MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř |
autor: Wawrzacz Jakub , publikováno 4.6.2004 |
Začalo to zcela nevinně představením miniaturního přehrávače MP3 MEGA PLAYER 515 společností Micro-Star International (dále jen MSI) na CeBITu 2004. Vzhledem k tomu, že jsem k MP3 přehrávačům s Flash pamětí mírně skeptický a to kvůli jejich ceně, byl jsem opravdu zvědavý, co novinka v podání MSI nabídne.
Trh s MP3 přehrávači v poslední době postoupil směrem k přehrávačům s vestavěným pevným diskem (Cornice, Hitachi). Ty jsou díky lepšímu poměru cena/vlastnosti pro uživatele daleko lákavější, než původní MP3 přehrávače s pamětí Flash. I přesto se však na trh stále hrnou nové a nové "polovodičové" modely a jedním z nich je i MEGA PLAYER 515 společnosti MSI s pamětí o kapacitě 256MB.
Když se mi toto zařízení zhruba před 14 dny dostalo do ruky se slovy: Posílám ti MP3 přehrávač vod MSI, napiš na něj recenzi. nebyl jsem nijak nadšen. V prvé řadě jsem se těšil na jeden z přehrávačů s pevným diskem, které jsou v kurzu a za druhé na mne tento drobeček svými technickými specifikacemi dojem neudělal.
Když dorazil, rozbaloval jsem tento nechtěný "dárek" přesto se zvědavostí. Už po otevření krabice jsem musel uznale pokývat hlavou nad promýšleným uspořádaním vnitřku. Výrobce nejenže neplýtval místem, ale to množství příslušenství zabalil s chytrostí génia a to tak, že při prvním pohledu na celý set si nový majitel přehrávače musí říci, že tam určitě něco chybí. Opak je však pravdou.
Navíc, když jsem "živě" :-) uviděl a mohl vzít do ruky vlastní miniaturní přehrávač s rozměry 60 × 50 × 16 mm a hmotností 48g včetně baterie, vzrostla má zvědavost ještě více (a to nejen díky přísloví: Co je malé, to je milé).
Nejprve se však podívejme, co v balení najdeme:
- samotný přehrávač MEGA PLAYER 515 (s 256MB paměti Flash)
- sluchátka MSI (clip)
- prodlužovaní kabel ke sluchátkům
- USB kabel pro propojení přehrávače s PC
- napájecí AC adaptér
- přenosný sametový pytlík
- přenosné kožené pouzdro
- šňůrka na krk
- instalační CD
- uživatelský manuál (8 jazyků včetně češtiny)
MSI MEGA Player 515 se pohodlně vejde do dlaně (srovnejte jej s velikostí CD)...
MP3 přehrávač, sluchátka a kožené pouzdro spolu se šňůrkou na krk jsou laděny do barvy stříbrné (původní verze přehrávače byla zelená, avšak Evropa si vyžádala změnu na klasický odstín). Pomocné nástroje, jako je USB kabel, AC adaptér či sametový pytlík pro přenos jsou v odstínu černé.
Když jsem celý obsah rozložil na stole, padl mi do oka líbivý design samotného přehrávače. Ten svými miniaturními rozměry působil jako zlatá, v tomto případě stříbrná, rybka ztracená v moři.
Po následném průzkumu uživatelského manuálu jsem usoudil, že MEGA PLAYER 515 v sobě skrývá daleko více předností, než by se zprvu mohlo zdát a tak jsem byl nakonec rád, že tento stříbrný krasavec uvízl v mé síti. Ostatně, i člověk je velký svými činy a jak jsem se záhy přesvědčil, stejné rčení platilo i o MEGA PLAYER 515 společnosti Micro-Star International.
{mospagebreak title=Vzhled a provedení}Jak jsem se již zmínil, tento MP3 přehrávač patří mezi ty nejmenší. Atraktivní vzhled a miniaturní rozměry bohužel neznamenají pouze plus, ale i mínus.
Pozitivně bych na tomto přehrávači rozhodně hodnotil moderní design. Díky tomu jej lze použít téměř v jakékoliv situaci, jelikož vypadá spíše jako módní doplněk. Použití je dle mého názoru možné jak ve společenském oděvu, tak v moderním vohozu a díky jeho hmotnosti úplně zapomenete, že nesete něco navíc.
Pro přenos pak můžete zvolit ze tří variant:
- moderní stříbrná šňůrka na krk
- stříbrné kožené pouzdro
- sametový černý pytlík
Po bližším prozkoumání a práci s MP3 přehrávačem ve mně negativní dojem zanechalo pouze ovládání joysticku. Vzhledem k rozměrům displeje, ke kterému se dostanu za chvíli a rozměrům samotného zařízení, nezbylo pro důležitou položku - ovládání mnoho místa. S joystickem v pěti směrech kontrolujete všechny vlastnosti přehrávače, ku příkladu hlasitost, pohybujete se v menu PREFERENCES, přepínáte jednotlivé skladby a ladíte rádio stanice.
Na první pohled tato páčka příliš pozitivní dojem nevzbuzuje. Jednodušeji se bude ovládat lidem s menšími prstíky než těm s rukama jako lopaty (můj případ). Pokud patříte spíše do té druhé skupiny, budete muset využít nehtu nebo bříška prstu. Ve srovnání s joystickem mobilního telefonu Sony Ericsson T630 je ten od MSI opravdu na startovní čáře vývoje a MSI má co dohánět. Vzhledem k velikosti není toto ovládání příliš praktické, ale dá se na něj rychle zvyknout.
Pro další ovládání (PLAY/PAUSE/POWER OFF a FM/A-B) slouží dvě velká tlačítka.
Všechny potřebné informace se zobrazují na kvalitním OLED displeji s rozměry 23 × 11.98 mm v rozlišení 128 × 64 pixelů. Potřebnými informacemi se rozumí ku příkladu stav baterie, čas skladby (aktuální/celkový), název skladby, číslo skladby/celkový počet, hlasitost, stav opakování, nastavení ekvalizéru apod. Obrázek vydá za tisíc slov.
Na pravé boční straně najdete přepínač pro uzamčení/odemčení přístroje. Pokud budete chtít s přehrávačem pracovat, necháte přepínače v poloze odemčeného zámku a naopak, při přenosu v kapse jej přepnete do polohy uzamčeného zámku. Vedle něj se nachází tlačítko REC pro nahrávání (k tomu se dostaneme později).
Na horní boční straně se nachází USB vstup, který zastává dvě funkce. V prvé řadě je to propojení přehrávače s počítačem (nahrávání skladeb) a v druhé řadě slouží pro nabíjení 420 mA/hr Li-ion baterie. Nabíjení přístroje lze provádět dvojím způsobem a to klasickým propojením přehrávače s počítačem nebo s použitím přibaleného AC adaptéru. Nabití baterie jsem otestoval dvěma způsoby:
Rozhraní |
Doba nabíjení |
Doba přehrávání |
Přerušení |
USB 2.0 stolní PC |
2 hodiny 09 minut |
14 hodin 40 minut |
11 hodin 13 minut |
AC Adaptér |
2 hodiny 10 minut |
14 hodin 26 minut |
- |
Druhý vstup slouží pro připojení sluchátek přes klasický 3.5mm jack.
{mospagebreak title=Příprava a použití}MP3 přehrávač se uvádí do chodu stisknutím tlačítka PLAY, které zastává více funkcí. Konkrétně jej lze použít pro vypnutí/zapnutí přístroje, start přehrávání skladby, pauznutí skladby, přepínání uložených rádio stanic a funkci MUTE (ztlumit) při přehrávání rádia.
Při správném propojení zařízení s počítačem či AC adaptérem se na displeji zobrazí hlášení: CONNECTED, při kterém nelze přehrávat jak skladby z paměti, tak rádio.
Druhým krokem je samotné nahrávání skladeb do přístroje a to nejlépe cestou nejmenšího odporu. Pro nahrávání skladeb do paměti nedoporučuji používat MSI MP3 Studio na instalačním CD (k tomu se dostaneme za chvíli), ale klasické připojení zařízení USB Storage a následné nakopírování souborů jako při práci s pevným diskem. Rychlost nahrávání se odvíjí od připojeného rozhraní USB (1.1 nebo 2.0) a na displeji se zobrazí WRITTING (popř. READING pokud ze zařízení čtete).
Přehrávač neumožňuje listovat v adresářích a skladby přehrává podle abecedy po souborech. To znamená, že pokud budete chtít přehrát určitou skladbu, musíte se k ní proklikat. Kromě této vlastnosti je tu ještě jedna negativní vlastnost. Přehrávač nezobrazuje z ID3 tagu položku Artist, což znamená, že se na displeji zobrazí pouze název skladby a její trvání.
Co mne však opravdu mile překvapilo a potěšilo je podpora VBR (Variable Bitrate) MP3. Jako další pozitivum bych zmínil možnost použití složek. MP3 přehrávač sice nepodporuje procházení adresářů, to však neznamená, že je nemůžete používat. Pro přehlednost a snadnou orientaci si můžete vytvořit složky s názvem autora či žánru a přehrávač je i přesto přidá do svého playlistu. Skladby se pak řadí do playlistu řadí následovně:
Primární klíč je abecední řazení složek (adresářů), čili první písmeno v názvu složky. Sekundární klíč je název samotné skladby. Pokud máte v paměti ku příkladu tři složky Dance, Hip-Hop, Jazz, tak se do playlistu nejprve přidají všechny soubory z adresáře Dance, následně všechny soubory z adresáře Hip-Hop a nakonec všechny skladby ze složky Jazz.
Obrázek opět vydá za tisíc slov.
Máme nahráno a nabito. Do zdířky k tomu určené připojíme přiložená sluchátka a můžeme přejít k další kapitole.
{mospagebreak title=Ovládání a vlastnosti}Jak jsem se již zmínil, ovládání přehrávače je poněkud nepraktické, alespoň z počátku. Hned v úvodu máte dvě možnosti. Buďto zmáčknete tlačítko PLAY a začnete přehrávat aktuální stopu nebo se s pomocí joysticku přepnete na požadovanou skladbu a až poté stisknete PLAY. Nutno podotknout, že přehrávač vždy zůstane na poslední přehrávané skladbě. Pokud přehrávač nepoužíváte, spustí se po několika vteřinách spořič. Ten se bohužel spouští automaticky a nenašel jsem možnost, jak jej vypnout.
Pokud se v aktuální skladbě chcete posunout dále, můžete tak učinit podržením joysticku v levém nebo v pravém směru, podle toho kam se chcete dostat (na začátek/na konec skladby). V případě, že budete chtít skladbu pozastavit, zmáčknete znovu PLAY. Ta bude v tuto chvíli sloužit jako PAUSE. Při používání jsem přišel ještě na jednu věc, která mi chybí a tou je absence STOP.
Součástí přehrávání skladeb z paměti je režim A-B. Ten slouží k opakování určité pasáže aktuální skladby (skladeb) zvolením výchozího bodu A a konečného bodu B. Jednotlivých bodů dosáhnete krátkým stisknutím tlačítka FM/A-B. Pokud bude pasáž uzavřena, zobrazí se na displeji vedle hlasitosti písmena A-B. Zrušení opakované pasáže dosáhnete opětovným stisknutím tlačítka FM/A-B.
Druhou možností použití přehrávače je spuštění rádia FM. To lze spustit až po zapnutí samotného přístroje (přes tlačítko FM se přístroj nezapne). Drobnou změnou je rovněž spuštění rádia. Oproti spuštění přehrávání skladby v paměti musíte tlačítko FM sekundu až dvě podržet. Teprve pak se přístroj přepne do režimu rádia FM.
Ladění stanic může probíhat jak ručně, tak automaticky. V prvním případě pohybujete joystickem v levém nebo pravém směru, podle toho, na jakou frekvenci se chcete dostat. Pohyb musí být krátký a frekvence se bude měnit po 0.1MHz. Pokud chcete, aby přístroj vyhledal stanice s nejlepším signálem sám, stačí joystick chvíli podržet opět v levém či pravém směru.
Oproti všem možným informacím u klasického přehrávání skladeb z paměti se u rádia nezobrazují údaje žádné, tedy kromě aktuální frekvence, stavu baterie a hlasitosti.
V případě, že naladíte svou oblíbenou stanici, můžete si ji uložit do paměti přehrávače. Takto můžete uložit až 10 stanic. Možnost uložení aktuální stanice získáte stisknutím joysticku směrem dolů (promáčknutí) a mezi jednotlivými uloženými stanicemi se pak přepínáte krátkým stisknutím tlačítka PLAY. Pokud toto tlačítko stisknete zhruba na jednu vteřinu, slouží jako PAUSE, v tomto případě bych spíše uvedl MUTE (ztlumení hlasitosti na 0dB). Uloženou stanici od naladěné rozeznáte písmeny PO× před FM, kdy × značí pozici uložené stanice - od 1 do 10.
U rádia se ještě zastavím. Při přehrávání rádia si dejte pozor na tlačítko FM/A-B, pokud jej totiž stisknete, dojde k restartu přístroje a přepne se do režimu přehrávání skladeb z paměti. To však má za následek to, že příjdete o uložené rádio stanice.
Pokud se tedy budete chtít z přehrávání rádia vrátit k přehrávání skladeb z paměti a nechcete přijít o uložené rádio stanice, musíte celý přístroj vypnout pomocí dlouhého stisknutí tlačítka PLAY a jeho následného stisknutí pro start přehrávače.
Poněkud krkolomné řešení, ale na jiné jsem nepřišel.
PREFERENCES
Pokud se budete chtít dostat do PREFERENCES, čili vlastností přehrávače, musíte stisknout joystick směrem dolů (promáčknout). Bohužel, toto pravidlo platí pouze v režimu přehrávání skladeb z paměti, nikoliv u rádia.
Struktura nabídky PREFERENCES vypadá slouží takto:
- MUSIC slouží k přehrávání souborů MP3, WMA
- VOICE slouží k zaznamenání a přehrání zvukové stopy .WAV
- SETTINGS
- EQ (Ekvalizér)
- NORMAL
- ROCK
- JAZZ
- CLASSICAL
- POP
- REPEAT (Opakování)
- NORMAL přehraje celý obsah paměti jednou
- REPEAT ONE opakování jedné skladby dokola
- REPEAT ALL opakování celého obsahu paměti dokola
- SHUFFLE náhodné přeskakování skladeb
- SHUFFLE REP ?
- POWER OFF nastavení automatického vypnutí přehrávače (5 režimů: 1MIN, 2MIN, 5 MIN, 10 MIN, DISABLE
- RECORD RATE - kvalita nahrávání zvukové stopy .WAV (3 režimy: Standard, Better, Best)
- LANGUAGE - jazykové prostředí: Angličtina, Francouzština, Němčina, Italština, Španělština
- STARTUP LOGO úvodní logo při startu přehrávače, k dispozici je 10 výchozích a své vlastní si můžete vytvořit v MP3 Studiu nebo stáhnout zdarma z internetu (složka /Logo)
- TIMER aktuální čas
- EXIT
- DELETE FILE
- DEL MUSIC
- DEL VOICE
- DEL ALL MUSIC
- DEL ALL VOICE
- EXIT
- ABOUT zobrazení informace o verzi firmware a stavu paměti
- EXIT
Jednou z posledních možností přehrávače je funkce diktafonu, kdy si můžete nahrát zvuk. K tomuto účelu slouží tlačítko REC, které je umístěno na boční straně. Po jeho zmáčknutí se začne zvuk automaticky nahrávat ve formátu .WAV do složky /Voice a to v té kvalitě, kterou jste si předtím zvolili v PREFERENCES. Nahrávání ukončíte opětovným stisknutím tlačítka REC. Zaznamenanou zvukovou stopu si můžete ihned přehrát nebo se k ní vrátit později přes PREFERENCES / VOICE.
Tlačítko REC však neslouží pouze k zaznamenání zvuku okolního (diktafon), ale umožňuje rovněž nahrání rádia a to jeho krátkým stisknutím (začne nahrávání) a jeho opětovným stisknutím (nahrávání skončí).
{mospagebreak title=Zvuk a sluchátka}Kvalita zvuku není dána pouze kompresí zvukových souborů MP3/WMA, ale rovněž vlastnostmi přehrávače a sluchátky.
Výrobce na svých stránkách uvádí následující audio specifikace:
- Výstup: 60mW rms (30mW/kanál)
- Frekvenční rozsah: 20 do 20K Hz
- Odstup signál/šum: >90dB
V případě sluchátek tomu je takto:
- Výstup: 20mW rms (10mW/kanál), stereo
MSI svůj přehrávač vybavila sluchátky clip ve stříbrné barvě a stejně jako přístroj samotný, i sluchátka mají své klady a zápory.
Klady
Velice pozitivně bych ohodnotil provedení sluchátek, které sednou perfektně téměř na jakkoliv velké uši a to od malých mé 14-leté sestřičky, až po sloní nejmenovaného kolegy. ;) Stejný názor mám na zvukové vlastnosti.
Z osobního pohledu je zvuk čistý, bez vedlejších a nežádoucích efektů. Dalším kladem, který vlastností samotných sluchátek týká pouze okrajově je prodlužovaní kabel, který je součástí balení a za nějž má MSI u mě velké plus.
Zápory
Jedním z hlavních negativních vlastností sluchátek je absence jakési spony, kterou byste mohli připnout k triku, košili či jinému oděvu a to tak, aby dlouhý kabel nepřekážel a při pohybu hlavou do stran či nahoru, netahal sluchátka dolů. Z toho pak nepříjemně bolí uši.
Druhým problémem je provedení samotných sluchátek. Ty sice sednou na jakékoliv uši, ale nedokáží dostatečně eliminovat okolní zvuk jako klasické pecky, které u těchto přehrávačů vidím častěji. V hlučném prostředí jako je vestibul metra, tramvaj, vlakové nádraží apod. sluchátka neobstály. To však není chyba výrobce, ale pouze všeobecný fakt.
A ještě jedna drobnost mne na těchto sluchátkách mírně irituje, ale jedná se pouze o subjektivní pocit. Dle mého názoru se hodí spíše k něžnému pohlaví. Na hlavě chlapa s dvěma metry vypadají opravdu zvláštně. Časem jsem si sice zvykl, ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že k chlapovi prostě nepatří. ;)
Celkový dojem je však pozitivní. Co se kvality provedení a vlastností týče, zařadil bych je na 5-6 pozici stupnice od 1 do 10.
{mospagebreak title=Instalační CD}Součástí každého MP3 přehrávače a podobné audio/video techniky je instalační CD, na kterém je k nalezení manuál k zařízení, aplikace pro komunikaci s počítače, ovladače a případně jiný software jako je Adobe Acrobat. MEGA PLAYER 515 se svým instalačním CD není výjimkou a vše nejlépe dokazuje následující obrázek.
U tohoto CD se poněkud zastavím, jelikož u mne převládají rozporuplné pocity. Vzhledem k tomu, že zařízení je kompatibilní s operačními systémy Windows 98SE/Me/2000/XP, jsou ovladače teoreticky nutné pouze pro Windows 98SE, maximálně Windows Me. Test instalace ovladačů na Windows 98SE CZ proběhl naprosto ukázkově a bez jediného konfliktu s následným restartem. Za běhu operačního systému jsem provedl zapojení přehrávače přes rozhraní USB 1.1 a vše fungovalo okamžitě a bez problémů. Stejného výsledku jsem dosáhl pouhým zapojením zařízení do Windows 2000/XP. Přehrávač se nadetekoval jako USB Mass Storage a bylo s ním možno běžně pracovat.
Bohužel, tím výčet pozitivních vlastností končí. V prvé řadě je to absolutně nevyužitá kapacita CD. Nejsem si jist, co tím společnost MSI sledovala, ale vzhledem k tomu, že MP3 přehrávač je na trhu novinkou, mohla CD zaplnit poněkud lépe. V prvé řadě je tu nabídka instalace zastaralé verze Adobe Acrobat Reader 5.0 a to prosím pěkně pouze v anglickém jazyce. Vzhledem k tomu, že je již delší dobu k dispozici pro Windows 2000/XP verze 6.0 a pro Windows 98SE/Me verze 5.5 je tento krok poněkud překvapivý. V druhé řadě je to chybějící český manuál. Vzhledem k tomu, že MSI má v České republice oficiální zastoupení, domníval jsem se, že se dočkáme nejen lokalizace nabídky přehrávače, ale rovněž manuálu. Zatím je na CD k dispozici pouze anglický a čínský manuál.
A na závěr to nejlepší, resp. nejhorší a tím je aplikace MSI MP3 Studio, která to u mě projela na plné čáře. Vzhledem ke kvalitám MSI jsem čekal luxusní aplikaci s různými vymoženostmi, která využije plný potenciál MP3 přehrávače, jenže se mi dostalo softwaru s designem hodného žáka základní školy prvního stupně a funkčností začínajícího programátora. Navíc mne zaráží nemožnost užití funkce ENCODE. Při kliknutí na program zahlásí, že se jedná o Free Try verzi, která tuto vymoženost nepodporuje. Nejvtipnější na tom však je, že program není možno registrovat či zakoupit. Tedy já jsem ani v aplikaci samotné, ani na stránkách MSI nic nenašel. a v záložce ABOUT pro registraci na jméno ani není prostor. Jediným kladem této aplikace je její Nápověda (F1), která vcelku obsáhle funkčnost programu vysvětluje. A to jsem pominul skutečnost, že pro spuštění této aplikace potřebujete minimálně DirectX 8.0.
V každém případě bych nedoporučoval tuto aplikaci vůbec instalovat a to alespoň do té doby, než MSI představí zcela novou a přepracovanou verzi. Hudbu do přehrávače nahrávejte klasickým kopírováním souborů.
{mospagebreak title=Co kdyby a Závěr}Na internetových stránkách společnosti MSI jsem našel nový firmware pro MP3 přehrávač MEGA PLAYER 515, což je opravdu pozitivní zpráva/vlastnost. Je totiž možné, že se dočkáme i podpory formátu OGG.
Další potěšující zprávou je fakt, že zařízení podporuje až 10 jazyků. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli se v přehrávači nachází pouhých 5, je velice pravděpodobné, že se dočkáme lokalizace do našeho mateřského jazyka.
Celkový dojem, závěr
Celkový dojem z MSI MEGA PLAYER 515 je přes jeho nedostatky kladný. Velkým záporem je však jeho cena a to 4 600 Kč bez DPH, která je dána použitou Flash pamětí a musím konstatovat, že za 256 MB je to opravdu hodně. Pokud se však MSI rozhode následovat společnosti Apple, Creative či iriver s 1" pevným diskem, tak rozhodně neprohloupí.
Nebudu zde vypisovat pozitiva a negativa přehrávače, protože ty již znáte z recenze, kde jsem se jim věnoval dostatečně. Jednodušší bude celkové procentuální hodnocení a to ve dvou etapách. První bude hodnocení ve své skupině přehrávačů s Flash pamětí a druhé hodnocení bude ve srovnání s celým trhem MP3 přehrávačů a to jako těch s Flash pamětí, tak těch s 1 pevnými disky.
85% / 65%
Za zapůjčení MP3 přehrávače děkujeme firmě LEVI Interational.
Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz
kde je pravda?
DANNY, vzdyt to ma 256 MB a je to zmineny na zacatku ne ?
ja som ju nečítal pretože ma to momentálne až tak nezaujíma, iba som klikol na koniec recenzie a chcel som hneď za 5 sekund vidieť klady a zápory (len aby som bol v obraze keby sa niekto pýtal). Poprosím do buducich recenzii tie klady a zápory písať !
No, já osobně bych nekoupil nic, co nepodporuje USB Mass Storage Device. už jenom kvůli linuxu. :-)
Jinak naprosto souhlasim, dnes cokoiv co neni USB MSD je k nicemu.
Klady a zapory na konci ? Jo to klidne, jenze kdyz se tam napisuou, nikoho to ne´donuti k tomu, aby si tu recenzi precet (pokud o tom prehravaci bude chtit vedet maximum) a navic +/- shrnuti na konci neni uplne presni, protoze ty vlastnsoti jsou subjektivni. takze spis bych se priklanel k tomu,a by se cetly kompletni recenze a procentualni hodnoceni je vyborny napad.
no, ja si teda nejsem jisty jestli spravne rozumim, ale pokud mate pocit ze to prehrava pouze wav soubory, tak se pletete. Jak je napsano v recenzi, prehrava to mp3, mp3 VBR, wma. Takze ve standartni kvalite mp3 (128 kbps, bez VBR) se tam vleze cca 330 minut hudby.
jinak opravdu se tesim az zacnou podporovat masove ogg. Mam vsechnu hudbu v tomto formatu, a player na mp3 jsem si zatim nekoupil prave proto, ze (krome iriveru ktery je zas priserne drahy) to nikdo nepodporuje.
Tenhle vyrobek je treba pro lidi, ktery jezdi hromadnou dopravou nebo na kole (napr. studenti).
Prispevek o tomhle prehravaci je pro lidi ktery uvazojou o koupi podobneho pristroje a ne pro ty co maj vsechno. Tak priste radsi bez komentare.
Me se vic libi model 516, jelikoz ma slot na SD/MM karty a je tenky 11mm - mam radsi placaty tenky, nez brambory, vejce, loupaky apod. tvary. Oled display je taky premierou, skoda ze nema koder do MP3 - to je skoda, ale pochybuju, ze bych nahraval nekde z veze nebo discmana a na hlas poznamky to staci az az...
Akorat me se... ze nenabizeji ruzne kapacity vest. pameti. Nechci vyhazovat money kdyz mam uz big kartu.
A nebo se smirim s tim, ze si to nekoupim a budu pouzivat muj fotak, ktery je asi tak stejne velky a ma MP3 v sobe - Exilim M2
Me se vic libi model 516, jelikoz ma slot na SD/MM karty a je tenky 11mm - mam radsi placaty tenky, nez brambory, vejce, loupaky apod. tvary. Oled display je taky premierou, skoda ze nema koder do MP3 - to je skoda, ale pochybuju, ze bych nahraval nekde z veze nebo discmana a na hlas poznamky to staci az az...
Akorat me se... ze nenabizeji ruzne kapacity vest. pameti. Nechci vyhazovat money kdyz mam uz big kartu.
A nebo se smirim s tim, ze si to nekoupim a budu pouzivat muj fotak, ktery je asi tak stejne velky a ma MP3 v sobe - Exilim M2
diky moc za pomoc
PS: jsem zvedavy kdy baterka odpadne po 1 hodine uz mam jeden dilek dole
PS: