný výrazný posun technické stránky hry směrem kupředu nezpozoroval. Anno 2070 je i tentokrát velmi detailní a společně s přesunem herního prostředí z minulosti do budoucnosti byly všechny jednotky přepracovány, detailnost zpracování mi však subjektivně přijde srovnatelná s předchozím dílem 1404.

Návyková Anno 2070 — budovatelská kráska z budoucnosti

Jak již bylo řečeno, série Anno zůstává věrna výhradně PC platformě a současně je velmi populární. I přesto se však vývojáři nespojili ani s jedním z velkých výrobců grafických karet a hra tak neslouží k velkolepé demonstraci nejnovějších efektů rozhraní DirectX 11. Přesto však nějaká podpora DirectX 11 ve hře implementována je a pokud hru zapnete na DirectX 11 kompatibilním hardwaru, spustí se v příslušném režimu. Případných „bonusových“ efektů však pravděpodobně nebude mnoho a nepodařilo se mi k nim dohledat podrobnější informace.

Návyková Anno 2070 — budovatelská kráska z budoucnosti 
Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.
59 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 28.7Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.