Hlavní stránka Multimédia Flash a MP3 MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř
MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř
autor: Wawrzacz Jakub , publikováno 4.6.2004
MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř
Alexandr Veliký z Makedonie, Sedm trpaslíků krásné Sněhurky, hobbit Frodo Pytlík z Kraje nebo uznávaný milenec Giacomo Casanova. Všechna tato jména jsou úplně odlišná a přeci mají něco společného - byli to "malí velikáni", kteří psali dějiny a dodnes je zná kde kdo. Přibude k nim i miniaturní MP3 přehrávač MEGA PLAYER 515 společnosti Micro-Star International? {mospagebreak title=Úvodní projev}

Začalo to zcela nevinně představením miniaturního přehrávače MP3 MEGA PLAYER 515 společností Micro-Star International (dále jen MSI) na CeBITu 2004. Vzhledem k tomu, že jsem k MP3 přehrávačům s Flash pamětí mírně skeptický a to kvůli jejich ceně, byl jsem opravdu zvědavý, co novinka v podání MSI nabídne.

Trh s MP3 přehrávači v poslední době postoupil směrem k přehrávačům s vestavěným pevným diskem (Cornice, Hitachi). Ty jsou díky lepšímu poměru cena/vlastnosti pro uživatele daleko lákavější, než původní MP3 přehrávače s pamětí Flash. I přesto se však na trh stále hrnou nové a nové "polovodičové" modely a jedním z nich je i MEGA PLAYER 515 společnosti MSI s pamětí o kapacitě 256MB.

Když se mi toto zařízení zhruba před 14 dny dostalo do ruky se slovy: „Posílám ti MP3 přehrávač vod MSI, napiš na něj recenzi.“ nebyl jsem nijak nadšen. V prvé řadě jsem se těšil na jeden z přehrávačů s pevným diskem, které jsou v kurzu a za druhé na mne tento drobeček svými technickými specifikacemi dojem neudělal.

Když dorazil, rozbaloval jsem tento nechtěný "dárek" přesto se zvědavostí. Už po otevření krabice jsem musel uznale pokývat hlavou nad promýšleným uspořádaním vnitřku. Výrobce nejenže neplýtval místem, ale to množství příslušenství zabalil s chytrostí génia a to tak, že při prvním pohledu na celý set si nový majitel přehrávače musí říci, že tam určitě něco chybí. Opak je však pravdou.

Navíc, když jsem "živě" :-) uviděl a mohl vzít do ruky vlastní miniaturní přehrávač s rozměry 60 × 50 × 16 mm a hmotností 48g včetně baterie, vzrostla má zvědavost ještě více (a to nejen díky přísloví: „Co je malé, to je milé“).

Nejprve se však podívejme, co v balení najdeme:

 • samotný přehrávač MEGA PLAYER 515 (s 256MB paměti Flash)
 • sluchátka MSI (clip)
 • prodlužovaní kabel ke sluchátkům
 • USB kabel pro propojení přehrávače s PC
 • napájecí AC adaptér
 • přenosný sametový pytlík
 • přenosné kožené pouzdro
 • šňůrka na krk
 • instalační CD
 • uživatelský manuál (8 jazyků včetně češtiny)

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř
MSI MEGA Player 515 se pohodlně vejde do dlaně (srovnejte jej s velikostí CD)...

MP3 přehrávač, sluchátka a kožené pouzdro spolu se šňůrkou na krk jsou laděny do barvy stříbrné (původní verze přehrávače byla zelená, avšak Evropa si vyžádala změnu na klasický odstín). „Pomocné“ nástroje, jako je USB kabel, AC adaptér či sametový pytlík pro přenos jsou v odstínu černé.

Když jsem celý obsah rozložil na stole, padl mi do oka líbivý design samotného přehrávače. Ten svými miniaturními rozměry působil jako zlatá, v tomto případě stříbrná, rybka ztracená v moři.

Po následném průzkumu uživatelského manuálu jsem usoudil, že MEGA PLAYER 515 v sobě skrývá daleko více předností, než by se zprvu mohlo zdát a tak jsem byl nakonec rád, že tento stříbrný krasavec uvízl v mé síti. Ostatně, i člověk je velký svými činy a jak jsem se záhy přesvědčil, stejné rčení platilo i o MEGA PLAYER 515 společnosti Micro-Star International.

{mospagebreak title=Vzhled a provedení}

Jak jsem se již zmínil, tento MP3 přehrávač patří mezi ty nejmenší. Atraktivní vzhled a miniaturní rozměry bohužel neznamenají pouze plus, ale i mínus.

Pozitivně bych na tomto přehrávači rozhodně hodnotil moderní design. Díky tomu jej lze použít téměř v jakékoliv situaci, jelikož vypadá spíše jako módní doplněk. Použití je dle mého názoru možné jak ve společenském oděvu, tak v moderním „vohozu“ a díky jeho hmotnosti úplně zapomenete, že nesete něco „navíc“.

Pro přenos pak můžete zvolit ze tří variant:

 1. moderní stříbrná šňůrka na krk
 2. stříbrné kožené pouzdro
 3. sametový černý pytlík

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Po bližším prozkoumání a práci s MP3 přehrávačem ve mně negativní dojem zanechalo pouze ovládání joysticku. Vzhledem k rozměrům displeje, ke kterému se dostanu za chvíli a rozměrům samotného zařízení, nezbylo pro důležitou položku - ovládání – mnoho místa. S joystickem v pěti směrech kontrolujete všechny vlastnosti přehrávače, ku příkladu hlasitost, pohybujete se v menu PREFERENCES, přepínáte jednotlivé skladby a ladíte rádio stanice.

Na první pohled tato páčka příliš pozitivní dojem nevzbuzuje. Jednodušeji se bude ovládat lidem s menšími prstíky než těm s rukama jako lopaty (můj případ). Pokud patříte spíše do té druhé skupiny, budete muset využít nehtu nebo bříška prstu. Ve srovnání s joystickem mobilního telefonu Sony Ericsson T630 je ten od MSI opravdu na startovní čáře vývoje a MSI má co dohánět. Vzhledem k velikosti není toto ovládání příliš praktické, ale dá se na něj rychle zvyknout.

Pro další ovládání (PLAY/PAUSE/POWER OFF a FM/A-B) slouží dvě velká tlačítka.

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Všechny potřebné informace se zobrazují na kvalitním OLED displeji s rozměry 23 × 11.98 mm v rozlišení 128 × 64 pixelů. Potřebnými informacemi se rozumí ku příkladu stav baterie, čas skladby (aktuální/celkový), název skladby, číslo skladby/celkový počet, hlasitost, stav opakování, nastavení ekvalizéru apod. Obrázek vydá za tisíc slov.

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Na pravé boční straně najdete přepínač pro uzamčení/odemčení přístroje. Pokud budete chtít s přehrávačem pracovat, necháte přepínače v poloze odemčeného zámku a naopak, při přenosu v kapse jej přepnete do polohy uzamčeného zámku. Vedle něj se nachází tlačítko REC pro nahrávání (k tomu se dostaneme později).


MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Na horní boční straně se nachází USB vstup, který zastává dvě funkce. V prvé řadě je to propojení přehrávače s počítačem (nahrávání skladeb) a v druhé řadě slouží pro nabíjení 420 mA/hr Li-ion baterie. Nabíjení přístroje lze provádět dvojím způsobem a to klasickým propojením přehrávače s počítačem nebo s použitím přibaleného AC adaptéru. Nabití baterie jsem otestoval dvěma způsoby:

Rozhraní 

Doba nabíjení

Doba přehrávání

Přerušení

 USB 2.0 stolní PC

 2 hodiny 09 minut

14 hodin 40 minut

 11 hodin 13 minut

 AC Adaptér

 2 hodiny 10 minut

14 hodin 26 minut

-

Druhý vstup slouží pro připojení sluchátek přes klasický 3.5mm jack.

{mospagebreak title=Příprava a použití}

MP3 přehrávač se uvádí do chodu stisknutím tlačítka PLAY, které zastává více funkcí. Konkrétně jej lze použít pro vypnutí/zapnutí přístroje, start přehrávání skladby, pauznutí skladby, přepínání uložených rádio stanic a funkci MUTE (ztlumit) při přehrávání rádia.

Při správném propojení zařízení s počítačem či AC adaptérem se na displeji zobrazí hlášení: CONNECTED, při kterém nelze přehrávat jak skladby z paměti, tak rádio.

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Druhým krokem je samotné nahrávání skladeb do přístroje a to nejlépe cestou nejmenšího odporu. Pro nahrávání skladeb do paměti nedoporučuji používat MSI MP3 Studio na instalačním CD (k tomu se dostaneme za chvíli), ale klasické připojení zařízení USB Storage a následné nakopírování souborů jako při práci s pevným diskem. Rychlost nahrávání se odvíjí od připojeného rozhraní USB (1.1 nebo 2.0) a na displeji se zobrazí WRITTING (popř. READING pokud ze zařízení čtete).
 
Přehrávač neumožňuje listovat v adresářích a skladby přehrává podle abecedy po souborech. To znamená, že pokud budete chtít přehrát určitou skladbu, musíte se k ní proklikat. Kromě této vlastnosti je tu ještě jedna negativní vlastnost. Přehrávač nezobrazuje z ID3 tagu položku Artist, což znamená, že se na displeji zobrazí pouze název skladby a její trvání.

Co mne však opravdu mile překvapilo a potěšilo je podpora VBR (Variable Bitrate) MP3. Jako další pozitivum bych zmínil možnost použití složek. MP3 přehrávač sice nepodporuje procházení adresářů, to však neznamená, že je nemůžete používat. Pro přehlednost a snadnou orientaci si můžete vytvořit složky s názvem autora či žánru a přehrávač je i přesto přidá do svého playlistu. Skladby se pak řadí do playlistu řadí následovně:

Primární klíč je abecední řazení složek (adresářů), čili první písmeno v názvu složky. Sekundární klíč je název samotné skladby. Pokud máte v paměti ku příkladu tři složky Dance, Hip-Hop, Jazz, tak se do playlistu nejprve přidají všechny soubory z adresáře Dance, následně všechny soubory z adresáře Hip-Hop a nakonec všechny skladby ze složky Jazz.

Obrázek opět vydá za tisíc slov.

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Máme nahráno a nabito. Do zdířky k tomu určené připojíme přiložená sluchátka a můžeme přejít k další kapitole.

{mospagebreak title=Ovládání a vlastnosti}

Jak jsem se již zmínil, ovládání přehrávače je poněkud nepraktické, alespoň z počátku. Hned v úvodu máte dvě možnosti. Buďto zmáčknete tlačítko PLAY a začnete přehrávat aktuální stopu nebo se s pomocí joysticku přepnete na požadovanou skladbu a až poté stisknete PLAY. Nutno podotknout, že přehrávač vždy zůstane na poslední přehrávané skladbě. Pokud přehrávač nepoužíváte, spustí se po několika vteřinách spořič. Ten se bohužel spouští automaticky a nenašel jsem možnost, jak jej vypnout.
 
Pokud se v aktuální skladbě chcete posunout dále, můžete tak učinit podržením joysticku v levém nebo v pravém směru, podle toho kam se chcete dostat (na začátek/na konec skladby). V případě, že budete chtít skladbu pozastavit, zmáčknete znovu PLAY. Ta bude v tuto chvíli sloužit jako PAUSE. Při používání jsem přišel ještě na jednu věc, která mi chybí a tou je absence STOP.

Součástí přehrávání skladeb z paměti je režim A-B. Ten slouží k opakování určité pasáže aktuální skladby (skladeb) zvolením výchozího bodu A a konečného bodu B. Jednotlivých bodů dosáhnete krátkým stisknutím tlačítka FM/A-B. Pokud bude pasáž uzavřena, zobrazí se na displeji vedle hlasitosti písmena A-B. Zrušení opakované pasáže dosáhnete opětovným stisknutím tlačítka FM/A-B.

Druhou možností použití přehrávače je spuštění rádia FM. To lze spustit až po zapnutí samotného přístroje (přes tlačítko FM se přístroj nezapne). Drobnou změnou je rovněž spuštění rádia. Oproti spuštění přehrávání skladby v paměti musíte tlačítko FM sekundu až dvě podržet. Teprve pak se přístroj přepne do režimu rádia FM.

Ladění stanic může probíhat jak ručně, tak automaticky. V prvním případě pohybujete joystickem v levém nebo pravém směru, podle toho, na jakou frekvenci se chcete dostat. Pohyb musí být krátký a frekvence se bude měnit po 0.1MHz. Pokud chcete, aby přístroj vyhledal stanice s nejlepším signálem sám, stačí joystick chvíli podržet opět v levém či pravém směru.

Oproti všem možným informacím u klasického přehrávání skladeb z paměti se u rádia nezobrazují údaje žádné, tedy kromě aktuální frekvence, stavu baterie a hlasitosti.

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

V případě, že naladíte svou oblíbenou stanici, můžete si ji uložit do paměti přehrávače. Takto můžete uložit až 10 stanic. Možnost uložení aktuální stanice získáte stisknutím joysticku směrem dolů (promáčknutí) a mezi jednotlivými uloženými stanicemi se pak přepínáte krátkým stisknutím tlačítka PLAY. Pokud toto tlačítko stisknete zhruba na jednu vteřinu, slouží jako PAUSE, v tomto případě bych spíše uvedl MUTE (ztlumení hlasitosti na 0dB). Uloženou stanici od naladěné rozeznáte písmeny PO× před FM, kdy × značí pozici uložené stanice - od 1 do 10.

U rádia se ještě zastavím. Při přehrávání rádia si dejte pozor na tlačítko FM/A-B, pokud jej totiž stisknete, dojde k restartu přístroje a přepne se do režimu přehrávání skladeb z paměti. To však má za následek to, že příjdete o uložené rádio stanice.

Pokud se tedy budete chtít z přehrávání rádia vrátit k přehrávání skladeb z paměti a nechcete přijít o uložené rádio stanice, musíte celý přístroj vypnout pomocí dlouhého stisknutí tlačítka PLAY a jeho následného stisknutí pro start přehrávače.

Poněkud krkolomné řešení, ale na jiné jsem nepřišel.

PREFERENCES

Pokud se budete chtít dostat do PREFERENCES, čili vlastností přehrávače, musíte stisknout joystick směrem dolů (promáčknout). Bohužel, toto pravidlo platí pouze v režimu přehrávání skladeb z paměti, nikoliv u rádia.

Struktura nabídky PREFERENCES vypadá – slouží – takto:

 1. MUSIC – slouží k přehrávání souborů MP3, WMA
 2. VOICE – slouží k zaznamenání a přehrání zvukové stopy .WAV
 3. SETTINGS
  1. EQ (Ekvalizér)
   • NORMAL
   • ROCK
   • JAZZ
   • CLASSICAL
   • POP
  2. REPEAT (Opakování)
   • NORMAL – přehraje celý obsah paměti jednou
   • REPEAT ONE – opakování jedné skladby dokola
   • REPEAT ALL – opakování celého obsahu paměti dokola
   • SHUFFLE – náhodné přeskakování skladeb
   • SHUFFLE REP – ?
  3. POWER OFF – nastavení automatického vypnutí přehrávače (5 režimů: 1MIN, 2MIN, 5 MIN, 10 MIN, DISABLE
  4. RECORD RATE - kvalita nahrávání zvukové stopy .WAV (3 režimy: Standard, Better, Best)
  5. LANGUAGE - jazykové prostředí: Angličtina, Francouzština, Němčina, Italština, Španělština
  6. STARTUP LOGO – úvodní logo při startu přehrávače, k dispozici je 10 výchozích a své vlastní si můžete vytvořit v MP3 Studiu nebo stáhnout zdarma z internetu (složka /Logo)
  7. TIMER – aktuální čas
  8. EXIT
 4. DELETE FILE
  1. DEL MUSIC
  2. DEL VOICE
  3. DEL ALL MUSIC
  4. DEL ALL VOICE
  5. EXIT
 5. ABOUT – zobrazení informace o verzi firmware a stavu paměti
 6. EXIT

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Jednou z posledních možností přehrávače je funkce diktafonu, kdy si můžete nahrát zvuk. K tomuto účelu slouží tlačítko REC, které je umístěno na boční straně. Po jeho zmáčknutí se začne zvuk automaticky nahrávat ve formátu .WAV do složky /Voice a to v té kvalitě, kterou jste si předtím zvolili v PREFERENCES. Nahrávání ukončíte opětovným stisknutím tlačítka REC. Zaznamenanou zvukovou stopu si můžete ihned přehrát nebo se k ní vrátit později přes PREFERENCES / VOICE.

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Tlačítko REC však neslouží pouze k zaznamenání zvuku okolního (diktafon), ale umožňuje rovněž nahrání rádia a to jeho krátkým stisknutím (začne nahrávání) a jeho opětovným stisknutím (nahrávání skončí).

{mospagebreak title=Zvuk a sluchátka}

Kvalita zvuku není dána pouze kompresí zvukových souborů MP3/WMA, ale rovněž vlastnostmi přehrávače a sluchátky.

Výrobce na svých stránkách uvádí následující audio specifikace:

 • Výstup: 60mW rms (30mW/kanál)
 • Frekvenční rozsah: 20 do 20K Hz
 • Odstup signál/šum: >90dB

V případě sluchátek tomu je takto:

 • Výstup: 20mW rms (10mW/kanál), stereo

MSI svůj přehrávač vybavila sluchátky „clip“ ve stříbrné barvě a stejně jako přístroj samotný, i sluchátka mají své klady a zápory.

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

Klady

Velice pozitivně bych ohodnotil provedení sluchátek, které sednou perfektně téměř na jakkoliv velké uši a to od malých mé 14-leté sestřičky, až po sloní nejmenovaného kolegy. ;) Stejný názor mám na zvukové vlastnosti.

Z osobního pohledu je zvuk čistý, bez vedlejších a nežádoucích efektů. Dalším kladem, který vlastností samotných sluchátek týká pouze okrajově je prodlužovaní kabel, který je součástí balení a za nějž má MSI u mě velké plus.

Zápory

Jedním z hlavních negativních vlastností sluchátek je absence jakési spony, kterou byste mohli připnout k triku, košili či jinému oděvu a to tak, aby dlouhý kabel nepřekážel a při pohybu hlavou do stran či nahoru, netahal sluchátka dolů. Z toho pak nepříjemně bolí uši.
 
Druhým problémem je provedení samotných sluchátek. Ty sice sednou na jakékoliv uši, ale nedokáží dostatečně eliminovat okolní zvuk jako klasické „pecky“, které u těchto přehrávačů vidím častěji. V hlučném prostředí jako je vestibul metra, tramvaj, vlakové nádraží apod. sluchátka neobstály. To však není chyba výrobce, ale pouze všeobecný fakt.

A ještě jedna drobnost mne na těchto sluchátkách mírně irituje, ale jedná se pouze o subjektivní pocit. Dle mého názoru se hodí spíše k něžnému pohlaví. Na hlavě chlapa s dvěma metry vypadají opravdu zvláštně. Časem jsem si sice zvykl, ale pořád se nemohu zbavit pocitu, že k chlapovi prostě nepatří. ;)

Celkový dojem je však pozitivní. Co se kvality provedení a vlastností týče, zařadil bych je na 5-6 pozici stupnice od 1 do 10.

{mospagebreak title=Instalační CD}

Součástí každého MP3 přehrávače a podobné audio/video techniky je instalační CD, na kterém je k nalezení manuál k zařízení, aplikace pro komunikaci s počítače, ovladače a případně jiný software jako je Adobe Acrobat. MEGA PLAYER 515 se svým instalačním CD není výjimkou a vše nejlépe dokazuje následující obrázek.

MSI MEGA Player 515: Malý na pohled, velký uvnitř

U tohoto CD se poněkud zastavím, jelikož u mne převládají rozporuplné pocity. Vzhledem k tomu, že zařízení je kompatibilní s operačními systémy Windows 98SE/Me/2000/XP, jsou ovladače teoreticky nutné pouze pro Windows 98SE, maximálně Windows Me. Test instalace ovladačů na Windows 98SE CZ proběhl naprosto ukázkově a bez jediného konfliktu s následným restartem. Za běhu operačního systému jsem provedl zapojení přehrávače přes rozhraní USB 1.1 a vše fungovalo okamžitě a bez problémů. Stejného výsledku jsem dosáhl pouhým zapojením zařízení do Windows 2000/XP. Přehrávač se nadetekoval jako USB Mass Storage a bylo s ním možno běžně pracovat.

Bohužel, tím výčet pozitivních vlastností končí. V prvé řadě je to absolutně nevyužitá kapacita CD. Nejsem si jist, co tím společnost MSI sledovala, ale vzhledem k tomu, že MP3 přehrávač je na trhu novinkou, mohla CD zaplnit poněkud lépe. V prvé řadě je tu nabídka instalace zastaralé verze Adobe Acrobat Reader 5.0 a to prosím pěkně pouze v anglickém jazyce. Vzhledem k tomu, že je již delší dobu k dispozici pro Windows 2000/XP verze 6.0 a pro Windows 98SE/Me verze 5.5 je tento krok poněkud překvapivý. V druhé řadě je to chybějící český manuál. Vzhledem k tomu, že MSI má v České republice oficiální zastoupení, domníval jsem se, že se dočkáme nejen lokalizace nabídky přehrávače, ale rovněž manuálu. Zatím je na CD k dispozici pouze anglický a čínský manuál.

A na závěr to nejlepší, resp. nejhorší a tím je aplikace MSI MP3 Studio, která to u mě projela na plné čáře. Vzhledem ke kvalitám MSI jsem čekal luxusní aplikaci s různými vymoženostmi, která využije plný potenciál MP3 přehrávače, jenže se mi dostalo softwaru s designem hodného žáka základní školy prvního stupně a funkčností začínajícího programátora. Navíc mne zaráží nemožnost užití funkce ENCODE. Při kliknutí na program zahlásí, že se jedná o Free Try verzi, která tuto vymoženost nepodporuje. Nejvtipnější na tom však je, že program není možno registrovat či zakoupit. Tedy já jsem ani v aplikaci samotné, ani na stránkách MSI nic nenašel. a v záložce ABOUT pro registraci na jméno ani není prostor. Jediným kladem této aplikace je její Nápověda (F1), která vcelku obsáhle funkčnost programu vysvětluje. A to jsem pominul skutečnost, že pro spuštění této aplikace potřebujete minimálně DirectX 8.0.

V každém případě bych nedoporučoval tuto aplikaci vůbec instalovat a to alespoň do té doby, než MSI představí zcela novou a přepracovanou verzi. Hudbu do přehrávače nahrávejte klasickým kopírováním souborů.

{mospagebreak title=Co kdyby a Závěr}

Na internetových stránkách společnosti MSI jsem našel nový firmware pro MP3 přehrávač MEGA PLAYER 515, což je opravdu pozitivní zpráva/vlastnost. Je totiž možné, že se dočkáme i podpory formátu OGG.

Další potěšující zprávou je fakt, že zařízení podporuje až 10 jazyků. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli se v přehrávači nachází pouhých 5, je velice pravděpodobné, že se dočkáme lokalizace do našeho mateřského jazyka.

Celkový dojem, závěr

Celkový dojem z MSI MEGA PLAYER 515 je přes jeho nedostatky kladný. Velkým záporem je však jeho cena a to 4 600 Kč bez DPH, která je dána použitou Flash pamětí a musím konstatovat, že za 256 MB je to opravdu hodně. Pokud se však MSI rozhode následovat společnosti Apple, Creative či iriver s 1" pevným diskem, tak rozhodně neprohloupí.

Nebudu zde vypisovat pozitiva a negativa přehrávače, protože ty již znáte z recenze, kde jsem se jim věnoval dostatečně. Jednodušší bude celkové procentuální hodnocení a to ve dvou etapách. První bude hodnocení ve své skupině přehrávačů s Flash pamětí a druhé hodnocení bude ve srovnání s celým trhem MP3 přehrávačů a to jako těch s Flash pamětí, tak těch s 1“ pevnými disky.

85% /  65%

Za zapůjčení MP3 přehrávače děkujeme firmě LEVI Interational.

 
Komentáře k článku
RSS
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
4.6.2004 06:53:16   0.0.0.xxx 1213
A kolik to ma pameti a jak je cena?Ani typ flash pameti nenapisou.Ach jo
4.6.2004 07:09:02   0.0.0.xxx 1312
recenze!! 10x lepcejsi nez na svethardware. ti to tam podle tohodle pekne odflakli a taky jsou zajmavy jejich vysledky namerenyho prehravani a vase. :/

kde je pravda?

DANNY, vzdyt to ma 256 MB a je to zmineny na zacatku ne ?
4.6.2004 07:12:56   0.0.0.xxx 1212
a koukam, ze tam je vsechno Danny, co je treba (pamet i kapacita). mimochodem, pouzity typ pameti je NAND, co taky jinyho. Vzdyt NOR se pouzivaj POUZE v mobilnich telefonech a podobnych zarizenich pro dlouhodobejsi ulozeni dat....
4.6.2004 07:40:11   0.0.0.xxx 1211
Sedm trpasliku a Frodo Pytlik psali dejiny? Cool
4.6.2004 07:46:56   0.0.0.xxx 1213
Má to 256MB a stojí to 4500 vč daně.
4.6.2004 07:53:49   0.0.0.xxx 1212
"Nebudu zde vypisovat pozitiva a negativa přehrávače, protože ty již znáte z recenze, kde jsem se jim věnoval dostatečně"

ja som ju nečítal pretože ma to momentálne až tak nezaujíma, iba som klikol na koniec recenzie a chcel som hneď za 5 sekund vidieť klady a zápory (len aby som bol v obraze keby sa niekto pýtal). Poprosím do buducich recenzii tie klady a zápory písať !
4.6.2004 08:25:34   0.0.0.xxx 119
Kdyby to melo slot na SD karty, tak to chci hned. Takhle asi radsi PHILIPS SA 230, i kdyz je mnohem vetsi.
4.6.2004 09:43:53   0.0.0.xxx 1211
To zni skoro jako rozkaz.
4.6.2004 16:50:31   0.0.0.xxx 1213
:-))
4.6.2004 17:06:50   0.0.0.xxx 1211
Od Philipse bych dal ruce pryc.. Sam jsem pred nejakym rokem (2001) naletel na znacku a koupil za nehorazny penize SA-101, elegantni kovovej mp3 prehravac. SmartMedia, dve mikrotuzky, velky LCD.. byl jsem velice spokojeny. Ale jen do chvile, nez jsem chtel poprve nahrat nejake pisnicky. Pristroj pouziva pro prenost "Realplayer Jukebox" (nebo jak se to jmenuje), ovladac do nej, je ale funkcni pouze pod Win98, v nicem jinem nejede, kartu nejde cist ve ctecce (nejake zvlastni formatovani).. Philips se tvari ze neco takoveho nikdy nevyrabel, zadne ovladace nevydava, podpora nulova... :-(
4.6.2004 19:18:28   0.0.0.xxx 1212
ja to tak delam taky :-) ze pokud me tema nikterak nezajima tak kliknu nakonec a podivam se jak dany produkt hodnoti v zaveru nebo v kladech a zaporech :-) takze by to bylo urcite dobre psat. jinak se mi to celkem libi ale vadi mi u vsech tehdle hracicek ze tam moc vyrobci nedavaji sloty na pametovky jinak to vypada celkem solidne.
5.6.2004 07:35:10   0.0.0.xxx 1212
Zkuste http://www.usb-drivers.com/drivers/87/87492.htm>ovladačez driverguide.com, snad to bude chodit.

No, já osobně bych nekoupil nic, co nepodporuje USB Mass Storage Device. už jenom kvůli linuxu. :-)
5.6.2004 07:52:52   0.0.0.xxx 1111
Diky moc, tuhle stranku znam, jenze muj model je jeste na LPT a s nim tenhle ovladac nefunguje. Philips vyrabel obe verze, bohuzel ja mam tu starsi :-/ Uz jsem se tak nejak smiril s tim, ze ho asi nerozchodim.
Jinak naprosto souhlasim, dnes cokoiv co neni USB MSD je k nicemu.
5.6.2004 17:15:03   0.0.0.xxx 1111
Ta recenze tu je od toho, aby si ji lidi precetli a vedeli o co go. selice to napsal velice dobre (chvalim), mam presnej obrazek o tom jak se ten prehravac chova, ovlada apod. (ne jako recenze na SH, kde to pekne odflakli).

Klady a zapory na konci ? Jo to klidne, jenze kdyz se tam napisuou, nikoho to ne´donuti k tomu, aby si tu recenzi precet (pokud o tom prehravaci bude chtit vedet maximum) a navic +/- shrnuti na konci neni uplne presni, protoze ty vlastnsoti jsou subjektivni. takze spis bych se priklanel k tomu,a by se cetly kompletni recenze a procentualni hodnoceni je vyborny napad.
5.6.2004 21:40:44   0.0.0.xxx 1212
hmm uznavany milenec se jmenoval Giacomo Casanova, ne Giovanni. To jen z pohledu "pocitacove gramotnosti" :o). Jinak clanek OK, nic takovyho si nikdy nekoupim :o)
5.6.2004 23:32:20   0.0.0.xxx 1213
IRIVER forever (kdyby mi ho neukradli :=O )
7.6.2004 12:12:34   0.0.0.xxx 1312
A proto mám hnusnej, krabicovitej přehrávač DIVA MP3 Player s 32MB interní paměti + CompactFlash 256MB od KingMAXe. Před rokem cirka 4200,- s daní. Ďobá se to přes USB, přenosová rychlost jenom 2Mbit, umí to najednou int.+ext. paměť, takže to dá dohromady kolem 290MB. Zvládá to max 512MB (podle papírů), dokáže to hrát velice hlasitě, má to 4 přednastavený EQ + jeden vlastní, který je rozdělen tušim na 8 stupňů. U každého EQ jde ještě boostnout výšky i hloubky o 3 díly, které jsou určitě poznat. Přehrává to MP3 i MP3 VBR. 1xAA baterie v tom vydrží cirka 8h hlasité hudby s cibulovými sluchátky. Umí to nahrávat a má to docela citlivý microfon + automatická citlivost.
7.6.2004 12:15:32   0.0.0.xxx 1111
podporu OGGů, jdu do něj. Nechápu proč ho stále nikdo nepodporuje. Kvalita 64-80Kbit u OGG je asi jako MP3 128+. Prostě magoři a prachy.
8.6.2004 15:20:41   0.0.0.xxx 1111
Nevim k cemu by mne takove neco bylo. Je to zcela nesmyslny vyrobek. Zaujalo mne na chvili nahravani, doufal jsem ze umozni nahrat v MP3 formatu, bohuzel. Jenze kolik minut asi tak nahrajes we formatu .wav na 256MB. Jinak v aute mam MP3 prehravac, v kuchyni mam mikrovez z prehravanim MP3, v praci pocitac, a jinak jeste notebook. Cestou z auta do kanclu opravdu uz nic poslouchat nepotrebuji. Takze preju MSI mnoho prodejnich uspechu s timto vyrobkem k nicemu.
11.6.2004 08:51:59   0.0.0.xxx 1212
>doufal jsem ze umozni nahrat v MP3 formatu, bohuzel. Jenze kolik minut asi tak nahrajes we >formatu .wav na 256MB.

no, ja si teda nejsem jisty jestli spravne rozumim, ale pokud mate pocit ze to prehrava pouze wav soubory, tak se pletete. Jak je napsano v recenzi, prehrava to mp3, mp3 VBR, wma. Takze ve standartni kvalite mp3 (128 kbps, bez VBR) se tam vleze cca 330 minut hudby.

jinak opravdu se tesim az zacnou podporovat masove ogg. Mam vsechnu hudbu v tomto formatu, a player na mp3 jsem si zatim nekoupil prave proto, ze (krome iriveru ktery je zas priserne drahy) to nikdo nepodporuje.
11.6.2004 16:01:52   0.0.0.xxx 1112
Tim bylo mysleno nahravani pres mikrofon (jako diktafon). Ten pravdepodobne nahrava pouze wavy.
19.6.2004 19:06:20   0.0.0.xxx 1211
Nechapu jak vubec muze prijit nekdo s timhle nazorem. To se jako domnivas, ze kazdej clovek ma auto s MP3 prehravacem, mikrovez v kuchyni a notebook ?
Tenhle vyrobek je treba pro lidi, ktery jezdi hromadnou dopravou nebo na kole (napr. studenti).
Prispevek o tomhle prehravaci je pro lidi ktery uvazojou o koupi podobneho pristroje a ne pro ty co maj vsechno. Tak priste radsi bez komentare.
7.8.2004 19:22:39   0.0.0.xxx 1313
Na Flash zařízení je to drahé a velké a nemá to ani podporu SD karet, což je zlé. Já mám Aiptek MP3 s 128 MB a peckový sluchátka a funkce to má skoro totožné a musím říct, že ten je skutečně miniaturní a i když má taky nešikovné ovládání, na poslech bohatě stačí a myslím si, že se mi zdá i lepší než tohle MSI. Od MSI už jsem viděl lepší kousky, ale tohle se jim až tak nevyvedlo. Chce to opravit dost much nebo naopak snížit cenu, aby bylo konkurence schopné!
19.9.2004 01:06:56   0.0.0.xxx 1113
Budes asi nejakej trouba ze ? Kdyz tobe to neni k nicemu, neznamena, ze se kapesni MP3 prehravace nebudou vyrabet ! Predstav si, ze nekomu se hodi a je jich asi dost, kdyz to vyrabi desitky firem...
Me se vic libi model 516, jelikoz ma slot na SD/MM karty a je tenky 11mm - mam radsi placaty tenky, nez brambory, vejce, loupaky apod. tvary. Oled display je taky premierou, skoda ze nema koder do MP3 - to je skoda, ale pochybuju, ze bych nahraval nekde z veze nebo discmana a na hlas poznamky to staci az az...
Akorat me se... ze nenabizeji ruzne kapacity vest. pameti. Nechci vyhazovat money kdyz mam uz big kartu.
A nebo se smirim s tim, ze si to nekoupim a budu pouzivat muj fotak, ktery je asi tak stejne velky a ma MP3 v sobe - Exilim M2
19.9.2004 01:07:12   0.0.0.xxx 1211
Budes asi nejakej trouba ze ? Kdyz tobe to neni k nicemu, neznamena, ze se kapesni MP3 prehravace nebudou vyrabet ! Predstav si, ze nekomu se hodi a je jich asi dost, kdyz to vyrabi desitky firem...
Me se vic libi model 516, jelikoz ma slot na SD/MM karty a je tenky 11mm - mam radsi placaty tenky, nez brambory, vejce, loupaky apod. tvary. Oled display je taky premierou, skoda ze nema koder do MP3 - to je skoda, ale pochybuju, ze bych nahraval nekde z veze nebo discmana a na hlas poznamky to staci az az...
Akorat me se... ze nenabizeji ruzne kapacity vest. pameti. Nechci vyhazovat money kdyz mam uz big kartu.
A nebo se smirim s tim, ze si to nekoupim a budu pouzivat muj fotak, ktery je asi tak stejne velky a ma MP3 v sobe - Exilim M2
7.11.2004 20:57:46   0.0.0.xxx 1111
Tak do tohoto prehravace jdu... Moc se mi libi, funkce taky dobre, OLED displej je vazne bezvadny, dobra vydrz, 256 MB.... Pro me, jakozto 16ti leteho studenta ktery kazde rano a odpoledne jede skoro 40 minut autobusem je to vazne dobra volba.. Je maly, lehky... Proste pro me idealni.. A za cenu 3568,81 Kč (na Alzasoftu) už tuplem! Prostě beru :o)
26.12.2004 19:56:56   0.0.0.xxx 1212
jsi debil když si nedovedeš představit někoho kdo využije tuhle věcičku.
25.3.2005 06:44:07   0.0.0.xxx 1313
Zdravim , nedavno jsem si koupil tento prehravac u Czechcomputeru a samozrejme ze byl vadnej. (mam na to stesti) noo asi po 2 reklamacich dodali nakonec "pouzity zeleny misto stribrneho s tim ze za barvu neruci (pritom ve foru je napsany ze dodavaji stribrny) takze ten zelenej museli mit hooodne dlouho predtim nez mi ho poslali misto stribrnyho, navic zapomeli poslat nabijecku a tak jsem to musel poslat zpatky a tak jsem prodelal jenom 200 kila! takze bacha na to.... a omluvy z jejich strany jsem se vubec nesetkal. Ne ze bych chtel neco extra ale tak mohli zajistit kdyz uz ten prehravac byl zeleny ze bude aspon novy. No ted kvuli cemu pisu. Jak jsem jiz napsal prehravac, ktery me poslali asi nekdo take reklamoval , ma predelany stitek s identifikacnim cislem a co jsem slysel mel problemy s baterii takze tam dali novou. Ted zkousim podle vaseho clanku nechat hrat prehravac jak dlouho vydrzi.. Pokud by ta baterie neutahla chod zarizeni min. 10 hodin myslite ze bych mel baterii reklamovat? Uz tak se mi to nelibi ze prehravac nebyl novy a jeste aby mel slabou baterii. No kazdopadne budu rad kdyz mi napisete kolik baterie vydrzi vam .)

diky moc za pomoc
PS: jsem zvedavy kdy baterka odpadne po 1 hodine uz mam jeden dilek dole (
PS:
5.5.2005 23:02:21   0.0.0.xxx 1312
mimichodem s čím jsi to reklamoval? Mám s ním totiž taky docela problémy. Hoooodně často se zasekává při přehrávání. Nejde vypnout a musí se počkat až se vybije baterka, protože ta nejde vyndat :-(((

Redakce si vyhrazuje právo odstranit neslušné a nevhodné příspěvky. Případné vyhrady na diskuze(zavináč)pctuning.cz

0 čtenářů navrhlo autorovi prémii: 0Kč Prémie tohoto článku jsou již uzavřené, děkujeme za váš zájem.
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.